Burkina Faso – Zimbabwe 0:1 (kon.) | Maroko – Uganda 3:1 (kon.)
0:1 (0:0)
Zimbabwe
Pondělí 20.01.2014, 18:00Africké mistrovství národů

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Africké mistrovství národů hostí od 11. ledna do 2. února 2014 Jihoafrická republika, i když původně bylo pořadatelství svěřeno Libyi. Šestnáct týmů je rozděleno do čtyř skupin, z nichž dva nejlepší postupují do další fáze turnaje.

Pro oba týmy jde o poslední utkání v základní skupině a zatím jsou oba mimo postupové příčky. Burkina Faso je po dvou odehraných zápasech poslední s bodovým ziskem jednoho bodu za remízu s Marokem. V úvodním zápase turnaje podlehla Ugandě 1:2. Zimbabwe nedokázalo s Marokem ani s Ugandou skórovat a tak nakonec může být rádo alespoň za bod za dva body za dvě remízy 0:0, což aktuálně stačí na třetí příčku, se stejným bodovým ziskem, jako má druhé Maroko.

Vítejte u onlajn přenosu utkání Afrického poháru národů 2014, v němž se v rámci základní skupiny B utká BURKINA FASO a ZIMBABWE. Utkání se odehraje na Athlone Stadium v jihoafrickém Kapském Městě.

Burkina Faso: M. Kaboré – Sango, M. Koné, Danyo, Gouo – E. Traoré, Zoungrana, A. Traoré – Ouédraogo, I. Kaboré, Demankel
    Náhradníci: Y. Coulibaly, Yeye, Nebié, Bayala, Nimi, Sanou, L. Diarra, Barro, Tiendrébéogo, Kabore, Simporé, Kobre

Zimbabwe: Chogova – Zvirekwi, Chipeta, Jaure, Ncube – Mahachi, Phiri, Mambare, Moyo – Sithole, Sibanda
    Náhradníci: Muparati, Mbara, Mazivisa, Machapa, Sithole, Ngoma, Sadiki, Diya, Chindungwe, Manhanga, Ndlhovu, Dube.

1

2
    Hraje se zatím převážně ve středu hřiště, opatrný úvod zápasu.

3
    Hraje se za velmi silného větru, pozor si musí dávat i gólman Burkiny Faso, který právě proti větru vykopává.

4
    Zimbabwe v první útočné akci.

5
    Velmi dobře rozehraný volný kop Zimbabwanů, M. Kaboré konečky prstů vyráží nad branku!

6
    Rohový kop pro Zimbabwe, které rozehraje z levé strany. Obrana Burkiny Faso se ubránila.

8
    Míč končí mimo hrací plochu, autové vhazování Burkiny Faso.

9
    M. Kaboré zasahuje proti střele z pravé strany, z ostrého úhlu, zvládl to na jedničku.

10
    Odkop od branky Zimbabwe, míč letí až na polovinu soupeře.

11
    Tam o něho svádí souboj ve středovém kruhu Ouédraogo, byl faulován.

12
    Zimbabwe v útoku, střela z nějakých třiceti metrů, míč letí nad branku.

13
    Nepřesný pas soupeře, míč má Chigova, který může rozehrávat.

14
    Autové vhazování Zimbabwanů na polovině soupeře.

14
    Chipeta ale v souboji o míč fauluje a míč získává Burkina Faso.

15
    Hodně opatrný fotbal ze strany obou týmů.

16
    Zimbabwané mohou zaútočit po levé straně.

16
    Jenže celou akci končí faul Sanga na Ncubeho, velmi dobrá pozice pro volný kop!

17
    Z levé strany, z těsné blízkosti vápna, rozehrál Sibanda volný kop, výborný obranný zákrok Demankela, který odkopává na roh.

18
    Zimbabwe rozehrálo rohový kop z levé strany a drželo se před vápnem soupeře, nakonec vše končí povedenou dalekonosnou střelou, která končí v náruči M. Kaborého.

19
    Na druhé straně zasahuje gólman Chigova, který má míč ve své náruči.

20
    Ošetřován musí být jeden z hráčů Zimbabwe, čas na osvěžení pro ostatní hráče.

21
    Ošetřován musí být i gólman Zimbabwe Chigova, pravděpodobně problém s pravým kolenem.

22
    Dlouho se nehrálo, až nyní se opět začalo hrát.

24
    Rohový kop pro Burkinu Faso.

25
    Burkina Faso rozehrála rohový kop z levé strany, ve vápně se dostal do zakončení Ouédraogo, který ale pálil těsně vedle branky.

26
    Zimbabwe zaútočilo, ale ani tato akce nekončí gólem, M. Kaboré vykopává.

27
    Nepřesný nákop Demankela, Chigova bude moci vykopávat.

29
    Gouo se zranil ve vlastním vápně při obranném zákroku, tam ho podupal soupeř, ale není to nic vážného.

30
    Issa Gouo opouští hrací plochu "po svých", byť již na hřišti byly nosítka.

31
    Již se hraje, M. Kaboré nabádá své spoluhráče, aby postoupili dál od branky, že bude vykopává.

32
    Těch přerušení je opravdu dlouho, afričtí fotbalisté se zraňují téměř při každém zákroku a žádají ošetření, jako nyní znovu Chigova.

33
    Lékaři obou týmů sotva stačí dojít zpět na lavičku a již aby znovu vbíhali na hřiště...

34
    Stále se nehraje, Chigova si nechává obvázat pravé koleno.

34
    Mezitím se již šel rozcvičit náhradní gólman, ale ho není potřeba, Chigova pokračuje v utkání.

35
    Vykopává na polovinu soupeře, tam odkopává na polovinu soupeře, ale Zimbabwe si žádnou akci vypracovat nedokázalo.

36
    Autové vhazování Zimbabwana Gouoa na polovině soupeře, ale ten se v pohodě ubránil.

37
    Za faul kolenem dostává zaslouženou žlutou kartu Burkiňan Sango.

38
    Zimbabwe rozehrálo volný kop na polovině soupeře, ale není z toho hrozba pro branku, kterou střeží M. Kaboré.

39
    I. Kaboré faulován v blízkosti pokutového území Zimbabwe, dobrá příležitost pro Burkinu Faso, jak ohrozit branku soupeře.

40
    Poslední pětiminutovka prvního poločasu, stav stále bezbrankový.

41
    Velmi dobře rozehraný volný kop z nějakých sedmadvaceti metrů, Chigova se blýskl skvělým zákrokem.

42
    Centr Moya z levé strany, M. Kaboré chytá.

43
    Na druhé straně pozornost gólmana prověřil střelou ze třiceti metrů A. Kaboré, Chigova chytá.

44
    Faulem na polovině soupeře končí útočná snaha Zimbabwe.

44
    Žlutou kartu dostává Masimba Mambare (Zimbabwe), který stáhl k zemi pronikajícího protihráče.

45
    Probíhá poslední minuta prvního poločasu, řádné hrací doby, ale vzhledem k množství přerušení se bude jistě nastavovat.

45+1
    Ano, nakonec tři minuty nastavil sudí MS Kordi.

45+2
    Zimbabwe ještě vybojovalo rohový kop z levé strany, z levé strany rozehraje Mambare.

45+3
    Míč letí před branku soupeře, ale tam se k němu nikdo nedostává.

45+4

První poločas branku nenabídl, což se, vzhledem k úrovni zápasu a výkonu obou týmů, není čemu divit. Oba týmy svádí spoustu soubojů ve středu hřiště a šancí je opravdu hodně málo. Více se hra přerušuje, hráči se povalují po trávníku a nechávají se ošetřovat, jako by hlavním úkolem dnešního zápasu bylo šetření času.

Sledujte i dál náš onlajn přenos, druhý poločas začne přibližně v 19:06 hodin.

46

47
    Eric Traoré leží na trávníku, sledujeme tradiční ošetřování.

48
    Zatím to nevypadá, že by se měl E. Traoré postavit na vlastní nohy.

49
    E. Traoré opouští hrací plochu na nosítkách a zřejmě nebude moci pokračovat v utkání.

50
    Rohový kop pro Zimbabwe.

50
    Střídání v týmu Burkina Faso: ze hřiště odchází Eric Traoré, přichází Oumarou Nebié.

50
    Z rohového kopu se Zimbabwané prosadit nedokázali.

51
    M. Kaboré odkopává až na polovinu soupeře.

52
    Ale stejně tak učiní i jeho brankářský kolega na druhé straně.

52
    Zatím to vypadá, že nudná hra, bez šancí na jedné či druhé straně, bude pokračovat i ve druhém poločase.

53
    Žlutou kartu dostává Elisee Demankel To (Burkina Faso).

54
    Odkop od branky Zimbabwe.

55
    Burkiňané zahrozili z pravé strany, ale vždy zbývá krok, dva, k zakončení.

56
    M. Koné odkopává do autu, soupeř bude mít vhazování z levé strany.

56
    Zimbabwe právě vstřelilo branku!
    Zimbabwané vhazovali, nakonec měli i dostatek času na centr z levé strany, na který si ve vápně nejlépe naskočil MASIMBA MAMBARE, který hlavou usměrňuje míč do branky.

58
    Tento gól by konečně mohl úrovni utkání pomoci.

59
    Střídání v týmu Zimbabwe: ze hřiště odchází Simba Sithole, přichází Simbarashe Sithole.

60
    Je za námi hodina hry, Zimbabwe zaslouženě vede o gól a nyní se snaží vstřelit ještě jeden.

61
    A po faulu bránícího Zoungrany na Sibandu k tomu budou Zimbabwané mít hodně blízko, volný kop téměř z hranice pokutového území!

62
    Sibanda opouští hrací plochu, opět zřejmě "vážné" zranění...

63
    No škoda! Šance na obstřelení "zdi" byla, ale nakonec skvěle ve zdi zasáhl bránící Dayo!

64
    Burkiňané se nyní snaží o co nejjednodušší přechod přes střed hřiště, ale k tomu je třeba přesnějších pasů či nákopů.

65
    A střelami z velké dálky se také příliš často góly nedávají.

67
    A. Sango vybojoval autové vhazování z pravé strany, na polovině soupeře.

67
    Víc, než nepřesný nákop, z toho však Burkiňané nevytěžili.

68
    Centr Mahachi z pravé strany "sbírá" M. Kaboré.

70
    Co nás čeká v poslední dvacetiminutovce? Burkina Faso prohrává o gól, Zimbabwe je o něco lepší, změní se ještě stav zápasu?

71
    Střídání v týmu Zimbabwe: ze hřiště odchází Sibanda, přichází Muparati.

72
    Burkina Faso to ještě zvládne k pokutovému území, v koncovce je ale hodně bezradná.

73

74
    Střídání v týmu Burkina Faso: ze hřiště odchází Elisee Demankel To, přichází Aliassou Sanou.

74
    Zimbabwe nakonec zahrávalo dva rohového kopy, každý z jedné strany, ale ani z jednoho se prosadit nedokázalo.

75
    Pokud již přece jenom nějaký míč letí do pokutového území Zimbabwe, zasáhne zatím velmi dobře chytající Chigova.

76
    Další výtečný zákrok gólmana Zimbabwe, z levé strany pálí A. Traoré.

76
    Po "tygřím" skoku se Chigova nyní těžko zvedá z trávníku, opět jsme svědky ošetřování.

77
    Pokračuje se, Burkiňané zvyšují "obrátky".

79
    Střídání v týmu Burkina Faso: ze hřiště odchází Sidiki Aboubacar Traoré, přichází Ilias Tiendrébéogo.

80
    Zimbabwané rozehrají volný kop z levé strany.

80
    Míč se dostal k volnému Moyovi, který pálí z hranice pokutového území, těsně vedle!

82
    Příznivci Zimbabwe v hledišti slaví, zatím ale není co, do konce zápasu stále zbývá něco kolem deseti minut.

84
    Moyo ztratil kopačku, musí si pro ni dojít a za postranní čarou se obout.

85
    Burkina Faso již v obraně hodně riskuje, nechybělo málo a Sibanda by se dostal do samostatného úniku.

86
    Vše ale přerušuje odpískaný faul ve středu hřiště.

86
    Issoufou Dayo dostává ze tento faul žlutou kartu.

88
    Obránce Burkiny Faso nyní zariskoval ve vlastním vápně, nakonec je z toho riskantní "malá domů", M. Kaboré rychle odkopává.

90
    Probíhá devadesátá minuta, Zimbabwe hájí své těsné vedení, které dává téměř jistotu postupu do další části!

90+1
    Ještě čtyři minuty mají Burkiňané alespoň na vyrovnání, ovšem ani to by jim na postup ze skupiny nestačilo.

90+1
    Ještě žlutá karta pro Zimbabwana Miltona Ncubeho za zdržování.

90+3
    Střídání v týmu Zimbabwe: ze hřiště odchází Peter Moyo, přichází Oscar Machapa.

90+4
    Poslední vteřiny zápasu, hraje se na polovině Burkiny Faso.

A je konec! Zimbabwané se radují ze zaslouženého vítězství, které znamená postup do další fáze Afrického mistrovství národů 2014!

Pro Burkinu Faso turnaj končí. Zimbabwe stačilo k postupu vstřelit jedinou branku, obdivuhodné!

To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (19:55:10)