Nigérie – Jihoafr. republika 3:1 (kon.) | Mosambik – Mali 1:2 (kon.)
Mosambik
1:2 (1:0)
Mali
Neděle 19.01.2014, 18:00 • Athlone Stadium (Cape Town, WC) • Africké mistrovství národů

To je pro dnešek vše, příště opět na shledanou. (20:02:30)

Konečná tabulka skupiny A:

1. Mali – 7 b.
    2. Nigérie – 6 b.
    3. JAR – 4 b.
    4. Mosambik – 0 b.

Překvapení se nakonec nekoná, závěr utkání ale přinesl nečekané drama a také rozhodnutí. Mosambik byl ale blízko bodům, po první půli vedl 1:0, to protože se ve 40. minutě prosadil Josemar. Už ve 49. minutě ale vyrovnal Sidibé, favorizované Mali tak mělo téměř celý druhý poločas na případný vedoucí gól. Ten se dlouho nedařilo vstřelit, nakonec však Mali dokázalo vyhrát. V 96. minutě utkání totiž nařízený pokutový kop proměnil Idrissa Traoré.

90+6
    Mali právě vstřelilo branku!
    IDRISSA TRAORÉ proměňuje pokutový kop a přibližuje tak Mali vítězství!

90+5
    A pozor, sudí Khairalla píská v nastavení utkání pokutový kop pro Mali!

90+4
    Mali ale mačká soupeře a snaží se rozhodnout v posledních minutách... Mosambik je pod velkým tlakem.

90+2
    Žlutou kartu dostává Dito (Mosambik).

90+1
    Běží nastavený čas, tým Mosambiku je blízko velkému překvapení...

90
    Střídání v týmu Mosambik: ze hřiště odchází Mário, přichází Alvarito.

87
    Diogo s Máriem šetří čas pro Mosambik, remíza je pro tento tým cenným rezultátem dnešního mače.

85
    Střela Sidibého ze střední vzdálenosti jde nad, Mali se v zakončení trápí.

83
    V ofsajdové pozici nachytán útočník Mosambiku Maninho.

81
    Je před námi závěrečná desetiminutovka, případná remíza by byla velkým překvapením.

79
    Centr od rohového praporku byl ale příliš vysoký, Soarito v brance Mosambiku zasahovat nemusel.

78
    Rohový kop pro tým Mali vybojoval Doumbia.

76
    Mosambik se zaměřuje na defenzivu, na útočné půli příliš neriskuje.

74
    Po nedorozumění defenzivy Mali se do volného prostoru dostal Maninho, se svou šancí ale naložil zle nedobře.