Buffalo – Boston 5:4 (po pr.) | Montreal – Detroit 1:2 (po pr.) | Colorado – Los Angeles 4:6 (kon.)
Vancouver – St. Louis 1:0 (kon.)
HC Děčín
1:3 (0:0, 1:0, 0:3)
SKLH Žďár nad Sázavou
Čtvrtek 27.02.2014, 18:00Play-off 2. ligy, skupina Západ

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Hezký podvečer všem příznivcům ledního hokeje a toho děčínského obzvlášť. Dnes je na programu druhé utkání osmifinále play-off, tedy série mezi Děčínem a Žďárem nad Sázavou.

První duel, který se hrál na ledě Žďáru nad Sázavou, skončil překvapivě vítězstvím Děčína v poměru 3:2, po dvou třetinách ale Medvědi vedli už 3:0. Jenže Plameny dokázaly v závěrečné části snížit na rozdíl jediného gólu a měly tedy ještě šanci na úspěch tohoto utkání. Jenomže Děčín si své těsné vedení už uhlídal a z ledu Žďáru přivezl vedení v sérii 1:0.

Nutno ale podotknout, že Plameny jsou i nadále v osmifinále favoritem. I v domácím utkání byly lepším týmem, ale Martin Volke v brance doslova čaroval a mnohdy hráčům Žďáru motal hlavy svými zákroky.

Dnes to bude velmi těžké, hosté jsou odhodláni domácí nezdar napravit a udělají vše pro to, aby sérii vyrovnali a zpět "domů" jeli s vědomím, že se bude začínat opět od nuly a na svém ledě pak budou chtít stav série otočit ve svůj prospěch.

Naproti tomu jsou ale odhodláni i hráči Děčína před svými diváky vítězství ze Žďáru potvrdit a jít do vedení 2:0 na zápasy. Nebude to sice vůbec jednoduché, ale Medvědi pro to udělají zcela jistě maximum.

Každopádně se máme rozhodně na co těšit a i na pěkný hokej, který se bude divákům líbit.

Jak nakonec dnešní duel skončí a kdo bude po jeho konci radostnějším týmem, se dozvíme dnes ve večerních hodinách. Pro ty, co se do ochozů děčínského zimního stadionu nedostanou je tradičně připraven online přenos, kterým Vás budu provázet. Všem tedy, ať už fanouškům na domácí straně nebo i těm ze Žďáru přeji příjemnou zábavu.

HC Děčín: Volke (Formánek) – Procházka, Stezka, Kaltenböck, Molnár, Vaněk, Motejlek, Zdvořáček – Tvrzník, Oliverius, Zika – Vegner, Faigl, Racek – Drnec, Šetka, Fojt – Bačák, Merta, Chládek

SKLH Žďár nad Sázavou: Sláma (Vlach) – Staněk, Smejkal, Jan, Šír, Beneš, Jícha, Vítek M. – Krupka, Kaňka, Plachý – Kunstmüller, Říha, Dítě – Vítek D., Kotlík, Man – Zídek, Gregar

Rozhodčí: Jechoutek, Bejček – Beránek, Maštalíř.

Oba celky mají již po rozbruslení a nyní dochází k úpravě ledové plochy. Utkání tak za malou chvilku začne.

Aktéři dnešního klání již nastoupili na led a nyní se řadí na modré čáry.

Ještě před samotným utkáním bude předána cena nejlepšímu obránci Děčína v základní části Ondřeji Hříbalovi, jenž bohužel do bojů v play-off už kvůli zranění nezasáhne.

Domácí nastoupí v modročervených dresech, hosté pak v bílém provedení varianty dresů.

00:01

00:09
    Úvodní vhazování je za námi a u puku jsou nyní hráči Žďáru a operují před děčínskou brankou. Zatím se však k vážnější šanci nedostali.

00:43
    Teď už ale za mohutného skandování domácích fanoušků jsou u kotouče Medvědi. Jejich snaha projít do útočného pásma však byla zmařena postavením mimo hru.

01:01
    Hosté se dopustili úmyslného postavení mimo hru a bude se tak vhazovat před Slámou.

01:20
    Plameny byly úspěšné a opět mají puk na svých hokejkách.

01:52
    Hra je zatím z obou stran velmi opatrná. Ani jedno mužstvo nechce udělat chybu.

02:10
    Nyní pálil od modré čáry Šetka, jeho střela však prolétla jen těsně vedle hostující branky.

02:47
    Na druhé straně se snažil z otočky střílet Dítě, ale puk nakonec zachytila pozorná obrana Děčína. Medvědi tak mohou založit útočnou akci s pukem na svých hokejkách.

03:21
    Kotlík se nebezpečně probil až před Volkeho, ale puk za jeho záda zasunout nedokázal. Nicméně to byla velmi pohledná akce hostí.

04:06
    Volke teď musel zasahovat proti nebezpečně dotírajícímu Krupkovi, jenž poté okamžitě vystřelil. Domácí ochránce svatyně však puk ukrývá ve své lapačce.

04:25
    Chládek pálil bez přípravy, ale také Sláma připraven. Hra začíná nabírat na obrátkách, a to z obou stran.

05:23
    Stezka vyslal na Slámu střelu z úhlu, i tak ji ale raději hostující brankář ukrývá do lapačky a přerušuje hru. Bude se vhazovat po jeho levé ruce.

06:20
    Slibně se rozvíjející akci Plamenů překazilo postavení mimo hru. Vhazuje se tak ve středním pásmu.

06:53
    Faigl provětral betony Slámy, který si připisuje další výborný zákrok.

07:28
    Máme tu první vyloučení dnešního utkání. Na trestnou lavici putuje domácí Molnár na dvě minuty za podražení.

07:50
    Plameny se uhnízdily v pásmu Děčína a roztáčejí přesilovkový kolotoč. Nakonec se k puku dostal Stezka a vyhazuje ho do bezpečí.

08:20
    Znovu ale hosté zle dotírají před Volkem, ten odolává. Medvědi se nemohou zatím osvobodit.

08:56
    Vhazuje se po pravici Martina Volkeho.

09:10
    Kotlík ihned po vhazování pálil, ale střela skončila jen na zadním mantinelu. Následně se domácí osvobozují.

09:28
    Molnár skáče na led a Děčín je tak kompletní.

09:51
    Volke znovu pozorný proti Kotlíkovi. Hosté jsou nyní delší dobu v pásmu Medvědů a snaží se o vstřelení úvodní branky.

10:56
    Jeden z hráčů Žďáru najel do Volkeho, když už měl puk ve své moci. Ihned se mu ale jel omluvit, čímž sklidil potlesk od děčínského publika.

11:40
    Na druhé straně v šanci Faigl, ale Sláma opět svůj tým podržel.

12:04
    Přesilovka pro Děčín. Krupka dvě minuty za sekání.

12:29
    Fantastický zákrok nyní předvedl Sláma, který bravurně zlikvidoval střelu Tvrzníka!

12:30
    Děčín se stále drží v pásmu Plamenů.

13:08
    Hosté se osvobozují.

13:37
    Sláma znovu perfektní. Nyní zlikvidoval tři velké šance Medvědů a opět Plameny drží!

14:04
    I hosté své oslabení ubránili a nyní jsou již v plném počtu.

14:32
    Šetka střílel za obranou hostí, Sláma se ale nachytat nenechal.

14:57
    Také Volke si připisuje další povedený zákrok. Zatím sledujeme především souboj obou brankářů, kteří dnes mají opravdu svůj den.

15:30
    Hosté jsou nastěhování v pásmu Děčína, zatím ale vážněji Volkeho neohrozili. Nadále však v teritoriu Medvědů zůstávají.

16:33
    Chládek se dostal ke střele, ale ta se otřela jen o boční konstrukci hostující branky.

16:54
    Vhazuje se po pravé ruce Slámy.

17:07
    Kotlík najížděl na Volkeho, ten raději okamžitě ukrývá puk pod svoji lapačku. Hra je tak přerušena a vhazuje se po jeho pravici.

17:55
    Agilní Šetka znovu střílel. Sláma ale jeho projektil vyráží do bezpečí.

18:40
    Zika pálil od vrcholu pravého kruhu, ale Sláma znovu chytá a drží svůj tým. Hosté teď byli pod tlakem.

19:00
    Hraje se poslední minuta první třetiny.

19:25
    Ani jeden tým příliš nikam nespěchá a vypadá to, že se v první třetině už nic nestane.

20:00

Je za námi první třetina, která skončila bez branek. K vidění je pohledný, i když trochu opatrný hokej z obou stran. Vynikají zejména oba brankáři, kteří si připsali velké množství úspěšných zákroků a jsou tedy zatím hlavními postavami tohoto utkání. Druhá třetina začne přibližně v 18:55.

20:01

20:10
    Hned po vhazování u středového kruhu se puku zmocnili hosté a nyní jsou v pásmu Děčína.

20:24
    David Vítek donutil Volkeho k rozkleku. Jeho střela tak brankou neskončila. Plameny ale od úvodu druhého dějství Děčínu zatápí.

21:14
    Další zákrok domácího brankáře. Hosté jsou teď velmi aktivní a na Volkeho posílají střelu za střelou. Nyní se vhazuje po levici Volkeho.

21:28
    Děčín právě vstřelil branku!
    Na druhé straně ale došlo k přečíslení Děčína a pěknou přihrávku obdržel RADEK FOJT a nekompromisní přízemní střelou nedal Slámovi vůbec žádnou šanci. Asistence: Tomáš Drnec a Martin Motejlek.

21:55
    Hostující Jan dostává dvě minuty za podražení.

22:19
    Medvědi ožili a nyní je jich plné kluziště.

22:37
    Střela Tvrzníka orazítkovala břevno hostující branky!

22:57

23:29
    Motejlek pálil od modré čáry, puk ale skončil jen v náruči Slámy, který Plameny podržel.

23:55

24:23
    Na Slámu mířila další jedovatá střela, tentokráte z hole Racka. Ale i teď byl hostující brankář výborný a skvělým zákrokem znovu podržel svůj tým.

25:18
    Po delší době jsou v pásmu domácích hosté, kde střílel Man. Ale také Volke jeho snahu zlikvidoval.

26:01
    Po zakázaném uvolnění Žďáru se vhazuje před Slámou.

26:55
    Puk mají stále v moci hokejisté Děčína. Zatím se ale do pásma hostí nedostali. Obrana Plamenů velmi dobře brání už střední pásmo.

28:10
    Nyní byla k vidění série nepřesností na obou stranách.

28:22
    Zakázané uvolnění Děčína. Vhazuje se tak po pravici Volkeho.

28:28
    Kaňka vyslal tvrdou ránu směrem na Volkeho. Ale jako už poněkolikáté v dnešním utkání jeho střelu dalším skvělým zákrokem likviduje.

29:08
    Kunstmüller pálil od pravého kruhu, Volke znovu připraven.

29:37
    Hra se stěhuje před domácího brankáře. Medvědi zahráli icing.

29:40
    Vhazování ale vyhráli Děčínští a Faigl okamžitě uháněl do útočného pásma. Jenže tam už byl jeden z hráčů Děčína, a tak se píská postavení mimo hru.

30:45
    Hosty pochopitelně inkasovaná branka zaskočila a nyní je jejich hra trochu rozkouskovaná. Nicméně ale je za námi teprve polovina utkání a rozhodně není pro hosty ještě nic ztraceno.

31:58
    David Vítek zahrozil v domácím pásmu. Jeho pěkná střela však končí v náruči Volkeho.

32:08
    Ideální příležitost pro hosty ke srovnání stavu. Procházka putuje na trestnou lavici na dvě minuty za podražení.

32:50
    Síly na ledě se ale srovnají. Kotlík zbytečně oslabuje svůj tým a dostává dvě minuty za faul kolenem. Racek se jen těžko zvedá z ledu.

32:50
    Vhazuje se po pravici Slámy.

33:08
    Kunstmüller objel branku a z nenápadné akce tu byla velmi nebezpečná situace pro Děčín. Volke naštěstí puk viděl a ukrývá ho ve své lapačce.

33:45
    Krupka měl na holi vyrovnání. Jeho střela ale skončila na pravé tyčce domácí branky! Nyní hosté nabrali na obrátkách.

34:08

34:50
    I hosté jsou už kompletní.

34:57
    Sláma dalším výborným zákrokem likviduje šanci Oliveriuse.

35:02
    Další střela domácích končí na Slámovi.

35:57
    David Vítek opět provětral betony Volkeho.

36:27
    Plameny se nevzdávají a bojují o každý centimetr ledu. Snaha o vyrovnání z jejich strany je velká. Zatím ale troskotají na domácím brankáři.

37:15
    Hosté jsou v pásmu Děčína a dobrou kombinací hrozí před domácí brankou. Nyní střílel Kotlík, ale puk skončil jen těsně vedle brány.

37:55
    Drnec střílel bez přípravy, Sláma ale příložníkem posílá puk do bezpečí.

38:57
    Obrovská skrumáž před děčínským brankovištěm. Před Davidem Vítkem zívala odkrytá branka, ale puk do ní zasunout nedokázal. Následně se opakovala stejná situace u Kotlíka, ale Volke se stihl přesunout a puk chytá.

39:00
    Hraje se poslední minuta druhé třetiny.

39:30
    Domácí Oliverius dostává dvě minuty za sekání.

39:43
    Děčín se osvobozuje.

40:00

I druhá třetina je minulostí. V ní se nakonec vedení ujali Medvědi a po dvou odehraných třetinách vedou 1:0. Hosté ale nic nevzdávají a zejména v závěru druhého dějství měli několik velkých šancí k vyrovnání. Je na nich vidět obrovská snaha a touha stav, který je pro ně nepříznivý, minimálně vyrovnat. Budou k tomu mít příležitost hned na začátku třetí třetiny, kdy budou dohrávat ještě minutu a půl svou přesilovou hru. Třetí třetina začne přibližně v 19:42.

40:01

40:14
    Plameny jsou v pásmu Děčína a zahajují tak zbytek své přesilovky ostřelováním Volkeho. Ten nyní znovu chytil nebezpečnou střelu Dítěte.

40:45
    Medvědi se osvobozují.

41:13
    Žďár právě vstřelil branku!
    Přesilovku nakonec hosté využívají a srovnání stavu skóre se tak dočkali už na začátku třetí třetiny. PAVEL STANĚK svou přízemní střelu poslal do děčínské branky a dosud neprůstřelného Volkeho tak překonává. Asistence: Luboš Kunstmüller, Michal Kaňka.

42:13
    Drama v tomto utkání je tedy na světě a pro oba týmy je duel tedy otevřený.

42:33
    Hosté ožili a nyní jsou to oni, koho je plné kluziště.

42:42
    A navíc je tu další vyloučení domácího hráče. Procházka dvě minuty za sekání.

43:09
    Racek pálil ve vlastním oslabení. Sláma ale jeho střelu vyráží nad svoji branku a Plameny tak podržel. Vhazuje se po jeho levé ruce.

43:32
    Další velká šance domácích ve vlastním oslabení. Zika ale Slámu nepřekonal.

43:32
    V témže čase vyloučen Oliverius za krosček a hosté budou hrát přes minutu 5 na 3.

43:50
    Hosté tlačí Děčín v jejich pásmu a Medvědům se zatím nedaří puk vyhodit do bezpečí.

44:19
    Až nyní vyhazuje Stezka.

44:42
    Domácí jsou ve čtyřech.

45:13
    Přesilovou hru 5 na 4 už ale hosté proměňují. JIŘÍ MAN využívá velké skrumáže před děčínskou brankou a posílá puk za záda Volkeho. Plameny tak ve strhující třetí třetině otáčejí stav utkání na svou stranu. Asistence: Štěpán Zídek.

46:22
    Na druhé straně se ale musel mít na pozoru Sláma, kterého notně prověřil Zika.

46:55
    Děčín bude hrát přesilovou hru, tedy pokud nepadne branka při signalizovaném vyloučení.

47:20
    Beneš dvě minuty za nedovolené bránění.

47:52
    Hosté vyhazují kotouč až před Volkeho.

48:49
    A další vyhození hostí přes celé kluziště.

49:20
    Plameny jsou v plném počtu.

49:29
    Pohotovým zákrokem likviduje jedovku Fojta Sláma.

49:49
    Hosté jsou na koni. Nyní si vypracovali další střeleckou příležitost, ale Volke připraven.

50:56
    Sláma znovu chytá střelu domácích.

51:07
    Racek tečoval střelu Chládka, ale hostující brankář nakonec vše uhasil a hosty podržel před inkasovanou brankou.

51:44
    Zakázané uvolnění Plamenů.

51:48
    Další střela Racka. Ale znovu tento hráč ztroskotal na Slámovi.

52:41
    A do třetice úřadoval Racek. Jeho projektil však Sláma vyráží do ochranné sítě.

53:02
    Nyní jsou hosté v tlaku, Děčín se snaží o vyrovnání. Ale Sláma je zatím proti. V pravém rohu kluziště zůstal ležet po ráně pukem jeden z hráčů Žďáru. Vypadá to ale, že bude v pořádku.

53:39
    Vyloučení na obou stranách. Na straně Děčína Zika a na hostující Kaňka. Prvně jmenovaný za napadení, druhý jmenovaný pak za sekání. Hraje se 4 na 4.

54:12
    Na ledě to začíná jiskřit. Oba sudí nyní pouští zákroky na obou stranách a zbytečně tak dochází k menším potyčkám.

54:30
    Hra 4 na 4 zatím nesvědčí ani jednomu týmu. Hraje se převážně ve středním pásmu.

54:50
    Až teď se znovu vyznamenal Sláma. Po střele Motejlka si povyskočil, aby skákavý kotouč neskončil v jeho brance. Klobouk dolů před ním!

55:39
    Oba týmy jsou už v plném počtu.

56:08
    Děčínští jsou nastěhováni v pásmu Plamenů a urputně se snaží vyrovnat. Zatím ale obrana a brankář hostí jsou proti.

56:31
    Hostující brankář znovu úřaduje. A opět proti v posledních chvílích velmi dobře atakujícímu Rackovi.

57:08
    Vhazuje se po pravici Volkeho.

57:25
    Děčínské publikum se svými hlasivkami dožaduje vyrovnání.

57:43
    Hostující Smejkal dostává dvě minuty za zdržování hry.

57:43
    Timeout domácí.

58:00
    Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:40

58:52
    Hosté se zatím v oslabení velmi dobře brání

59:12
    Děčín hraje powerplay.

59:34
    PETR BENEŠ se dostal k puku a nebyl pro něho problém poté zasunout kotouč do opuštěné klece. Asistence: David Vítek.

60:00

Je dobojováno. Hosté vítězí 3:1 a srovnávají stav série na 1:1. To je pro tuto chvíli ode mě vše, přeji hezký zbytek dne a u dalších online přenosů se těším na shledanou. (20:23:09)

Vendula Zdražilová

Branky a nahrávky: 22. Fojt (Drnec, Motejlek) – 42. Staněk (Kunstmüller, Kaňka), 46. Man (Zídek), 60. Beneš (Vítek D.)

Rozhodčí: Jechoutek, Bejček – Beránek, Maštalíř