Jihočeský kraj – Karlovarský kraj 6:2 (kon.) | Kraj Vysočina – Liberecký kraj 4:2 (kon.) | Pardubický kraj – Plzeňský kraj 2:5 (kon.)
Královéhradecký kraj – Ústecký kraj 1:0 (kon.) | Olomoucký kraj – Zlínský kraj 5:2 (kon.) | Jihomoravský kraj – Středočeský kraj 0:3 (kon.)
Pardubický kraj – Liberecký kraj 6:1 (kon.) | Moravskoslezský kraj – Kraj Vysočina 2:5 (kon.) | Praha – Jihočeský kraj 2:2 (kon.)
Plzeňský kraj – Olomoucký kraj 0:2 (kon.) | Královéhradecký kraj – Karlovarský kraj 2:1 (kon.) | Zlínský kraj – Moravskoslezský kraj 4:3 (kon.)
Ústecký kraj – Jihomoravský kraj 3:2 (kon.) | Středočeský kraj – Praha 2:6 (kon.)
Kraj Vysočina
4:2 (1:1, 2:1, 1:0)
Liberecký kraj
Středa 22.01.2014, 08:00 • Horácký zimní stadion, Jihlava • Olympiáda dětí a mládeže

S konstatováním, že Kraj Vysočina si výhrou zajistil postup do semifinále předává štafetu kolegům Vojtěchu Vopatovi a Liboru Kuczovi, a napočtenou při dalším zápase dnešního dne olympiády se těší Tomáš Lysý. (09:50:49)

Tabulka sk. A po úvodních dvou zápasech třetího dne:
    (v souběžně hraném zápase porazil Plzeňský kraj Pardubičany poměrem 5:2).

1. Kraj Vysočina, 5 záp., 10 bodů, skóre 21:8 – jistý postup do semifinále.
    2. Plzeňský kraj, 5 záp., 6 bodů, skóre 13:7.
    3. Olomoucký kraj, 4 záp., 5 bodů, skóre 20:11.
    4. Moravskoslezský kraj, 4 záp., 5 bodů, skóre 10:5.
    5. Zlínský kraj, 4 záp., 4 body, skóre 9:7.
    6. Liberecký kraj, 5 záp., 4 body, skóre 7:21 – bez šancí na postup do semifinále.
    7. Pardubický kraj, 5 záp., 0 bodů, skóre 9:30 – bez šancí na postup do zápasů o umístění.

Tabulka skupiny A po dvou zápasech třetího dne:

Nejlepší hráči zápasu:

Liberecký kraj:Vratislav Kunst.
    Kraj Vysočina: Jakub Škarek.

Ceny pro nejlepší hráče bude předávát trenér gólmanů Dukly Petr Jaroš, který v nedávné minulosti působil jako trenér gólmanů Dinama Minsk a norské reprezentace.

Vysočina v prvním utkání třetího dne skupiny A vítězí a zajišťuje si s předstihem první místo ve své skupině.

45:00

44:06
    Ofsajd Vysočiny.

43:50
    Bude se vzahovat před Škarkem, Liberecký kraj má posledních sedmdesát vteřin, aby ještě s výsledkem něco udělal.

43:11
    Petr Slabý se proháčkoval obranou až k levému kruhu, kde vystřelil, ale Kuhn vyráží kotouč.

43:00
    Poslední dvě minuty třetí třetiny.

42:39
    Nepřesnost v rozehrávce Libereckého kraje končí zakázaným uvolněním.

42:29
    Spíše naopak, Vysočina se dostává do rychlých brejků. Jeden takový nyní zakočil tvrdou střelou z mezikruží Petr Slabý, ale Kuhn má kotouč ve své lapačce.

42:11
    Kraj Vysočina se zaměřuje na pozorné bránění a nepouští svého soka před Škarka.

41:46
    Ani nyní nejsou Liberečtí při zavezení kotouče příliš úspěšní.

41:24
    Zavezení puku Liberečanů před klec Škarka nedopadlo úspěšně, Vysočina se osvobozuje.

40:15
    Milan Strnad se dostal u levé tyče Kuhna k zakončení. Svojí střelou ani následnou dorážkou ale puk za záda gólmana Libereckého kraje nedostal.

39:59
    Zakázané uvolnění Libereckého kraje.

38:37
    Kraj Vysočina v plném počtu.

38:27
    Jakub Škarek předvedl vynikající práci s holí, když si zpracoval nahozený kotouč a vyhodil puk až na druhou stranu kluziště.

37:48
    Vysočina se osvobozuje.

37:37
    Vojtěch Veverka (VYS) dostává menší trest za podražení, což je šance pro Liberecký kraj na snížení dvougólového náskoku soupeře.

36:47
    Zakázané uvolnění.

36:34
    Liberečtí jsou v posledních desítkách vteřin aktivnějším týmem. Z levého kruhu vypálil Patrik Šíp, asistent kapitána Libereckého kraje ale gól nedal.

35:15
    Menší potyčku u pravého kruhu útočného pásma Vysočiny uklidňují čároví sudí.

34:35

34:17
    Matěj Novák i v oslabení ohrozil gólmana Kuhna, když se na něj řítil z pravé strany. Ač tísněn obráncem, snažil se o zakončení mezi betony Kuhna, což se mu podařilo, ale gólman Libereckého kraje s přehledem chytá puk.

33:35
    Možnost Libereckého kraje ke snížení. Martin Frič (VYS) je potrestán minutou za faul koelnem. Na vyloučení: 1-1.

32:39
    Kraj Vysočina právě vstřelil branku!
    Vysočina znovu uniká do dvougólového trháku. Po pohledné kombinaci Bednáře s Prokšem se prosazuje u pravé tyče Kuhna nikým nehlídaný DAVID DONDA. Asistence: Petr Bendář, Jan Prokš.

31:18
    Jan Šír se zjevil na pravém kruhu sám s pukem, Škarek byl však pozorný a jeho pokus lapí.

30:46
    Střelu Martina Kauta vychytal Michal Kuhn a bude se vzahovat po jeho pravici.

30:01

Další třetina začne přibližně v 9:08.

Ve druhé třetině strhla Vysočina dvěma góly průběžné vedení na svojí stranu, když se ve dvacáté minutě během půlminuty trefil Machala s Novákem. Dvaadvacet vteřin před koncem měl však Liberecký kraj možnost trestného střílení, kterou bezezbytku využil, a snížil tak na rozdíl jedné branky. Ve třetí třetině tak bude zápas ještě pořádně dramatický.

30:00

29:38
    Liberecký kraj právě vstřelil branku!
    MATĚJ PEKAŘ si počínal jako zkušený mazák a k asistenci na prvním gólu svého týmu nyní přidává střelecký zářez, když zakončil trestné střílení střelou mezi Škarkovy betony. Bez asistence – trestné střílení.

29:38
    Za hákování Richarda Habermanna bylo nařízeno trestné střílení. Matěj Pekař se dostal za obranu Kraje Vysočina a obránci domácího týmu nezbylo nic jiného, než Pekaře zahákovat.

29:38
    Bylo nařízeno trestné střílení.

29:00
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

28:58
    Tvrdá střela Ondřeje Machaly z mezikruží končí na betonu Kuhna. To byl velmi dobrý zákrok gólmana Libereckého kraje.

27:51
    Ofsajd Kraje Vysočina.

27:14
    Střela Olivera Havelky od modré prošla vedle pravé tyče Kuhna.

25:46
    Další pokus Libereckého kraje. Patrik Šip zkoušel Škarka překvapit od modré, nahození útočníka Libereckého kraje ale gólman Vysočiny lapí.

24:33
    LIberečtí na konci druhé části zkušejí snížit nepříznivý stav zápasu. Šír však namířil svojí střelu zprava jen do Škarka.

23:43
    A Kuhn si hned připisuje dobrý zákrok proti střele Josefa Vrátného.

22:52
    Výměna gólmanů Libereckého kraje. Jakub Hrstka uvolňuje krátce po polovině zápasu své místo Michalu Kuhnovi.

22:55
    Nepřesnost Vysočiny při přechodu do útočného pásma končí ofsajdem.

21:48
    Vysočina se stále tlačí před Hrstku, ale jejím akcím povětšinou chybí finální přihrávka.

20:13
    Další ofsajd Vysočiny.

20:03

19:53
    Že by se rodil rozhodující náskok? To se dozvíme až později, nicméně faktem je, že Kraj Vysočina utíká do dvougólového vedení. Šikula z Třebíče MATĚJ NOVÁK posílá gólem z bezprostřední blízkosti Kraj Vysočina do dvougólového úniku. Asistence: Vojtěch Veverka, Milan Strnad.

19:26
    Radost gólmana Dukly Škarka je zřejmá, Vysočina se totiž ujímá vedení. Po pravé straně ujel s pukem Kaut, přihrál ho na najíždějícího ONDŘEJE MACHALU, který bez problémů posílá svůj tým do vedení.

18:55
    Vysočina opět otestovala Hrstku, který výborně zareagoval na střelu Geby.

17:49
    Zahrozili také Liberečtí, kteří zásluhou Dvořákovy střely z mezikruží přinutili Škarka k zákroku.

16:02
    Nakonec se ke střele dostal Richard Habermann, jeho dobrý a umístěný pokus ale Hrstka vyráží pravým betonem.

15:46
    Sledujeme situaci z konci první třetiny, Vysočina zaveze puk před hrstku, nakonec ho i v souboji u mantinelu vybojuje, ale Liberečtí následně výbornou hrou nedovolí svému sokovi vystřelit.

15:12
    Po levé straně se obranou Vysočiny neprosmíkl Patrik Šíp.

15:01

Další třetina začne přibližně v 8:30.

Vyrovnaná první třetina, ve které se nejprve ujal vedení soubor Libereckého kraje pod vedením Milana Plodka, skončila. Za Kraj Vysočina vyrovnával o dvě minuty později Matěj Vála, nerozhodný stav vydržel do konce první třetiny.

15:00

14:48
    Těsně před první pauzou ještě zkusil vystřelit Matěj Vála, ale na svůj druhý gól dnešního zápasu si bude muset ještě počkat.

13:52
    Toto je zámek jak od cely nejhoršího vězně, kterým svírá Kraj Vysočina svého soka. Liberci se nakonec snad po minutě a půl podařilo vyhodit puk ze svého obranného pásma.

13:26
    Boj o puk u levého kruhu útočného pásma Vysočiny vyhrává domácí tým a opět kombinuje před Hrstkou.

12:08
    Matěj Novák to znovu zkoušel z mezikruží, ale ani tentokrát se neprosadil.

11:53
    Kraj Vysočina opět zavezl puk před Hrstku.

10:33
    Žádné utočné manévry zatím nevidíme, Liberečtí poctivě brání prostor před Hrstkou a nepouští Vysočinu k zakončení.

09:11
    Další pokus Vysočiny. Matěj Novák pokusem z mezikruží opět nachází lapačku připraveného Hrstky.

09:04
    Domácí stále krouží kolem Hrstky.

08:45
    Střelu Mareše od modré k levé tyči Hrstky ukrývá gólman Libereckého kraje ve své lapačce.

07:27
    Liberecký kraj v plném počtu, Vysočina si ve své přesilovce příliš šancí nevytvořila.

07:12
    Stejně tak jako nyní.

06:44
    Vysočina sice vyhrála buly, ale vzápětí se Liberečtí osvobozují.

06:27
    Bude se vylučovat. Za krosček dostává minutový trest Matěj Krejsa (LBK). Na vyloučení: 0-1.

05:15

05:10
    U pravé tyčky Hrstky se neprosadil Machala, který byl před gólmanem Libereckého kraje zcela sám.

04:54
    Před dotírajícím Adamem si pohlídali puk liberečtí Šuráň a Pekař.

04:19
    Stejně jako včera proti Olomouckému kraji se Liberečtí dlouho z vedení neradovali. Strnad přihrál na branku před MATĚJE VÁLU, který střelou mimo dosah Hrstky vyrovnává průběžný stav zápasu. Asistence: Milan Strnad.

03:30
    Buly po levici Hrstky.

02:53
    Liberecký kraj se ujímá vedení. po Pekařově přistrčení vypálil od modré JAN ŠURÁŇ, jehož nahození končí za zády gólmana Škarka. Asistence: Matěj Pekař.

02:43
    Pekař zachytil kotouč na útočné modré, i když trošku krkolomě, a ponechal ho svému bekovi.

02:36
    Šuráň nakonec získal v obranném pásmu puk a vyváží ho před Škarka.

01:03
    Na druhé straně zahrozil Kaut, který poprvé otestoval pozornost gólmana Hrstky.

00:38
    Pekař se prokličoval až ke Škarkovi, ale gólmana domácích neohrozil. Jeho střela byla ztečována.

00:01

Kraj Vysočina: Škarek (Šťastný) – Frič, Habermann, Mareš, P. Slabý, Trejbal, Vála, Havelka – Novák, Nečas, Machala, Geba, Adam, Donda, Kaut, J. Slabý, P. Bednář, Strnad, Prokš, Veverka, Vrátný

Liberecký kraj: Hrstka (Kuhn) – Kotyza, Beran, Šuráň, Turský, Krejsa, Bálik, Beran – Šíma, Kunst, Bitman, Ira, Pekař, Šír, Šíp, Stratílek, Dvořák, Krytinář, Stolle.

Tabulka sk. A:

1. kraj Vysočina, 8 bodů, skóre 17:6.
    2. Olomoucký kraj, 5 bodů, skóre 20:11.
    3. Moravskoslezský kraj, 5 bodů, skóre 10:5.
    4. Plzeňský kraj, 4 body, skóre 8:5.
    5. Zlínský kraj, 4 body, skóre 9:7.
    6. Liberecký kraj, 4 body, skóre 5:17.
    7. Pardubický kraj, 0 bodů, skóre 7:25.

Dobrý den, ještě jednou vítejte ze třetího herního dne 6. zimní olympiády dětí a mládeže ČR. Do prvního zápasu třetího dne na Horáckém zimním stadionu nastoupí proti sobě kraj Liberecký proti domácí Vysočině.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 08:00.

Tomáš Lysý

Branky a nahrávky: 5. Vála (Strnad), 20. Machala (Kaut), 20. Novák (Veverka, Strnad), 33. Donda (Bendář, Prokš) – 3. Šuráň (Pekař), 30. Pekař

Kraj Vysočina: Škarek (Šťastný) – Frič, Habermann, Mareš, P. Slabý, Trejbal, Vála, Havelka – Novák, Nečas, Machala, Geba, Adam, Donda, Kaut, J. Slabý, Bednář, Strnad, Prokš, Veverka, Vrátný
    Liberecký kraj: Hrstka (23. Kuhn) – Kotyza, Beran, Šuráň, Turský, Krejsa, Bálik, Beran – Šíma, Kunst, Bitman, Ira, Pekař, Šír, Šíp, Stratílek, Dvořák, Krytinář, Stolle

Rozhodčí: Polák – Sibera, Šťastná