HC Energie Karlovy Vary
2:1 (2:1, 0:0, 0:0)
MHK Spartak Moskva
Středa 12.02.2014, 18:00 • KV Arena • MHL

Je tu konec dnešního utkání, ze kterého odcházejí šťastnější domácí energetici, kteří i ve druhém zápase vybojovali těsnou výhru nad Spartakem Moskva. Za domácí se trefil Martin Kohout a David Gríger, za hosty Vorobjov.

Toto je ode mě pro dnešek vše. Děkuji za sledování tohoto on-line přenosu a těším se příště na počtenou. (19:57:13)

Sebastian Gorčík (KVA) ještě dostává dvě minuty za držení hole.

60:00

59:05
    Běží poslední minuta třetí třetiny a zřejmě i zápasu.

57:52
    Kirill Ablajev (MHK) oslabuje svůj tým v ten nejméně vhodný okamžik. Dostává dvě minuty za držení protihráče.

56:57
    Energie přežila kritický moment a hraje v plném počtu.

55:45
    Pešechonov nepřesnou přihrávkou obírá svůj tým o útočné pásmo.

54:57
    Velká komplikace pro domácí. David Gríger (KVA) fauloval v útočném pásmu a odsedí si dvě minuty za hákování.

54:26
    Dvořák se zapojuje do hry a hraje se opět v plném počtu na obou stranách.

53:48
    Začíná krátká půlminutová přesilová hra Spartaku. Ipatov je na ledě.

52:26
    Jenže ta rychle končí, jelikož za zdržování hry putuje na trestnou lavici Tomáš Dvořák (KVA).

51:47
    Vjačeslav Ipatov (MHK) se pustil do Davida Trošky (KVA). Oba dva odchází na trestnou lavici za hrubost a ruský útočník dostává dokonce 2+2 minuty, takže domácí budou hrát přesilovou hru.

51:18
    Zakázané uvolnění domácích a hra se stěhuje před Honzíka.

51:03
    Dvořák je na ledě a ujíždí na střídačku.

50:12
    Výborná obrana přesilové hry. Domácí nepouštějí hostující hráče do svého obranného pásma.

49:03
    Zbytečné vyloučení Tomáše Dvořáka (KVA), který si odpyká dvě minuty za nedovolené bránění. Velká šance pro Spartak na vyrovnání.

48:34
    Dvořák nahodil kotouč na Šestjorkina a ten černou pryž chytá do své lapačky. Energetici zůstávají v útočném pásmu.

48:01
    Hraje se rychlý hokej, ale zatím bez vážnější šance jak na jedné, tak na druhé straně.

46:42
    Domácí jsou lepším týmem a tlačí Spartak v jeho obranném pásmu.

45:20
    Kozlovskij sráží Kohoutovu střelu do ochranné sítě a vhazuje se po levici ruského gólmana.

44:27
    Klečkin je na ledě a energetici nevyužívají ani tuto přesilovou hru. Toto by je mohlo velice mrzet.

44:13
    Gorčík projel celé hřiště, ale jeho střela mířila vysoko nad Šestjorkinovu bránu.

43:09
    Flek chyboval na modré čáře a hosté se osvobozují vyhozením přes všechny čáry.

42:27
    Uvidíme znovu přesilovou hru domácích. Za faul na Tomáše Dvořáka míří na trestnou lavici Sergej Klečkin (MHK) – dvě minuty podražení.

41:24
    Nepřesná přihrávka Dvořáka a vhazuje se po pravici domácího gólmana Honzíka.

40:46
    Spartak začal třetí třetinu velice aktivně a snaží se o vyrovnání.

40:01

Je tu konec druhé třetiny, ve které jsme neviděli žádnou branku. Mnoho přesilových her, které ani jeden tým nedokázal využít. Třetí třetina začne přibližně v 19:26.

40:00

39:00
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

38:14
    Spartak již hraje znovu ve čtyřech hráčích. Několenko jede pomoct hostující obraně.

37:54
    A domácí si zahrají 5 na 3! Za vysokou hůl putuje na trestnou lavici Andrej Jermakov (MHK).

37:18
    Boldin srazil Troškovu střelu do ochranné sítě a vhazuje se tedy po levici Šestjorkina.

36:14
    Možnost pro Energie zvýšit své vedení. Ilja Několenko (MHK) vyhodil puk ze hřiště a odpyká si tak dvě minuty na trestné lavici.

35:56
    Menší zmatek před brankou domácích, ale všechno vyřešil Flek, který vyvezl puk ven z pásma.

34:26
    Hostující hráči teď zasypávají Honzíka sprškou střel, ale ten zatím odolává a drží stále příznivější stav pro domácí.

33:26
    Šimek i Ipatov na ledě a hraje se znovu v pěti hráčích na obou stranách.

32:58
    Ilja Několenko se dostal s pukem až za modrou čáru a je mu odpískán ofsajd.

31:25
    Po menší rozmíšce míří na trestnou lavici Šimek (KVA) za hrubost a Ipatov (MHK) za sekání. Bude se hrát 4 na 4.

31:05
    Nepřesná rozehrávka Spartaku a vhazování před Šestjorkinem.

30:07
    Honzík přerušuje hru a oba týmy odjíždí střídat. Vhazování po pravici domácího gólmana.

29:36
    Martin Kohout netrefuje prázdnou bránu! David Troška přihrával do jasné šance, ale Kohout netrefil puk ideálně!

28:25
    Chacej je na ledě a ani tuto výhodu energetici nevyužívají.

27:26
    Domácím se však vůbec výhoda nedaří a Spartak vyhazuje.

26:25
    Další přesilová hra pro Energii. Za podražení vyloučen Arsenij Chacej (MHK).

25:29
    Na ledě už je i Několenko a opět se hraje v pěti hráčích na obou stranách.

24:53
    Táborský je na ledě a začne krátká přesilová hra domácího týmu.

24:15
    Kozlovskij zkoušel pozornost Honzíka, ale jeho střela mířila pouze do hrudi karlovarského gólmana.

23:29
    Síly na ledě se vyrovnají. Archip Několenko (MHK) je vyloučen na dvě minuty za podražení.

22:53
    A je to tak. Na trestnou lavici míří Oto Táborský (KVA), který si odpyká dvě minuty za hru vysokou holí.

22:39
    Spartak má výhodu, bude hrát další přesilovou hru.

21:39
    Hosté se osvobozují z úvodního tlaku energetiků a mohou v klidu vystřídat.

20:59
    Pešechonov nyní půjčil svému gólmanovi hůl, jelikož on tu svojí zahodil pod nohy Harkabuse.

20:33
    Solovjov je na ledě a Spartak hraje v plném počtu.

20:01

Je za námi první třetina, která nám přinesla celkem tři branky. Domácí šli nejdříve do vedení 2:0, ale hosté z Moskvy dokázal vzápětí snížit, když se trefil Vorobjov. Oba týmy tedy do šaten odcházely za stavu 2:1. Druhá třetina začne přibližně v 18:34.

20:00

19:00
    Běží poslední minuta první třetiny.

18:32
    Sergej Solovjov (MHK) míří na trestnou lavici, kde si odpyká trest za nedovolené bránění.

18:01
    Domácí si zahrají přesilovou hru za faul na Ondřeje Beránka. Nyní mají výhodu.

17:10
    Tomáš Dvořák tečoval nahození hostujícího hráče ven z hřiště a vhazuje se tedy ve středním pásmu.

16:19
    Hosté uzamkli energetiky v jejich obranném pásmu a znemožňují jim střídání.

15:37
    Energie hraje v plném počtu a Vrána se ihned zapojuje do hry.

14:48
    Přesilové hry se Spartaku příliš nedaří. Domácí v klidu pokrývají všechny hráče.

13:37
    A další nepříjemnost pro domácí. Za nedovolené bránění putuje na trestnou lavici Lukáš Vrána (KVA).

13:13
    Spartak právě vstřelil branku!
    Spartak vzápětí snižuje! Kučerkov našel před bránou volného DMITRIJE VOROBJOVA a ten kličkou překonává bezmocného Honzíka! Asistence: Arkadij Kučerkov, Vladimir Pešechonov.

12:01
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Energie jde do dvoubrankového vedení! David Troška poslal kotouč po zemi od modré čáry směr brána a tam ho krásně tečoval pod horní tyčku DAVID GRÍGER! Asistence: David Troška.

11:06
    V rychlém sledu dvě zakázaná uvolnění energetiků a buly se stěhuje znovu před Honzíka.

10:47
    Honzík raději uklidňuje hru a schovává puk do své lapačky, aby jeho tým mohl v klidu vystřídat.

10:26
    Chacej pálil z mezikruží na Honzíka, ale puk mu sjel z čepele, a tak z toho nakonec nic není.

09:00
    Hra se nám přelévá z jedné strany na druhou a oba týmy vyplňují svou hru nepřesnými přihrávkami.

08:07
    Troška nepřesně přihrál Grígerovi, který na kotouč nedosáhl a ten tak končí na zakázaném uvolnění.

06:48
    Šafář je na ledě a domácí hrají v plném počtu.

06:08
    A domácí jdou do vedení! Do rychlého protiútoku se dostal Martin Kohout a nechytatelnou kličkou do bekhendu překonává Šestjorkina! Asistence: Sebastian Gorčík.

05:35
    Přesilová hra se Spartaku příliš nedaří. Energetikům se daří vyhazovat puky ven z pásma.

04:48
    A z toho pramení první vyloučení zápasu. Za držení protihráče si odsedí dvě minuty Ondřej Šafář (KVA).

04:31
    Spartak tlačí domácí hráče a těm se nedaří osvobodit.

03:49
    Beránek projel obranou Spartaku jako nůž máslem, ale hostující gólman Šestjorkin chytá puk do své lapačky.

02:51
    Zpoza brány to zkoušel Gríger, ale obrana hostí byla připravená a puk vyhodila ven z pásma.

01:41
    Zadražil se natlačil před bránu, ale jeho přihrávka nenašla adresáta.

01:16
    Nepřesná rozehrávka na straně Spartaku a vhazovat se bude po levici Šestjorkina.

00:39
    Nyní jsou již u puku hosté, kteří se usadili v obranném pásmu Energie.

00:05
    Úvodní buly vyhráli domácí a zakládají první útok.

00:01

HC Energie Karlovy Vary: Honzík (Frček) – Kvapil, Dvořák, Šafář, Škvor, Šimek, Troška – Flek "C", Vrána, Gorčík – Harkabus, Zadražil, Kohout – Gríger, Táborský, Fronk – Beránek, Vachutka, Csamangó

MHK Spartak Moskva: Šestjorkin (Lapšov) – Kozlovskij, Děmidov, Solovjov, Jermakov, Alexejev, Pevelin, Ablajev, I. Několenko – Judov, Vorobjov, Pavljukov, Boldin, Ipatov, Chacej, Tkačuk, A. Několenko, Krutikov, Kučerkov, Klečkin, Pešechonov "C"

3. Sebastian Gorčík – 12 branek

Energie je o jedno místo za Spartakem a ztrátou deseti bodů. To jí však nemusí vůbec mrzet, protože je na nejlepší cestě do play off.

Vzájemné zápasy 2013/2014

Spartak 2:1 Energie
    Spartak 4:3 na náj. Energie

Za poslední dvě sezony dokázali domácí porazit Spartak pouze ve třech z dvanácti zápasů.

3. Vladimír Pešechonov – 9 branek

Spartaku se v poslední době velice daří. Za posledních šestnáct utkání prohrál pouze jednou a to právě ve včerejším zápase s Energií Karlovy Vary.

Vítám vás z KV Areny u sledování dnešního on-line přenosu ze zápasu dvou sousedů v tabulce ruské MHL mezi domácí HC Energie Karlovy Vary a hosty ze Spartaku Moskva. Utkání začíná v 18:00 a bude vás jím provázet David Košinár.

David Košinár

Branky a nahrávky: 7. Kohout (Gorčík), 13. Gríger (Troška) – 14. Vorobjov (Kučerkov, Pešechonov)

Rozhodčí: Petuchov – Brejcha, Suchánek