Boston – Washington 3:0 (kon.) | Winnipeg – Los Angeles 1:3 (kon.) | Tampa – Buffalo 1:3 (kon.)
Chicago – Columbus 6:1 (kon.) | Nashville – St. Louis 1:2 (kon.) | Detroit – Colorado 2:3 (po pr.)
Dallas – Vancouver 6:1 (kon.) | Arizona – Montreal 5:2 (kon.) | Edmonton – NY Islanders 3:2 (po pr.)
San Jose – Pittsburgh 5:3 (kon.)
Chicago Blackhawks
6:1 (2:1, 3:0, 1:0)
Columbus Blue Jackets
Pátek 07.03.2014, 02:00 • United Center, Chicago • NHL

To je ode mě pro tuto chvíli vše, děkuji za pozornost, u hokeje zase někdy napočtenou. (04:41:45)

Československá stopa v utkání

Michal Handzuš (CHI)- 14:30, 0 bodů, 1 střela

Tři hvězdy utkání

1. Andrew Shaw- 2 body (2+0), +3
    2. Jonathan Toews- 2 body (2+0) +2
    3. Brent Seabrook- 2 body (0+2) +3

Ve třetí třetině se utkání jen dohrávalo, definitivní podobu dnešnímu klání dvou bývalých divizních rivalů dal svým druhým gólem v zápase Jonathan Toews. Hosté se ještě pokoušeli alespoň zmírnit debakl, to se však nakonec nepovedlo a z Chicaga si Modrokabátníci odvážejí po nezvládnuté druhé třetině debakl 1:6.

60:00

59:15
    Dubinski vyslal hodně jedovatou střelu zápěstím, Crawford kotouč vyrazil.

58:49
    Sheldon Brookband, který se prezentoval pěknou asistencí na druhý gól Chicaga v zápase, vyhodil kotouč na střídačku.

58:29
    Tak ještě jedna přesilová hra pro Columbus, Johnny Oduya dostal dvě minuty za hákování a závěr utkání tak dostane alespoň nějaký náboj.

56:42
    Dubinsky v nouzi nahrával před bránu, Calvert kotouč nezasáhl.

55:48
    Ofsajd, utkání se dohrává už jen z povinnosti a momentálně je hra hodně rozkouskovaná.

55:20
    Stále stejný obrázek, hraje se v obranném pásmu domácího mužstva, Columbus však stále ne a ne něco vymyslet.

54:46
    Tlak Modrokabátníků se stupňuje, Savardovu střelu z levého kruhu vyrazil Crawford snad ramenem.

53:50
    Paradoxně ten největší tlak si Columbus vypracoval až po přesilové hře, Chicago však dobře zahustilo prostor a nepustilo hosty k žádné vážnější střele.

53:15

52:23
    Johnson nezachytil na modré přihrávku od mantinelu a tlak hostů při početní převaze je minulostí.

51:56
    Prout vypálil od modré, Crawford pozorný, následuje reklamní přestávka, po níž si Modrokabátníci zahrají zkrácenou přesilovou hru.

51:15
    S tresty se roztrhl pytel. Nyní míří za katr Patrick Kane, který zasáhl soupeře holí do obličeje.

51:05
    Dubinski vtrhl do útoku a snažil se něco vymyslet, obrana se však zatím stačila vrátit.

Václav Petrů

Branky a nahrávky: 5. Bollig (Kruger), 17. Shaw (Brookbank, Leddy), 28. Toews (Saad, Seabrook), 33. Bickell (Versteeg, Kruger), 38. Shaw (Seabrook, Keith), 44. Toews (Kane, Sharp) – 8. Johansen (Atkinson, Prout)

Chicago Blackhawks: Crawford (Raanta)- Keith, Seabrook, Oduya, Hjalmarsson, Leddy, Brookbank- Saad, Toews, Shaw- Sharp, Handzuš, Kane- Bickell, Regin, Versteeg- Bollig, Kruger, Smith
    Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (33.McElhinney)- Savard, Johnson, Wisniewski, Nikitin, Prout, Schultz- Horton, Johansen, Jenner- Umberger, Anisimov, Foligno- Atkinson, Dubinski, Calvert- Frattin, Letestu, MacKenzie

Rozhodčí: St. Pierre, Pollock-Nowak, Sericolo