Viťaz – Čerepovec 4:5 (kon.) | Chanty-Mansijsk – Omsk 5:1 (kon.) | Nižněkamsk – Čeljabinsk 3:2 (kon.)
Minsk – Atlant 4:1 (kon.)
HC Viťaz Moskevská oblast
4:5 (1:1, 0:2, 3:2)
Severstal Čerepovec
Pátek 14.03.2014, 10:00 • Ice Hockey Center 2004 • KHL - Pohár naděje

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:00.

Sportu zdar a hokeji zvlášť. Pěkný den u sledování online přenosu z utkání Poháru naděje, kterého se účastí týmy, kterým se v Kontinentální hokejové lize nepodařilo proklouznout do play-off. V námi sledovaném duelu budeme svědky druhého duelu čtvrtfinále mezi Viťazem Čechov a Severstalem Čerepovec. Utkání startuje v 10:00 SEČ.

Česká stopa:

V utkání budeme pozorovat i naše zástupce. Dres domácího Čechova obléká ex-pardubický útočník Robert Kousal, v týmu hostí pak nalezneme brankáře Jakuba Štěpánka a obránce Petra Čáslavu.

První vzájemný zápas:

Úvodní mač vyhrál Čerepovec, který se v sérii ujmul vedení 1:0. Kromě třetí třetiny byli lepším týmem, během čtyřiceti minut si vytvořili tříbrankový náskok, který se jim již v poslední části podařilo uhájit.

Čechov – Čerepov 2:4 (0:2, 0:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 45. Šitikov (Berďjukov, Koroljuk), 49. Kousal (Soloduchin, Golovkov) – 16. Monachov, 20. Dědunov (Laakso, Vicharev), 39. Dědunov (Jevsejenkov), 46. Videll (Černov, Gogolev).

Čtvrtfinále, semifinále a finále se hraje na dva vítězné zápasy, ale maximálně na čtyři odehrané duely. Jestliže bude série vyrovnaná 2:2 na zápasy, rozhodne maximálně dvacetiminutové prodloužení či potom samostatné nájezdy. Vítěz bude znám nejpozději 6. dubna.

Aktuální stav série: 0:1

Viťaz Čechov: Lisutin (Saprykin) – Porseland, Berdjukov, Seleznjov, Golovkov, Glotov, Mezei, Rozin, Kudinov – Šitikov, Cibák, Koroljuk – Soloduchin, Kousal, Koroljuk – Afinogenov, Ziazov, Makejev – Vasiljev, Košarov, Skatskij.

Severstal Čerepovec: Štěpánek (Trjaničev) – Andersen, Laakso, Popov, Kiselevič, Čáslava, Svijazov, Stasenko, Jevseněnkov – Berdnikov, Nikoncev, Bumagin – Videll, Mons, Černov – Kazakovcev, Bučnevič, Gogolov – Monachov, Vicharev, Dědunov.

Rozhodčí: Baluška, Bukin – Goljak, Pavlov.

00:01

01:23
    Druhý zápas v této sérii byl zahájen, pokud si chce Čechov prodloužit sezónu, musí dnes vyhrát.

01:55
    Zatím se hraje ve středním pásmu, čeká na nějakou zajímavou šanci.

01:55
    První vyloučení zápasu, na trestnou jde domácí Rozin, který vyhodil kotouč do hlediště.

02:54
    Čerepovec má přesilovku, Lisutin zatím nemusel řešit nějaký závažnější problém před svou bránou.

03:25
    Máme zde další vyloučení, Dědunov potrestán za vyhození puku mimo hřiště.

04:35
    Dva stejné přestupky, nyní se bude hrát před brankou Jakuba Štěpánka. Čechov hraje přesilovku.

05:35
    Pěknou střelu vyslal obránce Porseland, ale přímo do míst, kde byl český brankář.

06:24
    Už se samozřejmě hraje v plném počtu, ani jeden z týmů přesilovku nedokázal využít.

06:31
    Čerepovec právě vstřelil branku!
    Máme zde první branku zápasu. Vicharev zakombinoval se SERGEJEVEM MONACHOVEM a ten přesnou střelou prostřelil domácího brankáře Lisutina. Hosté tak vstupují i do druhého zápasu velmi dobče. Asistence: Denis Vicharev.

07:56
    Jakub Štěpánek potrestán za podražení, domácí tak mají možnost početní výhody.

08:45
    Střela Afinogenova srazil mimo bránu Mons, Čechovu se přesilovka příliš nedaří.

09:43
    Máme za sebou zhruba deset minut a utkání stále vypadá lépe z pohledu Čerepovce, který by v případě dnešní výhry postoupil do další části.

09:56
    Hosté jsou v plném počtu, oslabení zvládli bez problémů.

10:45
    Hraje se v útočném pásmu Viťazu, který se teď snaží s výsledkem něco udělat.

11:57
    Čechov právě vstřelil branku!
    A je vyrovnáno, domácím se to nakonec podařilo. Viťaz rozebral soupeře do posledního šroubku a ALEXANDR KOROLJUK překonal Štěpánka. Asistence: Dmitrij Šitikov, Martin Cibák.

12:55
    Štěpánek kryje další pokus, když jeho pozornost prověřil Šitikov.

13:54
    Na další zajímavé šance čekáme, stále máme výsledek 1:1.

14:55
    Domácí jsou aktivnější a snaží se vytvářet další šance před Štěpánkovou klecí.

15:43
    12:5 na střely, Čechov v této první třetině má více ze hry. Přesto z ojedinělé šance inkasoval a Lisutin musel lovit puk ze své sítě.

17:45
    Hraje se ve středním pásmu.

18:54
    Střelu Vidella likviduje připravený Lisutin, blíží se pomalu konec první třetiny.

19:22
    Už se hraje poslední minuta, Jakub Štěpánek musí být ve stavu bdělosti.

20:00

Další třetina začne přibližně v 10:50.

Máme za sebou první třetinu, která nabídla výsledkově vyrovnaný hokej, leč Čechov byl mírně aktivnější. Především po střelecké stránce. Ujala se však jediná, kterou přetavil ve vyrovnání Koroljuk. Na druhé straně pálil přesně Monachov, takže první dějství končí nerozhodným výsledkem – 1:1.

20:01

21:23
    Druhá třetina startuje za stavu 1:1, Severstal potřebuje svůj výkon o něco zlepšit. V případě prohry by se hrálo v pondělí na ledě právě Čerepovce.

22:32
    Do té doby je však daleko, ješte nás čekají téměř dvě třetiny zápasu.

23:43
    Střelu z pravého kruhu vyslal domácí Soloduchin, Štěpánek dobře viděl a má puk v lapačce.

24:34
    Na druhé straně si musel poradit Lisutin se střelou Nikonceva. Rána šla doprostřed brány, kde ruský brankář stál připravený.

25:03
    Máme zde vyloučení a přesilovku pro hosty. Robert Kousal je potrestán na dvě minuty za podražení.

26:34
    Hraje před Lisutinovou bránou, ale nějakou větší šanci si hosté nevytvořili.

27:03

27:07
    Domácí sice přežili oslabení, ale tlak soupeře pokračoval dál a PAVEL BUČNĚVIČ využil své šance dokonale. Podruhé je Lisutin překonál a Severstal vede. Asistence: Nikolaj Kazakovcev, Alexander Gogolev.

28:43
    Nyní mají zase domácí starosti a musí se s tímto nepříznivým výsledkem poprat.

29:23
    Jenže je vyloučen Kokšarov za sekání a přesilovka pro Severstal je tu.

29:30
    Přesilovka hostů je využita BOGDANEM KISELEVIČEM, který zvyšuje již na rozdíl dvou gólu. Tohle je pro Severstal v polovině zápasu velice příznivé. Asistence: Vadim Berdnikov, Alexandr Jevseněnkov.

29:52
    Další komplikace pro Viťaz. Na trestnou usedá Šitikov za sekání.

30:45
    Rozhodčí reklamují další trest, bude se vylučovat znovu na domácí straně.

31:09
    Vyloučen je Anton Koroljov, který vyfasoval rovnou vyšší trest 5 + do konce utkání.

32:54
    Pro domácí je tohle už velice kritická situace, protivník může přidat v dlouhé početní výhodě další góly.

33:46
    Hraje se v útočném pásmu Čerepovce, který se evidentně uklidnil.

34:55
    Čechov hraje stále v oslabení.

36:44
    Domácí jsou v plném počtu, přežili dlouhé oslabení.

36:55
    Ziazov potrestán za podražení, což je další komplikace pro domácí mužstvo.

37:24
    Necelé tři minuty před koncem se hraje u Lisutina, který v této třetině měl hodně zákroků.

38:23
    Aktuálně 14:27 pro Severstal. Samozřejmě je to díky přesilovkám, kterých měl v této části opravdu mnoho.

39:41
    Svijazov vyloučen za držení. V závěru třetiny je zde početní výhoda pro domácí.

40:00

Další třetina začne přibližně v 11:40.

Ve druhé části skórovali pouze hosté, kteří jsou jednu třetinu od postupu do dalšího kola, tedy semifinále. Nejprve se trefil Bučněvič a poté i Kiselevič. Domácí jsou naopak jednu třetinu od konce sezóny. Mají rozhodně co dohánět.

Střely na bránu po druhé třetině: 15:27.

40:01

40:10
    Už se hraje poslední třetina. Sice nemusí být tou poslední, ale Čechov by musel zabrat.

40:30
    Tak přeci jen ještě chtějí domácí s výsledkem něco udělat. O změnu stavu a snížení se postaral MATHIAS PORSELAND, který využil přesilovou hru. Asistence: Alexandr Koroljuk.

41:43
    Dle oficiálního protokolu je na utkání přítomno 250 diváků.

42:33
    Domácí potřebují vstřelit už jen jednu branku, nejlépe však duel otočit, aby se série ještě protáhla.

43:44
    Tohle Viťaz potřeboval, aby se dostal zpět do hry. Ještě má mnoho času na případný obrat ve skóre. V první řadě na vyrovnání.

45:34
    Severstal se snaží kombinovat a po delší době se natlačit před Lisutinovu klec.

45:56
    Je vyrovnáno, domácím se to přeci jen povedlo a celkem bleskově. AJRAT ZIAZOV překonává Štěpánka potřetí a začínáme zase od začátku. Asistence: Alexej Makejev.

47:00
    Branislav Mezei vyloučen za podražení, přesilovka pro Severstal.

49:00
    Slovenský obránce je zpět na hřišti, Čechov přežil tohle oslabení a může nyní útočit na obrat ve skóre.

50:23
    28:20 na střely pro Severstal, je vidět, že domácí pořádně přidali a ještě sezónu končit nechtějí.

51:24
    Střelu Šitikova chytá brankář Štěpánek, poté se bude vhazovat u jeho klece.

52:34
    Posléze pálil z protiakce Bumagin, ale na Lisutina také nedokázal vyzrát.

52:54
    Domácím se podařilo dokonat obrat. Přesným střelcem je ALEXANDR VASILJEV, který propálil bezmocného Štěpánka. Asistence: Alexandr Koroljuk.

53:18
    Dlouho to netrvalo a máme znovu vyrovnáno. Tak nakonec máme ze zápasu přestřelku a JEVGENIJ MONS překonává Lisutina. Asistence. Pavel Černov, Alexandr Jevseněnkov.

54:55
    Zhruba pět minut před koncem základní části je stav nerozhodný 4:4. Po dvou třetinách tento výsledek asi málo kdo mohl čekat.

55:23
    Hraje se v útočném pásmu Severstalu, obrana domácích tak musí být ve střehu.

56:46
    Tak to je tedy zápas. Škoda, že jej sleduje pouze 250 diváků. Hosté sice prohrávali 4:3, ale během chvíle zase průběh otáčí. Zasloužil se o to PAVEL DĚDUNOV. Asistence: Anatolij Nikoncev.

56:46
    Trenér Severstalu si ihned vyžádal oddechový čas.

57:45
    Čechov znovu musí bojovat, mnoho času už nemá.

58:34
    Ještě něco přes minutu potřebuje k tomu, aby alespoň vyrovnal.

59:29
    Lisutin je venku z brány, domácí to zkusí v šesti hráčích.

59:39
    Oddechový čas pro trenéra Viťazu Čechov.

60:00

Je dobojováno. Severstal Čerepovec vyhrál venku i podruhé a zajistil si tak postup do další fáze Poháru naděje. Dnes se však hodně nadřel, sice po dvou třetinách vedl 3:1, ale v posledním děství polevil a prohrával dokonce 4:3. Hosty to však nezlomilo a duel znovu dokázali otočit a přetavit v konečné vítězství 5:4.

Střely na bránu celkem: 24:33.

Stav série:

Viťaz Čechov – Severstal Čerepovec 0:2. Postupuje Čerepovec, pro Čechov sezóna skončila.

Tolik tedy z KHL, díky za pozornost a na počtenou. (12:19:14)

Roman Zajíček

Branky a nahrávky: 12. Koroljuk (Šitikov, Cibák), 41. Porseland (Koroljuk), 46. Ziazov (Makejev), 53. Vasiljev (Koroljuk) – 7. Monachov (Vicharev), 28. Bučněvič (Kazakovcev, Gogolev), 30. Kiselevič (Berdnikov, Jevseněnkov), 54. Mons (Černov, Jevseněnkov), 57. Dědunov (Nikoncev)

HC Viťaz Moskevská oblast: Lisutin (Saprykin) – Porseland, Berdjukov, Seleznjov, Golovkov, Glotov, Mezei, Rozin, Kudinov – Šitikov, Cibák, Alexandr Koroljuk – Soloduchin, Kousal, Anton Koroljuk – Afinogenov, Ziazov, Makejev – Vasiljev, Kokšarov, Skatskij.

Rozhodčí: Baluška, Bukin – Goljak, Pavlov