HC Plzeň – Slavia 5:0 (kon.) | Kladno – Vítkovice 4:6 (kon.) | Sparta – Liberec 2:1 (kon.)
Jihlava – Zlín 0:4 (kon.) | Vsetín – Pardubice 4:3 (kon.) | Písek – Letňany 1:2 (kon.)
Poruba 2011 – HC Litvínov 7:0 (kon.) | Olomouc – Hr. Králové 5:2 (kon.) | Chomutov – Třinec 3:1 (kon.)
Havířov – Ústí n/L 9:3 (kon.) | Mladá Boleslav – K. Vary 0:1 (po pr.) | Č. Budějovice – Kometa Brno 3:5 (kon.)
IHC Králové Písek
1:2 (1:0, 0:1, 0:1)
HC Letci Letňany
Pátek 07.03.2014, 16:30Extraliga staršího dorostu

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.

IHC Písek: Fogl – Setenský, Kadlec, Turek, Červinský, Šergl, Radoš, Hanus, Koutenský, Bárta, Skala, Rod, Bednařík, Klas, Duchoň, Heřmánek, Marcilis, Točík, Pixa

HC Letci Letňany: Dubský – Pařík, Starosta, Zeliska, Kučera, Chvála, Štosek, Pražienka, Honetschläger, Burda, Poljanyčka, Klečka, Průžek, Tomek, Čapek, Hroboň, Polák.

00:01

00:38
    Červinský nebyl střelou přes hráče hostů úspěšný.

00:50
    Ofsajd Pražanů.

01:07
    Písku se nepovedla rozehrávka – píská se zakázané uvolnění.

01:22
    Další incing domácích, střídačka Písku se teď na čárového sudího zlobí.

01:40
    Štoskův pokus míjí branku domácího celku.

02:01
    Fogl si poprvé v zápase sáhl pořádně na puk a raději drží v lapačce nahozený puk od modré čáry,

03:00
    Starostovo nahození ze středního pásma končí v rukavici domácího brankáře.

03:20
    Do slibné šance se tlačil Heřmánek, který ale po kličkované u modré čáry nedovedl přesně nahrát.

03:50
    Letňanský Kučera napřáhl od levého mantinelu – Fogl chytá.

04:07
    Pixa se probíjel před branku hostů, ale Dubský byl pozorný. Golman Letňan si připisuje první vážnější zákrok.

04:31
    Dubský má puk opět v lapačce, tentokrát po nahození Roda.

06:00
    Zatím se hraje opatrný hokej. Dá se ale říci, že aktivnější jsou Pražané.

06:10
    Štoskova dělovka minula břevno písecké branky. Gólman Fógl se za pukem jen ohlédl.

07:00
    Před branku hostů se probíjel Setenský, který dokázal i nebezpečně zakončit. Dubský včas zasáhl betonem.

07:58
    Zakázané uvolnění Písku.

08:28
    Obrovská příležitost Letňan! Po chybné rozehrávce domácích beků přistrčil spoluhráč puk Zeliskovi, který zkusil Fogla překonat bekhendovým blafákem. Písecký brankář předvedl skvělý zákrok a kotouč vyrazil levým betonem.

09:50
    Pařík vystřelil skoro z poloviny hřiště, ale píseckého brankáře na švestkách nenachytal.

12:10
    Po delším úseku hry bez zajímavější situace vyslal tvrdou střelu od modré Točík – puk vyrazil mimo branku Dubský svou maskou.

13:56
    Hra se trochu uklidnila.

14:11
    Kotouč po střele hostujícího beka v ochranné síti. Vhazuje se po Foglově pravici.

14:20
    Domácím se nedaří rozehrávka – další zakázané uvolnění.

14:30
    Jako blesk z čistého nebe prosvištěl před Dubského Točík a už se zdálo, že si písecký útočník si s brankářem Pražanů hravě poradí. Dubský ale na poslední chvíli vykopnul pravý beton a zachránil skoro jistý gól.

16:35
    Před dotírajícím Honetschlärem ukyrl kotouč do lapačky Fogl.

18:21
    Písek právě vstřelil branku!
    JAN PIXA to udělal náramně! V samostatném úniku se nenechal rozhodit dotírajícím obráncem a precizně provedeným bekhendovým blafákem zavěsil do pravé šibenice. Asistence Jan Radoš.

19:01
    Hraje se poslední minuta první třetiny.

19:29
    Poljanyčka to zkoušel z úhlu, ale na Fogla si nepřišel.

19:42
    Na hraně brankoviště teď dotíral Klečka, ale písecká obrana všas požár uhasila.

20:00

Máme za sebou první třetinu, ve které měli zřejmě více ze hry hosté, kteří ale nedokázali ani jednou přesně zakončit. Povedlo se to Píseckým, kteří udeřili v závěru první dvacetiminutovky. Druhá třetina začne přibližně v 17:15.

20:01

20:28
    Štosek to zkusil modré, puk končí na betonech Fogla.

20:36
    Burdova střela byla dobře ukrytá. Fogl měl co dělat, ale svou palačkou stačil všas máchnout.

21:49
    Závar před brankou hostů. Brankář Letňan raději schoval puk pod lapačku.

22:41
    Heřmánek vozil puk za brankou i obráncem na zádech a nakonec dokázal nahrát Marcilisovi, který těsně minul.

23:30
    Letci se poprvé v zápase dostávají pod tlak.

23:51
    Prvním vyloučeným v utkání je Hroboň (LET).

24:17
    Domácí rozjíždějí přesilovkovou kombinaci.

24:40
    Letci vyhazují přes celé kluziště.

25:38
    Poljanyčka využil nepřesnou rozehrávku a v oslabení ohrozil branku domácích.

25:51

26:45
    Letňany právě vstřelily branku!
    A je vyrovnáno! TOMÁŠ HONETSCHLÄGER pohotově tečoval prudké nahození Martina Štoska a zařizuje Letcům zasloužené vyrovnání.

-71:00
    Letci se o aktivním vstupu Písku do druhé třetiny zmátořili a opět přitápí pod kotel. Vyrovnávající branka jim očividně pomohla.

30:17
    K několika střelám se propracovali domácí dorostenci, ale žádný z jejich pokusů nedoputoval až k brance Dubského.

31:15
    Jeden z píseckých hráčů při přetlačované u mantinelu vyhodil puk do hlediště a jde si odpykat dvouminutový trest.

31:36
    Poměr sil na ledě se ale rychle vyrovná. Za držení si jde odpočinout Starosta (LET).

32:20
    Na modré čáře zabojovali Setenský a Marcilis. První jmenovaný vystřelil přes obránce a našel připravenou náruč Dubského.

33:15

33:22
    Domácí jsou opět do čtyrech za příliš mnoho hráčů na ledě.

33:34
    Fogl chytá prudkou ránu Štoska.

33:36

34:15
    Z rohu kluziště si při přesilovce vybrusli Klečka a zkoušel procpat puk nad Foglův beton.

35:17
    Fogl pravým betonem zneškodnil teč Čapka, který šikovně nastavil hokejku před brankovištěm.

35:22

36:08
    Další slibná příležitost Letců. Obranou rychle projel Poljanyčka, ale nedokázal přesně zakončit.

36:33
    Písecký gólman se teď nenudí. Opět drží kotouč v lapačce.

36:55
    A jen tak si asi neodpočine. Setenský (PIS) jde na trestnou lavici na sekání.

37:42
    Fogl dokázal bravurním zákrokem vyrážečkou zneškodnit dělovku Štoska.

38:55

39:01
    Hraje se poslední minuta druhé třetiny.

39:39
    Až teď se Jihočeši vymanili z pevného sevření Letců.

40:00

V druhé třetině jsme viděli tlak hostujících mladíků, kteří v úvodních minutách přečkali menší nápor Písku a vyrovnali. Jen díky skvěle chytajícím gólmanům je stav nerozhodný 1:1. Třetí třetina začne zhruba v 18:05.

40:01

40:34
    Honetschläger a Čapek měli na hokejce skoro jistý gól! Skvělé zákroky Fogla s písecké obrany ale puku v cestě do sítě zabránily.

42:00
    Pražany ve vytrvalém tlaku zastavuje icing.

42:41
    Fogl opět v permanenci. Chytá střelu Čapka.

42:58
    Čapek si vyjel zpoza branky a z velkého úhlu orazítkoval bližší tyč Foglovy klece.

45:08
    Sledujeme velmi neurovnanou pasáž hry. Chybí přesná přihrávka a kvalitní zakončení.

45:18
    Klečka (LET) – 2 minuty za krosček.

45:39
    Koutenský našel křižnou přihrávkou Točíka, který nedokázal usměrnit puk za záda Dubského. Písek stále kombinuje.

46:07
    Puk letí až k Foglovi.

46:40
    Točík se obtočil kolem branky hostů s zkoušel zasunout hned za tyč. Dubský u ní byl včas a pohlídal si ji.

47:18

47:36
    Chytře nahodil puk z úhlu Pixa. Kotouč se zastavil Dubskému u betonů a k jeho štěstí neproklouzl za brankovou čáru.

48:13
    Puk na tribuně, vhazuje se ve středním pásmu.

50:07
    Točík projel až za modru čáru a prudkou ranou orazítkoval zadní mantinel.

50:32
    Pařík (LET) vyloučen za nedovolené bránění.

-30:00
    Červisnkého střela od modré zapadla Dubskému do lapačky. Ten absolutně nic neviděl.

51:32
    Po nepřesnostech v obraně zakončoval v osloabení Poljanyčka. Fogl pozorný.

52:32

52:59
    JAN KLEČKA se nejlépe zorientoval v závaru před brankou a tlaku do branky dokázal kotouč bekhendem doslova hodit do odkryté branky.

54:55
    Domácí mají na vyrovnání pět minut. Překonat pozornou obranu hostů a jistého Dubského v brance nebude žádný med.

56:03
    Kučera nahodil od levého mantinelu. Pro kotouč si v klidu sáhl Fogl.

56:50
    Aktivní Poljanyčka si vybruslil do mezikruží a přes shluk těl mířil na pravou šibenici. Gólman Písku si kotouč našel a chytil ho do lapačky.

58:01
    Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:14
    Icing Letců.

59:00
    Minuta do konce.

59:05
    Rozehrávka Pražanů končí na zakázaném uvolnění.

59:05
    Písek si bere oddechový čas. Fogl jde na střídačku a domácí to zkusí v šesti.

59:16
    Velký závar před brankou hostů! Dubský z něj vyjel s pukem v lapačce. Rozhodčí zároveň za sekání a hrubost vylučuje dva hráče Písku a jednoho hráče Letců. Hosté hrají přesilovku 5na4.

59:46
    Dubský opět hasí šanci domácího celku.

59:46
    Písek opět bez gólmana.

60:00

Nervózní závěr končí potyčkou několika hráčů. Tresty, které rozhodčí na konci udělí už nebudou hrát roli. Tři body berou Pražané, kteří na rozdíl od píseckých hráčů využili své šance.

Loučím se s vámi z píseckého stadionu Tomáše Švihovce. Na shledanou. (18:43:12)