Genk – Gent 1:2 (kon.) | Anderlecht – Club Bruggy 2:0 (kon.)
KRC Genk
1:2 (1:2)
KAA Gent
Neděle 26.01.2014, 14:30 • Cristal Arena • Belgická Jupiler Pro League

Zápas nám nabídl hezkou podívanou, úvodní branku se podařilo trefit Gentu, když se po přesné přihrávce prosadil Kage. Domácím se však na tuto branku podařilo odpovědět zásluhou Vossena, který si naběhl na centr Cissého a hlavou usměrnil míč do sítě. Nicméně hosté si ještě do poločasu vzali vedení zpátky, když se krátce před odchodem do kabin trefil Soumahoro. Ve zbývající pětačtyřicetiminutovce si hosté svůj náskok pohlídali a dokráčeli k hubenému vítězství 2:1. (16:33:25)

90+4
    Domácím se nedaří přechod přes půlící čáru a mají už opravdu žalostně málo času.

90+2
    Pedersen se tlačil do šance, ale domácí obrana mu nedovolila zakončit.

90
    Domácí hráči dosáhli gólu, ten ale padl z velmi výrazného ofsajdu a nemůže být uznán, což si hráči Genku také uvědomují a ani neprotestují.

89
    Nyní se přes obranu pokusil projít Pedersen, ale byl obrán o míč.

87
    V posledních minutách se hra přelévá ze strany na stranu a obrany obou týmů nepouštějí útočníky do zakončení.

86
    Miličević pronikal po pravé straně k bráně domácích, nedovoleným způsobem jej však zastavil Tshimanga, což kromě hlavního arbitra signalizovat také asistent.

85
    Domácímu Genku se čas na srovnání velice rychle krátí, s míčem navíc hrají hosté.

84
    Míč po centru před bránu však vyboxoval Köteles.

83
    Po útočné akci hostů budou hráči Gentu rozehrávat rohový kop z levé strany.

80
    Žlutou kartou za zdržování je odměněn hostující Diabaté.

80
    Ke střídání se odhodlali také hosté, Habibou přepouští místo Pedersenovi.

79
    Domácí využívají třetího střídání, Gerkense nahrazuje Kumurdzi.

78
    Vysoký nákop Gerkense v pohodě sebral ze vzduchu gólman Sels.

77
    Začíná se přitvrzovat, k vidění je spousta tvrdších osobních soubojů, oba týmy vycítily, že se pomalu ale jistě blíží závěr utkání.

75
    Další střídání na straně domácích, Camuse vystřídá Masika.

73
    Camus vypálil vysoko nad bránu.

72
    Střídají také hosté, Kageho nahradí Dejaegere.

72
    Žlutá karta pro van der Bruggena.

71
    Domácí střídají, Joseph-Monrose přepouští místo Schrijversovi.

69
    Mbodji dostal přihrávku do pokutového území, ale byl mírně rozhozen jedním z obránců a v pádu už nedokázal přesně zakončit.

67
    Další karetní trest pro hosty, konkrétně pro Kageho.

67
    Hosté se po rohovém kopu dostali k zajímavé hlavičce, ta však k brance nakonec nevedla.

66
    Miličević se snažil odcentrovat před bránu, v jeho záměru mu ale obranným zákrokem zabránil Tshimanga a tečoval míč na roh.

65
    Útočnou akci hostů zastavil ofsajd, rozehrávat budou domácí.

64
    Hostující obrana si však s tímto rohovým kopem v klidu poradila a rychle zakládá protiútok.

63
    Další střela Vossena končí po zásahu Selse za bránou a domácí budou rozehrávat od rohového praporku.

Statistika držení míče: 53%-47%

59
    Vossen se dostal do střelecké pozice, vyslal střelu pravou nohou, ale Selse jeho rána nemohla ohrozit.

56
    Žlutou kartou je hlavním rozhodčím potrestán hostující Puljić.

54
    Po faulu domácích budou mít hráči Gentu možnost volného kopu.

52
    Možnost rohového kopu měli po obranném zákroku Rafinhy domácí, rozehráli jej na krátko, ale do pokutového území míč přes hostující obranu neprotlačili.

50
    Cissé vidí po nedovoleném zákroku na Rafinhu žlutou kartu a je druhým takto potrestaným hráčem ve výběru domácích.

49
    Vossen se po centru z leva dostal z hranice malého vápna k hlavičce, bravurní zákrok si však připsal hostující gólman Sels, který míč vyrazil na roh.

48
    Centr Camuse Sels vyboxoval ven z pokutového území.

46
    O přestávce nesáhlo ke změně ani jedno z mužstev, v utkání tak pokračuje původní dvaadvacítka hráčů.

46

Hráči už jsou připraveni na hrací ploše a druhý poločas tak za chvíli začne.

Úvodní poločas nabídl pěkný fotbal, k vidění byla spousta ofenzivních akcí. Míč poprvé v síti skončil v deváté minutě, kdy si do pokutového území naběhl Kage a uklidil míč do odkryté brány. Domácím se však v šestadvacáté minutě podařilo zásluhou Vossena vyrovnat. Hosté si těsně před koncem první půle vzali vedení zpět, když se dokázal prosadit útočník Yaya Soumahoro.

45

45
    Gent právě vstřelil branku!
    Habibou si pohrál s Mbodjim, kterého obešel pomocí chytře zvolené kličky, míče se následně zmocnil Diabaté, jenž poslal hezký centr před bránu, kde míč v plné rychlosti dokázal usměrnit do brány YAYA SOUMAHORO a vrací tak Gentu jednogólové vedení.

45
    Byl to Lepoint, který byl ošetřován na hrací ploše a rozhodčí jej správně posílá za postranní čáru, i když se to obránci Gentu nelíbí.

44
    Na hřišti zůstává ležet jeden z hostujících hráčů a hra je přerušena.

42
    První žlutou kartu v utkání vidí domácí obránce Ngcongca.

41
    Rohový kop měli také na druhé straně hosté, ale nenaložili s ním zrovna nejlépe.

40
    Míč po jeho okamžitém rozehrání ukořistila hostující obrana, která se nyní žene do útoku.

39
    Po tečované střele budou mít domácí možnost rozehrání rohového kopu.

37
    Po skrumáži v pokutovém území hostů se nakonec dostal míč až k osamocenému Vossenovi, jeho následnou střelu ale Sels pomocí svého kolena vyrazil do bezpečí.

35
    Do zakončení se dostal Kage, jeho rána však mířila příliš vysoko a domácího brankáře nikterak neohrozila.

33
    Z té však nakonec žádné nebezpečí pro Kötelese nevzniklo, neboť centrovaný míč domácí obrana odvrátila.

32
    Camus před hranicí šestnáctky fauloval Lepointa a hosté tak budou zahrávat zajímavou standardní situaci.

31
    Domácí hráči se pokusili založit útok, ten však skvělým obranným zákrokem zažehnal Zukanović.

Statistika držení míče: 42%-58%

29
    V této chvíli se hraje ve středu hřiště se střídavým držením míče.

26
    Genk právě vstřelil branku!
    Dalšímu centru už ale hostující brankář zabránit nedokázal. Na tento nadýchaný centr z levé strany si totiž skvěle naběhl JELLE VOSSEN a hlavou usměrnil míč do sítě.

26
    Centr jednoho z domácích hráčů zkrotil brankář Seis.

25
    Teď už mají míč na kopačkách hostující fotbalisté, kteří se od své branky pokusí založit útok.

23
    Soumahoro zastavil po pravé straně pronikajícího Camuse, pouze však za cenu autového vhazování pro domácí tým.

22
    Kage byl u postranní čáry nedovoleně atakován dvěma hráči Genku, což neuniklo pozornosti hlavního rozhodčího, který odpískal proti modrobílým přímý volný kop.

20
    Střelou levou nohou se nyní prezentoval Joseph-Monrose, který si naběhl na střed osy hřiště a pálil jen těsně nad břevno.

19
    Habibou v souboji o míč fauloval Koulibalu a s míčem tak můžou hrát domácí.

17
    Kage se dostal do pokutového území, v něm upadl a žádal rozhodčího o odpískání pokutového kopu, hlavní arbitr však celou situaci viděl a rozhodl, že se o faul nejednalo.

16
    Dlouhý nákop Kageho dolétl až ke Kötelesovi.

14
    Domácí kombinují na pravé straně hřiště, nedaří se jim však dostat do střelecké pozice.

12
    Domácím se nepodařilo přesně si přihrát a míč mají ve své moci hostující fotbalisté.

9
    Po dlouhém nákopu chyboval jeden z obránců, který nezvládl zpracovat míč, ten si následně vzal Habibou a kolmou přihrávkou přes šíři pokutového území nahrál zcela volnému HERVÉMU KAGEMU, který již neměl problém poslat míč do odkryté brány.

7
    Tshimanga poslal ve středu hřiště nevybíravě k zemi jednoho z hostujících hráčů, ti budou mít možnost zahrávat přímý volný kop.

6
    Po nepovedeném útoku Genku budou hosté odkopávat od své branky.

5
    Kage zpoza šestnáctky zkusil technickou střelou překvapit Kötelese, ten si však s jeho ránou poradil a ukryl ji do rukavic.

4
    Joseph-Monrose na útočné polovině fauloval Rafinhu a rozehrávat tak budou moci hráči Gentu.

3
    Domácí se ale rohovému kopu ubránili a nyní sami pospíchají vpřed.

2
    Hosté budou mít k dispozici rohový kop, rozehrávat ho budou z pravé strany.

1
    Úvodní výkop obstarali hostující hráči, ti do zápasu nastoupili v černých dresech, domácí zvolili modrobílou kombinaci.

1

KRC Genk: Köteles – Tshimanga, Koulibaly, Mbodj, Ngcongca – Gorius, Gerkens – Joseph-Monrose, Camus, Cissé – Vossen
    Náhradníci: van Hout, Hamalainen, Hyland, Kumordzi, Masika, Schrijvejs, Simaeys

KAA Gent: Sels – Puljić, Zukanović, Lepont, Rafinha – Miličević, Diabaté, Van der Bruggen – Soumahoro, Kage, Habibou
    Náhradníci: Padt, Dejaegere, Lacigno, Nahayo, Pedersen, Privat

Rozhodčí: C. Dierick – D. Huens, Y. Dullaert.

KAA Gent

Hostující celek je na tom o něco hůře. Hráči Gentu doposud nastřádali sedmadvacet bodů, což je řadí na devátou příčku tabulky a na svého dnešního soupeře ztrácejí již osm bodů. Mezi nejúspěšnější střelce týmu můžeme zařadit Nicklase Pedersena a Yassina El Ghanassyho, jenž mají na svém kontě shodný počet čtyř vstřelených branek. Poslední dva zápasy prohrál Gent 0:1 a pokaždé padl až v závěru utkání. V prosincovém duelu na hřišti Monsu inkasoval gól v 87. minutě, před týdnem doma proti Kortrijku dokonce až ve třetí minutě nastavení.

KRC Genk

Domácím patří po dvaadvaceti odehraných utkáních šestá pozice, na které se nacházejí díky jedenácti výhrám a dvěma nerozhodným výsledkům. Nejlepším střelcem týmu je s osmi brankami belgický reprezentační útočník Jelle Vossen, o kterého se v létě zajímal mimo jiné Newcastle United. V posledním kole Genk nestačil na výběr Zulte Waregem, kterému na jeho hřišti podlehl 1:0.

08.12.13 18. kolo KRC Genk – KSC Lokeren 0:2
    15.12.13 19. kolo Standard Lutych – KRC Genk 3:1
    21.12.13 20. kolo Cercle Bruggy – KRC Genk 1:0
    26.12.13 21. kolo KRC Genk – Royal Charleroi SC 0:3
    19.01.14 22. kolo Zulte Waregem – KRC Genk 1:0

Hezké nedělní odpoledne, vítám Vás u sledování online přenosu z utkání 23. kola nejvyšší belgické fotbalové soutěže, ve kterém změří své síly KRC Genk a KAA Gent.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná ve 14:30.