HC Plzeň – Liberec 2:0 (kon.) | Zlín – Mladá Boleslav 2:1 (kon.) | HC Litvínov – Vítkovice 2:5 (kon.)
Třinec – Olomouc 5:2 (kon.) | Kometa Brno – Chomutov 3:1 (kon.) | Slavia – Sparta 3:4 (po pr.)

59:42
    Puk je ve středním pásmu, už se asi nic nestane.

58:40
    Hraje se převážně po mantinelech, domácí už nemají čas.

57:37
    Teď se Litvínov ocitl v šanci, ale Svoboda nenechal Trübenekra dorážet odraženou střelu a zhatil domácí šanci.

57:10
    Hosté opět posílají hru do středního pásma.

56:50
    Litvínovu se nedaří dostat před Svobodu.

56:14
    Vypadá to, že hosté už si konec utkání pohlídají.

54:35
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Hosté zvyšují svůj náskok na rozdíl tří branek! Sysala nahrál ADAMU ŠKUTCHANOVI, který se trefil do úplně odkryté branky. Asistence: David Sysala, David Ballner

54:12
    Strejček ze skoro nulového úhlu trefuje Svobodovo betony.

52:58
    Weitz z kruhu vyprášil beton Svobodovi.

52:11
    Vítkovičtí se soustředí především na obranu svého pásma, což se jim očividně velice dobře daří.

51:36
    Válkovu střelu má pod kontrolou Svoboda.

51:11
    Škutchanova střela letěla mimo.

50:42
    Illéš bráněn Šestákem dokázal vystřelit, ale Soukupa nepřekvapil.

50:32
    Vítkovice skvěle brání a Litvínov se nemůže dostat do žádné střelecké pozice.

50:07
    Tým Vítkovic si vyžádal oddechový čas.

49:49
    Cvrkovi se nepovedla střela a hra se otočila. Při situaci 3 na dva však hosté skončili už na modré čáře díky skvělé litvínovské obraně.

48:44
    Baránkova střela od modré letěla mimo tři tyče.

48:37
    To se ovšem nedá říct o Svobodovi, který na druhé straně řešil dvě nepříjemné dorážky.

48:03
    Po dlouhé plácané ve středním pásmu se hosté na chvilku usadili Před Soukupem. Ten ale nemusel ani jednou zasahovat.

46:32
    Třetí třetina je zatím z pohledu diváka nudnější než ty předchozí.

46:19
    Mical nastřelil jen bránícího hráče.

45:27
    Střelu Baila si pohlídal Soukup, vhazuje se po jeho pravici.

44:04
    To samé se teď odehrálo i na straně druhé, po icingu hostí se bude vhazovat před Svobodou.

43:21
    Nepovedená přihrávka Litvínova znamená zakázané uvolnění.

43:17
    Baránek zpoza své branky zakládá nový útok.

42:00
    Šimeček se vyklonil přes hostujícího obránce a vystřelil, našel pouze připraveného Svobodu.

41:03
    Zatím se hraje sem a tam, gólmani nemuseli zasahovat.

40:01

40:00

39:59
    Hosté sekundu před koncem třetiny navyšují svůj náskok na rozdíl dvou branek. Illéš nahrál DAVIDU BALLNEROVI na vrchol kruhu a ten se trefil ke vzdálenější tyči! Asistence: Jakub Illéš, Samuel Ollender

39:29

38:38
    Strejček byl za brankou obrán o puk a ten je teď ve středním pásmu.

38:08
    Fučíkova střela doletěla až ke Svobodovi, který má kotouč pod lapačkou.

37:37
    Nepovedená nahrávka domácích skončila na zakázaném uvolnění. Hra se přesouvá před Soukupa.

36:51
    Domácí jsou stále v pásmu, Cvrk ale nastřelil jen jednoho z vítkovických hráčů.

36:26
    Na dorážku před brankou čekal Mical, k tomu se ale puk už nedostal.

35:53
    Cvrkovu střelu od modré vyrazil Svoboda o tyčku ven z brankoviště.

35:29
    Vyloučen hostující Ballner na čtyři minuty za vysokou hůl.

35:17
    Domácí se ale do útočného pásma nedostali, hosté jsou u puku.

34:56
    Kokeš uklidňuje hru a od své branky zakládá další útok.

33:41

33:37
    Řehoř z kruhu vyprášil Svobodovo betony.

33:20
    Teď snad poprvé za celou přesilovou hru musel zasahovat Svoboda.

32:55
    Baránek nastřelil jen Blahutu a kotouč je ve středním pásmu.

31:53
    Cvrkovu střelu vyrazil Kuťák až do ochranné sítě nad Svobodou.

31:41
    Teď bude naopak potrestána hráčská lavice Vítkovic na dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odsedí Stránský.

30:56
    Řehoř nastřelil jen jednoho z vítkovických obránců a ti se poté dostali do velké šance. Illéš ale při úniku netrefil branku.

30:34
    Cvrk mířil mimo branku a odražený kotouč raději pokrývá Svoboda.

29:54
    Hosté vyhazují a mohou vystřídat.

29:29
    Litvínov útočí, Svoboda měl teď obrovské štěstí, že neinkasoval!

29:15
    Řezníček byl u mantinelu faulován a bude se vylučovat. Na trestnou lavici usedá Tomi na dvě minuty za krosček.

28:31
    Hosté využívají svoji druhou přesilovou hru a dostávají se znovu do vedení. Svoboda nahrál na druhou stranu JAKUBU ILLÉŠOVI, který prostřelil litvínovského Soukupa. Asistence: David Sysala

27:51
    Sysala se dostal do brejku, ale Baránek ho čistě zastavil!

27:35
    Domácí vyhazují až za Svobodu.

27:27
    Potrestána hráčská lavice domácích na dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odsedí David Weitz.

26:03
    Litvínov právě vstřelil branku!
    Domácí vyrovnávají stav utkání! Válek nahrál JAKUBU ZDEŇKOVI, který se z mezikruží trefil o tyč až za Svobodova záda. Asistence: Lukáš Válek

24:23
    Hosté se teď dostali do skvělé příležitosti, ovšem přes litvínovské hráče nedokázali zakončit.

23:40
    Domácí ještě v útočném pásmu nestačili ani nic vymyslet a už jsou zase venku z pásma.

22:47
    Ujfaluši z kruhu prověřil Svobodu, který neměl s touto střelou žádné problémy.

22:22
    Domácí se nemohou dostat přes střední pásmo, u puku jsou opět hosté.

21:56
    Hraje se před Soukupem, ale ten zatím nemusel řešit prekérnější situaci.

20:11
    Hosté vyhráli úvodní buly.

20:01

20:00

19:45
    Domácí patnáct sekund před závěrem úvodní třetiny domácí využívají přesilové hry a snižují na rozdíl jedné branky. O první branku domácích se postaral JAKUB ZDENĚK! Asistence: David Cvrk, Lukáš Válek

19:35
    Vyloučen hostující Škutchan na dvě minuty za napadení.

19:13
    Hosté v závěru první třetiny hosté využívají přesilovou hru a navyšují své vedení na 2:0. DAVID SYSALA od modré prostřelil vše, co mu stálo v cestě! Asistence: Jakub Illéš, Michal Jonáš

18:32
    Vyloučen domácí Fučík na dvě minuty za držení protihráče.

16:30
    Hosté se dostávají do vedení! Tahle akce už ale vyšla. MAREK HOLÝ bekhendem doklepl puk do branky domácích. Pro hosty to byl velmi šťastný gól. Asistence: Samuel Ollender, Jakub Illéš

16:15
    Ollender nahrával Holému před branku, ten však z první netrefil puk.

14:40
    Na druhé straně Trübenekr zahrozil svou střelou z mezikruží, Svoboda byl ale připraven.

14:30
    Slováček se dral za nahozeným pukem, litvínovská obrana je ale nekompromisní!

13:48
    Litvínov je v útočném pásmu, Svoboda je ale zatím bez práce.

13:08
    Litvínov zavezl puk do pásma, tam ale dlouho nevydržel a hosté obracejí hru.

12:31
    Hosté znovu útočí a kotouč má opět Soukup!

12:11
    Tomi vystřelil z bezprostřední blízkosti, Soukup s problémy vyrazil a naštěstí pro Litvínov stačil odražený puk rychle pokrýt svou lapačkou.

11:40
    Kuťák z kruhu trefil Soukupa do hrudi.

11:23
    Hraje se sem a tam, k vidění je pěkný a rychlý hokej.

10:07
    Ballner nadvakrát neuspěl proti výtečnému Soukupovi.

09:37
    Hawlík zastavil puk na modré a nahazuje zpět za Soukupa.

08:36
    Tomi z otočky trefuje jen připraveného Soukupa. Poté hosté stále útočili a znovu již jmenovaný Tomi z vrcholu kruhu našel jen Soukupovu lapačku.

07:48
    Gelnar nahazuje na branku a odjíždí střídat.

07:09
    Šimeček dostal puk na modré, sjel si na kruh odkud vystřelil na připraveného Svobodu. Litvínov je v útočném pásmu.

04:47
    Blahuta se vyklonil přes litvínovského obránce, ale svou střelou našel pouze beton Soukupa.

03:33
    Kuťák byl dobře bráněn Fučíkem a neměl tak příliš prostoru k zakončení. Tudíž ani Soukup nemusel řešit žádnou prekérnější situaci.

02:42
    Sýkora se prokličkoval až za branku Svobody, Litvínov je u puku.

01:32
    Probíhá souboj o puk za brankou Soukupa.

00:47
    Teď ale na druhé straně zasahuje Svoboda. Bude se vhazovat po jeho levici.

00:39
    Soukup už dvakrát musel zasahovat, ale ne proti žádné vážnější situaci.

00:01

HC Litvínov: Soukup – Šesták, Baránek, Fučík, Strejček, Cvrk, Kokeš, Šefl, Řehoř, Trübenekr, Zdeněk, Weitz, Ujfaluši, Mical, Řezníček, Čeřovský, Sýkora, Šimeček, Válek, Štěpka.

HC Vítkovice Steel: Svoboda – Hawlík, Jonáš, Demel, Puzič, Bail, Charvát, Rudl, Stránský, Tomi, Slováček, Blahuta, Holý, Illéš, Ollender, Škutchan, Sysala, Ballner, Gelnar, Kuťák, Rimmel.

Rozhodčí: Pavlovič – Komárek, Ondráček.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Lucie Lobo

Branky a nahrávky: 20. Zdeněk (Cvrk, Válek), 27. Zdeněk (Válek) – 17. Holý (Ollender, Illéš), 20. Sysala (Illéš, Jonáš), 29. Illéš (Sysala), 40. Ballner (Illéš, Ollender), 55. Škutchan (Sysala, Ballner)

HC Vítkovice Ridera: Svoboda – Hawlík, Jonáš, Demel, Puzič, Bail, Charvát, Rudl, Stránský, Tomi, Slováček, Blahuta, Holý, Illéš, Ollender, Škutchan, Sysala, Ballner, Gelnar, Kuťák, Rimmel.

Rozhodčí: Pavlovič – Komárek, Ondráček