Nitra – Žilina 9:2 (kon.) | Poprad – Banská Bystrica 2:3 (kon.) | Skalica – Piešťany 3:1 (kon.)
Košice – Martin 3:2 (kon.) | Zvolen – Trenčín 1:2 (kon.)
HK Nitra
9:2 (3:1, 3:1, 3:0)
MsHK Žilina
sk Pátek 14.02.2014, 17:00 • Zimný štadión, Nitra • Tipos Extraliga (SR)

Po tretinách 3:1, 3:1, 3:0 deklasuje Nitra poslednú Žilinu. Žilinu to nemusí až tak mrzieť, keďže jej najväčší súperi v boji o zotrvanie v súťaži zatiaľ tiež prehrávajú, no Martin prehráva v Košiciach 2:0 a Trenčín už vyhráva 1:0 vo Zvolene. Ja sa Vami lúčim a ešte raz sa vám ospravedlňujem, že počas tretej tretiny som vám nemohol skomentovať všetke zaujímavé akcie, žiaľ problémy boli väčšie ako sa zdalo. Dovidenia. (19:08:33)

60:00

59:30
    Na zimnom štadióne pod Pribinovým hradom "standing ovation".

58:48
    Domáci sú pred bránou Žiliny, ale Lizák puk skryl pod seba, no ale videli sme maličkú potýčku, ale ta skončila skôr než začala.

58:00
    Posledné dve minúty dnešného zápasu.

56:44
    Corgoni majú jasný cieľ a to je desiatka. V dobrých šanciach najprv trojica hráčov Nitry, ktorý išli na jedného obrancu, ale prekombinovali to a hneď nato Lelkeš v dobrej pozícii netrafil bránu, keď strieľal z otočky.

55:00
    Tak toto bol nepochopiteľný skrat Žilinského obrancu, ktorý puk poslal rovno na hokejku Chrenka, ktorý išiel sám na Lizáka, ale ten efektne ho vychytal.

54:22
    Hostia v plnom počte.

53:33
    Slovák zachytil prihrávku Tománka a vyštartoval dopredu, no ale bez úspechu.

52:37
    Stümpel vymyslel krásnu prihrávku na L.Nováka, ktorý trafil iba žrď.

52:22
    Kalla – hákovanie.

50:06
    Nitra dala gól!
    Jakub Ručkay si pekne prešiel cez hráča Žiliny a potom už len mu stačilo nájsť pred bránou jeho brata HENRICHA RUČKAYA a ten vyhnal z brány Koutského.
    Asistencie: Jakub Ručkay, Peter Ordzovenský.

49:21
    Jakub Ručkay z pravého krídla išiel sám na Koutského, ale netrafil bránu.

49:00
    Slovák z pravého kruhu míňa bránu Lakosila o kilometer.

48:25
    Drevenák prevahal správny čas na prihrávku a stráca puk.

47:45
    V čakacej listine na hattrick dnes Slovák, Tománek, L. Novák.

47:00
    Hostia si nevedia dobre nahrať v útočnom pásme a strácajú často puky, čo je voda na protiútoky domácich.

44:51
    Hostia si dávajú dnes druhý vlastný gól, ktorý je pripísaný hráčovi, ktorý prihrával pred bránu a to ROMANOVI TOMÁNEKOVI, ktorý dnes dáva druhý gól.
    Asistencia: Tomáš Nádašdi.

44:51
    Oddychový čas hostí.

44:30
    Lelkeš sa dostal aj do tretej príležitosti v tejto tretine, obtočil sa okolo Bagina a Koutský si musel dať pozor na jeho backhandove zakončenie.

Jakub Šoth

Branky a nahrávky: 7. Milo (Stümpel), 11. Novák (Stümpel, Tománek), 16. Stümpel (Tománek, Nádašdi), 21. Novák (König, Stümpel), 24. Tománek (König), 37. Segľa (Pupák, Chrenko), 44. Lelkeš (König, Segľa), 45. Tománek (Nádašdi), 51. Ručkay (Ručkay, Ordzovenský) – 7. Slovák (Ostrčil, Bene), 39. Slovák (Kalla, Tomas)

HK Nitra: Lakosil – Milo, Nádašdi, König, Ordzovenský, Ďurkech, Michal Novák, Piačka – Henrich Ručkay, Kováčik, Jakub Ručkay – Tománek Stümpel, Lukáš Novák – Segľa, Chcrenko, Pupák – Bajtek, Lelkeš, Mráz.
    MsHK Žilina: Koutský (50.Lizák) – Leško, Chovan, Ďurák, Bagin, Ostrčil, Šterbák, Rúfus, Bajaník – Kalla, Varga, Slovák – Lipovský, Klouda, Tomas – Drevenák, Valášek, Linet – Rehák, Bene, Čičala.