Boston – Florida 6:2 (kon.) | Toronto – Tampa 3:2 (kon.) | Columbus – Ottawa 2:3 (kon.)
Philadelphia – Detroit 5:0 (kon.) | Buffalo – Washington 4:5 (po pr.) | Montreal – Carolina 3:0 (kon.)
St. Louis – New Jersey 3:0 (kon.) | Winnipeg – Nashville 3:4 (kon.) | Arizona – Los Angeles 3:0 (kon.)
Calgary – Chicago 5:4 (po pr.) | Anaheim – Minnesota 2:4 (kon.)
Columbus Blue Jackets
2:3 (0:1, 1:1, 1:1)
Ottawa Senators
Středa 29.01.2014, 01:00 • Nationwide Arena, Columbus • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Vítejte v Nationwide Areně v Columbusu. V dnešní zápase se na ledě domácích Blue Jackets představí Senátoři z hlavního města Kanady Ottawy.

Domácí hokejisté potřebují v boji o vysněnou osmičku Východní konference každý bod. V současné době sice s 56 body drží vysněnou osmou pozici, ale rozdíly mezi mužstvy jsou minimální. Považte, že pátý Montreal má 59 bodů a naopak třináctý Washington bodů 54. Každé tříbodové vítězství je proto nesmírně důležité.

Ottawa Senators .
    Pro hostující Senátory je zápas stejně důležitý. Momentálně jsou ve Východní konferenci na dvanáctém místě, na osmý Columbus ztrácí ale jen dva body. Forma Ottawy je v posledních zápasech poměrně mizerná, protože z pěti zápasů odešli její hokejisté čtyřikrát poraženi.

Letošní vzájemné zápasy

V letošní sezoně se spolu týmy potkaly zatím dvakrát a bilance je až neuvěřitelně vyrovnaná. Zápasy se odehrály v říjnu a jako vítězové z něj vždy vyšli hosté. Nejprve se Senátoři radovali v Columbusu po výhře 4:1. Úplně stejným výsledkem zvítězili Blue Jackets o několik dní později v kanadském hlavním městě.

Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (McElhinney) – Johnson, Tjutin, Murray, Wisniewski, Nikitin, Goloubef – Foligno, Johansen, Umberger – Jenner, Anisimov, Horton – Calvert, Dubinsky, Atkinson – MacKenzie, Letestu, Tropp.

Ottawa Senators: Lehner (Anderson) – Karlsson, Cowen, Ceci, Phillips, Gryba, Methot – Ryan, Turris, MacArthur – Condra, Spezza, Smith – Michálek, Zibanejad, Conacher – Neil, Da Costa, Greening..

Zápas za malou chvíli začne. Hosté Ottawy nastoupili na led v bílých dresech, domácí v modré kombinaci.

00:01

00:37
    Hra se v úvodu přelévá z jedné strany na druhou.

1:42
    Domácí se pokusili o kombinaci, ale skončili jen v rohu kluziště.

2:25
    Michálek se svým útokem způsobili menší zmatek před brankou Columbusu, ale obešlo se to bez větší příležitosti.

3:36
    Hosté stále v náporu, ale Turris neuspěl.

4:52
    Nájezd Smitha zleva, trefil McElhinneye do masky.

5:50
    Ottawa je stále lepší. Nájezd třetího útoku vyřešila v klidu obrana domácích.

6:27
    MacKenzie přejel modrou, tvrdě vypálil, vyrážečka Andersona poslala puk mezi přítomné diváky.

6:56
    A znovu domácí. Jenner objel branku, pokusil se zasunout za tyč, beton Andersona tam byl včas.

6:58
    Vyloučen hráč Columbusu Calvert za držení.

7:02
    Hned na začátku pálil skvěle od modré Turris, lapačka golmana byla připravena.

7:40
    Hostům se nedaří trvale usadit v útočném pásmu.

8:06
    Ottawa právě vstřelila branku!
    Využitá přesilovka Ottawy. Michálek krásně našel STEPHANA DA COSTU a ten posílá hosty do zaslouženého vedení. Asistence:Milan Michálek, Erik Karlsson.

9:18
    Columbus se snaží odpovědět, jejich zámek končí bez větší šance.

10:20
    Ottawa se snaží kontrolovat kotouč a nikam se nežene.

10:52
    Hra se momentálně odehrává ve středním pásmu bez šancí na obou stranách.

11:30
    Foligno sám zatáhl puk do útočného pásma na Andersona si nepřišel.

12:15
    Domácí to zkouší nahazovanými puky, úspěchu tím zatím nedosáhli.

12:40
    Calvert zavezl z poza brány kotouč před bránu, hostující obránci však jeho střelu zblokovali.

13:25
    A znovu v permanenci Anderson. Tentokrát vyřešil přetlačovanou před svou bránou.

13:50
    Columbus zvyšuje tlak a snaží se srovnat nepříznivé skóre.

14:42
    Další kroužení a hemžení v obranném pásmu hostů. Třetí pětka Columbusu se dostala i k zakončení. Dubinsky byl ale nedůrazný.

15:24
    Po zpětné přihrávce pálil Johansen, těsně však minulo Andersonovu svatyni.

16:30
    Speza dostal Ottawu po delší době před bránu McElhinneyho, větší zmatek to neznamenalo.

16:53
    Za držení je vyloučen hráč Ottawy Methot.

17:40
    Domácím se vůbec nedaří kombinace.

18:52
    V závěru přesilovky přeci jen šance. Foligno před prázdnou brankou ale špatně zpracoval kotouč a neměl už dost času na pořádné zakončení.

18:53
    Vyloučen hráč Ottawy Gryba za hákování.

20:00

V Columbusu to v první třetině rozhodně nebyla nějaká strhující podívaná. Hosté z Ottawy výborně vstoupili do zápasu a svoji převahu korunovali vedoucím golem v přesilové hře. Domácí se trochu vzchopili až v závěrečné pětiminutovce. Své šance a přesilové hry však zatím nevyužili. Do druhé třetiny budou opět vstupovat v převaze jednoho hráče a budou mít ještě minutu, aby tuto výhodu využili ve vyrovnání.

20:01

20:30
    Tato přesilovka se domácím vůbec nedaří.

20:53

21:33
    Střela Dubinskeho zblokována vysoko do ochranné sítě.

22:27
    Domácí nastoupili do druhé třetiny aktivně, Ottawa je v obraně zatím velmi pozorná.

22:50
    Velká šance Hortona. Anderson se stačil včas přesunout.

23:45
    Tentokrát je to druhá ottawská pětka, která převzala iniciativu. Kromě pár tvrdých soubojů z toho ale nic nebylo.

25:00
    Opět v akci Dubinsky. Asi nejaktivnější domácí hráč se dostával před branku zprava, našel ale opět připraveného Andersona.

25:52
    Colombus se pokusil dostat kombinací do útočného pásma, Tvrdě však narazil už na modré.

26:24
    Hosté navyšují své vedení. Po nádherné přihrávce Spezzy z poza brány se už podruhé v zápase trefuje STEPHANE DA COSTA. Asistence: Jason Spezza, Cory Conacher

27:40
    Domácí jsou jako opaření. Nejsou schopni si kloudně přihrát.

28:30
    Tak přeci jen velká šance. Ke smůle domácích se Foligno před bránou špatně zorientoval.

29:18
    Columbus se nadechuje k tlaku. Od modré to zkoušel MacKenzie, trefil jen připravenou náruč Andersona.

30:20
    Domácí to zkouší nastřelováním od mantinelů. Golman Ottawy v klidu odolává.

31:02
    Vyloučen hráč Ottawy Spezza za podražení.

32:00
    Columbus právě vstřelil branku!
    Domácí se v přesilové hře přeci jen dočkávají snížení. Od modré nahodil Wisniewski, Calvert zadovkou přiťukl na CAMA ATKINSONA a ten se do prázdné brány nemýlil. Asistence: Matt Calvert, James Wisniewski

33:10
    Snížení nalilo domácích spoustu síly a odvahy. Do šance se tlačil Foligno.

33:20
    Vyloučen hráč Columbusu Anisimov za držení.

33:27
    Hromadná potyčka před bránou domácích. Několik dvoji se do sebe zakleslo a dokonce vytvořili menší valnou hromadu.

33:27
    Potyčku odnesli vyloučením za hrubost na straně Ottawy Neil a na straně Columbusu Johansen.

34:40
    Hostujícím hokejistům se přesilová hra vůbec nedaří.

35:20

36:00
    Hostům přesilovka pomohla. Vytváří si tlak, se sérií střel si ale McElhinney poradil.

36:55
    Nájezd Foligna od levého mantinelu a následná střela úspěchem neskončila.

37:40
    Nápor domácích končí v ochranné síti nad bránou Andersona.

38:30
    Domácí ujížděli dva na jednoho, Horton to ale dobře nevyřešil.

39:36
    Chyba Columbusu v rozehrávce, rána Spezzy končí jen na betonech pozorného brankáře McElhinneyho.

39:57
    Po vzájemné strkanici odchází na trestnou lavici domácí Nikitin a hostující Zibanejad.

40:00

Druhá třetina přinesla zajímavější hokej na obou stranách. Domácí do ní dobře vstoupili, pak je ovšem srazil druhý gól Da Costy. Přesto se ještě dokázali vzchopit a díky využité přesilové hře se dočkali kontaktní branky. V závěrečné třetině nás tak čeká ještě velice dramatických dvacet minut.

40:01

40:50
    Hra čtyři na čtyři svědčí více domácím. Obránci Ottawy jsou však zatím vždy na pozoru.

41:30
    Velká šance ottawského Smithe. McElhinney byl se svojí lapačkou připravený.

41:57
    Oba týmy hrají v plném počtu.

42:47
    Do útočné třetiny pronikal Murray, hostující obrana ho stačila vytlačit do rohu.

43:36
    Na trestnou lavici odchází domácí Goloubef za napadení.

44:25
    Ottawa by ráda navýšila své vedení. Útok kapitána Spezzy roztáčí v útočném pásmu pořádný kolotoč.

45:36

46:00
    Domácí přežili oslabení a snaží se nadechnout k náporu.

46:51
    Vyloučen hráč Ottawy Smith za hákování.

47:00
    Hned v úvodu přesilovky pálí od modré Johnson, Anderson jistě pokryl.

47:16
    Po velkém ostřelování se domácí dočkávají v přesilové hře vyrovnání. Po přihrávce Atkinsona se prudkou ranou mezi golmanovi betony prosadil JAMES WISNIEWSKI. Asistence: Cam Atkinson, Jack Johnson.

48:25
    Domácí jsou při chuti a snaží se překlopit vývoj zápasu na svoji stranu.

50:10
    Od pravého mantinelu vyzkoušel pozornost McElhinneyho Ryan.

50:40
    Nádherný bodyček se podařil Mehotovi. Počkal si ve své třetině na rozjetého soupeře a ten poté už jen plachtil vzduchem.

50:47
    Za hru vysokou holí odchází na trestnou lavici hráč Ottawy Smith.

52:00
    Columbusu se přesilová hra vůbec nedaří. Spousta nepřesností v založení útoku končí zakázaným uvolněním.

52:47

53:08
    Na trestnou lavici odchází za podražení domácí útočník Horton.

53:40
    MacKenzie ujel v oslabení, našel jen připravenou lapačku Andersona.

54:20
    Ottawa se vlastní nepřesností vytlačila z útočné třetiny.

55:02
    V samém závěru přesilové hry se trefuje hostující JASON SPEZZA. Velký závar před bránou Columbusu zakončila trefa kapitána Ottawy, který se dostal k odraženému kotouči a dopravil ho do prázdné branky. bez asistence

55:40
    Hosté jsou na koni a snaží se zápas definitivně rozhodnout. Při šanci Smithe je proti McElhinney.

56:30
    Columbus se snaží vytvořit tlak pomocí nahazování na zadní mantinel.

57:16
    Další pokus o nápor domácích končí jejich ofsajdem.

57:50
    Foligno se tlačil do útočného pásma podél pravého mantinelu, dostal se ke střela, ale ta skončila zblokována mezi diváky.

58:20
    Šance Dubinského, proti vyrovnání se postavil Anderson.

58:50
    Domácí zkouší hru bez brankáře.

59:45
    Turris zblízka minul prázdnou branku

60:00

Důležité vítězství a tím pádem tři body v boji o postupovou osmičku, získali hostující Senátoři z Ottawy. Zápas, který začal hodně pozvolna gradoval v poslední třetině, kdy se hrál nejlepší hokej z celého zápasu. Domácím se podařilo dotáhnou dvougólové vedení soupeře, ale zápas nakonec rozhodl kapitán Ottawy Jason Spezza, který byl nejdůraznější před bránou při přesilové hře. Columbus tak prohrál podruhé během dvou dnů stejným skóre 2:3 a bude muset zase zapnout, aby si uhájil tvrdě vybojované pozice ze začátku sezony.

Bodyčeky – 34:19

Pro dnešní noc je to z Columbusu všechno Budu se s vámi těšit na shledanou u dalších našich online přenosů nejen z NHL. (03:47:51)

Jakub Zeman

Branky a nahrávky: 32. Atkinson (Calvert, Wisniewski), 48. Wisniewski (Atkinson, Johnson) – 9. Da Costa (Michálek, Karlsson), 27. Da Costa (Spezza, Conacher), 56. Spezza

Columbus Blue Jackets: McElhinney (Bobrovskij) – Johnson, Tjutin, Murray, Wisniewski, Nikitin, Goloubef – Foligno, Johansen, Umberger – Jenner, Anisimov, Horton – Calvert, Dubinsky, Atkinson – MacKenzie, Letestu, Tropp.
    Ottawa Senators: Anderson (Lehner) – Karlsson, Cowen, Ceci, Phillips, Gryba, Methot – Ryan, Turris, MacArthur – Condra, Spezza, Smith – Michálek, Zibanejad, Conacher – Neil, Da Costa, Greening.

Rozhodčí: Brad Watson, Ian Walsh – Pierre Racicot, Andy McElman

Diváci: 13 373