Jihlava – Ústí n/L 5:2 (kon.) | Karviná – Plzeň 1:2 (kon.) | Hr. Králové – Letohrad 3:1 (kon.)
Pardubice – Vlašim 0:4 (kon.) | Třinec – Most 3:2 (2:0 po s.s.) | Kert Park Praha – Kladno 1:2 (0:2 po s.s.)
po s.s. (2:0)
HBC Enviform Třinec
3:2 (2:0, 0:1, 0:1)
HBC Most
Sobota 01.03.2014, 15:00 • Hřiště u 1. ZŠ, U Splavu, Třinec • CROSSDOCK Extraliga

Třinec a Most tedy mají své první jarní utkání za sebou a spokojenější jsou domácí, kteří dokázali díky výhře po samostatných stříleních získat dva body. Enviform do utkání vlétl ve velkém stylu a zaskočil dlouhou cestou unavené Mostecké dvěma přesilovkovými trefami. Po celý průběh první třetiny tahali hosté za kratší konec a zdálo se, že domácí si dokráčí pro snadné vítězství. Po první třetině si vzal na střídačce Penta slovo zkušený Slavomír Švancar a důsledkem byl lepší pohyb a zvýšený důraz hostů v druhé třetině. Tížený gól na 1:2 vsítil v 29. minutě Matěj Prokš a oživil tak šance Mostu na bodový zisk. Po tomto gólu ze začalo hrát ve vysokém tempu, na obou celcích šla vidět chuť po vítězství, často ve formě dohrávaných soubojů a potyček po přerušení hry. Ve třetí třetině již převzali iniciativu Mostečtí a dlouho nemohli najít recept na obětavě bránící Třinecké. Ovšem branka Mosteckého nejlepšího střelce Bruštíka v poslední minutě při hře bez brankáře znamenala, že vítěze dnes určí dovednostní disciplína samostatné střílení. Domácí střelci Tomis a Barnošák ukázali pevné nervy a vytříbenou techniku a zajistili tak týmu ze severu Moravy první jarní dva body. Ode mne je to pro dnešek vše a budu se těšit u dalších přenosu z nejvyšší domácí hokejbalové soutěže na počtenou. (18:11:47)

45:00
    V samostatných stříleních zvítězil tým HBC Enviform Třinec.
    DOMINIK BARNOŠÁK prostřelil Soukupa a získává pro Třinec bod navíc.

Barnošák může rozhodnout utkání.

Mostecký útočník také nedává!

Za Most pojede Bruštík.

Tomis vykoupal Soukupa a dává první branku! 1:0.

Za domácí první nájezd pojede Tomis.

Švancar nedává!

Samostatné nájezdy zahájí Slavomír Švancar.

Samostatná střílení začínají.

Ve třetí třetině jsme byli po většinu času svědky tlaku hostí, způsobeného mnoha přesilovými hrami. Nakonec se jim podařilo pětačtyřicet vteřin před koncem základní doby díky důrazu Bruštíka na brankovišti skóre vyrovnat a vynutit si tak samostatná střílení. Nutno říci, že ve třetí třetině šla na hráčích vidět vyhecovanost, jelikož docházelo k několika ostrým soubojům a potyčkám mezi hráči.

45:00

44:15
    Most právě vstřelil branku!
    Hosté využívají power-play! Po Čížkově střele od modré se k několika dorážkám dostal ČESTMÍR BRUŠTÍK, který díky svému důrazu dokázal zasunout míček za ležícího Gabriela, a těsně před koncem tak vyrovnává na 2:2! Asistence Radek Čížek.

43:30
    Oddechový čas pro hosty.

43:30
    Další vzájemné vyloučení. Na dvě minuty si šli za hrubost odpočinout Turoň a Prokš.

43:07
    Švancar se dostal do další šance, ale jeho dorážka z několika metrů šla pouze vedle!

40:14
    Domácí Tomis a hostující Málek dostávají dvouminutové tresty za hrubost.

38:40
    Most se stále snaží vyrovnat. Gabriel vychytal šance Kypeta i Bruštíka.

Jiří Mravec

Hledáme zpravodaje pro tým HBC Enviform Třinec. Pište na info@onlajny.com. Více informací zde.

Branky a nahrávky: 2. Barnošák (Smolka, Říman), 10. Turoň (Szotkowski, Filipek), rozh. náj. Barnošák – 29. Prokš (Bruštík), 45. Bruštík (Čížek)

HBC Enviform Třinec: Gabriel (L. Smolka) – Samek, Konvička, Mišun, Turoň, Malík, Liboska – M. Říman, Pail, Drábik, Toman, R. Smolka, Szotkowski , Filipek, D. Říman, Barnošák, Tomis, Palkovský, Goldmann
    HBC Most: Soukup (Papranec) – Čížek, Málek, Valenta, Chyba, Prokš – Faltýn, Hulín, Bruštík, Božek, Kypet, Švancar, Černý, Kopýtko, Plachý, Krajíček.

Rozhodčí: Šprincl – Velčovský