Hattrick Brno – Pelhřimov 3:1 (kon.) | FBC Start98 – Svitavy 4:7 (kon.) | Litvínov – Česká Lípa 4:3 (po pr.)
1. FBK Rožnov p/R – Paskov 7:6 (po pr.) | Znojmo – Florbal Ústí 4:5 (kon.)
SK Bivoj Litvínov
4:3 (0:0, 3:1, 0:2 - 1:0)
FBC 4CLEAN Česká Lípa
Sobota 18.01.2014, 19:00 • SH SPORTaS, s. r. o. u Koldomu, Litvínov • 1. liga mužů

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Příjemný sobotní večer při sledování textového online přenosu z utkání první florbalové ligy mužů mezi týmy SK Bivoj Litvínov a FBC BRZDY CZ Česká Lípa. Podle postavení v tabulce jsou mírnými favority domácí.

FBC BRZDY CZ Česká Lípa

Českolipští se momentálně nacházejí na třetím místě tabulky, když dosud nasbírali 32 bodů. Tým okolo Štěpána Slaného se může pyšnit nejlepší defenzivou v soutěži, která inkasovala jen 68 branek.

Nejproduktivnějším hráčem týmu je obránce Milan Tichý, který zaznamenal 24 bodů za 13 gólů a 11 asistencí. Brzdy mají ve svém kádru jednoho z nejlepších brankářů v soutěži, Ivan Ponomarev má průměr 4,31 obdržených branek na zápas a úspěšnost zákroků 84,30 %, což ho řadí na třetí pozici mezi gólmany.

Z předchozích pěti utkání posbírali svěřenci trenérů Jiřího Stožického a Michala Pazdery deset bodů, naposledy zdolali pražský tým Start98 6:4.

Litvínov se vyhřívá na samotném vrcholu tabulky, kde disponuje 37 body a na druhé Vinohrady má tříbodový náskok. Nejbližší soupeř České Lípy prohrál v dosavadním průběhu ročníku v základní hrací době jen dvakrát a zároveň se může pochlubit nejlepším útokem v první lize, který nastřílel už 116 branek.

Nejproduktivnějším hráčem týmu je Daniel Hulič, jenž má na svém kontě 48 bodů (16+32).

Bivoj v minulých pěti duelech pokaždé bodoval a nastřádal dohromady jedenáct bodů. V předchozím kole vyhrál v Paskově 10:5.

SK Bivoj Litvínov: Kohout – Werner, Kropáček, Řeháček, Chládek, Hocelík, Hulič, Hertl, Plomer, Černý, Krejčí, Skořepa, Mandelbaum, Klemeš, Skalitz, Pecháček, K. Skuhrovec, M. Skuhrovec.

FBC BRZDY CZ Česká Lípa: Ponomarev – Vnuk, Tichý, Pastor, Slaný – Bezouška, Marhan, Jeřábek, Motejzík, Mlejnek, Novák, Procházka, Karel, Jirsa, Podrabský.

Rozhodčí: Jiří Dolanský a Vojtěch Sýkora

Obě mužstva právě nastoupila na hrací plochu a utkání za malou chvíli začne.

00:01

00:38
    Míčku se na začátku zápasu zmocnili domácí, jenže hráči České Lípy se nebojácně vydali ukořistit hrací předmět pro sebe.

01:15
    První střelecký pokus si připsal Tichý, ale jeho pozdrav k brankáři Kohoutovi ani nedoputoval.

01:40
    Českolipští měli k dispozici první standardní situaci, ale síť za Kohoutem nerozvlnili.

02:37
    Hostující Procházka našel svou přihrávkou Marhana, jehož úmysl ale Kohout vyrazil.

04:10
    Aktivní Procházka zaparkoval za litvínovskou brankou, ovšem jeho nabídku nikdo z bílomodrých nepřevzal.

04:40
    Česká Lípa je nadále agilnějším celkem, další střelecký pokus zastavil Skalitz. Brankář Kohout tak nemusel zasahovat.

05:32
    Werner oslovil svým pasem nejproduktivnějšího hráče Litvínova a celé soutěže Huliče, jenomže ten ani nestihl díky dobré práci českolipských obránců zakončit.

06:28
    Míčku se teď zmocnil Jirsa, jenže netrefil prostor mezi třemi tyčemi.

07:23
    Hulič adresoval hrací předmět Hocelíkovi, který však nepropálil pevnou českolipskou zeď.

09:40
    Litvínov byl blízko vedoucímu gólu! Kropáček pádil sám na Ponomareva, ale ruský brankář jeho zakončení přečetl a zachránil tak Českou Lípu od první pohromy.

12:08
    Své střelecké štěstí zkusil Skořepa, ale ekvilibristickým pokusem hostující klec vůbec netrefil.

12:37
    Nyní se činil i Kohout, který vytáhl ze svého repertoáru pěkný zákrok proti střele jednoho z českolipských borců.

15:11
    Hostitelé vyrazili do přečíslení, ale zakončující Krejčí napálil míček jen do brankáře Ponomareva.

16:20
    Bivoj je v těchto fázích hry aktivnější, ale kýžené ovoce v podobě první branky mu to zatím nepřináší.

17:10
    Agilní Krejčí napadal rozehrávku Českolipských, až se nakonec dostal k míčku, ale Ponomarev své spoluhráče opět podržel.

18:49
    Ponomarev si na nedostatek práce rozhodně stěžovat nemůže, tentokrát jeho bdělost prověřil Řeháček.

19:57
    V závěrečných sekundách první části ještě vypálil Tichý, ovšem ani ten zatím nemá přesně seřízená mířidla.

20:00

Skončila úvodní třetina, ve které gól nepadl. Nejblíže ke skórování měl domácí Kropáček, který ale své sólo neproměnil. Druhé dějství začne přibližně za deset minut.

20:01

20:35
    Českolipští vstoupili do prostřední části opět aktivně, ale situaci dva na jednoho nedokázali přetavit v gól.

21:27
    Pozornost Ponomareva chtěl vyzkoušet Pecháček, ovšem českolipský brankář ani nemusel zasahovat, protože zajímavě vypadající pokus zachytil obránce Slaný.

22:31
    Litvínov právě vstřelil branku!
    Teď už to ale Litvínovským vyšlo. Míček se po ose Hulič – Hocelík dostal až k JAROSLAVU KROPÁČKOVI, který překonal Ponomareva. Asistence: Viktor Hocelík.

22:59
    Česká Lípa právě vstřelila branku!
    Bivoj se však z vedení neradoval ani půl minuty, Slaný našel dobře postaveného JAKUBA NOVÁKA, který bleskově vyrovnal na 1:1. Asistence: Štěpán Slaný.

24:45
    Do útoku se znovu vydali hostitelé, Černý našel Kropáčka, ale autor první litvínovské branky tentokrát neuspěl.

26:03
    Domácí si ale ztracené jednogólové vedení berou zpět. ONDŘEJ HERTL se ujal míčku a Ponomarev byl na jeho zakončení krátký. Bez asistence.

26:40
    S další rychlou odpovědí hodlal přispěchat Motejzík, který ale pálil vedle litvínovské branky.

27:20
    One man show předvedl Tichý, jenž se vydal na útočný výlet, avšak v koncovce selhal.

29:37
    Motejzík zkusil překvapit Kohouta střelou z uctivé vzdálenosti, domácí gólman se ale zaskočit nenechal a ránu lapil.

29:49
    Zajímavou šanci si připravila dvojice Hertl – Řeháček. Prvně jmenovaný nahazoval míček a Řeháček jej tečoval, Ponomarev byl na místě.

31:35
    Nejproduktivnější hráč českolipských Brzd Tichý dal o sobě znovu vědět, ovšem i tentokrát jeho úmysl Kohout přečetl.

32:50
    Ponomarev se musel mít na pozoru proti ráně Skořepy, kterou ramenem odrazil do bezpečí.

33:17
    Proti další akci hráčů Bivoje už ale ani Ponomarev nestačil zasáhnout. Mandelbaum předložil míček ONDŘEJOVI KREJČÍMU, který si už věděl rady. Asistence: Marek Mandelbaum.

35:12
    Litvínov prahne po třígólovém náskoku, Hocelík však ani nadvakrát hrací předmět za Ponomareva neprotlačil.

36:55
    Plomer vystihl rozehrávku hostujících borců a vzápětí adresoval pas Krejčímu, ten měl ale k míčku daleko.

38:00
    Obránce Slaný se zjevil sám před Kohoutem, ovšem neposedný míček nedokázal propasírovat za brankovou čáru.

39:09
    V poslední minutě druhé třetiny se zkoušel prosadit Skuhrovec, ale z bekhendu minul.

40:00

Zatímco v úvodním dějství nebyl k vidění ani jeden gól, ve druhé části padly hned čtyři. Skóre otevřel Kropáček, ovšem českolipský Novák záhy srovnal. Nerozhodný stav pak zlomil litvínovský Hertl, jehož ještě podpořil Krejčí. Bivoj tak vede před třetí dvacetiminutovkou, která začne asi za deset minut, 3:1.

40:01

40:32
    První šanci v poslední třetině si vypracoval Hertl, ale svůj druhý gól prozatím nepřidal.

41:05
    Do litvínovské sportovní haly si dnes našlo cestu 68 diváků.

41:19
    Na druhé straně hřiště se ke slovu dostal Novák, Kohout byl ale pozorný a jeho pokus vyrazil.

42:00
    Do přečíslení vyrazil Hulič, ale Motejzík se poctivě vrátil a zmařil tak svému soupeři jeho úmysl.

43:44
    Českolipští se v úvodu třetí dvacetiminutovky dostávají na dostřel. Slaný vybídl ke skórování DAVIDA MARHANA, který jeho nabídkou nepohrdl. Asistence: Štěpán Slaný.

44:45
    Na hřišti se trochu přiostřilo a jsme tak svědky tvrdých zákroků.

46:39
    Skuhrovec jen tak nazdařbůh vyslal míček na Ponomareva s domněním, že jej někdo z jeho spoluhráčů tečuje.

47:48
    Hráči České Lípy založili interesantní útok, jenže Novák v rozhodující chvíli ztratil míček.

48:23
    Na hřišti teď po jednom střetu zůstal ležet Mandelbaum, který se vzápětí zvedl na nohy. Doufejme, že to nebude nic vážného a litvínovský hráč bude moci pokračovat ve hře.

48:45
    Také Kropáček se blíže seznámil s palubovkou a rozhodčí českolipskému kapitánovi Mlejnkovi hned dávají najevo, že podobné zákroky už trpět nebudou.

50:40
    Domácí si vytvořili zajímavou příležitost, Hocelík adresoval pas Kropáčkovi, který ovšem míček nezpracoval.

51:53
    Také do další akce se zapojil Hocelík, který byl tentokrát v roli zakončovatele, ovšem Ponomarevovu klec zcela minul.

53:43
    Když své šance nevyužili Litvínovští, udeřilo na opačné straně. Bezouška oslovil JAKUBA KARLA, který jeho nabídku přetavil ve vyrovnání. Asistence: Radek Bezouška.

54:50
    Vedoucí gól měl na florbalce Marhan, ale radost mu překazil výborným zákrokem Kohout, který tak alespoň prozatím udržel nerozhodný stav!

55:43
    O další ekvilibristickou vložku se pokusil Slaný, ale se zlou se potázal.

56:02
    Dvojice Jirsa – Karel teď pořádně vystrašila Kohouta, který se měl v litvínovské brance co ohánět, aby zabránil nejhoršímu.

56:54
    Až v závěru základní hrací doby jsme svědky prvního vyloučení, za hrubost odešel na trestnou lavici Werner. Česká Lípa tak bude mít k dispozici první přesilovku.

58:54
    Hosté nijak vážně v početní převaze Kohouta neohrozili, vyloučený Werner se vrací do hry.

58:55
    Česká Lípa si vyžádala oddechový čas!

59:28
    O jedno z posledních zakončení se pokusil Slaný, ale jeho teč končí vedle. Utkání spěje do prodloužení.

60:00

V průběhu třetí části Českolipští dohonili dvoubrankové manko a zásluhou Marhana a Karla vyrovnali na 3:3, čímž si zároveň vynutili prodloužení.

60:01

60:55
    V nastaveném čase mají častěji míček v držení hosté, ale do blízkosti Kohouta se zatím nikterak netlačí.

61:56
    Rozhodující gól měl na své florbalce Novák, jenže mu střela nesedla a skončila mimo výseč.

62:58
    Fotbalovou hantýrkou by se dalo říct, že Mandelbaum centroval před Ponomareva, ale nikdo z Litvínovských přihrávku nepřevzal.

63:47
    MAREK MANDELBAUM tentokrát zakončoval sám, a jak se ukázalo, byla to pro Bivoj správná varianta. Litvínovský hráč vystřelil a tečovaný míček skončil za zády Ponomareva. Bez asistence.

63:47

Máme za sebou hodně vyrovnané utkání, na jehož konci se z vítězství raduje Litvínov, který přetlačil Českou Lípu až v prodloužení. Po bezbrankové první třetině začaly góly padat v prostředním dějství, kdy na branku Kropáčka ihned zareagoval Novák. Hertl s Krejčím pak sice domácím zajistili dvoubrankový náskok, jenže Marhan s Karlem poslali duel do nastaveného času. V něm byl úspěšnější Bivoj, který si záslouhou trefy Mandelbauma připsal bod navíc. To je ode mě pro dnešek vše, děkuji vám za pozornost a přeji vám příjemný zbytek sobotního večera. (21:39:02)

Michal Šandor

Hledáme zpravodaje pro tým SK Bivoj Litvínov. Více informací zde.

Branky a nahrávky: 23. Kropáček (Hocelík), 27. Hertl, 34. Krejčí (Mandelbaum), 64. Mandelbaum – 23. Novák (Slaný), 44. Marhan (Slaný), 54. Karel (Bezouška)

FBC 4CLEAN Česká Lípa: Ponomarev – Vnuk, Tichý, Pastor, Slaný – Bezouška, Marhan, Jeřábek, Motejzík, Mlejnek, Novák, Procházka, Karel, Jirsa, Podrabský.