1:2 (1:0, 0:1, 0:1)
HBC Plzeň
Pátek 14.03.2014, 19:00 • Lužiny • CROSSDOCK Extraliga

Příští sobotu jede Kert do Mostu, Plzeň hostí trápící se Ústí. Loučím se z Lužin a přeji hezký zbytek večera. (20:40:49)

Tři kola na jaře a devět bodů pro Plzeň, jeden pro Kert. Hosté si dnes zasloužili vyhrát. Přestříleli Kert, byli více v jeho pásmu. Výsledek 1:2 ale dokumentuje, že se oba soupeři snažili hrát ze zabezpečených obran. Pražský Martin Kruček i dnes do své impozantní statistiky přidal kanadský bod, na bod pro tým to však nestačilo.

45:00

44:52
    Ondřej Kejř jde na prázdnou bránu, tísněn střílel nepřesně.

44:42
    Hosté málem šli na bránu, tvrdý Adam je zastavil a nahodil na Marka, vhazuje se opět v plzeňském pásmu.

44:28
    Mikl je venku.

44:21
    Ještě něco přes půl minuty do konce třetiny, vhazuje se v pásmu Plzně.

43:54
    Kert tlačí, ale Jiří Benedikt osvobozuje Plzeň vyhozením.

43:29
    Oddechový čas domácích. ještě se pokusí vynutit si samostatná střílení.

43:28
    Jakmile jsou hosté v pěti, už se tlačí před Mikla a zavírají Kert na jeho půlce.

42:48
    Plzeň v plném počtu.

42:33
    Kert bude krátce hrát přesilovku.

41:53
    Martin Kruček jel na Marka, ten ho ve spolupráci s J. Kejřem vychytal.

40:48
    A vylučuje se i na straně Plzně. 4 na 4.

40:33
    Po souboji s pražským Myslivcem (ne to není název alkoholického nápoje) v rohu za Markem se poroučí jeden z plzeňských k zemi. Vypadá to na Ondřeje Benedikta. Je v pořádku.

39:44
    Kert se horko těžko dostává do pásma a když se to podaří, Plzeň ho drží v rohu.

38:37
    Plzeň přežila přesilovku v klidu. Kert nijak nebezpečně nehrozil.

38:03
    5 na 5.

37:30
    Mužstva si mění strany.

36:36
    Kert v pásmu a roztáčí kolotoč. Jaroslav Kejř ale dvakrát úspěšně vyhazuje.

36:03
    Kapitán Plzně Jiří Benedikt tlak Kertu za brankou řešil faulem.

35:43
    Domácí se rozzlobili. Z dálky, ale nebezpečně pálil Martin Kruček. Marek kryje.

35:15
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Plzeň jde do vedení. Gól střílí MICHAL EDL, asistence Petr Groňka.

34:28
    Kert aktivně forčekuje a alespoň nedovoluje Plzni rozehrát, když už to nevede k vlastní akci.

33:06
    Také ve třetí třetině se zatím aktivněji jeví Plzeň.

30:44
    Antonín Panenka je známý i v hokejbalu. Dvojice Malý, Benedikt (PLZ) se řítila do zakončení na osamoceného Mikla, ale střela byla vyslána nohou něčím, co připomínalo vršovický dloubáček. Vzápětí hezky pálil druhý Benedikt (Ondřej). Mikl vše kryl.

30:01

Druhá třetina skončila na střely 10:10, na góly 0:1. Plzeň strávila hodně času na území před brankou domácích a využila přesilovku. Před dvěma týdny jsme na Lužinách viděli nervy drásající drama, které skončilo gólem čtyři sekundy před koncem a nájezdy, po nichž se ze dvou bodů radovalo hostující Kladno. Schyluje se dnes k něčemu podobnému? Odpověď se v podobě třetí třetiny začne rýsovat ve 20:06.

30:00

29:40
    Obě mužstva teď už asi 15 vteřin při hře v poklidu střídají. Diváci mohou jít klidně na párek.

28:16
    Plzeň už dvě minuty nehraje přesilovku, přesto stále okupuje pásmo domácích. Na střely 7:7, ze hry mají víc hosté.

26:24
    MICHAL EDL střílí gól. Využil přesilovku a Plzeň srovnává. Asistence Ondřej Malý a Ondřej Benedikt.

25:59
    Plzeňský první útok zatlačil Kert a gólman Mikl si pomohl faulem.

24:39
    Netymachova třetí lajna teď po dlouhé době drží Kert v útoku. Domácí vedou na střely 3:1, ale nedá se říci, že by jim druhá třetina patřila. Spíše naopak.

23:41
    U mantinelů se začíná jiskřit, naposledy se o bariéru po hezkém hitu rozplácl plzeňský Slanec.

22:30
    Plzeň už drahnou dobu nepustila Kert z pásma, domácí se hádají a na lavičce nepanuje pohoda, ačkoliv Kert stále vede.

21:06
    Z nouze dnes v obraně domácích nastupuje útočník Kuna, ale počíná si, jako by se v obraně narodil. Právě zastavil slibně se rozvíjející akci Plzně.

19:55
    Brankář Kertu Mikl teď cvičí jako na spartakiádě. Protahují ho Edl, Krásný a Jaroslav Kejř. Gólman s nejlepší úspěšností v lize je ale pozorný.

18:12
    Kert pokračuje v tlaku i při hře 5 na 5, Pavlík střelou od modré málem povalil mantinel.

17:55

17:01
    Krásný signál: Myslivec od mantinelu nahrál naběhnuvšímu Hradeckému před bránu, Plzeňáci horko těžko odvrátili.

15:55
    Hostující Jiří Kavalír jde na trestnou lavici za nedovolené bránění.

15:36
    Hraje se 5 na 5, domácí přežili oslabení v relativním klidu.

15:01

Na hřišti dnes máme dva Kručky, dva Benedikty a dva Kejře.

Kert byl v úvodu aktivnější a vytěžil z toho gól. Pak nastalo dlouhé období pozorných obran. Na střely sice 7:9, ale málokterá z nich byla nebezpečná. Plzeň postupem času přebrala otěže zápasu do svých rukou, ovšem bez efektu. Do třetí třetiny vstoupí v početní výhodě jednoho muže, přesilovku 5 na 3 nevyužila. Druhé dějství začne asi v 19:31.

15:00

13:48
    Domácí ve čtyřech.

13:36
    5 na 3. K Rozenbergovi si jde sednout další z domácích. Je to Pospíšil.

13:32
    Domácí čtveřice Kuna, Pospíšil, M.Kruček, Kočka se nemůže osvobodit, Plzeň ji drtí.

11:48
    Faul v pásmu domácích. Za podražení jde na trestnou lavici David Rozenberg z Kertu.

11:30
    Dnes dominují pozorné obrany.

10:51
    Jako přes kopírák i na druhé straně. Útok Hradecký, Myslivec, J. Kruček zavřel Plzeň ve třetině, ale nevzešla z toho ani jedna střela.

08:48
    Ve středním pásmu byla ale hra jen chvíli, Plzeň se neustále dere před Mikla, ale Kert ji nepouští ke střele.

07:58
    A poprvé se na delší dobu usídlili v pásmu soupeře i hosté. Groňka a Ondřej Kejř se snaží něco vymyslet za bránou, ale nic z toho, nedošlo ani ke střele. Hra se stěhuje do středního pásma.

06:35
    Franěk chtěl jít sám na bránu, ale plzeňští beci byli proti. Útočníkovi Kertu dělá evidentně dobře, že dnes hraje v první lajně s M.Kručkem a Kočkou.

05:21
    Nebezpečný střet Rozenberga s Netymachem nekončí zraněním. O faul také nejde, protože jde o dva hráče Kertu.

03:21
    Kert Park právě vstřelil branku!
    Tlačenici před bránou plzeňského Marka vyřešil MIROSLAV FRANĚK. Asistence Martin Kruček a Jan Kočka.

02:29
    Netymach se před bránou tlačil do nebezpečné teče, ale hostující bek Krpal nechal Marka v klidu zasáhnout.

00:57
    Kert začal aktivněji, ale Plzeň ho v jejím pásmu k ničemu nepouští.

00:01

Kert Park Praha minulý týden ve Vlašimi dohrával ve dvanácti lidech. Jak do jeho řad zasáhnou zdravotní potíže a školní povinnosti dnes?

Bodové statistiky nejproduktivnějších hráčů HBC Plzeň za dva jarní zápasy:
    Kejř J. 1+3
    Kejř O. 1+3
    Švarc 2+1

18.kolo otevřou páteční předehrávkou týmy Kert Parku Praha a Plzně. Jednou jsi dole, jednou nahoře, to ví dvojnásobný mistr republiky z Plzně i předloňský finalista z Prahy. Východočeši se po vlažném podzimu na jaře pěkně rozjeli a obě utkání, včetně duelu s druhými Pardubicemi, vyhráli. To Kert Park v roce 2014 ještě nezvítězil. Po nečekaně úspěšném podzimu z jarních kol vytěžil zatím jen jeden bod za remízu a prohrané nájezdy při domácím nerváku s Kladnem. Budou mužstva pokračovat v započatých sériích? Sledujte náš přenos!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Jan Švestka

Branky a nahrávky: 4. Franěk (Kruček M., Kočka) – 27. Edl (Malý, Benedikt O.), 36. Edl (Groňka)

HC Kert Park Praha: Mikl – Sikora (C), Adam, Rozenberg, Pospíšil, Pavlík, Kuna – Kočka, Kruček M., Franěk – Hradecký, Kruček J., Myslivec – Janoušek, Korynta, Netymach – Bošák. Trenér Kurfürst
    HBC Plzeň: Marek – Vodrážka, Benedikt J., Slanec, Kavalír, Edl, Krpal – Benedikt O., Malý, Krch – Krásný, Kejř J., Švarc – Kejř O., Valenta, Groňka. Trenér Kadaně.

Rozhodčí: Černý, Prudík