Buffalo – Edmonton 2:3 (kon.) | Pittsburgh – Ottawa 2:1 (po pr.) | New Jersey – Colorado 1:2 (po pr.)
Detroit – Vancouver 2:0 (kon.) | Anaheim – Columbus 2:4 (kon.) | Los Angeles – Chicago 3:5 (kon.)
San Jose – Philadelphia 2:5 (kon.)
New Jersey Devils
1:2 (1:0, 0:0, 0:1 - 0:1)
Colorado Avalanche
Úterý 04.02.2014, 01:30 • Prudential Center, Newark • NHL

Pro dnešek je to vše, příště opět na shledanou. (04:11:43)

Za zmínku určitě stojí zmínit i výkon Jaromíra Jágra, který byl z mého pohledu suverénně nejlepším hokejistou v týmu Devils, a to i přesto, že si tentokrát kanadský bod nepřipsal.

New Jersey dnes bylo lepším týmem, dva body ale bere Colorado. To bylo povětšinu utkání pasivnější a do šancí se nedostávalo, ke konci třetí třetiny se ale při odvolaném brankáři podařilo srovnat. V prodloužení navíc využil přesilovku O´Reilly, který tak přiřkl bonusový bod týmu Avalanche.

Colorado právě vstřelilo branku!
    Hosté využívají přesilovou hru v prodloužení a vítězí tak v dnešním utkání. Přihrávku Duchena z pravého kruhu tečuje v předbrankovém prostoru za záda Schneidra RYAN O´REILLY. Jágr na střídačce jen nevěřícně kroutí hlavou, realita je ale taková, že New Jersey ztrácí další zápas, který mělo velmi dobře rozehraný. Asistence: Matt Duchene, Nathan MacKinnon.

60:01

Jelikož se Coloradu podařilo srovnat, tak se bude prodlužovat, případně se rozhodne v samostatných nájezdech.

60:00

59:46
    Devils však vyhazují puk do bezpečí.

59:18
    Greene vyloučen za podražení, domácí jdou do oslabení!

59:00
    Minuta do konce třetiny.

58:13
    Je srovnáno! Trenér Colorada Roy odvolal brankáře z branky 150 sekund před koncem třetí třetiny a vyplatilo se. Tvrdou ranou z voleje z pravého kruhu Schneidra prostřelil P. A. PARENTEAU. Asistence: Tyson Barrie, Gabriel Landeskog.

57:30
    Hosté odvolávají brankáře!

57:23
    Schneider se dostal do problémů, protože si poměrně riskantně povyjel z branky, hosté ale netrestají.

57:00
    Do konce třetiny schází 3 minuty, Devils stále drží nejtěsnější možné vedení...

55:58
    Židlický nahazoval od modré, Giguere puk vyráží.

53:58
    Devils začínají soupeře opět mírně přehrávat, k lepším šancím to ale stále nevede.

Jiří Liebreich

Branky a nahrávky: 19. Carter (Bernier, Gionta) – 59. Parenteau (Barrie, Landeskog), 61. O´Reilly (Duchene, MacKinnon)

New Jersey Devils: Schneider (Brodeur) – Greene, Fayne, Volčenkov, Salvador (C), Židlický, Merrill – Jágr, Zajac, Zubrus – Brunner, Loktionov, Eliáš – Ryder, Henrique, Clowe – Bernier, Gionta, Carter.
    Trenér: DeBoer.

Colorado Avalanche: Giguere (Varlamov) – Johnson, Hejda, Benoit, Guenin, Barrie, Holden – Parenteau, MacKinnon, Landeskog (C) – McGinn, Duchene, O´Reilly – McLeod, Mitchell, Talbot – Bordeleau, Cleche, Wilson.