Čeljabinsk – Viťaz 3:2 (kon.) | Magnitogorsk – Dynamo Moskva 1:0 (1:0 po s.n.) | Ufa – Kazaň 1:0 (kon.)
Nižněkamsk – N.Novgorod 3:5 (kon.) | Jaroslavl – Chanty-Mansijsk 6:2 (kon.) | Čerepovec – Jekatěrinburg 2:1 (kon.)
CSKA Moskva – Záhřeb 1:3 (kon.) | Atlant – Omsk 2:0 (kon.) | Petrohrad – Barys 3:2 (kon.)
Riga – Spartak Moskva 3:2 (kon.) | HC Slovan – Doněck 1:2 (kon.) | Lev – Minsk 3:1 (kon.)
Severstal Čerepovec
2:1 (1:0, 0:0, 1:1)
Avtomobilist Jekatěrinburg
Pátek 28.02.2014, 16:00 • Sports-Concerts Hall Almaz • KHL

I třetí třetina nám nabídla vyrovnaný hokej, nicméně hráči Jekatěrinburgu přece jenom tahali za kratší konec. To potvrdil druhým gólem Nikostev. V závěru to hosté zkoušeli bez brankáře, což jim stačilo na snížení v poslední sekundě utkání, nikoliv však na obrat. Statistiky mluví ve prospěch hostů, když střely na bránu byly 26:28 a buly 29:43. Loučím se s Vámi konstatováním, že tedy z duelu českých reprezentačních brankářů je dnes šťastnější Štěpánek, přestože mu Černov zkazil vychytanou nulu, jeho tým dnes bodoval naplno. Přeji příjemný zbytek dne a zase někdy napočtenou. (18:36:15)

60:00

59:59
    Jekatěrinburg právě vstřelil branku!
    Malychin nahazoval puk na branku a před Štěpánkem se nejlépe zorientoval ARYTOM ČERNOV a dorazil kotouč za jeho záda. Kazí tak Štěpánkovi nulu, ale na body to stačit nebude. Asistence: Fyodor Malychin.

59:45
    A to už hosté nestihnou, zbývá několik málo vteřin.

59:10
    Lepisto zkusil schovanou střelou překvapit Štěpánka, ale trefuje obránce.

57:10
    Dvě minuty dostává za podražení znovu Megalinsky.

56:10
    A domácí už nikam nespěchají a v klidu rozehrávají útok až od vlastní branky.

55:15
    Lepistoův nahozený kotouč končí v ochranné síti, buly před Štěpánkem.

55:05
    Zakázané uvolnění hráčů Severstalu.

54:10
    Dedunova střela končí v síti, vhazování před Kovářem.

53:37
    Hosté opět v pěti mužích v poli.

53:35
    Pokus Kiseleviče bez větších starostí Kovář kryje.

53:10
    Domácí obléhají třetinu Kováře, ale chybí tomu střelba.

52:10
    Čerepovec se už nikam moc nežene a hosté vyhazují.

51:37
    Andre Deveaux si půjde odsedět dvě minuty za krosček.

50:10
    Komerční přestávka.

48:56
    Přesilovka ve zbytku již nepřinesla žádné ohrožení ani gólovou radost hostů a tak jsou domácí v plném počtu.

48:32
    Čerepovec právě vstřelil branku!
    Bučněvič a Nikoncev se dostali v oslabení do protiútoku, kde přečíslili obránce Jekatěrinburgu a prvně jmenovaný přihrál ANATOLY NIKONCEVU, který pohodlně zakončil do odkryté klece. Kovář bez šance. Asistence: Pavel Bučněvič, Ignat Zemčenko.

46:56
    Monachov objel branku Kováře a přihrával před bránu. Jeho přihrávka nikoho nenašla i díky faulu Arkalova, který si jde sednout na dvě minuty za krosček.

45:40
    Nikontsev se řítil do protiútoku, zasekl puk a vzápětí mu ho vypíchl hostující obránce.

44:20
    Monachovu střelu obrana hostí zblokovala.

43:15
    Sražená střela v obranném pásmu Jekatěrinburgu končí v síti a buly se stěhuje před Kováře.

42:47
    Štěpánek si ponechá nahozený puk a bude se před ním vhazovat.

41:37
    Ztráta puku následuje další ztrátu a nikomu se nedaří efektivně zaútočit.

41:01
    Hosté vyhodili kotouč a to už se Megalinsky vrací z trestné lavice.

40:14
    Štěpánek si připisuje hned zkraje zákrok po tvrdé střele hostujícího útočníka.

40:01

Druhá třetina nezaujatým divákům bohužel branku nepřinesla, a tak hráči odcházejí do kabin za stavu 1:0. Střely na branku se nám rozvinuly v poměr 16:19. Nejčastějším střelcem je Tobias Viklund, který už vyslal na Štěpánka pět pokusů. Uvidíme, zda nám závěrečná perioda přinese nějaký zvrat v zápasu, nebo si domácí vedení pohlídají či pojistí. Začínáme zhruba v 17:47.

40:00

39:36
    Mons teď přejel rozhodčího jakoby se nechumelilo a uštědřil mu i pár ran, když se zvedal. Opravdu úsměvný moment. Mons si půjde zchladit hlavu na dvě minuty za hrubost.

39:06
    Černov prověřil Kováře od modré. Ten jeho pokus chytá.

39:00
    Megalinsky ještě dostává dvě minuty za podražení.

37:40
    A rozhodčí bude znovu vylučovat, na ledové ploše vznikla menší roztržka a sednout za hrubost si půjdou Gustev a Kazakovcev.

37:29
    A další výhoz.

36:56
    Bučněvič se zamotal do vlastní kličky a hosté vyhazují.

36:24
    Zemčenko byl zasažen vysokou holí Arkalova a tentokrát rozhodčí píská a jsou to dvě minuty.

35:43
    Po nárazu do mantinelu ve vlastní obranném pásmu se s bolestivou grimasou zvedá Andersen, uvidíme jak jeho zranění bude vážné.

34:37
    Sudí teď odpustili Simakovi evidentní zásah jednoho z hráčů Jekatěrinburgu vysokou holí, ke smůle domácích se přesilovka konat nebude.

32:58
    Situaci dva na jednoho v podání domácích nešťastně vyřešil Zemčenko, který nezpracoval naservírovaný kotouč, který si říkal již pouze o umístění za záda Kováře!

32:30
    Posunutá branka Štěpánka, následuje komerční přestávka.

32:10
    Hosté nyní uzavřeli Čerepovec v obranném pásmu, zatím bez střelby.

31:20
    Černov byl faulován při úniku na Štěpánka a rozhodčí nařídil trestné střílení. Černov zkusil bekhendový blafák, ale na poslední chvíli mu sjel kotouč z hole a s tím už si Štěpánek poradil.

31:20
    Další trestné střílení!

31:10
    Kazakovcev se dostal k odraženému kotouči mezi kruhy a modrou čárou pálí mimo.

30:40
    Štěpánek teď raději přikryje odražený kotouč před dotírajícími útočníky Jekatěrinburgu do lapačky a bude se u něj vhazovat.

29:45
    Viklund v rychlosti nalétl do útočného pásma a jeho střelu Štěpánek vyráží vedle sebe, kde si puk převzali obránci.

28:35
    Berdnikovova sražená střela z prostoru kruhu končí na síti a vhazovat se bude před Kovářem.

26:58
    Následuje komerční přestávka

26:30
    A Nikoncev se ihned po uplynutí trestu zapojil do hry a pelášil na Kováře. Jeden z obránců domácích se stihl vrátit a vytlačil ho z dobrého úhlu, a tak Nikoncevova střela už tak nebezpečná nebyla.

26:21
    Domácí vyhazují kotouč ze třetiny a to už budou kompletní.

25:50
    Jefimov dalším laciným pokusem trefuje Štěpánka a ten podržel puk.

25:40
    Další střela od modré a i tu Štěpánek ukryl na svém hrudním koši.

24:40
    Ve vyložené pozici se nyní ocitl Simakov, který se dostal k odraženému kotouči mezi kruhy a ihned vypálil na hrudník Štěpánka, ten předvedl sebejistý zákrok.

24:21
    Menší trest pro domácí, dvě minuty si odpyká Nikoncev za hákování.

23:40
    Bumagin vyslal střelu z otočky, bohužel pro domácí míří mimo.

22:40
    Vzápětí kotouč ztrácejí a na řadě jsou zase hosté.

22:20
    Domácí zakládají útok zpoza vlastní branky.

21:50
    Sražená střela Gusteva končí v síti a vhazovat se bude před Štěpánkem.

21:10
    Černov z ostřejšího úhlu vyslal na Štěpánka střelu, se kterou gólman domácích příznivců neměl velké starosti.

20:40
    Domácí nahodili puk do útočné třetiny, tam ale nikdo z útočníků kotouč nevybojoval.

20:01

Máme za sebou první třetinu utkání, ve které nebylo k vidění moc střel, o tom hovoří statistika střel na bránu: 8:5. Je to vyrovnaný souboj, ze kterého má zatím lepší pocit Štěpánek, jehož tým po gólu Zemčenka vede nad Jekatěrinburgem v poměru 1:0. Uvidíme co nám přinese druhá třetina, která startuje zhruba v 16:49.

20:00

19:45
    Třetina se dohrává před Štěpánkem.

18:50
    Teď na chvilku domácí uzavřeli Jekatěrinburg v obranném pásmu, ale je to bez střel.

18:00
    Zakázané uvolnění domácích.

17:00
    Všichni vystřídali, problém se středním pásmem však stále trvá na obou stranách.

15:55
    Oba týmy teď mají problém přejít přes střední pásmo.

15:05
    A to už Jekatěrinburgu stačí a jsou kompletní.

14:55
    Další vyhození.

14:20
    A znovu, domácím se přesilovka vůbec nedaří.

13:50
    Hosté se osvobozují.

13:05
    Megalinsky si odsedí dvě minuty za hákování. Možnost pro domácí hráče navýšit náskok.

12:58
    Následuje komerční přestávka.

12:25
    Faulovaný Jemelejev zkusil zamířit Štěpánkovi mezi betony, ten mu tam však místečko nenechal a nájezd tak kryje!

12:25
    Samostatný nájezd pro hosty!

11:40
    Puk mají na hokejkách častěji domácí hráči, teď se tlačí na defenzivu Jekatěrinburgu.

08:40

08:35
    A znovu.

08:12
    Čerepovec vyhazuje a může střídat.

06:40
    Domácí si zahrají první přesilovou hru. Megalinsky si odsedí 2 minuty za nedovolené bránění.

06:30
    Kazakovcev se dostal do nebezpečné blízkosti Kováře, jeho střela však nemířila mezi tři tyče.

05:30
    Nevypadá to však, že by z toho hosté měli těžkou hlavu, drží soupeře v obranném pásmu a snaží se vyvinou tlak.

04:33
    IGNAT ZEMČENKO dostal přihrávku mezi kruhy, kde byl zcela osamocen a zamířil přesně! Asistence: Nikolaj Kazakovcev, Pavel Bučněvič.

04:00
    Zhruba po minutě to však zvládá, snad to nebude nic vážného.

04:00
    Mons se po zákroku Fjodorova nemůže zvednout!

03:00
    Zatím sledujeme vyrovnanou partii, hra se přelévá, nic z toho zatím však není.

01:30
    Zemčenko vystřelil z kruhu, jeho pokus míří mimo branku Kováře.

00:58
    Fjodorov v ofasjdu.

00:45
    Zakázané uvolnění hostů.

00:01

Nyní však ještě ruská hymna.

Hráči obou celků již nastoupili na ledovou plochu, začátek je za dveřmi.

Severstal Čerepovec: Štěpánek – Andersen, Lakso, Čáslava, Kiselevič, Stasenko, Jevsejenkov, Kalašnikov – Berdnikov, Nikoncev, Bumagin, Mons, Černov, Monachov, Kazakovcev , Zemčenko, Bučněvič, Popov, Vicharev, Gogolev, Dedunov

Avtomobilist Jekatěrinburg: Kovář – Gustev, Rybnickij, Viklund, Lepisto, Megalinsky, Jegin, Postnikov – Levandovskij, Jefimov, Jemelejev, Lazarev, Černov, Malychin, Demagin, Fjodorov, Simakov, Arkalov, Vyglazov, Deveaux

Rozhodčí: Gofman, Kadyrov – Gordenko, Tomilov.

Oba celky dělí ve středu tabulky 9 bodů, proto nás jistě čeká vyrovnaný souboj. Nechme se překvapit, který z brankářů českého národního týmu bude nakonec šťastnější a bude se radovat z většího zisku bodů. Začínáme v 16 hodin.

Poslední vzájemná střetnutí

Jekatěrinburg – Čerepovec 1:2 P
    Čerepovec – Jekatěrinburg 5:0
    Jekatěrinburg – Čerepovec 1:2

Hosté z Jekatěrinburgu jsou na tom o trochu lépe, byť by si také určitě přáli lepší umístění. 80 bodů při skóre 128:122 jim přisuzuje 14. pozici v celkové tabulce KHL. Lídr v kanadském bodování je Fjodor Malychin se skvělými 43 body, který je zároveň nejlepším střelcem Jekatěrinburgu, když 22x překonal brankáře ruské soutěže. Brankářská jednička hostů Jakub Kovář si drží taktéž skvělou bilanci 93.2%.

Poslední zápasy v KHL

Jaroslavl – Jekatěrinburg 5:3
    Jekatěrinburg – Chanty Mansijsk 2:3 P
    Jekatěrinburg – Astana 6:2

Domácí jistě na začátku sezóny doufali, že se budou pohybovat v jiných patrech tabulky, nicméně v tuto chvíli jim za 71 bodů a záporné skóre 123:131 patří až 18. místo celkové tabulky KHL. Kanadskému bodování týmu vévodí Linus Videll s 27 body. Nejlepším střelcem je Anatoly Nikontsev, který zaznamenal 13 branek. Brankářská jednička Jakub Štěpánek si drží skvělou bilanci úspěšnosti zákroků 93%.

Čerepovec – Chanty Mansijsk 4:1
    Spartak Moskva – Čerepovec 0:7
    Zagreb – Čerepovec 1:2 P

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Tomáš Kouba

Branky a nahrávky: 5. Zemčenko (Kazakovcev, Bučněvič), 49. Nikostev (Bučněvič, Zemčenko) – 60. Černov (Malychin)

Severstal Čerepovec: Štěpánek (Trjaničev) – Andersen, Lakso, Čáslava, Kiselevič, Stasenko, Jevsejenkov, Kalašnikov – Berdnikov, Nikoncev, Bumagin, Mons, Černov, Monachov, Kazakovcev , Zemčenko, Bučněvič, Popov, Vicharev, Gogolev, Dědunov
    Avtomobilist Jekatěrinburg: Kovář (Lobanov) – Gustev, Rybnickij, Viklund, Lepisto, Megalinsky, Jegin, Postnikov – Levandovskij, Jefimov, Jemelejev, Lazarev, Černov, Malychin, Demagin, Fjodorov, Simakov, Arkalov, Vyglazov, Deveaux

Rozhodčí: Gofman, Kadyrov – Gordenko, Tomilov