Benátky n/J – Šumperk 2:0 (kon.) | Havířov – Olomouc 4:1 (kon.)
AZ Havířov
4:1 (0:1, 3:0, 1:0)
HC Olomouc
Úterý 11.02.2014, 18:00 • K&K PNEU Aréna Havířov • 1. liga (ČR)

Je konec tohoto utkání, které nám nabídlo zajímavý hokej. Předevšíím druhá třetina byla na brankové příležitosti hodně bohatá. Tam dokázal Havířov smazat jednobrankovou ztrátu a získat dvoubrankové vedení. Ve třetí třetině ještě přidal pojistku svou druhou brankou v utkání Michal Sztefek.

Opět se povrdilo, že pokud hraje jeden z těchto celků doma, tak je téměř jistým vítězem vzájemného utkání. Uvidíme jestli se jednalo o poslední utkání těchto celků v letošní sezoně nebo se ještě oba potkají v play-off.

Z Havířova se loučí Josef Nudera, u další on-line přenosů napočtenou. (20:14:35)

60:00

59:22
    Hraje se za brankou Olomouce. Zápas se asi už jen dohraje.

58:31
    Karel Vydra dostal přihrávku na modrou čáru, odkud vypálil zprvní. Jeho střela letěla mimo branku.

57:43
    Zápas se pomalu dostává ke konci. Diváci si opět a znova užívají vedení a dnešní hokej.

56:40

56:33
    Mikuláš Rimmel se málem dostal do dobré šance, po jeho pěkné stahovačce, ale už nedokázal přes bránícího hráče zakončit.

55:46
    Šlahař se rozjel s pukem kolem střídaček, dojel na pravý kruh, odkud vyslal střelu švihem do brankáře Vošvrdy.

54:54
    Kohoutům se podařilo vyhodit puk až k zadnímu mantinelu.

54:40
    Radim Kucharczyk (OLO), dvě minuty za hrubost.

54:20
    Mikuláš Rimmel vystřelil po odpískání, jelikož tento hvizd nebyl příliš slyšet.

52:57
    Kindl už posunul puk na volného Diviše, ale hosté už byli v ofsajdu.

52:11
    Klimša se poměrně dobře prodral před branku do střelecké pozice, ale puk šel mimo branku. Tato střela nemohla strážce olomoucké svatyně vůbec ohrozit.

51:49
    Švańhal jakoby už nevěděl, jak se dostat do šance. Puk dokázal nakonec "jen" vystřelit z velkého úhlu do Danečka.

50:29
    Havířov právě vstřelil branku!
    Erik Němec se nacpal před branku, ale jeho střelu dokázal Vošvrda vyrazit před sebe. Puk si našel MICHAL SZTEFEK a puk dorazil do odkryté branky.
    Asistence: Erik Němec.

49:33
    Havířov nyní soupeře opět dusil v třetině. Haas zamířil puk chytře na branku, kde ho ještě ztečoval bruslí jeden z bránících hráčů, ale naštěstí pro Olomouc mimo branku.

48:55
    Haas zamířil svou střelu na zadní tyčku. Puk šel jen kouusek mimo!

48:11
    Olomouc se dále snaží zápas srovnat. Nyní ji v jejím snažení zastavil ofsajd.

47:48
    Marosz se po chybě Havířova dostal do zakončení, ale svou střelu zamířil mimo branku.

47:00
    Daneček směřoval puk na zadní tyčku ke Šlahařovi, ale ten puk netrefil. Přihrávka byla nepřesná a rychlá.

46:38
    Před brankou Havířova byl nyní k vidění velký zmatek a chyby. Brankář Daneček, ale všechny hráče i diváky ujistil, že puk drží bezpečně v lapačce.

46:25
    Lehečka si najel na levý kruh, odkud vyslal tvrdou střelu, která proletěla až do ochranné sítě.

46:12
    Několik nepřesností na obou stranách.

45:13
    Krisl nastřelil puk za Vošvrdovu branku, odkud musí Olomouc vymyslet, jak dnes ještě alepoň dvakrát překonat brankáře Danečka.

44:41
    Přihrávka na Petra Kanka byla příliš prudká a puk se od jeho nohy odrazil mimo ledovou plochu.

44:14
    Halou obíhá mexická vlna, diváci se skvěle baví.

44:02
    Jan Daneček puk sice dojel, ale zřejmě se ho nestihl dotknout ještě před čarou.

43:29
    Havířov drží puk na holi, ale nemůže se dostat přes modrou čáru. Olomouc teď dobře brání.

42:55
    Velký ofsajd, ve kterém se objevil Kucharczyk.

42:45
    Led je připraven. Hra bude pokračovat.

42:45
    Je potřeba led vyčistit. Čeká se na uklizení ledu.

42:45
    A tento zákrok ač je s krvavou stopou zůstane k překvapení všech bez trestu!

42:45
    Dnešní utkání sleduje 2 368 diváků.

42:45
    Pechanec už s pomocí spoluhráčů jede na střídačku.

42:45
    U zadního mantinelu za brankou Olomouce leží na ledě Pechanec, který inkasoval nějaký zásah do hlavy. Na ledě se objevuje navíc i krev.

42:14
    Obrovská šance při dorážce havířovské střely. Petr Kanko, ale puk usměrnil pouze do brankáře Vošvrdy, který puk s obtížemi vyrazil!

41:59
    Dobrá prááce Radima Haase u modré čáry, zachytil puk a ještě dokázal vystřelit na lapačku Vošvrdy.

41:29
    Na začátku třetí třetiny trochu opadlo tempo, které jsme sledovali uprostřed druhé části. Havířov se při přechodu do útočné třetiny vystavil ofsajdu.

40:25
    Rostislav Marosz se dostal do šance proti týmu, kde ještě nedávno působil. Ale Daneček dokázal puk udržet před brankou.

40:01

Jestli nám v první třetině chyběly brankové šance, tak nám to druhá perioda dokonale vynahradila. Havířov dokázal ve 22. minutě vyrovnat zásluhou Martina Jakúbka. Havířov si pak vytvořil několik obrovských šancí, které vyvrcholily mimojiné i dalšími dvěma brankami. Jan Daneček i Michal Sztefek posunuli AZet směrem za výhrou. Domácí dokázali navíc ubránit i nepříjemné oslabení 3/5. Co nám nabídne třetí třetina? Dokáže už Havířov zápas dotáhnout? Nebo se Olomouc ještě postaví soupeři a srovná? Sledujte tento zápas i dále.

Další třetina začne přibližně v 19:37.

40:00

39:29
    Nepřesná přihrávka Havířova ještě vrací hosty v závěru třetiny před branku AZetu. Navíc už Olomouc hraje v pěti.

39:05
    Olomouci se podařilo vyhodit puk přes všechny čáry.

38:24
    Michal Sztefek zamířil svou střelu velmi chytře do levého betonu brankáře Vošvrdy, tak aby mohli spoluhráči dorážet. Situaci, ale dokázala olomoucká obrana ustát.

37:58
    Havířov je usazen v pásmu Olomouce.

37:29
    Ondřej Švaňhal (OLO), dvě minuty za vražení na hrazení.

36:57
    Zakázané uvolnění Olomouce. Domácí dokázali ustát i popřesilovkový tlak, který ještě hostům dával naději.

36:11
    Domácí v plném počtu. Havířov dokázal přežít velký nápor hostů.

35:49
    Štencel zachytil puk, vyhodil a Havířřov už bruslí ve čtyřech.

35:07
    Olomouc si vytvořila velký tlak. Kucharczyk trefil pouze boční síť branky, v další šanci trefil Cartelli dobře postaveného Danečka.

34:36
    Štenclovi se podařilo vyhodit puk mimo pásmo. AZ může vystřídat.

34:11
    Zdeněk Deutsch (HAV), dvě minuty za vyhození puku mimo hrací plochu. Šance pro Olomouc – přesilovka 5/3.

34:02
    Olomouc vyhrála vhazování a usadila se v pásmu AZetu.

33:45
    Radim Haas (HAV), dvě minuty za podražení.

33:33
    Graca obral u branky Kindla a tím zabránil slušné šanci hostů.

33:09

33:04
    Daniel Graca vystřelil střelu od modré čáry, kterou tečoval jednou rukou Kanko, ale pouze vysoko do ochranné sítě.

32:39
    Kohoutům se podařilo vyhodit puk až k Danečkovi.

32:06
    Vzájemné vyloučení. Robin Staněk (OLO), dvě minuty za hrubost. Robert Říčka (HAV), dvě minuty za hrubost.

31:39
    Havířovu se ani v druhé přesilovce nedaří její začátek. Nyní už je Havířov v útočné třetině.

31:09
    Denis Kindl (OLO), dvě minuty za hákování.

30:48
    Obrovská šance Havířova! U střídačky Olomouce se srazili dva hráči – Michal Vodný to odnesl zraněním. Klimša vyslal z bezprostřední blízkosti velkou bombu., ale pouze do Vošvrdy!

30:23
    Lehečka chtěl projet mezi dvěma hráči až do zakončení, ale nedokázal svoje tělo procedit.

29:51
    Další akce, kterou dokázal Havířov zakončit. Šlahařovi, ale střela příliš nesedla.

29:31
    Oddechový čas pro hosty.

29:31
    MICHAL SZTEFEK předvedl parádní individuální akci. Michal dostal přihrávku od Roberta Říčky, ujel s pukem na Vošvrdu, naznačil střelu – položil si brankáře na led a puk usměrnil do prázdné branky.
    Asistence: Robert Říčka.

28:30
    Martin Janáček nahodil puk na Danečka, který puk pokryl.

27:35
    Havířov svou přesilovou hru, ale nakonec přeci jen využívá. JAN DANEČEK se obtočil kolem branky a poslal puk do chumlu hráčů, od nich se puk nakonec odrazil do branky.
    Asistence: Jakub Šlahař, Lubomír Vosátko.

27:13
    Havířov se zatím nedokázal usadit v útočné třetině. Musí se pokusit o další útok od vlastní branky.

26:35
    Tomáš Drtil (OLO), dvě minuty za faul kolenem.

26:27
    Říčka poslal Sztefkovi puk do volného místa mezi kruhy, ale Sztefkovu střelu Vošvrda vyrazil!

25:45
    Němec dokázal ve středním pásmu vypíchnout puk protihráči, který posunul na Pechance. Ten se dostal do rohu, ale dokázal vyjet ještě do šance. Nicméně se brankáři Olomouce podařilo puk lapit.

24:49
    Další nápor AZetu vyvycholil střelou Štencla, ale Vošvrda nyní Olomoucké drží!

24:31
    Michal Sztefek nejprve zabránil nebezpečí před vlastní brankou, později vystřelil z vrcholu kruhu brankáře Olomouce.

23:57
    Parádní moment Roberta Říčky. Havířovský útočník si dokázal skvěle vyjet z rohu hřiště a před brankou zamířil někde nad beton Vošvrdy, ale ten puk dokázal lapit!

23:21
    Pořízek vyslal velmi dobrou střelu příklepem z mezikruží, ale ta přeletěla jen o malý kousek branku!

22:25
    Brankář Olomouce nyní čelil velké spršce střel. Havířov se po vyrovnávací brance dostal na koně a hraje nyní skvěle.

21:36
    Havířovským se podařilo zachytit rozehrávku Olomouce ve středním pásmu, puk se dostal do rohu k Jakubu Šlahařovi, který našel na kruhu stojícího MARTINA JAKÚBKA, který svou střelu nasměroval mezi betony brankáře. Bylo to velké štěstí, puk prošel přes dva bránící hráče.
    Asistence: Jakub Šlahař, Jan Štencel.

20:25
    Němec se dostal k levé tyčce, dokud vystřelil švihem střelu, která proletěla kolem branky do rohu kluziště.

20:01

První třetina dnešního souboje mezi AZ Havířov a hostující Olomoucí nám nabízí pohledný hokej, ale zatím nevidíme až tolik brankových příležitostí. Havířov měl několim šancí, ale vždy stál v cestě klidný výkon brankáře Tomáše Vošvrdy. Olomouc se v 16. minutě dokázala dostat do vedení, když dorazil volný puk u pravé tyčky Jakub Herman. Zápas provází výborná atmosféra, kterou tvoří oba fanouškovské tábory.

Další třetina začne přibližně v 18:44.

20:00

19:48
    Před koncem třetiny se ještě Olomouc pokoušela zaútočit, ale zastavil ji ofsajd.

19:39
    Puk skončil v rohu útočného pásma Havířovských. Hra je po souboji přerušena a vhazuje se po pravici Vošvrdy.

19:22
    Olomouc zahrává puk na zakázané uvolnění. Utkání se hraje ve slušném tempu, jen brankových šancí ubylo.

18:23
    Jakúbek chtěl dorážet puk před Vošvrdou, ale brankář Olomouce byl pohotový a puk už měl skrytý v bezpečí lapačky.

17:56
    Po brance Olomouce se opět hraje bez větších šancí.

17:09
    Pechanec najel do středního pásma a střelou z velké dálky puk nahodil do lapačky Vošvrdy.

15:46
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Hosté se dnes poprvé prosazují. Radim Kucharczyk vystřelil na Danečka nebezpečnou střelu, kterou dokázal vyrazit, ale puk skončil u pravé tyčky. Tam se velmi rychle dostal JAKUB HERMAN a puk jen lehce doklepnul puk za brankovou čáru.
    Asistence: Radim Kucharczyk, Jan Jaroměřský.

15:40
    Houdkova střela od modré nebyl přesná a puk skončil u tyčky.

14:19
    Jakúbek zvolil při rozehrávce riskantní variantu, ale puk skončil nakonec v rohu hřiště.

13:20
    Robert Říčka vjel do útočné třetiny, posnul puk na Michala Sztefka, který ale střelu zamířil přímo do lapačky Vošvrdy.

12:22
    Jan Diviš se rozjel po levém křídle a zvolil střelu z kruhu, ale ta skončila pouze v lapačce Vošvrdy.

12:06
    Puk opustil hrací plochu. Po dvou velkých šancích se hra na brankové příležitosti zase na chvilku uklidnila.

11:11
    Na druhé straně měla velkou šanci i Olomouc, ale Daneček situaci dokázal ustát.

10:38
    Erik Němec se dostal do dobré pozice, kde měl velkou šanci skórovat. Vošvrda mu ale do dráhy letu puku vložil fantasticky lapačku a vytáhl úžasný semafor!

10:21
    Střela Vydry nod modré čáry byla sražena do ochranné sítě.

09:55
    Richard Diviš se dostal k tvrdé střele z kruhu, kterou Daneček nakonec vytěsnil mimo branku!

09:19
    Kanko posunul puk v těžké pozici u modré čáry Haasovi, ale jeho přihrávka na Klimšu byla nepřesná a neprošla.

08:16
    Havířov se dlouho držel s pukem v útočném pásmu, ale olomoučtí ho žádné šance nepustili.

06:55
    Švaňhalovi se puk zamotal mezi bruslemi a Havířov mohl obrátit hru na druhou stranu.

05:41
    Jiří Krisl vystřelil puk na branku, ale ten se odrazil od zadního mantinelu před brankáře Vošvrdu, kde ho ještě usměrnil Cartelli na vlastní branku, ale olomoucký strážce svytyně situaci ustál s velkým štěstím!

04:29
    Lehečka se dostal do dobré pozice, ale jeho střelu Daneček dokázal vyrazit do rohu kluziště.

04:04
    Kindl dostal slušnou přihrávku mezi kruhy, ale puk nedokázal zpracovat a bylo po šanci.

03:27
    Němec nahodil puk za branku Vošvrdy a šel střídat. Zanedlouho na to se hosté provinili zakázaným uvolněním.

01:56
    Pořízek si na svůj věk dovolil hodně a ještě se procpal do šance, ale mladý havířovský útočník trefil puk mimo branku. Výborné střídání havířovské lajny.

01:40
    Klimšova rychlá střela byla sražena obránci do ochranné sítě za Vošvrdou.

01:29
    Tomáš Vošvrda kryje nahození z velké dálky do lapačky.

01:18
    Olomoučtí se při přechodu přes modrou čáru provinili ofsajdem.

00:35
    Hosté se dostali do útočného pásma, ale žádnou pozici k zakončení si nevytvořili.

00:01

Do hlediště proudí poměrně hodně diváků. Hala se slušně zaplňuje. V sektoru pro hosty se už objevují i fanoušci Olomouce.

AZ Havířov: L. Daneček (Svoboda) – Vydra, Vosátko "A", Štencel, Krisl "C", Graca, Punčochář, Deutsch – Němec, Říčka, Sztefek – J. Daneček, Šlahař, Jakúbek – Kanko, Haas, Klimša – J. Diviš, Pechanec, Pořízek – M. Rimmel

HC Olomouc: Vošvrda (Halász) – Houdek, Jaroměřský, Cartelli, Staněk, Kadela, Janáček, Drtil – Kucharczyk "C", Herman, Lehečka – Marosz, Knotek "A", Vodný – R. Diviš "A", Kindl, Švaňhal – Novotný

Rozhodčí: Trombík – Adamec, Poruba.

Ještě jednou příjemný večer z Havířova. Rolba právě zahajuje úpravu ledové plochy, nastává ten pravý čas na sestavy obou celků.

Havířov se bude muset po posledním utkání obejít bez Jana Maruny – nejproduktivnějšího hráče klubu. Chybět budou i další hráči, kteří stále laborují s různými zraněními. Na střídačce bude připraven René Svoboda z Vítkovic.

Olomouc zde do Havířov rovněž nepřijela s kompletní sestavou. I přesto by měla Olomouc být papírovým favoritem utkání, i když bilance domácích utkání hovoří jinak.

VZÁJEMNÉ ZÁPASY 1:2

Zápasy Havířova s Olomoucí doposud vždy vyhrál v letošní sezoně domácí celek. Havířov dokonce v Olomouci ještě nedokázal skórovat. Kohouti si v Havířově připsali pouze jeden přesný zásah, ale druhý vzájemný zápas v K&K PNEU Aréně je teprve před námi.

První vzájemné měření sil proběhlo v říjnu – Havířov podlehl Kohoutům 0:7, druhé střetnutí se odehrálo v minulém roce v Havířově – AZet zvítězil 3:1. A zatím poslední utkání sehráli oba rivalové na začátku ledna – to vyhrála domácí Olomouc 4:0.

Favoritem utkání je podle tabulkového postavení Olomouc. Je tady, ale jedno velké ale! Havířov patří na domácím ledě k nejlepším celkům celé ligy a navíc dokázal Olomouc doma porazit. Uvidíme, jak se tento atraktivní zápas odehraje. Sledujte ho společně se mnou.

Zápasem vás provede Josef Nudera.

HC OLOMOUC

Olomoučtí Kohouti jsou vedle Mladé Boleslavi jediným týmem, který se v letošním ročníku dostal nad hranici sta uhraných bodů v tabulce. Tento tým z Hané potvrzuje, že i letos bude velkým favoritem na postup do baráže o Extraligu.

Když si vytáhneme posledních 6 zápasů, tak má Olomouc stejnou bilanci jako Havířov. Čtyři výhry a dvě porážky, ale jedna z výher byla „pouze“ po nájezdech, a to s Mostem.

Tomáš Halász i Tomáš Vošvrda mají téměř totožné statistiky, což svědčí o velké vyrovnanosti na brankářském postu. Na čele kanadského bodování je Denis Kindl, který doposud nasbíral 44 kanadských bodů. Nejvíce branek má Jan Knotek – 16 (je o 7 kanadských bodů za vedoucím Kindlem). Na čele bodování mezi obránci se drží Jan Jaroměřský (5+13). V kádru Olomouce se na havířovském ledě objeví i Rostislav Marosz, který ještě nedávno bojoval za barvy AZetu.

AZ HAVÍŘOV

Havířov se po několika neúspěšných zápasech opět vrátil na vítěznou vlnu a připsal si několik velmi cenných výher. AZet dokázal na svém ledě porazit v poslední době Ústí nad Labem, Most, ale i Mladou Boleslav!

Forma Havířovských je nyní opět na pozitivní vlně. Z posledních šesti zápasů dokázal odejít Havířov ve čtyřech případech jako vítěz. Navíc pokud se podařilo vyhrát třetí třetinu, znamenalo to v těchto zápasech vždy zisk celého utkání.

Na čele kanadského bodování se stále drží velký havířovský srdcař Jan Maruna, který nasbíral 27 kanadských bodů, ale v utkání s Kohouty bude chybět pro zranění. Na záda mu dýchá Martin Jakúbek, který má jen o jeden kanadský bod méně. Alespoň 20 kanadských bodů má ještě další 6 hráčů, což znamená velkou vyrovnanost havířovského útoku. V obraně je na tom nejlépe David Roupec a Jiří Klimíček, pokud nebudeme počítat Jaroslava Komu.

PŘEDSTAVENÍ SOUPEŘŮ

Příjemný večer z havířovské K&K PNEU Arény, kde se dnes odehraje dohrávka 50. kola 1. hokejové ligy. Proti sobě nastoupí domácí AZ Havířov a hostující Olomouc.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Josef Nudera

Branky a nahrávky: 22. Jakúbek (Šlahař, Štencel), 28. J. Daneček (Vosátko, Šlahař), 30. Sztefek (Říčka), 51. Sztefek (Němec) – 16. Herman (Kucharczyk, Jaroměřský)

Rozhodčí: Trombík – Adamec, Poruba

Diváci: 2 368