Španělsko – Island 33:28 (kon.) | Severní Makedonie – Rakousko 22:21 (kon.) | Maďarsko – Norsko 26:26 (kon.)
Dánsko – Česko 33:29 (kon.)
Severní Makedonie
22:21 (12:10)
Rakousko
Čtvrtek 16.01.2014, 18:15Mistrovství Evropy mužů

Utkání mezi makedonským a rakouským národním výběrem nám končí stavem 22:21, ve prospěch házenkářů z Balkánského poloostrova. Rakousko si zkomplikovalo vstup do utkání, když padly na stranu rakouských házenkářů dvě vyloučení. Makedonie dokázala této početní výhody využít a vybudovala si brankový náskok, ale zásluhou rakouského Fölsera se dokázal celek rakouských házenkářů opět přiblížit na rozdíl jediné branky. Rakouský výběr v závěru prvního poločasu herně odpadl, což trestali Makedonci rychlými brankami. Rakušané si ani v závěru prvního poločasu nepomohli, když padl dvouminutový trest pro rakouského Schelingra. První poločas končil stavem 12:10 ve prospěch Makedonie. Rakušané dokázali v druhé polovině druhého poločasu dohnat vzniklou brankovou ztrátu a následně vést rozdílem tří branek. Rakušanům toto vedení ale dlouho nevydrželo. Makedonie dokázala využít přesilovou hru a v několika minutách vstřelit svému soupeři čtyři branky, což znamenalo radikální zvrat v utkání, když otočili házenkáři z Makedonie utkání ve svůj prospěch. V poslední minutě druhého poločasu pečetil výhru Makedonie brankou ze spojky Lazarov, který se ve velké míře zasloužil o to, že Makedonci v závěru druhého poločasu dokázali strhnout utkání ve svůj prospěch. Kiril Lazarov opět dokázal, že je házenkářskou hvězdou makedonského výběru. Rakouský národní výběr bude čekat na výsledek utkání mezi českým a dánským výběrem, který rozhodne o tom, kdo bude postupovat dále ze skupiny (A). S pozdravem a přáním hezkého zbytku večera Martin Petřek. (20:31:39)

60
    Konec zápasu. (22:21)

59
    V útoku rakouský výběr. Rakušané už to nestihnou! Pokouší se z křídla, ale rozhodčí signalizují konec utkání. Celek Makedonie v tomto střetu vítězí! (22:21) (22:21)

59
    Kiril Lazarov úspěšně proměňuje příležitost ze spojky. (22:21) (22:21)

59
    Rakouské spojky úspěšně prostřelují obranu Makedonie. (21:21) (21:21)

58
    Konec oddechového času pro rakouský výběr. (21:20) (21:20)

58
    Oddechový čas si vyžádala rakouská strana. (21:20) (21:20)

57
    Zmaření jasné brankové příležitosti znamená sedmimetrový hod pro Makedonii. Sedmimetrový hod využívá Lazarov a obrací tak vývoj utkání ve prospěch Makedonie. (21:20) (21:20)

56
    Rakousko si komplikuje závěr utkání. Makedonie bude hrát přesilovou hru, i když tohle byly sporné dvě minuty. (20:20) (20:20)

55
    Rakouské spojky pálí neúspěšně. (20:20) (20:20)

54
    Makedonie srovnává stav utkání. Z proskoku úspěšný Stoilov. (20:20) (20:20)

53
    Sedmimetrový hod využívá Lazarov. Následně se Makedonie prosazuje z postu pivota. (19:20) (19:20)

53
    Rakousko bude hrát v oslabení. Makedonie bude mít možnost dohnat brankovou ztrátu. (17:20) (17:20)

53
    Rakousko utíká svému soupeři rozdílem tří branek, což není pro Makedonii příjemná zpráva. (17:20) (17:20)

53
    Rakouský celek úspěšný z postu spojek. (17:20) (17:20)

52
    Sedmimetrový hod proměňuje Wilczynski, který posílá Rakousko do vedení rozdílem dvou branek. (17:19) (17:19)

51
    Manaskov příliš svému týmu nepomohl. Od rozhodčích obdržel dvouminutový trest. (17:18) (17:18)

50
    Makedonie si nerozuměla v útočné rozehrávce, což znamená přechod do útoku rakouského celku. (17:18) (17:18)

50
    Konec oddechového času pro Makedonii. (17:18) (17:18)

Martin Petřek

Severní Makedonie: Jonovski Ace, Ristovski Borko, Angelovski Branislav, Manaskov Dejan, Pecakovski Dejan, Mirkulovski Filip, Georgievski Goce, Ojleski Goce, Lazarov Kiril, Stojchevski Nikola, Angelov Petar, Stoilov Stojanche, Dimovski Vancho, Markovski Velko, Mitkov Vlatko, Mojsoski Zlatko.
    Rakousko: Edelmüller Christoph, Schmid Dominik, Posch Fabian, Bozovic Janko, Wilczynski Konrad, Kolar Markus, Wagesreiter Markus, Hermann Maximilian, Marinovic Nikola, Santos Raul, Wöss Richard, Weber Robert, Schlinger Roland, Bauer Thomas, Szilagyi Viktor, Ziura Vytautas.

Rozhodčí: Thierry Dentz (FRA) Denis Reibel (FRA) EHF-SUPERVISOR Rui Coelho (POR) EHF-OBSERVER Wolfgang Gremmel (GER)