Dynamo Moskva – Jaroslavl 3:2 (po pr.) | Petrohrad – CSKA Moskva 1:0 (kon.) | Doněck – Riga 5:2 (kon.)
Lev – Záhřeb 4:3 (kon.)
HC Donbass Doněck
5:2 (0:1, 2:0, 3:1)
Dinamo Riga
Pátek 07.03.2014, 18:00 • Tatneft-Arena • Play-off KHL

To je z dnešního utkání již vše. Druhý zápas série je na pragramu hned zítra od 16:00. Přeji hezký zbytek pátečního večera! (20:30:55)

Donbass Doněck nakonec poráží Rigu 5:2 a v sérii se ujímá vedení 1:0 na zápasy. Domácí vítězství je zasloužené, od druhé třetiny byl Donbass lepším mužstvem a od chvíle, kdy se mu podařilo otočit skóre, se už hráči Dinama moc do hry nedostali. Do třetí třetiny se nastupovalo za stavu 2:1 pro domácí. Hned v jejím úvodu zvýšil v přesilovce na rozdíl dvou branek Laine a taktický výkon Donbassu, který hosty nepouštěl do žádného tlaku, podtrhl čtyři minuty před koncem čtvrtým gólem Dadonov. Dinamo ještě zásluhou Darzinše rychle snížilo, ovšem poslední slovo si vzali Ukrajinci a 5 sekund před koncem dovezl kotouč do prázdné branky Rigy Teemu Laine.

Střely na branku ve 3. třetině – 14:10, celkem – 38:24

60:00

59:55
    Doněck právě vstřelil branku!
    Vítězství Donbassu potvrzuje asi nejlepší hráč dnešního duelu TEEMU LAINE, který pohodlně dovezl kotouč do prázdné branky hostí – 5:2. Bez asistence.

59:22
    Hra je přerušena, vhazovat se bude před Leightonem.

59:01
    Hosté to zkouší bez brankáře!

58:57
    Oddechový čas pro hosty.

Wilson donutil Tellqvista k zákrokua vybojoval pro domácí buly v útočném pásmu.

56:41
    Riga právě vstřelila branku!
    Hosté rychle snižují. Po přihrávce Szczechury zblízka dotlačil puk do branky LAURIS DARZINŠ a ještě pro Dinamo vykřesal jiskřičku naděje – 4:2. Asistence: Paul Szczechura.

56:01
    S největší pravděpodobností je hotovo! Do samostatného úniku se dostal JEVGENIJ DADONOV a bekhendovým blafákem překonal Tellqvista. Bez asistence.

55:10
    Do konce už zbývá pouze pět minut. Hosté se stále nemohou nadechnout k žádnému náporu.

54:28
    Varlamov hledal před brankou Kašpara, ten těžkou přihrávku ze vzduchu netrefil.

53:30
    Hosté marně hledají cestičky, kudy se dostat do útočného pásma. Ukrajinci výborně brání.

52:57
    Průnik Laineho skončil nepřesnou střelou.

51:42
    Jakucenja prověřil Tellqvista, který svým zákrokem přerušil hru.

51:27
    Dinamu se pomalu krátí čas na případný zvrat. Domácí teď drží hru daleko od své branky.

51:05
    Zakázané uvolnění hostí.

50:21
    Domácí jsou v plném počtu.

49:38
    Od modré pálil K. Redlihs, ale netrefil branku.

Martin Augustin

Pavel Kuba

Branky a nahrávky: 33. Wirtanen (Laine, Wilson), 36. Wilson (Kašpar, Varlamov), 42. Laine (Piganovič, Kagarlitskij), 57. Dadonov, 60. Laine – 14. Meija (Szczechura, Robinson), 57. Darzinš (Szczechura)

HC Donbass Doněck: Leighton (Laco) – Kolář, Piganovič, Wilson, Podhradský, Bartulis, Razin, Silnitskij – Wirtanen, Blagoi, Laine – Fedotěnko, Jakucenja, Dadonov – Kagarlitskij, Kašpar, Varlamov – Běluchin, Zacharov, Ščegolkov, Torjanik.
    Dinamo Riga: Tellqvist (Sedláček) – Ozolinš, J. Redlihs, Robinson, Pujacs, K. Redlihs, Sotnieks – Johnson, Hossa, Meija – Szczechura, Cipulis, Darzinš – Skvorcovs, Haščák, Bicevskis – Begovs, Niživijis, Upitis.

Rozhodčí: Gašilov, Kadjrov – Medvěděv, Birin