Boston – Washington 3:0 (kon.) | Winnipeg – Los Angeles 1:3 (kon.) | Tampa – Buffalo 1:3 (kon.)
Chicago – Columbus 6:1 (kon.) | Nashville – St. Louis 1:2 (kon.) | Detroit – Colorado 2:3 (po pr.)
Dallas – Vancouver 6:1 (kon.) | Arizona – Montreal 5:2 (kon.) | Edmonton – NY Islanders 3:2 (po pr.)
San Jose – Pittsburgh 5:3 (kon.)
Arizona Coyotes
5:2 (3:1, 0:1, 2:0)
Montreal Canadiens
Pátek 07.03.2014, 03:00 • Jobing.com Arena, Glendale • NHL

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný vstup do pátečního dne a u dalších online přenosů se s vámi loučím na počtenou! (05:48:00)

Československá stopa po druhé třetině:

Zbyněk MICHÁLEK (PHX) 0+0, 1 střela, čas na ledě 25:26
    Martin ERAT (PHX) 0+0, 1 střela, čas na ledě 16:30
    Radim VRBATA (PHX) 2+0, 2 střely, čas na ledě 14:46, 1. hvězda zápasu
    Tomáš PLEKANEC (MTL) 0+0, 0 střel, čas na ledě 17:48
    Peter BUDAJ (MTL) 18 úspěšných zákroků, 5 inkasovaných gólů, úspěšnost zásahů 78,3%

Hvězdy utkání:
    1. Radim VRBATA (PHX) 2+0, 2 střely, čas na ledě 14:46
    2. Mike SMITH (PHX) 24 úspěšných zákroků, 2 inkasované góly, úspěšnost zásahů 92,3%

Nejvíce času na ledě: Oliver Ekman-Larsson 30:29 – Andrej Markov 25:20

Branky a nahrávky: 3. Vrbata (Schlemko, Chipchura), 16. Korpikoski (Stone, Ribeiro), 20. Ekman-Larsson (Ribeiro, Michálek), 52. Vrbata (Chipchura), 54. Doan (Yandle, Ekman-Larsson) – 8. Markov (Subban, Gallagher), 35. Galchenyuk (Subban, Markov). Po třetinách: 3:1, 0:1, 2:0. Rozhodčí: Hasenfratz, O'Rourke – Cameron, Pancich. Diváci: 15282.

Domácí hráči si své vedení ve třetí třetině už zkušeně pohlídali, naopak krátce po polovině třetí části hry zcela rozhodli o svém vítězství. Pojďme ale postupně. Už ve třetí minutě otevřel skóre svým 16. gólem v sezóně Radim Vrbata.

Hosté srovnali záhy, v 8. minutě se tvrdou ranou od modré čáry prosadil Andrej Markov. Do konce první třetiny si ale Coyotes vytvořili nakonec rozhodující náskok, nejdříve se v přesilovce trefil Lauri Korpikoski, aby se pak 8 vteřin před koncem první dvacetiminutovky prosadil také Oliver Ekman-Larsson.

Phoenix vyhrál první třetinu 15:7 na střely, v prostřední části hry, které dominoval Montreal, vyslali domácí na Budaje jedinou střelu oproti jedenácti Canadiens. Ti se ve druhé třetině dokázali dotáhnout na rozdíl jediného gólu, když dvojnásobnou přesilovku dokázal využít Alex Galchenyuk.

Ve třetí třetině už ale padaly góly pouze do Budajovy branky. V 52. minutě se podruhé v zápase prosadil Radim Vrbata a krátce poté dal konečnou podobu výsledku v přesilovce Shane Doan. Phoenix tak poráží Montreal na svém ledě 5:2!

58:57
    Hosté se ještěsnaží alespoň zkrogiovat výsledek.

58:15
    Už probíhají poslední 2 minuty třetí třetiny, zápas už se pouze dohrává z povinnosti.

56:54
    Stonovo nahození od pravého mantinelu minulo hostující branku, což domácí už nemusí moc mrzet.

56:23
    Hosté už jsou tak nějak smířeni s dnešní porážkou.

55:49
    Brendan Gallagher si stáhl puk ze vzduchu a snažil se rychle vystřelit, Mike Smith připraven.

55:15
    Mike Smith kryje střelu Reneho Bourqua.

54:35
    Montreal je dvěma rychle za sebou inkasovanými góly poměrně zaskočen.

53:28
    Phoenix právě vstřelil branku!
    A je zřejmě definitivně rozhodnuto, domácí využívají přesilovou hru a prchají do tříbrankového vedení! Keith Yandle svižnou střelou od modré čáry otřel puk o SHANA DOANA a od něj skončil přesně v horním rohu Budajovy branky! Asistence: Keith Yandle a Oliver Ekman-Larsson.

52:39
    Domácí si ke všemu zahrají přesilovku, včerejší posila z Floridy Mike Weaver je vyloučen za sekání.

52:22
    Keith Yandle neměl ani snahu vystřelit, a tak pouze nahodil do útočného pásma.

51:43
    Tak to je osvobození pro domácí! Vrbata vybojoval na obranné modré čáře puk, vyslal dopředu Chipchuru, který mu černý kus pryže vrátil přesně na hokejku a RADIM VRBATA se trefil přesně mezi Budajovy betony! Asistence: Kyle Chipchura.

Adam Lacek

Jan Šlapáček

Branky a nahrávky: 3. Vrbata (Schlemko, Chipchura), 16. Korpikoski (Stone, Ribeiro), 20. Ekman-Larsson (Doan, Ribeiro), 52. Vrbata (Chipchura), 54. Doan (Yandle, Ekman-Larsson) – 8. Markov (Subban, Gallagher), 35. Galchenyuk (Subban, Markov)

Arizona Coyotes: Smith (Greiss) – Ekman-Larsson, Michálek, Yandle, Morris, Schlemko, Stone – Boedker, Vermette, Doan (C) – Erat, Ribeiro, Vrbata – Korpikoski, Halpern, Moss – Klinkhammer, Chipchura, McMillan
    Trenér Dave Tippett.

Montreal Canadiens: Budaj (Tokarski) – Subban, Jemelin, Markov, Tinordi, Murray, Weaver – Pacioretty, Desharnais, Gallagher – Galchenyuk, Plekanec, Gionta (C) – Bourque, Briere, Vanek – Moen, White, Eller