Středočeský kraj – Ústecký kraj 1:4 (kon.) | Zlínský kraj – Plzeňský kraj 1:4 (kon.) | Jihočeský kraj – Jihomoravský kraj 5:0 (kon.)
Kraj Vysočina – Olomoucký kraj 3:2 (kon.) | Ústecký kraj – Karlovarský kraj 4:3 (kon.) | Plzeňský kraj – Liberecký kraj 1:2 (kon.)
Královéhradecký kraj – Středočeský kraj 2:1 (kon.) | Pardubický kraj – Zlínský kraj 1:4 (kon.) | Praha – Jihomoravský kraj 7:1 (kon.)
Moravskoslezský kraj – Olomoucký kraj 2:2 (kon.) | Jihočeský kraj – Královéhradecký kraj 3:2 (kon.) | Kraj Vysočina – Pardubický kraj 10:2 (kon.)
Karlovarský kraj – Praha 1:4 (kon.) | Liberecký kraj – Moravskoslezský kraj 1:4 (kon.)
Kraj Vysočina
3:2 (1:0, 1:2, 1:0)
Olomoucký kraj
Pondělí 20.01.2014, 09:45 • Horácký zimní stadion - malá hala, Jihlava. • Olympiáda dětí a mládeže

Z malého zimáčku Horáckého zimního stadionu v Jihlavě se loučí a napočtenou při třetím zápase jihlavské skupiny mezi Plzeňským a Libereckým krajem se těší Tomáš Lysý. (11:28:27)

Domácí výběr Vysočiny nakonec ve vyrovnaném utkání porazil Olomoucký kraj, když zápas rozhodl šest minut před koncem přesilovkovým gólem Ondřej Machala.

Nejlepší hráči zápasu:

Kraj Vysočina: Matěj Novák.
    Olomoucký kraj: Petr Mader.

Ceny pro nejlepší hráče bude předávat trenér Dukly Jihlava Petr Vlk:

45:00

44:58
    Vysočina vytahuje puk do středního pásma.

44:51
    Ondřej Machala netrefuje práznou branku, zakázané uvolnění.

44:39
    Špatné střídání Vysočiny. Olomoučtí najížděli na Škarka v situaci čtyři na jednoho, ale Michal Hotěk chrtil, nepřihrál spoluhráčům a jeho střelu zlikvidoval Škarek.

44:29
    Vysočina se znovu osvobozuje.

44:04
    Olomouc sice vyhrála buly, ale následně dostal puk do středního pásma Ondřej Machala.

43:56
    Konec oddechového času Vysočiny, hosté hrají v šesti bez gólmana.

43:56
    Po tlaku Olomouce si kraj Vysočina vyžádál oddechový čas.

43:19
    Olomouc propadla ve středním pásmu a v situaci dva na jednoho přihrával z levé strany puk Adam na Vrátného, který si skákavý kotouč zpracoval. Svojí střelu však namířil jen do hrudi Rochly.

43:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetíny.

42:49
    Po levé straně pronikal s pukem Miroslav Skopal, které ho ale zbrzdili beci Vysočiny a následně vystavil Skopal své spoluhráče do ofsajdu.

42:22
    Olomoucký kraj se pokusil o rychlý protiútok, ale na útočné modré se dopustil ofsajdu.

41:49
    Vysočina sice ztratila útočné pásmo, ale Matěj Vála má bez problémů puk před Škarkem a dívá se, komu ho nahrát.

41:19
    Hanáci se tlačí před Škarka, ale Jan Janečko ve finální fázi pokazil přihrávku.

40:49
    Rozhodčí si nyní nevšimli příliš mnoho hráčů na ledě v podání Olomouckého kraje.

40:08
    Vysočina je aktivnější, dostává se častěji před Rochlu, ale zatím ho nijak vážněji neohrozila.

38:58
    Kraj Vysočina právě vstřelil branku!
    Kraj Vysočina se potřetí v zápase ujímá vedení. Střela Trejbala od modré putuje od Nečase k ONDŘEJI MACHALOVI (1+0), který využívá přesilovou hru svého týmu. Asistence: Martin Nečas (0+1), Ondřej Trejbal (0+1).

38:48
    Vysočina kombinuje před Rochlou.

38:28
    Trestem za vystřelení puku mimo hrací plochu je potrestán Jakub Navrátil (OLK). Na vyloučení: 3-3.

37:43
    Navrátil se hnal po levé straně za pukem, ale dobře ho zdvojili beci domácích.

37:19
    Po přihrávce Veverky vyváží puk středem útočného pásma Strnada, jeho nahození ale nedělalo Rochlovi žádné potíže.

36:42
    Ofsajd Olomouckých při přechodu do útoku.

36:20
    Jiřího Slabého nepustili ke střeleckému pokusu obránci Olomouckého kraje, kteří ho mezi kruhy zdvojili.

35:49
    Jakub Navrátil posílal puk na pravý kruh pro Karla Pláška, ale tomu se nepodařilo vystřelit.

35:23
    Když se u nás chlapi poperou, mohlo by znít stadionem. Menší potyčka před Rochlou se obejde bez vyloučení.

35:12
    Ke střele od modré se dostal Lukáš Mareš, ale jeho pokus nenadělal Rochlovi vážnější potíže.

34:15
    Utkání Vysočiny s Olomouckým krajem přihlíží zaplněná tréninková hala Dukly Jihlava, cestu na zápas si našlo 186 diváků a vytváří zejména Vysočině parádní atmosféru.

34:04
    Veverka si ve středním pásmu počíhal na Kauta a nasadil mu pořádný strom.

33:50
    Zakázané uvolnění kraje Vysočina.

33:30
    Po hluchých minutách se hraje střídavě před brankou kraje Vysočina a ve středním pásmu.

31:21
    Olomouc v tlaku. Urban kombinuje před Škarkem, ale ke střele se nakonec nedostal.

30:29
    Velá šance Olomouckého kraje. U pravé tyče Škarka se zničehonic zjevil Michal Hotěk. Jeho střelu zblízka a následno dorážku však gólman kraje Vysočina zlikvidoval.

30:01

Další třetina začne přibližně v 10:54.

Druhá třetina nabídla výborný hokej. Sedm minut po pauze vyrovnával za Olomoucký kraj Martin Pěcha, ale krátce na to vrátil vedení domácím Martin Kaut. Hanáci však znovu stihli vyrovnat, když se trefil Jakub Navrátil.

30:00

29:53
    Trejbal dobrým obranným zákrokem ve středním pásmu nepustil do průniku Madera.

29:00
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

28:52
    Petr Slabý puk za brankou Rochly nevybojoval, u kotouče jsou opět Olomoučtí.

27:57
    Olomoucký kraj právě vstřelil branku!
    Po návratu vyloučených hráčů na led se z rychlé akce prosazuje Olomoucký kraj. Skopal přihrál kotouč na JAKUBA NAVRÁTILA (1+0), který prostřelil Škarka v brance Vysočiny. Asistence: Miroslav Skopal (0+1).

27:38
    Olomoucký kraj v plném počtu.

27:35
    Trejbal dvakrát dobře nahazoval puk od modré na Rochlu. Nejprve šla jeho střela vedle, poté měl Rochla štěstí, že se odrazila od jeho spoluhráčů mimo, protože nic neviděl.

27:08
    Kraj Vysočina v plném počtu.

26:38
    Síly na ledě se po půlminutě přesilovky Olomouckých vyrovnají. Miroslav Skopal (OLK) musel unikajícího Nečase seknout a dostává za to minutový trest. Na vyloučení: 3-2.

26:35
    Martin Nečas využil chyby beků Olomouce a na obranné modré se dostal k puku.

26:08
    Hráčská lavice kraje Vysočina dostává příliš mnoho hráčů na ledě. Trest si půjde odpykat David Donda (VYS). Na vyloučení: 3-1.

25:56
    Až nyní se Vysočina osvobozuje ze spárů svého soka.

25:36
    Ani Adam nebyl úspěšný při nahození. Olomoucký kraj svírá svého soupeře v pořádných kleštích.

25:06
    Olomouc se opět dostává k puku před Škarkem, Prokš se snažil vyhodit, ale nepovedlo se mu to.

24:39
    Nahození Olomouckých sbírá na pravém kruhu Petr Slabý.

24:14

23:56
    Olomoučtí ze svého tlaku před brankou nic nevytěžili, Škarek nahození od modré vyrazil a následně se Vysočina uvolňuje a posílá puk až za Rochlu.

23:14
    Olomoucký kraj bude mít možnost vyrovnat. Karel Geba (VYS) odjíždí na trestnou lavici, kde si odsedí jednu minutu za podražení. Na vyloučení: 2-1.

22:56
    Vysočina se opět dostává do vedení. Po střele Mareše od modré se poprvé na turnaji prosazuje střelou zblízka MARTIN KAUT (1+0). Asistence: Lukáš Mareš (0+1), Martin Nečas (0+1).

22:33
    Nyní se hraje před Rochlou.

21:39
    Olomouc je stále v tlaku a Škarek se musí co otáčet, aby uchránil svůj tým od další pohromy.

21:01
    Olomoucký kraj využívá přesilovou hru a vyrovnává stav zápasu. Střelu Rutara od modré tečoval za záda Škarka MARTIN PĚCHA (1+0). Asistence: Ludvík Rutar (0+1), Jakub Galvas (0+1).

20:50
    Olomoučtí jsou nastěhováni před Škarkem.

20:32
    Olomoučtí zavezli puk do útočného pásma, kde se Richard Habermann (VYS) provinil faulem loktem. Na vyloučení: 1-1.

20:15
    Za brankou Rochly má puk Hotěk a rozjíždí útok.

20:08

19:26
    Tvrdá hit Vysočinského Kauta na kapitána Olomouckého kraje Galvase.

18:40
    Machala i přes napadání Olomouckých vyhodil puk. Kousek za modrou ho ale zachytil soupeř, který jej hned směřoval před Škarka. Následuje ofsajd.

18:30
    Nahození Trejbala od modré končí na pravém betonu Rochly.

17:53
    První vážnější situace před Škarkem, který vyřešil ošemetnou situaci zalehnutím puku před svojí brankou.

17:39
    Střela Petra Slabého směřovala do úmyslného ofsajdu.

16:50
    Kraj Vysočina je v úvodu druhé třetiny aktivnější, ale víc než dvě nahození na Rochlu ze své aktivity nevytěžila.

16:27
    Nahození Mareše likviduje Rochla.

15:51
    Za brankou Škarka sbírá puk Habermann a rozehrává ho na své spoluhráče.

15:01

Další třetina začne přibližně v 10:13.

První třetina je u konce. Více šancí měl za mohutné podpory diváků domácí výběr, kterému se povedlo minutu a tři čtvrtě před koncem dostat do vedení zásluhou třebíčské hvězdy Matěje Nováka.

15:00

14:44
    Vysočina se ještě před koncem první třetiny dostala před Rochlu, ale nevystřelila, z následného protiútoku raději Škarek pokryl pas na najíždějícího Spatharise.

14:25
    Škarek neměl problém chytit lehké nahození Madera.

14:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

13:15
    První gól kraje Vysočina na tomto turnají dává MATĚJ NOVÁK (1+0), který zblízka dorazil puk za záda Rochly. Asistence: Vojtěch Veverka (0+1).

13:04
    Veverka nepřesně přihrál ve středním pásmu spoluhráčům, přesto je Vysočina před brankou Rochly.

12:45
    Za brankou Škarka byla v přetlačované o puk lepší Vysočina.

12:29
    V souboji o puk za brankou Škarka zůstal na ledě Miroslav Skopal, už se však zvedá a odjíždí na svojí střídačku.

12:14
    Zakázané uvolnění Olomoučanů

11:42
    Z pravého kruhu vystřelil nebezpečně Galvas, kapitán Olomouckého výběru ale minul levý horní roh branky Škarka.

11:04
    Střela Adama z levé strany míří těsně vedle pravé tyče Rochly.

10:01
    Po levé straně zatáhl puk před branku Škarka Navrátil, přihrál kotouč na pravou stranu pro Petráše, ale jeho pokus i následnou dorážku chytil výborný Škarek.

09:30
    Před dotírajícím Prokšem ustřelil puk obránce Dajčar.

08:56
    Hluché minuty hry jsou zakončeny soubojem o puk ve středním pásmu.

08:14
    Úmyslný ofsajd.

07:55
    Boj o puk ve středním pásmu dopadl lépe pro domácí hokejisty.

07:44
    Přihrávka rukou v podání Olomoučanů.

07:12

07:03
    Velká šance domácího výběru. Po přihrávce Machaly zpoza branky se dostal k puku před Rochlou kapitán Nečas, ale gólmana Olomouckého kraje nepřekonal.

06:33
    Olomoučané se zásluhou Madera osvobozují.

06:18
    Vysočina se hned po buly usadila před Rochlou.

06:12
    Vysočina si zahraje přesilovou hru. Jan Prokš se jen těžko sbírá z ledu po tom, co jej Martin Pěcha (OLK) fauloval kolenem. Dostává za to trest na jednu minutu hry. Na vyloučení: 0-1.

05:51
    Také Vysočina byla chvilku před Rochlou, ale ke střele se nedostala.

05:19
    Po levé straně zavezl puk do útočného pásma Plášek, ale gólmana Škarka neohrozil.

05:06
    Ofsajd Vysočiny.

04:45
    Adam znovu vybojoval puk a před Rochlou se snažil protlačit puk za jeho záda, to se mu však i přes pořádnou skrumáž nepodařilo.

04:23
    Dominik Adam málem získal puk ve středním pásmu a založil tak akci svého týmu.

03:42
    Petráš vyhazuje puk do středního pásma, hosté jsou nyní poprvé krátce usazeni přes Škarkem.

03:18
    Zakázané uvolnění Olomouckého kraje.

02:39
    Vysočina je aktivnější a svírá Olomoucké před brankou Rochly, ale bez střeleckých pokusů se jen těžko dávají góly.

02:05
    Od modré chtěl vypálit Vála, ale puk mu utíká za modrou čáru do středního pásma.

01:29
    Do útočného pásma před Rochlu zavezl puk Vála, ale k přímému střeleckému ohrožení nedošlo.

00:31
    Na malém zimním stadionu v Jihlavě panuje výborná atmosféra, je zde zhruba stovka diváků.

00:01

Kraj Vysočina: Škarek (Šťastný) – Habermann, Havelka, Mareš, P. Slabý, Trejbal, Vála – Adam, Bednář, Donda, Geba, Kaut, Machala, Nečas, Novák, Prokš, J. Slabý, Strnad, Veverka, Vrátný.

Olomoucký kraj: Rochla (Machač) – Dajčar, Galvas, Kavka, Koudela, Kubík, Mader, Rutar – Blecha, Hotěk, Janeček, Janečko, Navrátil, Pěcha, Petráš, Plášek, Podlaha, Skopal, Spatharis, Urban..

Dobrý den, ještě jednou vítejte na druhém zápase hokejového turnaje 6. zimní olympiády dětí a mládeže ČR, ve kterém se proti sobě postaví domácí Vysočina a Olomoucký kraj.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 09:45.

Tomáš Lysý

Branky a nahrávky: 14. Novák (Veverka), 23. Kaut (Mareš, Nečas), 39. Machala (Nečas, Trejbal) – 22. Pěcha (Rutar, Galvas), 28. Navrátil (Skopal)

Olomoucký kraj: Rochla (Schejbal) – Dajčar, Galvas, Kavka, Koudela, Kubík, Mader, Rutar – Blecha, Hotěk, Janeček, Janečko, Navrátil, Pěcha, Petráš, Plášek, Podlaha, Skopal, Spatharis, Urban.

Rozhodčí: Hejduk – Kuřítko, Ryšavý