Třinec – Kladno 6:0 (kon.) | Plzeň – Slavia 4:1 (kon.) | Zlín – Chomutov 6:3 (kon.)
Litvínov – K. Vary 2:1 (kon.) | Mountfield HK – Vítkovice 2:3 (0:2 po s.n.) | Liberec – Pardubice 4:1 (kon.)
Sparta – Kometa Brno 7:0 (kon.)
po s.n. (0:2)
Mountfield HK
2:3 (0:1, 1:1, 1:0 - 0:0)
HC Vítkovice Ridera
Úterý 25.02.2014, 18:00Tipsport extraliga

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Vítkovice Steel.
    Rozhodující nájezd si na své konto připisuje první střelec Petr Strapáč a Vítkovice si jeho zásluhou připisují bod navíc – 2:3.

A Ondřej Roman stejně jako Strapáč míří nad lapačku a je rozhodnuto – 0:2.

Ten je střelou nad lapačku úspěšný – 0:1.

64:23
    Svačinova blesková střela z vrcholu kruhů končí v lapačce pozorného Kantora. Vhazuje se po levici hradeckého fantoma.

62:54
    Mertl mohl v pádu zasunou puk za natahujícího se Šindeláře, ale kotouč minul.

61:07
    Svačina se dostal do samostatného úniku a mohl se klidně zastavit a zvolit jakékoliv zakončení! Nakonec se rozhodl pro střelu nad lapačku, ale Kantor mu jeho pokus zneškodnil!

60:40
    Šimánek pálil z otočky, posléze dorážel Mertl, ale Šindelář mu jeho nepříjemný pokus chytil.

58:51
    Ptáček se ocitl v roli útočníka a Šindelář se proti jeho střele musel vytasit pravým ramenem!

58:24
    Dnešnímu utkání přihlíží 4 103 diváků.

57:44
    Kudrna nahodil puk do brankoviště Šindeláře! Ten tam nepříjemně poskakoval jako horký brambor, ale Šimánek ani Mertl ho do poloodkryté vítkovické branky dorazit nedokázali.

52:17
    Tvrdík se provinil zbytečným útočným faulem. Odchází tak na lavici hanby a odsedí si dvě minuty za sekání. Po komerční pauze si Vítkovice zahrají přesilovou hru.

45:14
    Mountfield právě vstřelil branku!
    Ohromný tlak hradeckého mančaftu byl nakonec přetaven v gól! Peter Frühauf vybojoval u pravého mantinelu kotouč, který následně poslal přes střed hřiště na mezi kruhy číhajícího TOMÁŠE POSPÍŠILA, jenž se z první trefil do poloodkryté Šindelárovy svatně. Pro tohoto útočníka to znamená také první trefu v hradeckém dresu a zrovna tak důležitou! Asistence: Peter Frühauf, Michal Tvrdík.

44:33
    Jaroslav Kudrna málem nachytal Šindeláře střelou z rohu kluziště na hruškách! Ale kus černé gumy jen proskákal brankovištěm a pod jeho nohama.

40:23
    Neoblomný Kudrna se však prodral na druhý konec hřiště a pobídl ke střele Jiřího Šimánka, který z mezikruží vyprášil výstroj Šindeláře.

38:46
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Tak to je pro Hradec rána jako blesk z čistého nebe. Po velkém tlaku domácího celku se z rychlého protiútoku prosazuje RUDOLF HUNA, kterého našel u pravé tyče naprosto volného Ondřej Roman a prvně jmenovaný už jen střelou z první vymetl pavučinu v Kantorově kleci. Asistence: Ondřej Roman, Vladimír Svačina.

32:59
    A 54 vteřin si zahrají přesilovku 5 na 3! Karol Sloboda si odsedí dvě minuty za vražení na hrazení.

32:24
    V následné akci přestřelil vítkovickou kasu Dej. Hledištěm to jen zahučelo!

32:02
    Pláňkova bomba se otřela od modré o tyč Šindelářovy klece!

31:54
    Po jednom takovém usedá za katr Kucsera (VIT) a odpyká si dvě minuty za podražení.

31:10
    Mertl se marně natahoval na dlouhý pas, který by ho vybídl do samostatného úniku.

27:54
    Puk vyletěl mimo hrací plochu a sudí se dlouho dohadovali, zda vyloučí hradeckého beka Františka Ptáčka. Nakonec se tak stalo a Vítkovice si zahrají přesilovou hru.

27:10
    Tak a je vyrovnáno! Mertl se natlačil s kotoučem do brankoviště Šindeláře, od kterého se puk trochu otřel a namířil si to přímo na hůl nikým nehlídaného PETERA FRŰHAUFA. Ten už měl jednoduchou práci a zasunul puk do odkryté vítkovické klece. Asistence: Tomáš Mertl, Jaroslav Kudrna.

25:34
    Domácí si vynutili vyloučení Romana Szturce, který se provinil hákováním a odsedí si tak dvě minuty na lavici hanby. Využije Hradec tuto početní převahu?

23:40
    Frühauf měl na hokejce vyrovnání, ale jeho pumelice z pravé strany končí jen na vyrážečce Šindeláře.

21:07
    Mertl pálil z první z vrcholu kruhů, ale jeho prudkou střelu Šindelář viděl a vyráží ji.

20:35
    René Vydarený však nakonec odjíždí bez pomoci zdravotníků, ale jeho cesty míří přímo do šaten. Tak doufejme, že vše bude v pořádku.

20:35
    Na led musejí zdravotníci dokonce i s nosítky. To nevypadá vůbec dobře.

20:35
    Hra je ale přerušena jelikož za brankou Kantora leží René Vydarený, který neustál dojetí soupeřova útočníka a slovenský bek se narazil zády o hranu mantinelu.

18:52
    Mertl podrazil uprostřed hřiště dva vítkovické hráče najednou. Odsedí si naštěstí pro Hradec jen dvě minuty za tento prohřešek a Vítkovice si zahrají přesilovou hru.

17:48
    Na konci první třetiny mají více ze hry domácí, což ostatně teď potvrdil Kudrna, který se kolem pravého mantinelu prodral až před Šindeláře, toho ale střelou bekhendem nepřekonal.

16:14
    Dej se ocitl v zajímavé šanci! Jeho střela z vrcholu kruhů však končí těsně mimo.

10:05
    Mertl krásně našel mezi kruhy nikým nehlídaného Kudrnu, který však střelou z první namířil jen do hrudi Šindeláře.

08:13
    Hradec si zahraje přesilovou hru. Na lavici hanby odchází Karol Sloboda za nedovolené bránění.

06:20
    Szturc nahrál na pravé křidlo Vandasovi, který se ocitl proti Kantorovi face to face, ale hradecký gólman jeho střelu švihem vyrazil.

02:27
    Švihálek nahrával k pravé tyči svému spoluhráčovi, ale Šindelář jeho pas vypíchl a z gólové šance je rázem nic.

00:34
    Tak to je pro Vítkovice vstup do utkání z říše snů! Burger posunul na vrchol kruhů puk PETRU STRAPÁČOVI, který střelou přes hradeckého beka čistě prostřelil Kantora. Asistence: Jiří Burger, Richard Stehlík.

Filip Červinka

Branky a nahrávky: 28. Frühauf (Mertl, Kudrna), 46. Pospíšil (Frühauf, Tvrdík) – 1. Strapáč (Burger, Stehlík), 39. Huna (Roman, Svačina), rozh. náj. Strapáč

Mountfield HK: Kantor (Pavelka) – Harant, Vydarený, Pláněk, Mikuš, Ptáček, Frühauf – Kudrna, Mertl, Šimánek "C" – Dej, Tvrdík, Pospíšil – Červený, Knotek, Květoň – Švihálek, Marha, Rousek. Trenér: Peter Draisaitl.
    HC Vítkovice Ridera: Šindelář (Dolejš) – Kovář, Stehlík, Sloboda, Kudělka, Pastor, Hruška, Štencel – Strapáč, Burger "C", Káňa – Huna, Roman, Svačina – Vandas, Němec, Szturc – Kucsera, Kolouch, Šedivý. Trenér: Peter Oremus.

Rozhodčí: Jeřábek, Fraňo – Hejl, Kajínek

Diváci: 4 103