Halepová – Cibulková 0:2 (kon.) | Radwańská – Azarenková 2:1 (kon.)
3 0
Dominika Cibulková
2
6 6
sk Středa 22.01.2014, 01:11Australian Open - ženy - Australian Open (tvrdý povrch)

Dominika Cibulková zvládla už tretí zápas na turnaji za jednu hodinu a ušetrila tak určite veľa síl. Verme, že v semifinále predvedie aspoň tak dobrý výkon, ako boli tie doposiaľ. To je už od nás pre túto chvíľu všetko. Ďakujeme za pozornosť a prajeme dobrú noc. (02:20:13)

Na tému semifinálovej súperky sa Cibulková vyjadrila, že či to už bude Radwaňská alebo Azarenková, bude to náročný zápas. Avšak podotkla, že jej tréner ju na tento zápas určite veľmi dobre pripraví.

Teraz Dominika predstavuje členov svojej lóže, nezabudla na realizačný tím na čele s trénerom Matejom Liptákom.

V pozápasovom rozhovore Cibulková priznala,že po osemfinálovom zápase sa cítila dosť unavená, ale psychicky bola dobre pripravená. Je možné, že rozhodli aj skúsenosti.

Koniec zápasu

0:6
    A je dobojované! Dominika Cibulková predivedla opäť veľký výkon v Aréne Roda Lavera po jednoznačom víťazstve postupuje do druhého grandslamového semifinále kariéry. Simonu Halepovú porazila v dvoch setoch 6:3 a 6:0.

0-40
    Dominika Cibulková má po víťaznom údere na sieti tri mečboly!

0-30
    Podobne skončil aj druhý servis.

0-15
    Cibulková začala priamym bodom z podania.

0:5
    To je vynikajúce! Dominika Cibulková ukradla Halepovej aj tretie podanie a za stavu 0:5 bude podávať na postup do semifinále.

40-A
    Cibulková má k dispozícii tretí brejkbol.

40-40
    Druhé eso Halepovej už prinieslo zhodu.

30-40
    Rumunská tenistka nakoniec našu Cibulkovú ubehala a donútila ku chybe.

15-40
    Napriek tomu sa Cibulková dostáva ku dvom brejkbolom!

15-30
    Simona Halepová znižuje prvým esom zápasu.

0-30
    Rumunka poslala loptičku do tesného autu.

0-15
    Halepová je zúfalá, teraz sa dopustila ďalšej obrovskej chyby.

0:4
    Dominika Cibulková dokázala trpezlivo počkať na chybu a potvrdila druhý brejk. 0:4.

30-40
    Halepová zmazala prvý gembol agresívnym prístupom.

15-40
    Neuveriteľné! Situácia sa zopakovala a teraz už priniesla dva gemboly.

15-30
    Cibulková sa nenechala zahanbiť a zaklincovala ďalší winner po čiare z jej obľúbeného forhendu.

15-15
    Z druhého podania odpovedá Halepová víťazným forhendom po čiare.

0-15
    Aj proti slnku začala Cibulková svoj servis fiftínom.

0:3
    Ďalšia nevynútená chyba Halepovej jej ale pomáha. Dominika Cibulková berie aj druhé podanie Simony Halepovej a v druhom sete vedie už 0:3.

30-40
    Prvý si sama odvrátila.

15-40
    Bekhendový winner presne na čiaru prináša Cibulkovej dva brejkboly!

15-30
    Teraz Halepová nezahrala dobre po kvalitnom forhende Cibulkovej. Loptička tesne v aute.

15-15
    Priamy fiftín a prichádza vyrovnanie.

0-15
    A nádejne začína aj pri ďalšom servise súperky.

0:2
    A naša tenistka si opäť víťazne zakričala. Dominika Cibulková pokračuje vo výbornom výkone a po potvrdení brejku vedie 0:2.

15-40
    Priamy bod z podania prináša dva gemboly.

15-30
    Slovenka hrala agresívne a donútila súperku spraviť chybu.

15-15
    Halepová zaútočila riternom po druhom podaní Cibulkovej.

0-15
    Loptu získava Cibulková.

0:1
    Perfektné! Dominika Cibulková síce nevyužila skrátenie hry, ale následný forhend po čiare už premenila a berie prvé podanie Halepovej v druhom sete. 0:1.

30-40
    Halepová bola pod tlakom, ale prvý brejkbol dokázala odvrátiť.

15-40
    Cibulková vyhnala Rumunku z kurtu a do voľne časti úspešne zakončila. Dva brejkboly!

15-30
    Halepová znižuje vďaka dobrej obrane.

0-30
    Následne prichádza Cibulkovej víťazný úder z bekhendu.

0-15
    Cibulková začína pri podaní súperky lepšie, Halepová netrafila krížny forhend do kurtu.

0:0
    Cibulková bola v prvom sete aktívnejšia, agresívnejšia a Halepovú pustila len k jednému brejku, kde podávala proti slnku a spravila tri dvojchyby.

3:6
    A hneď prvý je premenený! Dominika Cibulková získava prvý set pomerom 6:3.

15-40
    Milimetrový víťazný úder prináša Cibulkovej dva setboly!

15-30
    Rumunka spravila vo výmene nevynútenú chybu.

15-15
    Lenže Halepová odpovedá dokonalým riternom na čiaru.

0-15
    Začína úspešne, keď zahrala winner do protipohybu.

3:5
    Výborne! Cibulková si opäť berie podanie súperky a bude podávať na víťazstvo v prvom sete. 3:5.

30-40
    Dominika sa dostáva ku brejkbolu!

30-30
    Bekhend Cibulkovej skončil v aute a tak je to po 30 na oboch stranách.

15-30
    Pekný ritern priniesol Cibulkovej vedenie na príjme.

15-15
    Ale aj Rumunka robí prvú dvojchybu v zápase.

15-0
    Halepová zahrala nádherný úder z defenzívy. 15:0.

3:4
    Toto je zlé! Dominika Cibulková spravila tri dvojchyby na svojom servise a prišla tak o výhodu jedného brejku. 3:4.

40-15
    Druhá dvojchyba Cibulkovej v tomto geme. Dva brejkboly Halepovej.

30-15
    Halepovú zastavila páska.

30-0
    Následne robí Cibulková dvojchybe a bude to mať v tejto hre náročné.

15-0
    Na príjme začína Halepová winnerom z bekhendovej strany.

2:4
    Halepová si drží aj tento servis a je znížené na 2:4.

A-40
    Výhoda Simona Halepová.

40-40
    Zhoda. Famózny forhend Cibulkovej do rohu priviedol Halepovú do zúfalstva.

40-30
    Krížny forhend slovenskej tenistky už Rumunka nedokázala prehodiť cez sieť.

40-15
    Halepová má k dispozícii dva gemboly.

30-15
    Po kvalitnom riterne presne na čiaru bola Halepová rozhodená a Cibulková mohla víťazne ukončiť výmenu.

30-0
    Tentokrát zastavila sieť forhend Cibulkovej.

15-0
    Priamy bod z podania Halepovej.

1:4
    Nakoniec sa to podarilo a Dominika Cibulková si podržala svoje podanie napriek dvom brejkbolom súperky a vedie 1:4.

40-A
    Výhoda pre Dominiku Cibulkovú.

40-40
    Zhoda. Cibulková si po ukončenie výmeny prišla na sieť a volejom odvrátila druhý brejkbol.

40-30
    Prvý brejkbol zmazala víťazným forhendom.

40-15
    Slovenka chybovala aj z bekhendu a Halepová má dva brejkboly!

30-15
    Následne robí nevynútenú chybu a Halepová vedie 30:15.

15-15
    Cibulková zaváhala po ľahkom riterne Rumunky.

0-15

1:3
    Simona Halepová dokázala čistou hrou získať prvý gem v prvom sete. 1:3.

40-0
    Halepová sa predviedla aj z bekhendovej strany a má tri gemboly.

30-0
    Vo vyrovnanej výmene sa nakoniec z fiftínu po víťaznom forhende tešila Halepová.

15-0
    Priamy bod z podania pre Halepovú.

0:3
    Halepová opäť kazí z bekhendu a tak Dominika Cibulková potvrdila brejk z predošlej hry. Po 9.minútach tak vidíme na tabuli stav 0:3.

15-40
    Dva gemboly pre Cibulkovú.

15-30
    Teraz prešla Cibulková na sieť, kde z pripravenej pozície nezávahala a zakončila do voľnej časti dvorca.

15-15
    Následne prichádza náprava v podobe víťazného úderu po čiare.

15-0
    Na servise začala slovenská tenistka nevynútenou chybou.

0:2
    Výborný začiatok! Dominika Cibulková berie už prvé podanie svojej súperky. 0:2.

15-40
    Dominika zmenil rytmus a skrátila hru, Halepová loptičku posiala do autu. Dva brejkboly.

15-30
    Trpezlivá hra Cibulkovej priniesla chybu Halepovej na forhende.

15-15
    Lenže kvalitný ritern Cibulkovej prináša stav 15:15.

15-0
    Halepová donútila Slovenku chybovať. 15:0.

0:1
    Dominika Cibulková začína v tomto štvrťfinále úspešne, ujíma sa vedenia 0:1.

15-40
    Rumunka mala tlak, ale posledný úder skončila za základnou čiarou.

15-30
    Je znížene. Dominike nevyšiel forhend, loptička v aute.

0-30
    Halepový vyhodila svoj úder do autu a tak je to 0:30.

0-15
    Cibulková začína úspešne po presnom forhende.

0:0
    Stretnutie sa práve začalo.

Na servise začne Dominika Cibulková.

Nasleduje predzápasová rozcvička, v Melbourne je aktuálne príjemných 19 stupňov Celzia.

Diváci potleskom vítajú Dominiku Cibulkovú, ktorú nasleduje Simona Halepová.

V Aréne Roda Lavera sa už netrpezlivo čaká na príchod oboch tenistiek.

Prajem príjemné skoré ráno všetkým fanúšikom slovenského tenisu! Na Australian Open nás tešia výkony už len jednej slovenskej zástupkyne. Dominika Cibulková nastúpi po senzačnom vyradení Šarapovovej v zápase štvrťfinále proti Simone Halepovej, ktorá je považovaná za skokanku predošlej sezóny. Pôjde o štvrtý vzájomný zápase týchto tenistiek. Cibulková vedie vo vzájomnej bilancii 2:1. Naposledy sa stretli v zápase 2.kola turnaja Indian Wells a Dominika zvíťazila po setoch 7:5 a 7:6. Dnes pôjde o oveľa dôležitejší zápas, keďže oba tenistky budú bojovať o priemiérovú účasť v semifinále Australian Open. Začiatok zápasu je naplánovaný na 1:00 SEČ v aréne Roda Lavera. Pred začiatkom sa poďme pozrieť na ich doterajšiu cestu turnajom.

22-ročná rumunská tenistka sa aktuálne nachádza na 11.mieste svetového rebríčka WTA, ide o jej najlepšie umiestnenie počas profesionálnej kariéry. Po skončení AO by sa mala zaradiť do TOP10. Na prvom grandslame sezóny štartuje po piaty krát, v hlavnej súťaži avšak len po štvrtý. Doposiaľ sa dostala najďalej do 3.kola a to v roku 2011. V prvom kole si hladko poradila s maďarskou tenistkou Piterovou 6:0 a 6:1. Následne sa potrápila s Varvarou Lepčenkovou a postúpila až po troch setoch 4:6, 6:0 a 6:1. V treťom kole ju čakala Divasová a s ňou si Halepová poradila v dvoch setoch 6:1 a 6:4. V osemfinále ju však čakal ťažký oriešok a to Jelena Jankovičová. Rumunka sa po troch setoch 6:4, 2:6 a 6:0 mohla radovať z postupu do štvrťfinále. Dnes bude musieť čeliť premožiteľke svetovej trojky. Dokáže si rumunská hráčka poradiť s prekážkou v podobe Dominiky Cibulkovej?

24-ročná slovenská tenistka je aktuálne na 24.mieste svetového rebríčka WTA, najvyššie bola na 12.mieste. Na AO štartuje po siedmy krát. Tento rok už prekonala doterajšie maximum z roku 2009, keď postúpila do osemfinále. Lenže počas tohto ročníka predvádza v Melbourne vynikajúce výkony. Rozmeňme si to na drobné. V prvom kole zdolala Francescu Schiavoneovú 6:3 a 6:4. Potom prišlo druhé kolo a hladké víťazstvo nad Voegelovu, ktorú zničila v dvoch setoch 6:0 a 6:1 za 59 minút. Podobný zápas zažila aj Suarezová-Navarrová v treťom kole. Cibulková ju taktiež zmietla v dvoch setoch 6:1 a 6:0. V poslednom zápase ju čakala svetová trojka Maria Šarapovová. Dominika síce v prvom sete prehrala 3:6, ale následne zabrala a v druhom sete uspela pomerom 6:4. Rozhodoval tretí set. Ruska si pred ním vzala medical time a chcela našu tenistku rozhodiť. To sa jej nepodarilo a Cibulková získala rozhodujúci set výsledkom 6:1. Dnes bude bojovať proti Rumunke, ktorá je taktiež vo veľmi dobrej forme. Podarí sa Dominike Cibulkovej vybojovať aj postup medzi najlepšiu štvorku?

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 01:00.