Vítkovice – Zlín 2:5 (kon.) | Litvínov – Sparta 3:2 (2:1 po s.n.) | K. Vary – Třinec 2:6 (kon.)
Kladno – Plzeň 0:1 (kon.) | Kometa Brno – Mountfield HK 2:1 (kon.) | Pardubice – Chomutov 4:2 (kon.)
Rytíři Kladno
0:1 (0:1, 0:0, 0:0)
HC Škoda Plzeň
Čtvrtek 06.02.2014, 18:00 • ČEZ Stadion, Kladno • Tipsport extraliga

Málokdo před utkáním tušil, že dnešní zápas rozhodne jediná branka. Nakonec se tak stalo. Jedinou branku dal v první třetině při přesilovce Tomáš Vlasák. Nejlepšími hráči zápasu jsou Martin Straka (PLZ) a Petr Tennkrát (KLA). A ještě poslední statistika, v čase 60:00 dostal dvě minuty za hrubost Tomáš Slovák (PLZ). (20:23:38)

58:36
    Rytíři se nemohou dostat ani do tlaku, nemají tedy šanci ani odvolat Cháberu.

57:47
    Tenkrát se snažil probít mezi dva obránce, úspěch ale neslavil.

57:04
    Hosté už se dopředu zbytečně netlačí.

56:29
    Gutwald ještě udržel pásmo, ale jeho nahození bekhendem zachytil Duda.

56:00
    K cíli se nedostala ani střela obránce Koláříka.

55:32
    Plzeň se opět brání.

54:48
    Snaha se domácím nedá upřít, ale Kladnu přesto chybí gólové šance.

53:43
    Bílek před brankou netrefil nahrávku Havlíčka. Opět kvalitní přesilovka Kladna, ale neúspěšná.

53:14
    Havlíček tečoval střelu Bílka těsně mimo.

52:20
    Kotouč u Chábery, Kladno se rychle přemisťuje dopředu.

51:48
    Zagrapan s Machačem tlačili puk do Machovského. Hostující brankář je zatím bezchybný.