HC Plzeň – Liberec 2:0 (kon.) | Zlín – Mladá Boleslav 2:1 (kon.) | HC Litvínov – Vítkovice 2:5 (kon.)
Třinec – Olomouc 5:2 (kon.) | Kometa Brno – Chomutov 3:1 (kon.) | Slavia – Sparta 3:4 (po pr.)
HC Slavia Praha
3:4 (1:0, 1:0, 1:3 - 0:1)
HC Sparta Praha
Pondělí 03.03.2014, 18:00DHL Extraliga juniorů

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

HC Slavia Praha: Frodl – Novák, Mašín, Saňa, Hochel, Růžička, Löbl, Drahorád, Bureš, Leština – Červený, Kellerstein, Török, Tejral, Patzelt, Ječný, Brzák, Hlinka, Moravec, Furch

HC Sparta Praha: Neužil – Mikliš, Skřivánek, Vokurka, Bílek, Slavíček, Březina, Vacek – Schwamberger, Augustin, Soumelidis, Arnošt, Litera, Brzobohatý, Chlapík, Pulkrab, Budiak, Černoch, Brém, Brejcha, Krudenc.

00:01

00:56
    Ječného pokus dokázal Neužil zastavit betonem.

01:52
    Slavia právě vstřelila branku!
    Růžička přihrál Leštinovi, který přenechal puk PETRU TEJRALOVI a ten zakončil přesně mezi Neužilovi betony! Asistence: Ondřej Leština a Antonín Růžička.

02:11
    Dominik Mašín (SLA) inkasuje dvouminutový trest za krosček.

03:08
    Chlapíkovu ránu z mezikruží dokázal Frodl vyrazit!

04:11
    Mašín se vrátil na ledovou plochu.

05:02
    Patzelt to zkusil z úhlu, Neužil bezpečně zasáhl.

06:23
    Euvsthatio Soumelidis (SPA) je potrestán za vystřelení puku mimo hřiště.

08:04
    Růžičkův pokus tečoval do náruče Neužila Moravec.

08:23

08:43
    Tlaku Slavie se hosté ubránili jen za cenu icingu.

11:29
    Török pálil z brankové čáry, Neužil dobře zasáhl.

12:16
    Törökovu ránu vyrazil Neužil jen k Ječnému, který ale trefil sparťanského brankáře!

14:37
    Téměř se nepřerušuje, hraje se ve vysokém tempu.

15:07
    Neužil dobře zasáhl proti Ječnému.

16:53
    Střela Bréma byla sražena do rohu.

17:30
    Patzelt našel parádním lobem rozjetého Kellersteina, který ale Neužila neprostřelil!

18:06
    Ječný dostal přihrávku mezi kruhy, branku ale trestuhodně netrefil!

18:28
    Ránu Červeného schoval Neužil do lapačky.

18:50
    Puk se dostal k Schwambergerovi, kterého vychytal Frodl.

19:54
    Furch trefil jen clonícího obránce.

20:00

V první části se do vedení dostali domácí, když se hned ve druhé minutě trefil mezi brankářovi betony Petr Tejral. Poté se hrál vyrovnaný hokej, více šancí ale měli přeci jen slávisté. Druhá třetina začne přibližně v 18:42.

20:01

20:42
    Ránu Vacka vyrazil Frodl betonem.

20:47
    Střelu Budiaka schoval Frodl do lapačky.

22:28
    Schwamberger se dostal do úniku, klička do bekhendu se mu ale nepovedla!

24:12
    Zajímavou střelu Augustina dokázal Frodl vytěsnit špičkou lapačky.

26:41
    Po dlouhé době se do zakončení dostali domácí. Hochelovu ránu zastavil Neužil.

27:28
    Augustin si sjel na střed a prověřil pozornost Frodla.

30:04
    Ke střele se dostal Mikliš, Frodl si připsal další zákrok.

30:55
    Hochel trefil Neužila do masky.

32:08
    Hosté pojedou trestné střílení!

32:08
    Černochovi kotouč trochu skočil, proto musel zpomalit a poté trefil jen brankáře.

34:36
    Březinův pokus tečoval Augustin nad.

35:09
    Tejral parádně uvolnil Löbla, tomu ale sjel puk z hole!

35:24
    Ve vlastním pásmu sebral puk PETR TEJRAL, nabruslil si do útočného pásma a střelou zpoza obránce trefil přesně prostor u vzdálenější tyče! Bez asistence.

37:10
    Hlinkův pokus dokázal Neužil vytěsnit špičkou betonu.

37:51
    Schwamberger trefil od levého mantinelu dobře postaveného Frodla.

38:18
    Z mezikruží pálil Hlinka, jeho pokus byl ale sražen.

39:14
    Drahorád pálil hodně nebezpečně, mířil ale o kousek mimo.

40:00

Sešívaní v průběhu prostředního dějství nebyli lepším týmem, přesto svoje vedení navýšili. Ve 36. minutě se puku ujal Petr Tejral a po samostatné akci zvýšil na 2:0. Tejral zatím hraje velice dobrý zápas. Pro tohoto staršího dorostence to jsou první dva góly v juniorce v letošní sezóně. Třetí dvacetiminutovka začne přibližně v 19:28.

40:01

40:11
    Po Patzeltově přihrávce pálil do přesouvajícího se Neužila Kellerstein.

41:09
    Török se protlačil do zakončení, Neužil zasáhl.

43:52
    Po klidné pasáži musel Frodl přerušit hru.

44:18
    Po souboji v rohu se puku zmocnil Ječný, který uvolnil Furcha, jenž ještě bekhendem přistrčil kotouč volnému TOMÁŠI TÖRÖKOVI a ten po kličce dotlačil puk do sítě! Asistence: Aleš Furch a Filip Ječný.

46:36
    Po nepovedeném pokusu Furcha se puk z ničeho nic zjevil před Neužilem, který raději přerušil hru.

48:03
    Soumelidisovu ránu po ledě Frodl s klidem zastavil.

48:53
    Krudenc našel mezi kruhy volného Augustina, který v pokleku branku přestřelil!

51:22
    Hlinka se zbavil obránce, poté ale pálil mimo.

51:52
    Brejcha pálil o hodně vedle.

52:21
    Střelu Černocha schytal Frodl do masky.

52:29
    Dominik Mašín (SLA) je vyloučen za nedovolené bránění.

53:13
    Rána Mikliše šla o kousek mimo.

53:24
    Domácí si tak dlouho dávali přednost, až si puk vzal Chlapík a ve velké šanci nastřelil Frodla!

54:22
    Sparta právě vstřelila branku!
    Sparta si v přesilové hře vytvořila tlak, který dokázala zúročit! Schwamberger našel v pravém rohu TOMÁŠE BREJCHU, který si povyjel a zakončil přesně k bližší tyči! Asistence: Daniel Schwamberger a Diominik Bílek.

54:56
    Slávisté propadli a Chlapík tedy našel úplně volného MATÚŠE BUDIAKA, který udělal perfektní kličku a nedal Frodlovi sebemenší šanci! Závěr zápasu bude ještě hodně zajímavý! Asistence: Filip Chlapík.

54:56
    Domácí si vzali oddechový čas!

56:02
    Tejral našel volného Kellersteina, tomu ale střela do odkryté klece vůbec nesedla!

57:49
    Tak to je neuvěřitelné! Sparta zvládla za tři minuty dohnat třígólovou ztrátu! Březinovu ránu tečoval před brankou VÁCLAV KRUDENC a zprvu to vypadalo, že Frodl puk udrží, nakonec mu ale vypadl a doklouzal za brankovou čáru! Asistence: Marek Březina.

59:13
    Ječného pokus prolétl těsně kolem levé tyče.

59:49
    Z blízka střílel Furch, branku ale minul!

60:00

Sparťané zvládli ve třetí části během necelých čtyř minut stáhnout třígólové manko a zápas srovnat. Duel tedy bude pokračovat v prodloužení.

60:01

60:33
    Po rychlé kombinaci to zkusil z otočky Ječný, Neužil puk schoval do výstroje.

60:55
    Od levého mantinelu trefil Schwamberger lapačku Frodla.

61:39
    Moravcův pokus skončil v ochranné síti.

61:49
    Od modré střílel Růžička, Neužil hru přerušil.

63:06
    Kellerstein žabičkou nahrál Hlinkovi, ten ale trefil jen clonícího obránce.

63:38
    Střelu Březiny zvládl Frodl vytěsnit.

64:22
    Hosté nakonec dokonali v prodloužení obrat a vítězí ve čtvrtém letošním derby! Mikliš přenechal puk DAVIDU SKŘIVÁNKOVI, který udělal kličku Ječnému, najel si do pásma a střelou příklepem poslal puk do horního rohu! Asistence: Ondřej Mikliš.

Sparta předvedla v dnešním derby obrovskou vůli a chuť po vítězství. Ještě v 54. minutě totiž prohrávala o tři branky, během několika dalších minut ale zvládla srovnat a těsně před koncem prodloužení zvrátit utkání na svou stranu. (20:17:30)

David Mencl

Branky a nahrávky: 2. Tejral (Leština, Růžička), 36. Tejral, 45. Török (Furch, Ječný) – 55. Brejcha (Schwamberger, Bílek), 55. Budiak (Chlapík), 58. Krudenc (Březina), 65. Skřivánek (Mikliš)