Jaroslavl – Dynamo Moskva 2:1 (kon.) | CSKA Moskva – Petrohrad 1:2 (po pr.) | Riga – Doněck 7:3 (kon.)

Petrohrad právě vstřelil branku!
    Zhruba uprostřed útočné modré naznačil střelu Kalinin, nicméně přihrál ROMANU ČERVENKOVI, který vyslal z puntíku pravého kruhu natolik rychlou bombu po zemi, že Glass nestihl sklapnout betony k sobě a puk mu prochází mezi nohami. Nádherná rána českého útočníka tak rozhoduje dnešní vyrovnané klání! Asistence: Dmitrij Kalinin, Kevin Dallman.

69:38
    Saprykin (CSKA) ale tlak přerušuje, neboť dostává dvě minuty za sekání.

69:29
    Obrovský tlak domácích hráčů. Obranná třetina Petrohradu nyní připomíná střelnici!

68:21
    Prochorkin inkasoval ránu hokejkou do nosu od Chafizullina (SKA), který samozřejmě dostal dvě minuty za nebezpečnou hru vysokou holí.

65:10
    Dallman ve výborné pozici za puntíkem v kruhu tváří v tvář Glassovi tvrdě vypálil! Ovšem i brankář domácích působí sebejistě.

49:27
    Chafizullin se dostal až na puntík levého kruhu v útočném pásmu hostí a tvrdou ránu z velmi nebezpečné pozice Glass vyráží mimo!

39:43
    Na závěr ještě trest. Dvě minuty inkasoval Grigorenko za hrubost.

32:27
    Kvalita ledu asi nebude ideální, hráči často bez příčiny padají.

30:48
    Žarkov se osamocen dostal až na puntík pravého kruhu odkud vyslal ránu jako z děla! V dobré pozici však trefuje pouze Saláka.

27:37
    Přesilovka ale neměla dlouhé trvání. Martensson (SKA) si také odsedí menší trest za hákování a hrajeme čtyři na čtyři.

27:34
    Příležitost k obratu. Dvě minuty dostává Saprykin (CSKA) za sekání.

25:46
    PATRIK THORESEN si nádherně narazil s Romanem Červenkou, tím se uvolnil do mezikruží, odkud švihem zamířil přesně do šibenice Glassovy branky. Máme srovnáno! Asistence: Roman Červenka

24:30
    A přesilovka je u konce. Dvě minuty dostal Frolov (CSKA) za sekání.

20:01
    A skutečně se vylučovat bude. Za bodnutí špičkou hole dostal Alexandrov (SKA) 5+20 minut – trest do konce utkání a Prochorkin (CSKA) 2+10 osobní trest minut za úder do oblasti hlavy a krku.

18:36
    Panarin (SKA) za hrubost. Ketov (SKA) a Chudinov (SKA) za šarvátku. na straně Petrohradu. Za domácí na trestnou lavici putují Misharin (CSKA) za hrubost. Fefelov (CSKA) a Mursak (CSKA) za šarvátku . Pokračuje se však v pěti a zřejmě se tedy jedná o osobní tresty.

18:30
    No a domácí jsou při chuti. Mursak ujížděl do přečíslení dva na jednoho a jeho přihrávku na poslední chvíli zhatil hostující obránce. Salák okamžitě ukryl puk pod lapačku. Poté se strhla bitka a bude se vylučovat.

17:57
    CSKA právě vstřelilo branku!
    A domácí z první vážnější šance udeřili! Lisin potáhl kotouč ze strany až na Saláka, kterého pak setrvačností povalil a odražený puk pak do odkryté klece pohodlně odklidil IGOR GRIGORENKO. Asistence: Enver Lisin, Nikolaj Prochorkin.

16:57
    Jenže tak se o puk báli a hráli pasivně, až udělali chybu v rozehrávce a Petrohrad přerušil hru. Dvě minuty dostal Kučerjavenko za sekání.

12:03
    Kalinin (SKA) si odsedí menší trest za nedovolené bránění.

08:16
    Gimayev (CSKA) si odsedí dvě minuty za nebezpečnou hru vysokou holí.

02:38
    Ponikarovskij obdržel křižnou přihrávku v útočném pásmu a z dobré pozice netrefuje branku Glasse.

Tomáš Kouba

Branky a nahrávky: 18. Grigorenko (Lisin, Prochorkin) – 26. Thoresen (Červenka), 72. Červenka (Kalinin, Dallman)

CSKA Moskva: Glass (Birjukov) – Quint, Denisov, Pervyšin, Mišarin, Zajcev, Gimajev, Jegoršev – Lisin, Grigorenko, Prochorkin – Filppula, Saprykin, Morozov – Muršák, Fefelov , Frolov – Žarkov, Něprjajev, Ljubimov
    SKA Petrohrad: Salák (Ježov) – Alexandrov, Chafizullin, Kalinin, Dallman, Semjonov, Judin, Čudinov – Martensson, Červenka, Thoresen – Tichonov, Kučerjavenko, Kovalčuk – Ketov, Panarin, Šipačov – Ponikarovskij, Kablukov, Sigarjov

Rozhodčí: Sčenjov, Romasko – Balodis, Dedjulja