Ufa – N.Novgorod 4:2 (kon.) | Magnitogorsk – Vladivostok 4:3 (po pr.) | Kazaň – Novosibirsk 0:1 (kon.)
Metallurg Magnitogorsk
4:3 (2:0, 0:2, 1:1 - 1:0)
Admiral Vladivostok
Pátek 14.03.2014, 14:00 • Metallurg Ice Arena • Play-off KHL

63:15
    Metallurg právě vstřelil branku!
    SERGEJ MOZJAKIN se prokličkoval mezi kruhy a střelou zápěstím trefil pravý horní roh branky Ivannikova a posílá tak svůj tým do čtvrtfinále – 4:3. Asistence: Danis Zaripov.

56:47
    Admiral Vladivostok právě vstřelil branku!
    Hostům se hra power-play vyplatila! JUSTIN HODGMAN vypálil z levého kruhu a propasíroval puk až za Košečkinova záda – 3:3. Asistence: Logan Pyett.

56:40
    Zubov byl na pravé straně úplně volný, ale Košečkin se vyznamenal!

56:08
    Ivannikov zůstává na střídačce hostů a Admiral zkusí hrát přesilovku 6 na 4!

56:08
    Oddechový čas pro hosty.

56:08
    Danis Zaripov (MET) zbytečně hákoval a odchází na dvě minuty na trestnou lavici.

56:03
    Kovář osamocen před Ivannikovem nedokázal trefit branku a na svůj první hattrick v play-off si tak bude muset ještě počkat!

53:36
    Barbašev z levé strany ujížděl sám na Košečkina, kterého trefil ale pouze do ramene a domácí gólman tak drží vedení svého týmu!

50:29
    Síly na ledě se srovnají, Sergej Mozjakin (MET) si odsedí dvě minuty za podražení.

49:01
    A je tu další vyloučení, tentokrát na straně hostů. Potrestaným hráčem je Dmitrij Vorobjov (VLD).

47:53
    Zubov se prokličkoval až před Košečkina, kterého ale nedokázal propálit!

46:23
    Oskar Osala (MET) si odsedí dvouminutový trest za faul loktem.

45:47
    Mozjakin užjížděl sám na Ivannikova, ten vyrazil puk pouze před sebe a JAN KOVÁŘ neměl problém dostat puk do prázdné branky – 3:2. Asistence: Sergej Mozjakin.

42:49
    Za katr míří Anton Šenfeld (MET), který se provinil faulem vysokou holí.

38:02
    Ale to neplatí o pár sekund později a hosté využívají svou dnešní druhou přesilovou hru! ALEXEJ UGAROV se dostal před brankou k odraženému puku a překonal Košečkina – 2:2. Asistence: Jevgenij Gračjov.

37:09
    Anton Šenfeld (MET) odpyká týmový trest za příliš mnoho hráčů na ledě.

32:26
    Pare se Šenfeldem se snažili dorážet puk za Ivannikova záda, který znovu musel řešit velmi nepřehlednou situaci v jeho brankovišti. Rozhodčí nakonec přerušil hru, protože ztratil puk z dohledu.

29:07
    Rozhodčí při této akci viděl faul a tím vyloučeným je Jegor Antropov (VLD).

29:07
    A další šance domácích, kteří se natlačili na Ivannikova a hostující gólman nevěděl kde má puk, nakonec se hosté ubránili.

28:49
    Nyní to byla nebezpčenější situace! Mozjakin hledal před brankou Zaripova, Ivannikov se ale znovu vyznamenal.

23:52
    Na druhé straně ujížděl Zubov sám na Košečkina, ale domácího gólmana nedokázal překonat!

23:36
    Brent se ocitl ve velmi dobré příležitosti, sice zakončoval v pádu, ale i tak střílel velmi přesně, Ivannikov se ale vyznamenal se svým betonem!

21:03
    I hosté využívají svou první přesilovou hru! IGOR BORTNIKOV přihrával před branku, ale domácí obránce Chabarov si srazil bruslí puk do vlastní branky – 2:1. Asistence: Ilja Zubov.

20:00
    Přesně se sirénou se ještě bude vylučovat na domácí straně. Vladimir Maleňkich (MET) si odsedí na trestné lavici dvě minuty za sekání.

16:03
    Viktor Drugov (VLD) zahákoval ujíždějícího Kazionova a odsedí si dvě minuty na trestné lavici.

14:07
    Mozjakin našel výbornou přihrávkou ujíždějícího JANA KOVÁŘE, který nedal Ivannikovi střelou do šibenice šanci – 2:0. Asistence: Sergej Mozjakin a Danis Zaripov.

12:58
    Naumenkov dorážel před brankou zcela osamocen, ale Košečkin právě podržel svůj tým!

10:45
    Timkin pěkně našel před brankou Brenta, který byl sám před Ivannikovem, ale nedokázal ho překonat!

05:57
    Domácí se v této dlouhé přesilové hře prosazují! Mozjakin našel zpoza branky na levé straně DANISE ZARIPOVA, který se štěstím propálil Ivannikova – 1:0. Asistence: Sergej Mozjakin.

03:00
    Hned ze začátku je tu první vyloučení. Na trestnou lavici míří Konstantin Sokolov (VLD), který dostává 5 minut + trest do konce utkání za sekání a poté nevhodné poznámky.

Jaroslav Přib

Branky a nahrávky: 6. Zaripov (Mozjakin), 15. Kovář (Mozjakin, Zaripov), 46. Kovář (Mozjakin), 64. Mozjakin (Zaripov) – 22. Bortnikov (Zubov), 39. Ugarov (Gračjov), 57. Hodgman (Pyett)

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Pečurskij) – Antipin, Birjukov, Těreščenko, Chabarov, Lee, Ibragimov, Metljuk, Maleňkich – Mozjakin (C), Zaripov, Kovář – Pare, Šenfeld, Kazionov – Platonov, Kosov, Juňkov – Brent, Osala, Timkin
    Trenér: Mike Keenan (KAN)

Admiral Vladivostok: Ivannikov (Stelmach) – Zemčjonok, Naumenkov, Pyett, Těrnavskij, Vorobjov, Antropov, Kostromitin – Sokolov, Nikitěnko (C), Ugarov – Hodgman, Zubov, Bortnikov – Bergfors, Gynge, Schütz – Drugov, Barbašev, Bokarov – Gračjov
    Trenér: Sergej Světlov (RUS)

Rozhodčí: Bulanov, Zacharov – Gordenko, Tomilov