ZVVZ USK Praha – Rivas Ecopolis 77:58 (kon.) | Bourges – Košice 59:51 (kon.)
Úterý 11.03.2014, 18:00 • Folimanka - Praha • Euroliga - ženy

Díky za pozornost a hezký úterní večer. (19:41:30)

Stav série:

ZVVZ USK Praha – Rivas Ecopolis 1:0

Je hotovo. České mistryně se dočkaly v úvodním zápasu play-off vítězství, když rozhodly především ve druhé a třetí čtvrtině. To byla přímo bodová smršť na kterou už nedokázal Madrid reagovat. Výhraje to zasloužená, Pražanky ukázaly svou sílu a byly dnes hodně produktivní v útoku.

Nejlepší střelkyně zápasu:

Dublijevičová (16), Robinsonová (19) – Eldebrinková (14), Allisonová (14)

40:00
    Konec zápasu. (77:58)

39:48
    Bartáková měla k dispozici dva trestné hody a naložila s nimi výborně. (77:58) (77:58)

39:43
    Ještě další koš pro Ecopolis, ztráta je však z jeho pohledu velice vysoká. Prosadila se Allisonová. (75:58) (75:58)

39:06
    Už běží poslední minuta dnešního zápasu, USK sice v této pasáži polevilo, ale na výsledku to nic nezmění. (75:56) (75:56)

38:26
    Madrid stále upravuje výsledek, byť kosmeticky. Nyní dostala prostor Hermidaová a dává koš. (75:56) (75:56)

37:53
    Allisonová dává dva trestné hody. 9:8 tato poslední čtvrtina. (75:54) (75:54)

37:37
    Další snížení ve stavu skóre. Trenérka Hejková si raději bere oddechový čas. (75:52) (75:52)

37:11
    Ještě dva body pro Eldebrinkovou, která se v závěru zápasu rozstřílela. (75:50) (75:50)

36:48
    Oba celky se momentálně nemohou střelecky prosadit, duel se v podstatě dohrává. (75:48) (75:48)

35:17
    Z dalšího útoku domácích hráček se trefuje Robinsonová – 19 bodů, díky nim je nejlepší střelkyní tohoto mače. (75:48) (75:48)

34:57
    Dva trestné hody pro hostující Eldebrinkovou. (73:48) (73:48)

33:48
    Nejlepší střelkyní je stále Robinsonová, která má na svém kontě sedmnáct bodíků. (73:46) (73:46)

33:16
    Rivas se ještě snaží korigovat divoký výsledek. Dva body dává Eldebrinková. Ta už má na svém kontě deset bodů, stejně jako Gimenová. (73:46) (73:46)

33:05
    Až na první čtvrtinu je to pohodový zápas, Pražanky jsou od druhého dějství jasně lepší a jdou si v klidu pro první bod v rámci tohoto play-off. (73:44) (73:44)

32:37
    Oddechový čas pro trenéra hostů, který se snaží zastavit nápor Pražanek. Výsledek už zavání debaklem, skóre hovoří za vše. (73:44) (73:44)

Roman Zajíček

ZVVZ USK Praha: Stejskalová, Palauová, Dublijevičová, Burgrová, Vaughonová, Bartáková, Elhotová, Bjelicová, Robinsonová, Vítečková, Poceková. Trenérka: Natália Hejková.
    Rivas Ecopolis: Nichollsová, Oceteová, Eldebrinková, Bermejová, Hassellová, Allisonová, Gimenová, Quevedová, Hermidová, Halvarssonová. Trenér: Jose Ignacio Hernández.

Rozhodčí: Martinescuová, Vukanovičová