NY Rangers – NY Islanders 4:1 (kon.) | Carolina – St. Louis 3:1 (kon.) | Detroit – Washington 4:3 (1:0 po s.n.)
Nashville – New Jersey 3:2 (po pr.) | Winnipeg – Vancouver 4:3 (kon.) | Boston – Edmonton 4:0 (kon.)
Montreal – Tampa 1:2 (po pr.) | Colorado – Buffalo 7:1 (kon.) | Los Angeles – Philadelphia 0:2 (kon.)
po s.n. (1:0)
Detroit Red Wings
4:3 (0:1, 2:0, 1:2 - 0:0)
Washington Capitals
Sobota 01.02.2014, 01:30 • Joe Louis Arena, Detroit • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.

Vítám Vás u sledování dalšího zápasu z nejlepší hokejové ligy světa. Kanadsko-americká NHL je v plném proudu a každou noc nám přináší opravdu zajímavé zápasy. Dnešní noc tomu nebude výjimkou, když do Joe Louis Arény, tedy stánku Detroitu Red Wings zavítá Washington Capitals. Mé jméno je Adam Soukup a tímto utkáním Vás podrobně provedu.

Úvodní vhazování je naplánováno na 1:30. Přeji příjemný sportovní zážitek.

Detroit Red Wings: Howard (Gustavsson) – Ericsson, Kronwall, DeKeyser, Quincey, Smith, Kindl – Abdelkader, Zetterberg, Nyquist – Jurčo, Sheahan, Tatar – Alfredsson, Helm, Andersson – Eaves, Glendening, Miller

Washington Capitals: Neuvirth (Holtby) – Alzner, Carlson, Green, Orlov, Carrick, Erskine – Ovečkin, Backstrom, Johansson – Brouwer, Laich, Erat – Wilson, Beagle, Chimera – Ward, Wellman, Fehr

Rozhodčí: Joannette, Pochmara – Cherrey, Shewchyk.

Tomáš Jurčo (DET) 2 + 3

Jak již bývá zvykem u NHL, utkání začne o několik minut později.

Hráči obou týmů jsou již na ledové ploše a nyní následuje hymna USA.

00:01

00:13
    Vhazování vyhráli hosté a už se ženou dopředu.

00:50
    Capitals jsou stále v útočném pásmu. Neuvirth už musel párkrát zasahovat.

01:30
    Teď se na druhé straně dostal do dobré pozice Ovečkin, ale jeho střelu vytěsnil Howard.

01:59
    Zetterberg se nyní ocitl sám v mezikruží, ale nestihl zareagovat a puk nedokázal trefit.

02:38
    Erat si dovolil prokličkovat celé hřiště a zavést puk až do útočné třetiny,

03:15
    Jeden z domácích obránců nahazuje puk ze středního pásma až na Neuvirtha.

04:02
    Alfredsson se hnal spolu s Anderssonem do útočného pásma, ale jejich domluva na modré čáře nebyla přesná a sudí tak přerušuje hru kvůli ofsajdu.

05:10
    Zetterberg se řítil zcela sám na hostujícího brankáře ten, ale dokázal svým zákrokem střelu zneškodnit.

05:49
    Andersson nahrával do před brankového prostoru, ale než dokázal Helm zpozorovat puk tak už ho měl Neuvirth ve své lapačce.

06:18
    Washington nyní operuje s pukem v útočném pásmu, ale zatím neúspěšně.

06:56
    Detroit mohl založit útočnou akci, ale jeden z domácích hráčů byl faulován a teď má výhodu.

07:18
    Backstrom (WSH) dostává dvě minuty za podražení na Zetterberga.

Komerční přestávka.

07:30
    Hosté vyhráli vhazování a kotouč ihned vyhazují přes všechny čáry.

07:59
    Alfredsson kombinuje spolu s Kronwallem, ale zatím se jim nedaří.

08:38
    Rudá křídla se sice drží v útočné třetině, ale zatím si puk posílají pouze podél mantinelů.

09:06
    Tatar si nabruslil z pravého kruhu přímo před brankáře, ale jeho střela zápěstím skončila v Neuvirtho lapačce.

09:18

09:47
    Orlov (WSH) dostává dvě minuty za podražení.

10:06
    Domácí se drží v útočném pásmu, ale jsou to samé kombinace.

10:32
    Washington vyhazuje a může v klidu dostřídat.

11:01
    Kronwall zakládá útočnou akci, ale za hostující brankou ho o puk obírá Ovečkin.

11:40
    Neuvirth si během přesilové hry připsal na svůj účet několik úspěšných zákroků.

12:13
    Ovečkin zavezl puk až před Howarda. Hosté si přehazují puk na modré čáře.

12:56
    Detroit se brání a pokouší se vyhazovat, ale to se mu nedaří.

13:02
    Až teď vyhodil Alfredsson, ale puk letěl až do útočné třetiny a rozhodčí píská zakázané uvolnění.

13:36
    Brouwer se řítil ze středního pásma zcela sám na Howarda, ale nic nevymýšlel a zvolil jen střelu zápěstím, kterou domácí brankář dokázal vykopnout svým levým betonem.

14:11
    Hosté se drží v útočném pásmu a nyní bojují o kotouč za brankou.

14:18
    DeKeyser (DET) dostává dvě minuty za držení.

14:33
    Rudá křídla ihned vyhazují. Hosté musí zakládat nový útok.

14:49
    Ovečkin pálil od modré, ale těsně minul branku.

15:24
    Washington právě vstřelil branku!
    A máme tady úvodní branku utkání a to v přesilové hře. Backstrom vystřelil z pravého kruhu, ale trefil pouze bránícího Kronwalla, od kterého se puk odrazil na zcela volného JASONA CHIMERU, který měl lehkou práci. Asistence: Nicklas Bäckström a John Carlson.

16:26

16:47
    Detroit rozjíždí útočnou akci, ale ta první jim nevyšla, protože Kronwall nerozehrál příliš dobře.

17:30
    Hosté si nerozuměli a puk končí na zakázaném uvolnění.

17:59
    Ovečkin to zkusil zcela sám, ale z bezprostřední blízkosti minul branku.

18:27
    Alzner (WSH) dostává dvě minuty za hákování.

18:49
    Domácí tým dobývá branku, ale Neuvirth předvádí krásné zákroky.

19:01
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

19:11
    Alfredsson vyslal prudkou střelu od modré, ale hostující brankář byl v pozoru a střelu ukryl do své lapačky. Po odpískání se před brankou seběhla menší potyčka.

19:39
    Hosté vyhazují a vypadá to že už se v této třetině nic nestane.

19:51
    Přeci jen ještě. Kronwall dostal přihrávku na modrou, odkud vypálil ihned z první, ale trefil pouze připraveného Neuvirtha.

20:00

Další třetina začne přibližně ve 2:32.

První třetina je minulostí. Úvodní třetina nám nabídla pouze jednu branku a to na straně hostů. Washington se mohl radovat z úvodní branky až v patnácté minutě, když Chimera v přesilovce prostřelil Howarda. Poté se už nic zásadního nestala a skóre se nezměnilo.

20:49
    Hosté drží Detroit pod tlakem, ale Howard zatím chytá vše co jde.

21:12
    Domácí se zatím ještě nedostali od druhé třetiny z pásma a Howard je nyní zasypáván střelami.

21:49
    Až teď se domácí osvobozují a mohou v klidu střídat.

22:09
    Detroit právě vstřelil branku!
    A máme vyrovnáno! Brankář Neuvirth udělal obrovskou chybu. Glendening se dostal do samostatného úniku, ale puk mu z hokejky odskočil a tak se Neuvirth rozjel proti puku, ale stihl ho pouze vypíchnout směrem ke své brance, odkud ještě dokázal Glendening přihrát na zcela volného DREWA MILLERA, který trefuje zcela odkrytou branku. Asistence: Luke Glendening a Patrick Eaves.

24:44
    Detroit je po gólu při chuti a drží se v útočném pásmu.

25:18
    Kronwall ztratil puk a tak musí domácí tým zakládat novou útočnou akci.

25:44
    Teď si Ovečkin nerozuměl se svým spoluhráčem a puk skončil na zakázaném uvolnění.

26:17
    Hra se přerušuje, protože se Orlov nedokázal dohodnou s Eratem na modré čáře. Postavení mimo hru.

27:03
    Domácí se drží v útočném pásmu, ale neustále jen kombinují.

27:57
    Howard si také připisuje na své konto úspěšný zákrok.

28:38
    Backstrom to zkusil hodně z ostrého úhlu, ale Howard přeci jen musel zasahovat.

29:32
    Hra se nyní uklidnila a hraje se především ve středním pásmu.

30:23
    Kronwall drží puk za vlastní brankou, ale zatím se mu nedaří rozehrát.

31:18
    Ovečkin forčekuje v útočném pásmu, ale zatím puk nedokázal získat.

32:09
    Teď se zase v útočném pásmu nachází domácí, kteří si puk pouze přehazují podél mantinelů.

32:49
    Miller bojuje o puk ve středním pásmu.

32:56

32:56
    Detroit bude hrát přesilovku.Jeden z hráčů dostává dvě minuty za držení.

33:36
    Hosté si přehazují puk na modré čáře a nakonec to byl Alzner kdo vypálil, ale Howard si připsal další úspěšný zákrok.

34:43
    Puk létá neustále vzduchem a oba brankáři tak musí být v pozoru.

35:14
    Po střele Ovečkina se před brankou seběhla opět menší potyčka.

Následuje komerční přestávka.

35:56
    Rudá křídla se nastěhovala do útočného pásma a zkoušejí překonat Howarda.

36:46
    Fehr vyslal prudkou střelu od modré, ale opět skvělý zákrok Howarda.

37:38
    Hosté se snaží dostat z vlastní třetiny, ale vůbec se jim to nedaří.

38:21
    A těsně před konce se dostává domácí tým dovedení. Krásně vyhrané vhazování, které vyhrál Sheahan a poslal puk na modrou odkud vypálil DANNY DEKEYSER a trefil přesně volné místo v brance. Asistence: Raily Sheahan.

39:02
    Probíhá poslední minutu druhé třetiny.

40:00

Druhá třetina skončila a nabídla nám dvě branky a obě na straně domácích. Detroitu se ve druhé třetině dařilo. Ihned po dvou minutách hry se prosadil Miller a dvě minuty před koncem zvýšil na 2:1 Dekeyser. Vidíme dnes velice atraktivní souboj.

Další třetina začne přibližně ve 3:25.

40:01

40:28
    Vhazování vyhráli hosté a už se nastěhovali před Howarda.

41:16
    Ovečkin se snaží překonat Howarda, ale hostům se zatím nedaří.

42:06
    Teď u puku zase hosté. Hra se točí nahoru a dolů.

42:18
    Fehr (WSH) dostává dvě minuty za podražení.

42:49
    Domácím se zatím přesilová hra vůbec nedaří.

43:39
    Detroit se dostal do útočného pásma, ale moc dlouho tam nevydržel.

44:10
    Hosté vyhazují a mohou v klidu dostřídat.

45:46
    Washington stále nic nevzdává a kombinuje v útočném pásmu.

46:42
    Chimera to zkusil z levého kruhu, ale Howard opět krásný zákrok.

47:23
    Hra ve středním pásmu. Nyní hra pro diváky není vůbec záživná.

48:09
    A konečně se to hostům podařilo. CASEY WELLMAN se postaral o vyrovnání nejprve krásnou střelou z pravého kruhu a poté se dostal ještě v před brankovém prostoru k dorážce. Asistence: Alexander Ovečkin.

48:56

49:19
    Hra je nyní velice vyrovnaná a oba týmy bojují o každý kousek ledu.

50:15
    A domácí si berou své vedení zpět. Po chybě v útočném pásmu se puku ujal GUSTAV NYQUIST, který prokličkoval celé hřiště a z mezikruží se trefil přesně do volného místa v brance. Bez asistence.

52:08
    Opět Detroit zakládá útok. Domácí jsou velice aktivní.

52:41

53:12
    Hosté mají velkou snahu o vyrovnání. Ovečkin nyní pálí z každé pozice.

54:14
    Zetterberg teď krásně a čistě vybojoval puk, ale poté ho zastavil ofsajd.

54:58

55:16
    Alfredsson se žene do útočného pásma, ale ve středním pásmu ho o puk připravil Erat.

55:58
    Capitals drží puk za vlastní brankou a snaží se rozehrát.

Dnešní utkání sleduje 20 066 diváků.

56:31
    Jurčo (DET) dostává dvě minuty za podražení.

57:09
    Carlson pálil od modré, ale minul branku o několik centimetrů.

57:34
    Po střele Erata se před brankou seběhla nepřehledná situace, ale rozhodčí jí vyřešil jednoznačně a to rozpažením rukou.

57:39
    Teď přišla střela Ovečkina, ale i tu Howard kryje.

58:09
    Ovečkin nyní střílí z každé pozice. Howard musí být zapocen až po uši.

58:33
    Howard nyní předvedl opět krásný zákrok. Velký tlak hostů stále přetrvává.