Lipt. Mikuláš – Bardejov 4:6 (kon.) | Michalovce – Trnava 2:4 (kon.)
4:6 (3:2, 1:2, 0:2)
HK Bardejov
sk Pátek 28.02.2014, 17:00 • ZŠ Liptovský Mikuláš • 1. liga play-off (SR)

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

Semifinálová séria druhej najvyššej slovenskej hokejovej súťaže medzi HC 46 Bardejov a MHK 32 Liptovský Mikuláš sa z východu republiky sťahuje do centra Liptova.

V pondelok a v utorok napísala semifinálová séria prvé dve kapitoly v Bardejove. Jeho hráči naplno využili domáce prostredie a v sérii, ktorá sa hrá na tri víťazné zápasy, vedú 2:0. Pred zápasom v Liptovskom Mikuláši tak majú v rukách mečbal.

V prvom stretnutí si Bardejov s Liptákmi poradil až v predĺžení. Hoci domáci viedli 2:0, hosťom sa podarilo vyrovnať. Vyžiadali si tak predĺženie. Keď si už zrejme všetci mysleli, že k slovu sa dostanú samostatné nájazdy, rozhodol Matis. Sekundu pred koncom predĺženia!

Druhý duel mal už jasnejší priebeh. Bardejov vyhral 4:1, zápasový chlieb sa lámal v poslednej časti hry. V tej prvej diváci gól nevideli, druhá tretina skončila 1:1. V tretej domáci vyhrali 3:0 po presných zásahoch Mihalíka, Boltuna a Baláža.

V sérii je v bardejovskom drese najproduktívnejším hráčom Juraj Dancsák, ktorý zaznamenal dve asistencie. V drese Liptovského Mikuláša pokračuje František Poliaček v trende zo základnej časti. Najproduktívnejší Mikulášan v Bardejove zaznamenal gól i prihrávku.

Príjemné popoludnie zo zimného štadióna v Liptovskom Mikuláši vážení športoví priatelia.

V dnešnom dôležitom zápase nastúpia na ľadovú plochu mužstvá v tomto zložení:

MHK 32: Hollý – Devečka, Bakoš, Holiga, Mezovský, Nitriansky, Školiak, Bača, Janči – Macík, Kuric, Bartík, Vartovník, Piatka, Roháč, Kubovčík, Broska, Poliaček, Števuliak, M. Sukeľ, Janček.

HC 46: Andreanin – Valentín, Takáč, Slimák, Hopkovič, Kramar, Gajdoš, Chovan, Mojdis – Gmitter, Boltun, Baláž, Mihalik, Ščurko, Hričina, Hajnik, Dancsák, Matis, Vaško, Belušar, Šimčák.

Aktuálne je naplno rozbehnutá rozcvička obidvoch celkov. Stretnutie sa na štadióne v Liptovskom Mikuláši začne o približne 20 minút.

Na štadión 10 minút pred úvodným buly dorazila aj približne 30 členná skupina fanúšikov z Bardejova. Určite to bude zaujímavý súboj nielen na ľade, ale aj na tribúnach.

Štadión sa zatiaľ solídne zapĺňa, uvidíme, koľko duší si dnes nájde cestu na tento semifinálový duel.

Bardejov prichádza za aplauzu svojich fanúšikov na ľadovú plochu.

A na ľade už aj domáci hráči... Stretnutie sa začne približne o dve minúty.

"Nech bože dá..." znie z reproduktorov. Niekomu dnes určite dá, uvidíme, komu...

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

00:01
    Od úvodnej sekundy ženú domáci fans svojich miláčikov dopredu.

00:26
    Po Devečkovom nahodení od modrej puk v moci brankára hostí.

00:35
    Vartovníkov pokus bekhendom bol veru slabučký, vhadzuje sa v pásme hostí.

01:00
    Roháč z boku dorážal puk, ktorý Andreanin betónmi vyrazil pred seba.

02:00
    Puk teraz v pásme Mikulášanov, ich brankár Hollý zatiaľ bez zásahu.

02:20
    Dorážka domáceho mladíka Števuliaka zblízka končí v lapačke brankára Bardejova.

03:01
    Kuric pekne našiel pred bránkou snoriaceho Bartíka, no vybehnutie brankára Bardejova gólom nekončí.

04:20
    Bardejov na návšteve v tretine domácich, no zatiaľ bez šance.

04:40
    Roháčovi odskočil puk ďalej, ako si určite predstavoval.

06:10
    Števuliak sa pekne dostal blízko bardejovskej bránky, no minul ju.

06:40
    Brankár Hollý vykorčuľoval z bránky a to je neklamný znak toho, že domáci idú hrať presilovku. Za držanie inkasuje trest Kramar.

07:26
    Mezovského nahodený puk a lapačka Andreanina. Presilovka domácich pokračuje.

08:01
    Čo tomuto chýbalo? Bartík zblízka nepodvihol puk tak, ako by si prial!

08:40
    Hostia sú na ľade v plnom počte.

08:57
    Kubovčík, hoci strážený dvojicou bekov, sa predral až pred bránku.

09:19
    Prvý zákrok domáceho gólmana Hollého, prikryl puk, ktorý sa odrazil od Baču.

10:00
    Strela Slimáka končí na Jančekovi.

10:30
    Liptovský Mikuláš dal gól!
    Biliardovú akciu po osi Bartík a Kuric zakončuje gólom domáci kanonier RADOSLAV MACÍK.

11:33
    Hričina si to namieril k Hollému, no bol faulovaný.

11:34
    Domáci hráč Piatka inkasuje dve minúty za hákovanie.

13:20
    Gajdoš pálil zblízka, ale nepresne.

13:40
    Domáci sú v plnom počte.

13:59
    Kubovčík od modrej vystrelil, no lapačka bardejovského brankára ukázala, že je vo forme.

15:30
    Domáci sa opäť tešia. Aktivita pred bránkou hostí je odmenená a už vedú dvojgólovým rozdielom. Autorom gólu je JURAJ KURIC, ktorý zúžitkoval pred bránkou prihrávku od Macíka.

16:29
    Ščurko už dvíhal ruky nad hlavu, po tom, čo si obišiel bránku a spred Hollého vystrelil, puk ale veru priestor bránky minul.

17:09
    Bardejov dal gól!
    Bardejov znižuje na rozdiel gólu, keď sa nemýli LADISLAV ŠCURKO.

18:26
    MARCEL BALÁŽ využíva prihrávku od Boltuna. Hoci sa Hollý dotkol puku, ten nakoniec končí v sieti.

19:15
    Valentín inkasuje dve minúty za údery.

19:39
    Domáci využívajú presilovku najlepším možným spôsobom. TOMÁŠ DEVEČKA vypálil a jeho delovka končí v sieti.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

Prvá tretina sa divákom musela páčiť, hralo sa v rýchlom tempe a padlo päť gólov.

Domáci sa síce dostali do dvojgólového vedenia, no hosťom sa podarilo vyrovnať. 21 sekúnd pred koncom tretiny ale bola radosť na domácej striedačke, keď sa ujala delovka Devečku.

Ešte menšie úpravy ľadu a bude sa hrať...

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:30
    Baláž z boku vyskúšal pozornosť Hollého.

21:00
    Macík tak zamakal v súboji za bránkou, až zlomil hokejku...

21:20
    Pred Roháčom s Vartovníkom Andreanin radšej puk berie do svojej moci.

21:27
    Bekhend Piatku míňa bránku.

22:03
    Poliaček poslal Brosku do dobre pozície, ten bol ale faulovaný...

22:03
    Dve minúty za držanie inkasuje Gajdoš.

22:21
    Macík z boku vystrelil, puk končí v lapačke brankára hostí,

23:08
    Bartík výborne našiel obrancu MICHALA ŠKOLIAKA, ten našiel odkrytú časť bránky. Liptáci využívajú početnú výhodu.

23:30
    Ešte jeden, ešte jeden!!!, kričia domáci fans.

24:27
    Takáč poslal puk na ochrannú sieť, vhadzuje sa v pásme domácich.

25:10
    Sukeľ z rohu pekne skúšal na Jančeka, k nemu sa puk ale nedostal.

25:37
    Strela Bakoša je nepresná a brankára hostí neohrozila.

26:23
    Spolupráca Macík – Bartík – Kuric opäť znamenala ohrozenie pre obranu Bardejova.

26:38
    Hostia znižujú. Matisovu strelu Hollý vyrazil, no na ďalšiu akciu, na konci ktorej bol JURAJ DANCSÁK, bol už prikrátky.

28:26
    Hostia prikúrili, zvuk tyčky po Ščurkovej strele počul snáď každý.

29:49
    Strela Kramara nebola dvakrát najpresnejšia.

30:42
    Roháč sa výborne preštrikoval, bude z toho faul...

30:42
    Za hákovanie inkasuje dve minútky Gajdoš.

32:11
    Tridsať sekundová presilovka Liptovského Mikuláša o dvoch mužov. Za hákovanie inkasuje trest Slimák.

32:51
    Roháč si niečo intenzívnejšie vysvetľuje s obranou hostí.

32:51
    Známa melódia z legendárneho A je to – neklamný znak toho, že na ľade je jeden z údržbárov kvôli posunutej bránke.

33:25
    Školiakova tvrdá strela v sieti nekončí.

33:40
    Hostia v oslabení vyrovnávajú. Hričinovu prihrávku využíva JURAJ DANCSÁK.

34:53
    Lapačka Hollého po Boltunovej strele.

35:30
    Macík, aj keď v páde, vystrelil.

36:00
    Na tribúnach sympatický súboj obidvoch Fanklubov, hrá sa vo výbornej atmosfére.

36:49
    Vartovník ohrozil Andreanina, ten len vyrazil pred seba, no k ďalšiemu ohrozeniu už neprišlo.

37:31
    Máme tu ďalšie vylúčenie. Dve minúty inkasuje Belušar za hákovanie.

38:21
    Bardejov vyhadzuje cez všetky čiary.

38:53
    Baláž sa natlačil pred domáceho gólmana a ten musel prikryť puk.

39:31
    Hostia hrajú v plnom počte.

39:50
    Pekná práca Belušara, puk z otočky tesne míňa bránku.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

Dobrý hokej pokračoval aj v prostrednej časti hry. Po nej je na svetelnej tabuli stav 4:4.

Domáci hráči viedli vďaka Školiakovi už 4:2, no Bardejopv veru nezložil zbrane. Dvakrát našiel recept na strážcu domácej bránky Hollého.

Posledná tretina sa začne približne o 18:44 a bude nepochybne zaujímavá.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

41:30
    Mezovský nahodil puk, ktorý Andreanin pred Kubovčíkom radšej prikryl.

42:37
    Gmitterova strela letela nad bránku.

42:46
    Hostia sa dostávajú do vedenia. PETER BOLTUN prekonáva brankára Hollého.

43:28
    Domáci sa budú brániť, na trestnú odišiel Holiga za podrazenie.

43:39
    Valentínova tvrdá, ale nepresná strela.

44:31
    Puk sa ocitol na domácej striedačke.

45:14
    Kuric obetavo zasiahol a Macík puk vyhodil do bezpečia.

47:09
    Gajdoš zblízka míňa bránku Liptovského Mikuláša.

47:46
    Belušarova strela a betóny domáceho gólmana...

48:42
    Poliačka v drese MHK 32 na trestnej veru často nevidieť, teraz ju však navštívi za nedovolené bránenie.

49:33
    Hollý teraz nevyhodil puk dvakrát najlepšie, využil to Boltun, no domáci gólman svoju chybu napravil.

50:57
    Matis z dobrej pozície pred bránkou mieri vedľa.

51:53
    Bartík to skúsil strelou, no tá končí na sieti.

52:39
    Macík a spol teraz prikúrili, no zo závaru pred brankárom hostí nič nevyťažili.

53:05
    Puk opäť na sieti, tentoraz to má na svedomí Roháč.

53:47
    Dnešný duel sleduje 1600 divákov.

56:00
    Hričina zblízka ohrozil domácu bránku, puk ale letel nad ňu.

57:00
    Vyrovnať!!!, želajú si domáci fanúšikovia. Možno domácich hráčov nakopne aj ústredná pieseň z filmnu Rocky...

57:24
    Hajnikova strela znamenala stav pohotovosti pre lapačku domáceho brankára.

57:47
    Trma – vrma pred bránkou hostí gólom nekončí!

58:00
    Posledné dve minúty tretej tretiny ešte môžu byť zaujímavé...

58:27
    Bača vystrelil, škoda, škoda, že Roháč pred bránkou nevedel, kde je puk...

58:28
    Domáci si zobrali oddychový čas.

58:31
    Domáci bez brankára Hollého – všetko alebo nič, povedali si na striedačke.

58:43
    MARCEL BALÁŽ využíva to, že má puk vo svojej moci a vyzerá to tak, že rozhodol o osude stretnutia.

58:43
    Na ľade sa teraz rozbila aj sklenená fľaša, na ľade je aj technická čata.