Kometa Brno – Sparta 7:6 (kon.) | Zlín – HC Plzeň 1:3 (kon.) | K. Vary – Olomouc 5:2 (kon.)
Hr. Králové – Havířov 1:4 (kon.) | Liberec – Chomutov 2:4 (kon.) | Vítkovice – Jihlava 4:2 (kon.)
Letňany – Vsetín 3:5 (kon.) | HC Litvínov – Písek 3:5 (kon.) | Pardubice – Poruba 2011 7:2 (kon.)
Mladá Boleslav – Ústí n/L 1:2 (kon.) | Slavia – Kladno 3:8 (kon.) | Třinec – Č. Budějovice 5:1 (kon.)
HC Energie Karlovy Vary
5:2 (2:2, 1:0, 2:0)
HC Olomouc
Pátek 28.02.2014, 15:45 • KV Arena • Extraliga staršího dorostu

Energetici dotáhli utkání do vítězného konce, a připisují si tak důležité tři body do tabulky skupiny "B". Děkuji za sledování tohoto online přenosu, těším se někdy příště na počtenou. (17:55:24)

60:00

59:51
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    TOMÁŠ RUBEŠ pečetí výhru karlovarských hokejistů gólem do prázdné brány.

59:24
    Tečovaná střela končí mimo hřiště, vhazování po Frčkově pravici.

59:08
    Klvaňa pálil ostře od modré čáry, Frček jeho dělovku chytá do lapačky.

58:34
    Hosté to zkouší bez brankáře!

58:34
    Martin Osmík (KVA) oslabuje svůj tým, dostává dvě minuty za podražení. Olomouc tak má jednu z posledních šancí na skórování.

57:36
    Kotouč se po několika odrazech ocitá mimo hrací plochu, vhazování ve středním pásmu.

57:00
    Do konce zápasu zbývá 180 vteřin a Olomouc už nemá moc šancí na vyrovnání!

56:38
    Rozhodčí odpískal domácímu týmu úmyslný ofsajd a hra se tak přesouvá před Frčka.

56:23

55:54
    Energie už po několikáté vyhazuje.

55:02
    Energetici přidávají čtvrtou branku ve vlastním oslabení. VÁCLAV KRLIŠ přebral kotouč v obranném pásmu, přebruslil celé hřiště a střelou do levého horního růžku zakončil.

54:22
    Rulík (KVA) vyfasoval dvě trestné minuty za podražení.

52:28
    Dominik Marek vyslal nebezpečnou střelu z pravého kruhu, Frček vyráží helmou.

51:08
    Binias pálil tahem od modré, bránu netrefil o pár centimetrů.

50:18
    Jindřich Kolovratník (OLO) vyhodil kotouč mimo hrací plochu a obdržel dvě trestné minuty.

49:53
    Luboš Adam zakončoval kombinaci energetiků střelou na brankáře, avšak nebyl přesný.

48:48
    Energie je stále usazena v pásmu hostí, kombinuje po celé ploše a pálí ze všech možných úhlů.

47:52
    Domácí dostávají Olomouc pod tlak a vytvářejí stále větší a větší šance ke skórování.

47:45
    Dimitrov a Čejka si vytvořili dvě obrovské příležitosti ke skórování, ani jeden ale nedokázal zamířit přesně a netrefil odkrytou bránu.

47:07
    Štefka hledal před bránou svého spoluhráče, ten ale na jeho přihrávku nestihl zareagovat.

45:36
    Hra je velmi neurovnaná, avšak hraje se ve vysokém tempu plném osobních soubojů.

44:39
    Útok hostů přerušilo postavení mimo hru.

44:15

43:33
    Energetici si sice vytvořili tlak, ke střele se ale nedostali a olomoučtí hokejisté vyhazují.

42:39
    Soudský lehce nahazuje od modré čáry, Urbisch raději kotouč kryje ve své lapačce.

42:08
    Jaroslav Škoda (OLO) podrazil jednoho z domácích a jde si odpočinout na dvě minuty na trestnou lavici.

41:39
    Domácí se také pouštějí do útoku, Nguyen nahazuje na bránu

40:50
    Olomoučtí si vytvořili tlak, a energetici se tak jen těžko dostávají z obranného pásma.

40:32
    Nepřesná rozehrávka Energie a kotouč končí na zakázaném uvolnění.

40:21
    Vhazování opět vyhráli Karlovarští a ihned se ženou do útoku.

40:01

Druhá třetina je za námi, domácí se dostali do jednobrankového náskoku. Po nepřehledné akci se dokázal prosadit Martin Trapl, vstřelil jedinou branku v této třetině. Povede se hostům utkání vyrovnat, či případně otočit?

Další třetina začne přibližně v 17:20.

40:00

39:19
    Hosté opět usazeni v útočné třetině.

38:42
    Hosté se vlastní nepřesností vyhnali z útočného pásma a dovolili domácím vystřídat.

37:57
    Martin Osmík (KVA) tvrdě atakoval soupeře a ze souboje si odnáší dvě trestné minuty na napadení.

37:28

36:45
    Domácí mají velký problém s rozehrávkou, nemohou se dostat z obranného pásma.

36:17
    Osmík při průchodu přes obranné pásmo přišel o puk a Olomoučtí vyhazují.

35:58
    Domácí hrají v plném počtu, nyní mají k dispozici zkrácenou přesilovku.

35:27
    Za hákování si jde odpočinout na trestnou lavici Tomáš Ministr (OLO).

35:21
    Heža stál sám před odkrytou klecí, avšak kotouč mu přeskočil hůl a bránu tak vůbec netrefil.

34:33
    Energetici se prozatím brání velmi dobře, už po několikáté vyhazují.

33:58
    Za nedovolené bránění si odpyká dvě trestně minuty Robin Soudský (KVA).

33:15
    Soudský pálil od modré čáry, kotouč se ocitl v závaru před bránou. Odtud si ho vytáhl MARTIN TRAPL a v pádu zakončil do odkryté klece. Energie tak využívá přesilovku a ujímá se vedení. Asistence: Robin Soudský

33:07
    Tomáš Šoustal si v souboji počínal nedovoleně a rozhodčí ho posílají na tretsnou lavici za vysokou hůl.

33:03
    Útok domácí Energie přerušil hvizd čárového rozhodčího, ofsajd.

32:21
    Nguyen hledal před bránou Osmíka, k tomu se už ale kotouč nedostal.

31:43
    Osmík se z ničeho nic ocitl sám před brankářem a vypálil, Urbisch puk ale skvěle vytěsnil lapačkou mimo branku.

31:33

31:15
    Po velkém nátlaku hostí dochází k dalšímu vyhození domácích.

30:25
    Puk se po několika tečích dostává mimo hrací plochu.

30:02
    Karlovarští se osvobozují, oba týmy střídají.

29:33
    Petr Vodička (KVA) vyfasoval dvě minuty za hákování.

29:06
    Energetici se vymaňují zpod tlaku hostující Olomouce, vyhazují až na Urbische.

28:15
    Kohouti se také osmělují a po dlouhé době zaměstnávají Frčka, ten ale třetí branku Olomouci nepovoluje.

27:39
    Nepřesné rozehrávka hostující Olomouce skončila až za Frčkem, rozhodčí píská zakázané uvolnění.

27:20
    Hosté už hrají opět v pěti, své dlouhé oslabení přežili.

26:58
    Bahounek pálil nebezpečně z otočky, Urbisch byl ale připravený a kotouč polapil do své lapačky.

26:36
    Soudský napřáhl a na bránu vyslal pořádnou dělovku,bránu však minul téměř o metr.

25:36
    Olomoučtí ve čtyřech, Energie stále usazena v útočném pásmu.

25:00
    Další faul na straně hostů, za podražení si jde na dvě minuty odpočinout Jaroslav Škoda (OLO).

24:01
    Adam střílel od modré čáry a nabízel puk spoluhráčům na teč, nikdo jeho nabídku nepřijal.

23:37
    Za sekání vyloučen hráč Olomouce Jan Beier (OLO).

23:13

22:45
    Čejka pálil na bránu a Dimitrov se kotouč pokoušel usměrnit za Urbische, ten byl ale pozorný a kotouč za svá záda nepustil.

22:08
    Domácím se nedaří udržet se v útočném pásmu, Olomoučtí v klidu vyhazují.

21:35
    Olomoučtí se dostali k puku, s ničím se nerozpakovali a vyhodili ho přes všechny čáry.

21:13
    Rubeš byl své útočné akci podražen Janem Klvaňou (OLO), a ten tak odjíždí na trestnou lavici.

20:30
    Ta se jim ale nepovedla a ke kotouči se dostávají hosté.

20:16
    Vhazování vyhráli energetici a rozjíždějí první útočnou akci.

20:01

Z důvodu úpravy ledové plochy se začátek druhé části o několik minut posune.

První třetina je za námi, stav je nerozhodný 2:2. Do vedení šli rychle domácí, avšak hosté se nevzdali a vyrovnali. Stejný scénář pokračoval i dále, energetici opět vedli. Při přesilovce ale inkasovali a sami ji nedokázali využít.

Druhá třetina začne přibližně v 16:29.

20:00

19:31
    Puk se po odrazu ocitl v ochranné síti a hra se přesouvá do středního pásma.

19:17
    Útočnou akci Olomouckých zastavil ofsajd.

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

18:40
    Janás mohl dorážet do odkryté klece, avšak netrefil puk.

17:35
    Olomoučtí už hrají v plném počtu a sami si vytvářejí tlak v útočné třetině.

15:45
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Chyba Biniase znamená vyrovnávací branku Olomouce. Na modré čáře přišel o kotouč a TOMÁŠ ŠOUSTAL ujížděl sám na brankáře. Frčka si roztáhl a puk poslal do brány mezi jeho betony. Asistence: Dominik Marek

14:43
    Za krosček je vyloučen Jan Štefka (OLO).

14:15
    Krásná akce Tomáše Rubeše! Prokličkoval se skrz celou útočnou polovinu, forhendový blafák ale mířil těsně nad!

13:19
    Trapl se pokoušel ujet olomoucké obraně, avšak byl příliš pomalý a obránci se o něj v klidu postarali.

12:33
    Binias se prokličkoval skrze obranu hostí, Urbish jeho střelu ale v klidu vyráží do rohu hřiště.

12:07
    Heža také prověřil Frčka, tentokrát tvrdou střelou z pravého kruhu. Domácí brankář byl ale opět pozorný.

11:13
    Jan Beier vypálil tahem od modré čáry, Frček kotouč ukryl ve své lapačce.

10:47
    Olomouckým se nedaří zavézt kotouč do útočného pásma.

10:10
    Domácí už hrají v plném počtu, své oslabení v poklidu ubránili.

09:45
    Štefka se protáhl po levém křídle, natlačil se před bránu a vypálil. Jeho bekhendovou střelu ale Frček vyrazil helmou.

09:07
    Další vyhození domácích hokejistů.

08:41
    Čejka zblokoval tvrdou střelu jednoho z olomouckých obránců.

07:58
    Domácí se ale dobře brání a už podruhé se osvobozují.

07:42
    Adam Rulík (KVA) si vykoledoval menší dvouminutový trest za podražení.

07:33
    Jan Štefka nadělal zmatky v olomoucké obraně, ke gólu to ale nevedlo.

06:42
    Karlovarským se nedaří rozehrát a puk končí na zakázaném uvolnění.

06:24
    Energetici otáčejí skóre! Kotouč se zpoza brány dostal na modrou čáru, kde si ho zpracoval PETR BINIAS. Lehce nahodil na bránu a kotouč zapadl přesně k levé tyčce. Bez asistence.

06:02
    Olomouckým se nedaří osvobodit z tlaku domácích.

05:37
    Nguyen si vybruslil zpoza brány do mezikruží, avšak pálil těsně nad horní tyčku.

04:45
    Postupný útok hostů zastavil čárový rozhodčí poté, co odpískal ofsajd.

03:56
    Olomoučtí rychle vyrovnávají! Jeden z Moravanů pálil z levého kruhu, avšak Frček jeho střelu vyrazil přesně na hůl DOMINIKA MARKA, který se z bezprostřední blízkosti nemýlil. Asistence: Lukáš Spurný

03:32
    Po nepřesné rozehrávce se hra stěhuje před Urbische.

02:46
    Adam nahazoval kotouč před bránu, kde už číhal jeden z jeho spoluhráčů. Rozhodčí ale přerušil hru pro postavení útočícího hráče v brankovišti.

02:16
    Další akce Olomouckých končí vysokým nahozením na Frčka, který kotouč kryje ve své lapačce.

01:45
    Melichárek se prodíral skrze obranné pásmo před Frčka, avšak byl podražen. Hlavní sudí ale zůstává v klidu a nevylučuje.

00:43
    Energetici proměnili hned svůj první útok v branku! Po závaru před bránou se ke kotouči dostal TOMÁŠ NGUYEN bekhendem zakončoval do odkryté branky. Asistence: Martin Osmík

00:13
    Adam Rulík hrubě chyboval v obraně a Tomáš Šoustal ujížděl sám na Frčka! Bekhendovým blafákem si na něj ale nepřišel.

00:01

HC Energie Karlovy Vary: Frček ( Kuchař) – Vodička, Bahounek, Adam, Soudský, Rulík (C), Binias, Prachař – Hubáček, Osmík, Nguyen – Janata, Trapl Svoboda – Čejka, Krliš, Rubeš – Dimitrov, Vildumetz. Trenér: Václav Eismann

HC Olomouc: Urbisch (Pospíšil) – Spurný, Hes, Beutl, Kolovratník, Tomek, Klvaňa, Marek, Horák, Škoda – Kropáč, Melichárek, Štefka – Heža, Janás, Horký – Beier, Hajšman, Šoustal (C) – Ministr, Kuba. Trenér: Jan Tomajko

Rozhodčí: Kamil Hlinka – Bohuslav Maloušek, Jiří Rozlílek.

Bude to boj o přední příčky a o postup do play-off. Oba celky od sebe dělí jedna příčka a pouhé dva body! Lépe jsou na tom Západočeši, na kontě mají bodů 62, Olomoučtí mají tedy 60.

Forma Olomouce je dost kolísavá. Jednu chvíli držela sérii 8 vítězných zápasů, poté ale přišla řada 4 prohraných. Jak se jim bude dařit v závěru této nadstavbové skupiny je tedy opravdu oříšek. Lídrem kanadského bodování je Tomáš Šoustal se 14 body.

Energetici mají v posledních 14 zápasech vyrovnanou formu. Nejprve drželi nepříznivou sérii 7 proher v řadě, poté se ale zvedli a nyní mají sérii 7 výher. Tahounem týmu je Václav Krliš, jenž má na kontě bodů 23.

Dobré páteční odpoledne. Vítám všechny příznivce mládežnického hokeje. V dnešním 13. kole skupiny "B" se utká tým HC Energie Karlovy Vary, který na svém ledě přivítá HC Olomouc. Pojďme si oba celky představit o něco blíže.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:45.

Tomáš Hála

Branky a nahrávky: 1. Nguyen (Osmík), 7. Binias, 34. Trapl (Soudský), 56. Krliš, 60. Rubeš – 4. Marek (Spurný), 16. Šoustal (Marek)

Rozhodčí: Kamil Hlinka – Bohuslav Maloušek, Jiří Rozlílek