Island – Polsko 28:27 (kon.) | Francie – Španělsko 30:27 (kon.) | Dánsko – Chorvatsko 29:26 (kon.)
Island
28:27 (13:16)
Polsko
Pátek 24.01.2014, 16:00Mistrovství Evropy mužů

Dnešní zápas o páté místo přinesl konec na EHF EURO 2014 oběma stranám. Na 11. mistrovství Evropy v házené mužů, vyhrál Island bitvu o páté místo. V prvním poločase byl polský celek lepším týmem, ale severští házenkáři v druhém poločase zlepšenou hrou a perfektní střelbou, zdramatizovali utkání. Poláci se nedokázali střelecky prosadit, jak by si představovali, což byla voda na mlýn pro islandské házenkáře. Utkání bylo velmi vyrovnanou partií, ale v závěru druhého poločasu přálo házenkářské štěstí islandskému výběru. Poláci na tomto mistrovství končí na šestém místě, ale rozhodně se nemusí za předvedené výkony po dobu turnaje stydět. Nezapomínejte na našich on-line přenosech sledovat semifinálové boje, které se dnes odehrají. Martin Petřek (17:50:33)

60
    Konec zápasu. (28:27)

59
    Polsko přechází do útoku. Poláci to zkouší ze spojek i z křídel, ale utkání končí! (28:27) (28:27)

59
    Island v poslední minutě utkání obrací stav na svou stranu. Islandští házenkáři vedou rozdílem jediné branky. (28:27) (28:27)

58
    Toto je opravdové drama! V dánské hale panuje bouřlivá atmosféra! (27:27) (27:27)

57
    Sigurmansson střelecky neomylný z křídla! (27:27) (27:27)

56
    Polsko ve fantastických situacích pokračuje! Nyní prokličkoval přes bránící hráče Islandu Jurecki, který přidává z šestky důležitou branku. (26:27) (26:27)

55
    Tak to byla neuvěřitelná střela! Jaszka z desíti metrů prostřeluje obranu Islandu. Na druhé straně palubovky z křídla úspěšný Gudjonsson. (26:26) (26:26)

54
    Polsku signalizovány v útoku kroky, což Island trestá brankou z protiútoku. (25:25) (25:25)

53
    Nařízený sedmimetrový hod proměňuje s lehkostí Kuchczynski. (24:25) (24:25)

52
    Polsko se nedokáže ve spoustu situacích střelecky prosadit, jak by si představovalo. (24:24) (24:24)

51
    Syprzaka si volného na šestce všimly polské spojky. Syprzak proměňuje přijatou nahrávku v branku. V útoku Islandu se nyní vyznamenaly spojky. (24:24) (24:24)

50
    Hallgrimsson prošel sám ze spojky až na šestku a vycvičil obranu Polska, když uděluje svému soupeři srovnávací branku. (23:23) (23:23)

50
    Polsku signalizována útočná chyba. Nyní bude mít v útoku šanci Island. (22:23) (22:23)

49
    Island bude hrát v početní nevýhodě. Polsko následně pálí ze spojek, ale situaci zachraňuje excelentním zákrokem islandský brankář. (22:23) (22:23)

48
    Volný devítimetrový hod pro Polsko. (22:23) (22:23)

47
    Polská křídla v útočné koncovce střelecky neúspěšné. Do útoku se žene Island, který si nerozumí v útočné rozehrávce. Dopředu jde zpět Polsko. (22:23) (22:23)

46
    Utkání nabírá neuvěřitelné tempo. Nyní padly v rychlém sledu na obou stranách palubovky branky. (22:23) (22:23)

Martin Petřek

Island: Atlason Arnor, Palmarsson Aron,Edvardsson Aron Rafn,Hallgrimsson Asgeir Örn,Gunarsson Bjarki Mar,Gustavsson Björgvin Pall,Sigurdsson Gudjon Valur,Jonsson Gunnar Steinn,Kristjansson Kari Kristjan,Gunnarsson Robert,Karason Runar,Gudjonsson Snorri Steinn,Sigurmannsson Stefan Rafn,Jakobsson Sverre Andreas, Olafsson Thori,Svavarsson Vignir.
    Polsko: Wisniewski Adam, Jaszka Bartlomiej, Jurecki Bartosz, Lucak Jakub, Syprzak Kamil, Bielecki Karol, Lijewski Krzysztof, Jurkiewicz Mariusz, Jurecki Michal, Szyba Michal, Chrapkowski Piotr, Grabarczyk Piotr, Wyszomirski Piotr, Krajewski Przemyslaw, Orzechowski Robert, Szmal Slawomir.

Rozhodčí: Slave Nikolov (MKD) Gjorgji Nachevski (MKD) EHF-SUPERVISOR Panos Antoniou (CYP) EHF-OBSERVER Henrik La Cour Laursen (DEN)