Cibulková – Kerberová 0:2 (kon.) | Hantuchová – Petkovicová 0:0 (zruš.)
Čepelová, Rybáriková – Grönefeldová, Görgesová 2:1 (kon.)
Angelique Kerberová
2
6 7
sk Neděle 09.02.2014, 13:11Pohár Billie Jean Kingové

Slovensko tak bude hrať o udržanie v Svetovej skupiny FED Cupu. Kto bude súperom rozhodne žreb v nasledujúcich dňoch. Nemecko sa v semifinále stretne s Austráliu, ktorá zdolala Rusko 4:0. (15:06:27)

Po tomto stretnutí bude nasledovať ďalší zápas. Momentálne je však otázne, kto bude hrať za obe krajiny.

Po setoch 3:6, 6:7 tak stretie stretnitie zápasu medzi Slovenskom a Nemecko získava Angelique Kerberová, ktoá stretnutie zvládla za 104 minút.

Koniec zápasu

6:7
    Hneď prvý mečbol zápasu je využitý. Využila ho sama Dominika Cibulková nevynútenou chybou za bočnú čiaru z riternu.

5-6
    Prvý mečbol však prichádza. Dominika Cibulková riternuje len do autu. Kerberová bude podávať na postup do semifinále.

5-5
    Ťaťký volej dokázala Cibulková umiestniť do kurtu a vyrovnáva.

4-5
    Na minibrejky je vyrovnané. Kerberová pod tlakom robí chybu.

3-5
    Zahlasený aut Kerberovej čiarový rozhodcom zmenilo jastrabie oko. Loptička bola dobrá.

3-4
    Druhým podaním a následnou výmenou poslala Cibulková Nemku von z kurtu a znížila.

2-4
    Forhend Cibulkovej sa dostál do autu a Kerberová má jeden minibrejk. Nasleduje výmenastrán a ešte jedno podanie Cibulkovej.

2-3
    Pokus Cobulkovej o víťazný úder sa skončil tesne za bočnou čiarou.

2-2
    Škoda. Cibulková riternuje len do siete.

2-1
    Cibulková tlačila na súperku. Kerberová sa takmer z defenzívy radovala z minibrejku, ale ten jej Dominika nedovilila. Kerberová ťažký úder poslala do autu.

1-1
    Všetci si vydýchli. Kerberová riternuje tesne do autu.

0-1
    Páska opäť pomáha Kerberovej. keď zastavila Cibulkovej pokus o víťazný úder.

6:6
    Po druhom servise nedokázala Kerberová nič využiť a Cibulková si vybojoval skrátenú hru, ktorá rozhodne o druhom sete.