Omsk – Barys 4:5 (po pr.) | Jekatěrinburg – Chanty-Mansijsk 2:3 (0:2 po s.n.) | Kazaň – Riga 2:3 (0:2 po s.n.)
N.Novgorod – CSKA Moskva 3:1 (kon.) | Viťaz – HC Slovan 1:2 (1:3 po s.n.) | Dynamo Moskva – Lev 2:1 (kon.)
po s.n. (0:2)
Avtomobilist Jekatěrinburg
2:3 (1:0,1:0, 0:2 - 0:0)
Jugra Chanty-Mansijsk
Neděle 26.01.2014, 12:00KHL

Ode mne je to vše, loučím se s vámi a těším se někdy příště na počtenou. (14:43:05)

Zápas je u konce, z vítězství se nakonec radují hosté, kteří byli střelecky produktivnější, dlouhou dobu jim ale dělal problémy gólman Kovář. Nakonec si ale z ledu Jekatěrinburgu odváží důležité dva body. Na domácí Avtomobilist zbyl jen jeden.

65:00
    Tým Jugra právě vstřelil branku!
    Autorem branky je NIKITA GUSEV.

Dává, prostřelil Kováře mezi betony. Je tu konec! – 0:2

Za hosty může zápas ukončit Gusev.

Domácí Demagin švihem netrefil.

Hostující Šefer přestřelil bekhendem břevno domácí brány.

Domácí Malychin si vylámal zuby na Kuzněcovovi.

Hostující Smoleňák dává, klička do bekhendu se mu vyvedla na jedničku – 0:1!

První pojedou hosté.

Samostatné nájezdy začínají.

Střely na bránu:
    prodloužení: 2 – 4
    celkově: 20 – 40.

Ani prodloužení o vítězi nerozhodlo, po krátké úpravě ledu tak budeme svědky ještě samostatných nájezdů, které budou muset přinést rozluštění o dnešním vítězi zápasu.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:45
    Hráči již spíš čekají na samostatné nájezdy, nikdo se netváří, že by chtěl v prodloužení rozhodnout.

64:21
    Pokus Malychina z pravého křídla, další zákrok hostujícího brankáře.

63:27
    Simakov se z levého křídla tlačil ke střele, ta však skončila v náruči Kuzněcova.

62:45
    Stále sledujeme hodně opatrné prodloužení, šancí mnoho k vidění nebylo. Nikdo nechce primárně udělat chybu.

61:25
    Domácím se nevyvedl přechod útočného pásma – icing.

61:00
    První minuta prodloužení opatrná z obou stran.

60:01

Střely na bránu ve třetí třetině: 4 – 12 (celkově: 18 – 36).

Ve třetí třetině se hostům podařilo umazat dvoubrankovou ztrátu a po krátké přestávce nás bude čekat pětiminutové prodloužení.

60:00

59:15
    Tak přesto ještě zmatky před hostující bránou, Lepistovi se však nepodařilo protlačit puk do hostující svatyně.

59:00
    Jako kdyby se třetina již jen dohrávala a oba celky čekaly na dělení bodů a prodloužení.

58:25

57:49
    Ani teď se Jugra v útočném pásmu dlouho neohřála.

57:15
    Hostům se nedaří usadit se v útočném pásmu, domácí dobře brání.

57:03
    A další puk putuje pryč z obranného pásma.

56:39
    Domácí se však ihned po buly osvobozují.

56:25
    Za vysokou hůl je vyloučen domácí Nikita Trjamkin. Velká šance pro hosty překlopit v závěru utkání výsledek na svoji stranu.

55:27
    Pokus Černova od modré čáry mířil mimo.

54:58
    Další přerušení hry hostujícím brankářem, ten nechce připouštět již žádné komplikace kolem jeho brankoviště.

54:06
    Kuzněcov raději přeruší hru po nahození Lepista od modré čáry.

53:37
    Domácí kombinují v útočném pásmu, chtějí se dostat zpět do vedení. Hosté je ale k ničemu moc nepouští.

52:47
    Sitnikov po překonání modré čáry nahodil puk na domácí bránu, Kovář na místě.

51:37

50:29
    Antonov si vybruslil mezi kruhy a pokusil se poslat puk do skrumáže před bránou. K němu však jako první dostal gólman Kuzněcov a přerušuje hru.

49:58
    Hosté srovnávají stav zápasu ve vlastním oslabení a můžeme prakticky začínat od začátku! Na levém křídle se k puku dostal ILARI MELART, napřáhl a následně se trefil přesně ke vzdálenější tyči Kovářovy brány. Český brankář se natahoval marně. Asistence: bez asistence.

49:37
    Bude se znovu vylučovat. Za podražení si dvě minuty odsedí hostující Kirill Knjažev.

49:37
    Nahození Lesnuchina z levého křídla mířilo těsně mimo.

48:57
    Malychin a Černov nebezpečně kombinovali v útočném pásmu, oba dva jejich střelecké pokusy ale byly zblokovány mimo.

48:18
    Hosté se nakonec ale na puk dostali a vyhazují ho do středního pásma.

47:28
    Domácí drží takticky puk v útočném pásmu a kombinují.

46:58
    Šefer se vydal na odvážný útočný výlet, obkroužil domácí branku, u vzdálenější tyče ovšem narazil na beton Jakuba Kováře.

45:14

44:57
    Ve vlastním oslabení prchla dvojice Lewandowski, Jefimov. První nahrál druhému, ten však těžký pas nedokázal ideálně zpracovat.

44:30
    Následně se domácí znovu osvobozují, hosté v početní výhodě nejsou příliš nebezpeční.

43:58
    Gusev se u levé tyčky dostal na vyražený puk, z otočky ho ale nasměroval jen do náruče připraveného Kováře.

43:39
    Domácí se však dostali na puk a vyhazují. První útok hostí přečkali.

43:14
    Vasilij Strelcov (JEK ) je vyloučen za podražení. Šance pro hosty dorovnat stav dnešního duelu!

41:52
    A je to tady! RADEK SMOLEŇÁK si sjel mezi kruhy a nekompromisním švihnutím zápěstím zamířil k levé tyči Kovářovy brány. Hosté se tak na začátku třetí třetiny dostávají na dostřel, což zápasu slibuje ještě nový náboj. Asistence: bez asistence.

41:20
    Hosté do třetí části vstoupili aktivněji a snaží se co nejrychleji překonat českého brankáře Kováře.

40:40

40:01

Střely na bránu ve druhé třetině: 8 – 11 (celkově: 14 – 24).

I druhá třetina nabídla jednu branku, postarali se o ni znovu domácí. Avtomobilist tak postupnými krůčky kráčí k další domácí výhře, velký podíl na téhle cestě má ale český brankář Jakub kovář, který opět předvádí výborné výkony a je základním stavebním kamenem domácího celku.

Další třetina začne přibližně v 13:45.

40:00

39:41
    Následně se hosté již dobře brání, domácí nemají mnoho prostoru dostat se do zakončení.

39:02
    Buljanskij vyvezl po pravém křídle puk z pásma a chybělo mu jen málo, aby se dostal ještě do zakončení.

38:40
    Další přesilovka pro domácí červené barvy. Kirill Putilov (JUG) je vyloučen za vysokou hůl.

37:41
    Domácí i nadále pokračují ve svém tlaku v útočném pásmu, vědí, že ještě nic není rozhodnutého.

37:04
    Jekatěrinburg právě vstřelil branku!
    Domácí využívají přesilovou hru a navyšují své vedení na rozdíl dvou branek! Na modré čáře napřáhl Viklund, jeho dělovku dokázal před Kuzněcovem šikovně tečovat FJODOR MALYCHIN. Hostující brankář byl bez šance zareagovat. Asistence: Tobias Viklund, Artjom Černov.

36:29
    První tlak domácích hosté přečkali a mohou se osvobodit.

36:15
    Z pravého křídla pálí z první Jefimov, Kuzněcov se ale stačil přesunout.

36:04
    Hostující Lesnuchin je vyloučen za hákování, šance pro domácí přidat druhou branku.

34:36
    Domácí jsou v plném počtu a již se mohou znovu soustředit na ofenzivu. Jejich první útok ale brzdí ofsajd.

34:15
    Oba týmy v plném počtu. Hosté promrhali velkou šanci vyrovnat stav utkání, to by je mohlo v závěrečném účtování mrzet.

34:12
    Domácí ve čtyřech.

33:00
    Hosté mají problémy se proti třem usadit v útočném pásmu.

32:36
    Domácí se zatím ve třech dobře brání.

32:15
    Megalinsky (JEK) je vyloučen za vysokou hůl. Přesilovka tak nakonec pro hosty.

32:12
    Za hrubost jsou vyloučeni Melart (JUG) a Malychin (JEK). Hraje se 4 na 4.

32:05
    Domácí zase na druhou stranu hrozí z rychlých brejků. Asi tak, jak teď ukázala druhá formace v čele s Lazarevem. Ten však místo střely volil ještě jednu přihrávku, čímž usnadnil práci gólmanovi Kuzněcovi.

31:40
    Hosté jsou poslední minuty mírně aktivnější, těžko se jim ale prosazuje přes dobře postavenou obranu domácích.

30:24
    Rychlý průnik Strelcova po pravém křídle zakončený štiplavou ránou. Hostující brankář však nemusel zasahovat, puk byl sražen hostujícím obráncem mimo.

29:17
    Sledujeme plno nepřesností na obou stranách. I proto je skóre zatím takové, jaké je.

28:36
    Černov dostal více prostoru na levém křídle, jeho pumelenice ale končí v náruči připraveného Kuzněcova.

27:48
    Hostující Savinainen se prokličkoval až před Kováře, bekhendem ale poslal puk těsně mimo vzdálenější tyč!

26:33

26:03
    Gusev si vyjel od mantinelu na vrchol levého kruhu, jeho pumelenice končí v lapačce pozorného Kováře. Ten dnes zatím chytá znovu ve velké pohodě a formě. To je jen příslib pro blížící se Olympijské hry.

25:34
    Domácí Megalinskij čistí prostor kolem svého brankáře. Docela tvrdě ale v souladu s pravidly. Následuje další buly po pravici Kováře.

25:03
    Na levém kruhu se ke střele dostal hostující Buljanskij, z první ale zamířil jen do středu brány, kde čekal pozorný Kovář.

24:48
    Domácí začínají vyhozením přes všechny čáry.

24:33
    Domácí Trjamkin je vyloučen za hrubost, přesilovka pro Jugru.

23:48
    Lesnukhin si nabruslil s pukem mezi kruhy, ze skrumáže ale nedokázal nakonec zamířit přesně.

23:30
    Ani jednomu z týmů se nedaří přejít přes modrou čáru a dostat se do zakončení.

22:45
    Hraje se zatím převážně jen ve středním pásmu, bez žádné velké střely na bránu.

21:58
    Megalinskij nahazoval od levého mantinelu, netrefil však ani hostující bránu.

21:06
    Zakázané uvolnění domácího celku. Buly před Kovářem.

20:26
    Domácí načali druhou třetinu obrannou pasáží, hosté se ihned vrhli do útočení a kombinují v jejich pásmu.

20:01

Střely na bránu v první třetině: 6 – 13.

První třetina je za námi, viděli jsme v ní jednu branku. O tu se v posledních minutách prvního dějství postaral domácí Simakov. Domácí ovšem v první třetině nebyli lepším týmem, díky několika skvělým zákrokům Kováře ale mohou do druhé třetiny vstoupit s jednobrankovým náskokem.

Další třetina začne přibližně v 12:53.

20:00

19:25
    Pokus o útok hostující Jugry brzdí ofsajd.

19:03
    Domácí jsou rázem polití živou vodou, v první třetině nebyli lepším týmem, dokázali se ale dostat do vedení, což se počítá.

18:35
    Domácí Avtomobilist jde do vedení! Důrazný ALEXEJ SIMAKOV dorazil u levé tyčky puk po akci Megalinsiho, kterého z mezikruží ještě vychytal hostující brankář Kuzněcov. Asistence: Dimitrij Megalinskij, Sergej Demagin.

17:29
    Rychlý pokus o kontr se hostující družině nevyvedl, u puku jsou tak znovu domácí.

16:25
    Rána Postnikova od modré, Kuzněcov s problémy vyráží mimo.

16:03
    Hosté jsou v první třetině zatím aktivnějším týmem, všechny jejich pokusy ale dokázal polapat domácí brankář Jakub kovář. Aktuálně se hosté provinili zakázaným uvolněním.

15:11

14:36
    Další rána Šefera od modré čáry byla nepřesná.

14:25
    Domácí kombinují v útočném pásmu, znovu jim ale chybí důležité střely.

13:48
    Pumelenice Šefera od modré čáry, následně se hosté dokázali znovu osvobodit.

13:20
    Hosté se ale ihned po buly osvobozují.

13:11
    Bude se znovu vylučovat. Chvostov (JUG) je vyloučen podruhé v zápase, tentokrát za držení. Druhá přesilovka pro domácí.

12:19

11:39
    Domácí přesilovou hru nehrají špatně, chybí jim ovšem střely. To se pak branky dávají těžce.

10:58
    Následně se hosté osvobozují.

10:38
    Zajímavá šance Megalinskiho, z pravého křídla ale poslal prudký puk jen do hrudi hostujícího brankáře.

10:19
    Chvostov (JUG) je vyloučen za hákování. První přesilovka v zápase i pro domácí.

10:03
    Savinainen napřáhl na pravém kruhu, jeho pumelenice skončila v náruči českého brankáře Kováře.

09:48
    Navíc jejich pokus o rychlé založení útoku končí zakázaným uvolněním.

09:25
    Hosté jsou po skončené přesilové hře mírně aktivnější, domácí se musí stále spíše bránit.

08:15
    Závar před Kovářem, Sitnikov ani nikomu z jeho spoluhráčů se však nepodařilo dostrkat puk za záda domácí brankáře.

08:08

07:55
    Zbytek oslabení již domácí borci zvládají na výbornou, hosty drží daleko od Kováře.

07:25
    Následně se domácí znovu osvobozují.

07:02
    Před dotírajícím Gusevem přeruší Kovář raději hru. Buly po jeho levici.

06:39
    Ve vlastním oslabení vyvezl po levém křídle puk domácí Jefimov, jeho ránu od mantinelu si však Kuzněcov pohlídal.

06:28
    Hosté kombinují v útočném pásmu, nemohou se ale dostat ke střele.

06:08
    Dimitrij Megalinskij (JEK) je vyloučen za podražení, první přesilovka pro hosty.

05:27
    Hostující celek uspěchal rozehrávku- je z toho icing a hra se stěhuje zpět před Kuzněcova.

04:54
    Hra je zatím vyrovnaná, nedá se říci, že by některý z týmů v utkání dominoval. Hraje se zatím spíše defenzivnější partie.

03:29
    Další útok domácího celku brzdí ofsajd.

02:36
    Šefer se snažil na hranici brankoviště prostrkat puk za záda brankáře Kováře, ten si však udržel beton na zemi a zabránil jakékoliv gólové dorážce.

01:55
    Lewandowski se na pravém křídle dostával do slibné šance, jeho pokus zápěstím kryje s určitými problémy hostující brankář.

00:48
    Pokus Guseva z levého křídla mířil jen těsně mimo pravou tyč domácí branky.

00:25
    Domácí začali s pukem na holích, do útočného pásma se však zatím nemohou dostat.

00:01

Hymna je u konce, úvodnímu vhazování již nic nebrání.

Následuje ruská hymna.

Hosté nastoupí v bílých dresech, na domácí borce čekají barvy červené.

Hráči obou týmů pomalu vjíždí na ledovou plochu, brzy budeme moci začít.

Avtomobilist Jekatěrinburg: Kovář – Gusev, Žuravljov, Viklund, Lepisto, Megalinskij, Antonov, Postnikov, Trjamkin – Lewandowski, Jefimov, Jemelejev – Lazarev, Černov, Malychin – Demagin, Fjodorov, Simakov – A. Strelcov, V. Strelcov, Arkalov.

Jugra Chanty-Mansijsk: Kuzněcov – Melart, Starosta, Šefer, Chvostov, Sokolov, Šviděnko, Djakov, Putilov – Dixon, Buljanskij, Savinainen – Žukov, Kruchinin, Gusev – Sitnikov, Magogin, Smoleňák – Lesnuchin, Jatsenko, Knjažev.

Rozhodčí: Baluška, Karabanov – Parfjonov, Sysujev.

Český gólman Jakub Kovář nebude jediným zástupcem České republiky, kterého dnes na ledě uvidíme. V týmu jeho protivníka totiž působí útočník Radek Smoleňák.

Favoritem dnešního zápasu by měli být domácí hokejisté,kteří aktuálně drží sérii pěti výher v řadě, navíc třikrát odešli ze zápasu bez inkasované branky. Famózní formu totiž nabral český brankář ve službách Avtomobilistu Jakub Kovář. Aktuálně najdeme domácí celek na šestém místě ve východní konferenci KHL, na svém kontě mají domácí borci 82 bodů. To Jugra je na tom o poznání hůře. S 59ti body na účtě ji náleží až 11. příčka ve stejné konferenci a pokud se chce dostat do play-off, musí pořádně ještě zabrat.

Pěkný den u sledování online přenosu z utkání Kontinentální hokejové ligy. V námi sledovaném přenosu budeme svědky měření sil mezi domácími Avtomobilist Jekatěrinburg a hosty z Jugra Chanty-Mansijsk. Úvodní buly celého duelu je naplánováno na 12:00 středoevropského času.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

Pavel Kuba

Branky a nahrávky: 19. Simakov (Megalinskij, Demagin), 38. Malychin (Viklund, Černov) – 42. Smoleňák, 50. Melart, 65. Gusev

Rozhodčí: Baluška, Karabanov – Parfjonov, Sysujev