Orlová – Poruba 2011 2:9 (kon.) | Technika Brno – SHK Hodonín 3:7 (kon.) | Břeclav – Nový Jičín 2:4 (kon.)
Prostějov – Val. Meziříčí 6:3 (kon.) | Frýdek-M. – Opava 4:5 (kon.) | Milevsko – Sokolov 1:4 (kon.)
Nymburk – Kobra 4:3 (kon.) | Kolín – Klatovy 6:1 (kon.) | Vsetín – Přerov 3:1 (kon.)
Bílina – Žďár n/S 1:6 (kon.) | Vrchlabí – Jablonec n/N 7:3 (kon.) | Děčín – Jindř. Hradec 3:2 (kon.)
Mor. Budějovice – Řisuty 5:1 (kon.) | Pelhřimov – Klášterec nO 7:3 (kon.)
VHK ROBE Vsetín
3:1 (1:1, 2:0, 0:0)
HC ZUBR Přerov
Sobota 01.02.2014, 17:30 • Zimní stadion Na Lapači (5400 míst) • 2. liga skupina Východ

Zásahy brankářů:

Hromada (VSE): 27
    Vojtek (PRE): 22 (19:56:43)

Vsetín slaví! Valaši se radují již z osmého vítězství v řadě, za předvedený výkon ve třetí třetině lze říci, že je zasloužené. Vsacané se tak Přerovu vzdalují na rozdíl čtyř bodů a poskočí v tabulce do první pětky. Ode mne je to dnes ze Vsetína vše. Přeji hezký zbytek sobotního večera a někdy příště napočtenou.

60:00

59:52
    Bude se vhazovat ve středním pásmu, Vsetín nejspíš už zvítězí.

59:22
    Oba aktéři bitky jsou vyloučení do konce utkání. Sedlák s Tichým dostali dvě minuty za hrubost.

59:22
    Probíhá dlouhá porada rozhodčích u které asistuje také přerovský kapitán Brančík.

59:22
    Za takovou bitku, která nyní svádí Kajaba s Goišem by se nestyděli ani v zámoří. Otázkou je, jak tohle vše posoudí hlavní arbitr utkání.

59:10
    Přerov to zkusí v šesti!

59:10
    Zakázané uvolnění Vsetína, v témže čase si hosté berou oddechový čas.

58:48
    Vysoký jalovec se již nese hokejovým chrámem valašské metropole, zdá se, že zelenožlutí dnes budou znovu slavit.

58:00
    Běží poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:40
    Na Lapači panuje výborná atmosféra, diváci už vyhlíží tříbodový konec.

57:16
    Přerovský závěrečný nápor se zatím nekoná, vsetínský obranný val pracuje nyní stoprocentně.

56:18
    Vsetínští hrají velmi efektivně a drží kotouč ve své moci.

55:07
    Vsetín už Přerov v početní výhodě k ničemu nepustil a je již kompletní.

54:01
    Vsetín se osvobozuje.

53:36
    Přerovu to zatím v přesilovce lepí, jen ta přesnost v zakončení chybí.

53:07
    Nyní budou mít hosté příležitost ke kontaktu, David Vítek vyloučen za sekání.

52:16
    Přerov působí dojmem jako by už s výsledkem nechtěl nic udělat, honba za kontaktní brankou tak zatím není k vidění.

51:15
    Vsetínské publikum si utkání užívá, je však překvapením, že přerovští fanoušci jsou prakticky po celé utkání tiší.

50:36
    Brančík zkoušel zaskočit Hromadu z nulového úhlu, vsetínský brankář kotouč přikryl pod rukavici.

50:01
    V postavení mimo hru Přerov.

49:35
    Lukáš Vrba nastřelil tyč přerovské branky!

49:13
    Až nyní se hosté podívali blíže k Hromadovy.

48:26
    Vsetínské okupaci útočného pásma chybí střely, Přerov se však jen s těží dostává do útoku.

47:17
    Vsetín kombinuje v útočném pásmu, zatím bez střeleckého pokusu.

46:31
    Po přihrávce Šťastného pálil Janota, Hromada znovu pozorný.

46:06
    Ambruz nyní zakončoval z pravého kruhu, branku však přestřelil.

45:21
    Podešva nyní nabil Zúbkovi, jeho rána od modré skončila v betonech přerovského brankáře.

44:55

44:24
    Tato přesilová hra se Vsetínu zatím moc nedaří, hosté se znovu osvobozují.

43:49
    Přerov opět posílá kotouč mimo nebezpečí.

43:32
    Přerovští se nyní snaží reklamovat rozhodnutí sudích, kdy kotouč vyletěl mimo kluziště, rozhodčí však své rozhodnutí nemění a vhazuje se před Vojtkem.

43:06
    Přerov vyhazuje.

43:02
    Lukáš Vrba si hledal střeleckou pozici, Vojtek však s přehledem kryje.

42:55
    Goiš se provinil sekáním, Vsetín má k dispozici další přesilovou hru.

41:40
    Martin Kubo se nyní dostal před Vojtka, jeho beton se mu však přehodit nepodařilo, z dorážky se do tutové šance dostal Mikšovský, bohužel pro domácí čtvrtou branku nepřidal.

41:08
    Dnešní utkání sleduje 1407 diváků.

41:02
    Školoud nyní způsobil rozruch před Hromadou, vsetínský brankář však kotouč ukryl ve své moci.

40:35
    Vsetín se snaží dostat do útoku, to se mu však zatím dobře nedaří.

40:01

Ve druhé třetině jsme viděli atraktivní hokejovou podívanou. Je nutno říci, že hosté byli přeci jen aktivnějším týmem. Vsetínští však ještě v přesilové hře, kterou si přenesli z konce první třetiny udeřili. Žlutomodří pak měli již druhou dvojnásobnou početní převahu v utkání, ale tentokrát kotouč do branky nedostali. Naopak udeřil znovu Vsetín, chvilku smůly si vybral obránce Matyáš a toho využil René Kajaba. Vsetín má zatím ke třem bodům blíže, ale třetí třetina, která započne v 19:17, slibuje ještě zajímavou podívanou.

39:16
    Vsetín nyní drží přerovské mimo obranné pásmo.

38:29
    Až nyní si mohou Valaši oddechnou, Vlček poslal kotouč do ochranné sítě, vhazuje se ve středním pásmu.

38:13
    Vsetínu se nedaří vyhodit kotouč, Přerov se stále drží v útočném pásmu.

37:45
    Přesilovou hru si tentokrát zahraje Přerov. Podešva vyloučen za hákování.

37:33
    Šťastný nyní v přečíslení s Goišem, druhý jmenovaný nastřelil břevno vsetínské svatyně!

37:01
    Hromada v pořádku, pokračuje se ve hře.

37:00
    Mikšovský přihrával před branku, místo toho však vyzval k samostatnému nájezdu soupeře, konkrétně Goiše, proti němu však vyrazil Hromada, zásah se mu povedl, ale v souboji byl atakován a leží otřesen na ledě.

35:49
    Kajaba měl nyní na výběr, mohl přihrát Ambruzovi, zvolil však zakončení , které branku minulo.

35:17
    Šťastný nyní posbíral několik cenných vteřinek, kdy zkušeně držel kotouč v rohu obranného pásma Valachů.

34:32
    Přerov posílá Vsetín ven z útočného pásma.

34:19
    Další přesilová hra pro Vsetín. Školoud svůj tým oslabí za hákování.

33:40
    Sakrajda mohl ihned kontaktovat, Hromada však proti jeho nájezdu včasně zasáhl!

33:35
    Vsetín právě vstřelil branku!
    Hrubá chyba obránce Matyáše, ten sevřel kotouč rukou v předbrankovém prostoru, ten mu však vypadl a RENÉ KAJABA černou placku poslal do branky. Bez asistence.

33:17
    Hurtíkův projektil Vojtek vyrazil, následně se Přerov osvobodil.

32:54
    Vyloučen Kovařík (PRE), dvě minuty za faul kolenem.

32:30
    Vsetín se do útočného pásma nedostal, jeho snahu zastavilo postavení mimo hru.

31:43
    Sakrajda se nyní prokličkoval k zakončení, v tváří v tvář Hromadovy přestřelil.

31:01
    Vsetín kompletní.

30:23
    Vsetín už ve čtyřech čelí náporu Zubrů.

29:38
    Přerov tlačí, Hromada vyráží a Vaněk osvobozuje zelenožluté.

29:08
    Vsetín vyhazuje.

29:01
    Krušné chvíle pro domácí, ti teď budou čelit pěti hráčům ve třech. Dvě minuty dostává brankář Hromada za sekání, trest odsedí Kývala.

28:35
    Nyní se Přerovští řítili do útoku 4 na 2, v rohu kluziště zůstal ležet Hruška, Hromada však svůj tým podržel.

28:13
    Vsetín se osvobodil hned po bully.

28:10
    Přerov si zahraje přesilovou hru. Mikšovský vyloučen za sekání.

27:38
    Daniel Vaněk narazil na bránícího Vlčka, ten se s kotoučem rozjel do útoku, ale jeho přihrávka postrádal přesnost.

26:46
    Před Hromadou se nyní strhla mela, v tom okamžiku letí vzhůru i pravice hlavního rozhodčího. Za Vsetín míří na lavici hanby Hurtík, na druhé straně si oddechne Kovařík. Následuje hra čtyři na čtyři.

26:23
    U kotouče teď vsetínští, v útoku se však nedostávají ke střeleckým pokusům.

25:53
    Kovařík rozjíždí přerovský útok.

25:35
    Hromada nyní čelil střeleckému pokusu Paly, jeho ránu vyrazil do bezpečí.

24:56
    Valaši se nyní jen z těží dostávají přes střední pásmo, navíc znovu zahráli zakázané uvolnění.

24:19

24:00
    Domácím se přesilová hra vůbec nedaří, zakázané uvolnění.

23:29
    Vsetín musí začínat znovu od vlastní branky.

22:55
    Přerov se osvobozuje.

22:19
    Vsetín si znovu vyzkouší početní výhodu. Běhal si půjde sednout za držení.

21:50
    Vsetín drží kotouč v útočném pásmu.

20:52
    Vsetín strhává vedení na svou stranu! Kajaba zadovkou vyzval ke skórování MARTINA AMBRUZE, ten vymetl růžek Vojtkovy branky a posílá svůj tým do vedení. Asistence: René Kajaba.

20:13
    Vsetín se ve snaze o dobytí útočného pásma dostal do postavení mimo hru.

20:01

Máme za sebou úvodní dějství důležitého utkání. Přerov měl aktivnější nástup do utkání, ovšem Valaši se otřepali a v přesilové hře se zásluhou Tichého ujali vedení. Hanáci se však dokázali taktéž prosadit, dvojnásobnou početní výhodu využil Pala. Druhá třetina započne přibližně v 18:32.

20:00

19:50
    Vsetín nemá vůbec nárok, Přerov excelentně brání.

19:19

19:09
    David Vítek nyní najížděl na Vojta z levé strany, ten musel zasáhnout, načež se nedovoleným zákrokem provinil Sedlák. Vsetín v závěru první třetiny odehraje třetí přesilovou hru a pokud ji nevyužije zahájí v ní i druhou třetinu.

18:56
    Kovařík zkoušel Hromadu překonat z levého kruhu, vsetínský brankář připraven.

18:24
    Vaněk se nyní prodral do útočného pásma a zakončoval bekhendem, Vojtek si však prostor v bráně pohlídal.

18:07
    Vsetínu se přechod do útočného pásma nedaří.

17:17
    Vsetín je již kompletní.

16:24
    Brančík nyní našel volného Blinku, ten však před Hromadou neuspěl a Vsetín se osvobozuje.

15:52
    Hosté navíc pokračují v přesilové hře.

15:35
    Přerov právě vstřelil branku!
    Přerovští hráči dlouze kombinovali až se ke střele odhodlal RADOMÍR PALA a prostřelil Hromadu. Asistence: Jiří Goiš, Jiří Osina.

15:17
    Pala nyní orazítkoval břevno vsetínské brány! V tom samém okamžiku se však dopustil Daněk nedovoleného zákroku. Přerov má 58 vteřin na vyrovnání ve dvojnásobné početní výhodě!

14:35
    Ševčík nyní vystihl kombinaci žlutomodrých a odváží kotouč do bezpečí.

14:15
    Přesilovou hru si zkusí i Přerov. Zúbek oslabí svůj tým poté, co v útočném pásmu hákoval.

13:44
    Obraz hry nyní působí tak trochu ospale, hraje se ve středním pásmu.

13:14
    Daněk nyní neměl komu přihrát, jeho chytré nahození však zakázaným uvolněním neskončilo.

12:23
    Vsetín znovu v útočném pásmu, ovšem tentokrát bez zakončení.

11:53
    Valaši se přeci jen prosazují v početní výhodě! Krásnou kombinaci mezi Vítkem a Zúbkem zakončil přesnou trefou JURAJ TICHÝ. Asistence: František Zúbek, David Vítek.

11:17
    Vsetínští až nyní ostřelují Vojtka, ten kotouče vyráží do bezpečí.

10:56
    Přerov zodpovědně brání.

10:09
    Přerov ihned vyhazuje.

09:56
    Unikající Vaněk byl zastaven nedovoleně. Matyáš (PRE) dvě minuty hákování. Vsetín má k dispozici druhou početní výhodu.

09:36
    Vsetín posílá puk jen na zakázané uvolnění.

09:18
    Vaněk zpoza branky chtěl namazat Kajabovi, ten však jeho přihrávku nejspíš nečekal a kotouč si přebírají hostující hráči.

09:07
    Zakázané uvolnění Přerova.

08:33
    Hurtík nyní nabízel zakončení rozjetému Hruškovy, jeho ránu Vojtek vytěsnil. hned z protiútoku zahrozil Kovařík, taktéž bez úspěchu.

08:18
    Zúbek se rozjel do útočného pásma po křídle, jeho nahození Vojtek raději podržel.

07:45

07:38
    Vsetínští se nyní dostali do útočného pásma, Vojtka však nezaměstnali.

07:01
    Přerov zatím čelí vsetínské přesilovce bez větších problémů.

06:24
    Brančík znovu posílá puk za Hromadovu bránu.

06:12

05:58
    Střelecký pokus Lukáše Vrby Vojtek likviduje.

05:45
    Přesilová hra pro Vsetín, dvě minuty odsedí Školoud.

05:34
    Zelenožlutí v útočném pásmu, šanci si však nevytvořili.

04:43
    Vsetín se po ospalém úvodu zvedá a forčekuje v pásmu Přerova.

03:56
    Po přihrávce Vaňka se nyní kličkou dostal před Vojtka Kajaba, jeho pokus hostující brankář vyrazil a uspěl také proti dorážce Vaňka! Toto byla zatím největší příležitost k otevření skóre.

03:21
    Vsetínským fanouškům se nyní nelíbí ignorace rozhodčích, Sedlák atakoval kolenem Daňka, vylučovat se nebude.

03:06
    Vsetín se zatím nemůže dostat do hry, Přerov je v úvodu aktivnějším týmem.

02:15
    Oba celky hrají v plném počtu.

02:07
    Ditrich nyní poslal přihrávku na Koláře, ten se před Hromadou stihl otočit a zakončit, vsetínského brankáře však nepřekonal.

01:52
    Nahození Koláře Hromada ukryl ve své lapačce, vhazuje se v obranném pásmu domácích.

01:44
    Zakázané uvolnění Vsetína.

01:24
    Přerov je zatím více na puku, Valaši zahajují protiútok.

00:48
    Na druhé straně se osamocen před Hromadou octl Goiš, vsetínswký brankář vyráží.

00:28
    Ambruz nyní vyjel do přečíslení s Kajabou, rozhodl se vzít zakončení na sebe, přerovskou klec však netrefil.

00:15
    Hned z kraje utkání je zde vyhrocena situace, vsetínským obráncům se nelíbilo otravování Sedláka, rozhodčí vylučuje, za hrubost vsetínský Hurtík , Sedlák za podražení. Bude se hrát čtyři na čtyři.

00:01

Utkání ve Vsetíně bude další z kolekce tzv. utkání o šest bodů. Valaši i Hanáci se mohou po případném vítězství dotáhnout na první čtverku. Valaši na tuto pozici ztrácejí jediný bod, Přerov pak dva.

VHK Vsetín: Valaši se vezou na vlně vítězství. Trenérská rošáda na konci roku 2013 valašskému celku prospěla a nyní ve Vsetíně čítají již sedm vítězství v řadě. Vítězným faktorem však nemusí být pouze změna trenéra, která ovlivnila hru Valachů. V sestavě Vsetína najdeme muže, který v roce 2014 ještě nezažil porážku. Jedná se o Františka Zúbka, právě jeho nástupem započala vítězná série, ovšem tento faktor zmiňujeme spíše zajímavost. Soutěž je opravdu vyrovnaná, původní manko Vsetína na čtvrté místo činilo dvanáct bodů, po výhře v Hodoníně je už pouze jednobodové. Vsetín si však musí dávat pozor na záda, na ty mu dýchá rival z Přerova, jenž chce na Lapači zastavit vítěznou sérii domácích. Vsetínští jsou ovšem v excelentní formě, navíc pro domácí utkání mohou počítat s posilou, kterou představují hlasití fanoušci Vsacanů. Připíše si Vsetín osmé vítězství v řadě a poskočí v tabulce výš?

HC ZUBR Přerov: Také v Přerově si zcela jistě uvědomují vyrovnanost ve středu tabulky. Zkušený kádr pod taktovkou trenéra Kočary míří na Lapač s jasným cílem. Zastavit zelenožlutou mašinu a přeskočit Vsetín v tabulce s cílem dotáhnout první čtverku. Právě čtvrtá pozice je skloňována ve všech možných pádech, vždyť její obsazení zaručuje začínat play off doma a při vyrovnanosti letošního ročníků také případné rozhodující utkání čtvrtfinálových sérii. V Přerově se od nového roku tak trošku houpají, sérii tří vítězství zastavili nečekaně Bobři z Valašského Meziříčí. Zubři však v posledních třech kolech bodovali, nejprve smetli Opavu 5:1, v Prostějově sahali po plném zisku, ale nakonec se museli smířit s bodem za porážku v prodloužení. Chuť si žlutomodří spravili s Břeclaví. Podaří se jim zastavit rozjetý Vsetín na jeho vlastním ledě?

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Jan Tajzler

Branky a nahrávky: 12. Tichý (Zúbek, Vítek), 21. Ambruz (Kajaba), 34. Kajaba – 16. Pala (Goiš, Osina)

VHK ROBE Vsetín: Hromada (Plšek) – Hurtík L. Vrba, Žák, F. Vrba, Báchor, Tichý, Farda – Kajaba, Vaněk, Ambruz – Kubo, Ševčík, Mikšovský – Zúbek, Podešva, Vítek – Kývala, Daněk, Hruška.
    HC ZUBR Přerov: Vojtek (Sklenář) – Pala, Osina, Vlček, Janota, Běhal, Matyáš – Goiš, Sedlák, Kovařík, Šťastný, Brančík, Blinka, Kolář, Sakrajda, Ditrich, Školoud, Haloda, Málek

Rozhodčí: Fiala – Mrákava, Řezáč