New Jersey – Minnesota 4:3 (po pr.) | Philadelphia – Dallas 4:2 (kon.) | Montreal – Columbus 2:3 (kon.)
Ottawa – Tampa 4:5 (kon.) | Detroit – Pittsburgh 5:4 (po pr.) | Edmonton – Buffalo 1:3 (kon.)
Arizona – Florida 2:1 (kon.) | San Jose – Anaheim 3:2 (kon.) | Los Angeles – Washington 2:1 (2:1 po s.n.)
New Jersey Devils
4:3 (1:0, 1:0, 1:3 - 1:0)
Minnesota Wild
Pátek 21.03.2014, 00:05 • Prudential Center, Newark • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:05.

Vítám tu všechny fanoušky toho nejlepšího hokeje. Krátce po půlnoci vypukne utkání NHL mezi New Jersey Devils a Minnesotou Wild. Velice důležitý zápas to bude zejména pro domácí Ďábly, kteří po třech porážkách v řadě ztrácí na postup do vyřazovacích bojů už pět bodů a pokud ještě chtějí do elitní osmičky proniknout, musí již začít urychleně vítězit. To Wild se na Západě na postupových pozicích drží, ale ani oni ještě nemají nic jistého.

Minnesota se nachází v o něco příznivější situaci než Ďáblové. S 82 body je na Západě sedmá a má již sedmibodový náskok na devátý Dallas. Přesto si Wild ještě nemohou dovolit povolit, protože ve hře je do konce základní části stále dosti bodů. Z posledníchdeseti zápasů mají Divočáci vyrovnanou bilanci pěti výher a stejného počtu porážek. Naposledy si výrazně zvedli sebevědomí vysokým vítězstvím 6:0 na ledě NY Islanders. Ukazuje se, že výbornou posilou by pro Minnesotu mohl být útočník Matt Moulson, který do týmu přišel během posledního dne přestupového termínu z Buffala.

Nejproduktivnější hráč: Jason Pominville – 69 bodů (26+23)
    Nejlepší střelec: Jason Pominville – 26 gólů

Celek New Jersey se po celou sezónu pohybuje na hraně nebo těsně za hranou postupu do play-off. Nyní však v době, kdy by bylo záhodno naopak pořádně finišovat, prohrál třikrát v řadě a závodě o elitní osmičku si výrazně pohoršil. Ďáblové jsou aktuálně se 71 body v tabulce Východní konference až jedenáctí a na osmý Columbus ztrácejí už pět bodů. Pokud tedy nechtějí svou sezónu předčasně ukončit, musí začít co nejrychleji opět vyhrávat. K tomu by jim měla pomoci i trojice českých hokejistů, která Devils většinu tohoto ročníku táhne. Jaromír Jágr suverénně vede kanadské bodování Devils, Patrik Eliáš je druhý a Marek Židlický je zase nejproduktivnějším obráncem mužstva.

Nejproduktivnější hráč: Jaromír Jágr – 59 bodů (22+37)
    Nejlepší střelec: Adam Henrique – 23 gólů

Vzájemné zápasy
    04. 11. 13: Minnesota – New Jersey 4:0

Československá stopa
    Jaromír Jágr – 69 zápasů, 59 bodů (22+37)
    Patrik Eliáš – 54 zápasů, 45 (16+29)
    Marek Židlický – 36 bodů (10+26)

New Jersey Devils: Schneider (Brodeur) – Greene, Fayne, Merrill, Židlický, Volčenkov, Salvador, Gelinas – Ruutu, Zajac, Jágr – Clowe, Henrique, Ryder – Zubrus, Eliáš, Josefson – Sestito, Gionta. Trenér: Peter DeBoer

Minnesota Wild: Bryzgalov (Kuemper) – Spurgeon, Suter, Brodin, Scandella, Prosser, Stoner – Pominville, Granlund, Parise – Niederreiter, Koivu, Moulson – Heatley, Coyle, Fontaine – McCormick, Brodziak, Cooke. Trenér: Mike Yeo

Rozhodčí: O'Rourke, St. Pierre – Amel, Pancich.

00:01

00:52
    První zákrok zápasu si připisuje Bryzgalov po střele Eliáše.

01:24
    Pokus Rydera byl ještě nepříjemně tečován, ale Bryzgalov stačil zasáhnout.

02:30
    Na kotouč si sáhl také Schneider. Od modré střílel Stoner.

03:57
    Domácí tlak přerušil nedovolený zákrok Adama Henriqua, který byl vyloučen za vysokou hůl. Přesilovka pro hosty.

04:41
    Domácím se podařilo vyhodit.

05:09
    Ďáblové opět dostali kotouč pryč ze svého obranného pásma.

05:30
    Střela Heatleyho se neujala.

05:58
    Domácí kompletní.

06:34
    Zajac posílal z rohu kotouč před branku. Zubrus ho nedokázal z bezprostřední blízkosti dostat za záda Bryzgalova.

07:20
    Devils působí živějším dojmem, hosté se brání.

07:45
    Eliáš s Ryderem ohrožovali hostující klec, skóre se nemění.

08:27
    Wild vyhodili na icing.

08:57
    Za hlasitého bučení domácích diváků se do útočného pásma prodral bývalý hráč Devils Parise. Schneider jeho střelu podržel a přerušil hru.

09:43
    Nyní se hraje ve středním pásmu.

10:34
    První lajna Devils drží puk na svých holích, ale šanci si nevytvořila.

11:05
    Wild vyhodili tak šikovně, že se nepíská icing.

12:27
    Za hostující brankou se strhla menší strkanice. Resultuje z toho vyloučení Pariseho. Ďáblové si tak po komerční pauze zahrají přesilovku.

12:40
    Domácí musí rozehrávat přesilovku za svou brankou.

13:19
    Židlický z levé strany netrefil hostující branku.

13:57
    Hráči Minnesoty se osvobozují.

14:14
    Spurgeon vyhodil.

14:28

14:39
    Od modré vypálil Ryder, Bryzgalov kotouč drží a nedal tak domácím možnost dorážet.

14:43
    Vhazování před brankou Bryzgalova poté, co kotouč vyhodil mimo hrací plochu Parise.

15:20
    Jágrovu nabídku tečoval před brankou Ruutu, kotouč skončil jen těsně vedle hostující svatyně.

16:04
    Od pravého mantinelu střílel Fayne, Bryzgalov má puk na hrudi.

16:12
    Sledujeme poměrně opatrné utkání. Devils vedou na střely 7:5.

16:48
    Hraje se v útočném pásmu Devils.

16:58
    Devils právě vstřelili branku!
    Domácí jdou do vedení! Eliáš předal na modré kotouč MICHAELU RYDEROVI, který si popojel dopředu a zápěstím překonal Bryzgalova. Asistence: Patrik Eliáš a Adam Henrique.

17:59
    Proser trefil loktem do obličeje Sestita, který zůstává otřesen ležet na ledě. Domácí budou hrát dvouminutovou přesilovku.

17:59
    Tak pozor! Proser vyloučen na 5 minut + do konce!

18:13
    Domácí hrubě chybovali a Parise jel zcela sám na Schneidera. Pokusil se o zakončení mezi betony, ale Schneider je zaklapl včas!

19:01
    Poslední minuta první třetiny.

19:10
    Henrique branku minul.

19:45
    Hned dvakrát pálil od modré Gelinas. První střelu Bryzgalov vyrazil a druhou našel v lapačce.

20:00

První třetina vyzněla pro domácí Ďábly. Ti v ní byli lepším týmem a také se zaslouženě ujali vedení, když se v 17. minutě trefil Michael Ryder. Minnesota navíc dvě minuty před přestávkou ztratila obránce Prossera, jenž byl vyloučen na 5 minut + do konce utkání a Devils tak budou v úvodu druhé dvacetiminutovky dohrávat ještě tři minuty přesilové hry.

Střely na branku v 1. třetině – 10:6

Další třetina začne přibližně v 1:01.

20:01

20:48
    Po nahození Židlického se dostal k dorážce Jaromír Jágr, Bryzgalov odolal!

21:33
    Hosté vyhodili.

21:49
    Po dalším úspěšném zákroku Bryzgalova se Wild opět osvobozují.

22:28
    Jágr vypálil ze své oblíbené pravé strany, Bryzgalov vyráží.

22:57
    Ani Židlického rána nekončí v síti.

23:07
    Už v době, kdy byli hosté kompletní, nahrál Židlický na pravý kruh Jágrovi. Jeho střela končí v klíně Bryzgalova.

24:01
    Střela Volčenkova je sražena do rohu, domácí pokračují i nadále v aktivní hře.

25:14
    Divočáci drželi puk v útočném pásmu, ale nevystřelili na Schneidera.

25:57
    Brankář Devils si ve druhé třetině ještě nesáhl na puk.

26:01
    Ofsajd hostí. Následuje reklamní přestávka.

27:00
    Další ofsajd Minnesoty, ocitl se v něm Parise.

27:36
    Po nahození Pariseho kotouč přikryl pozorný Schneider.

28:01
    Z rohu nahazoval kotouč před branku Židlický, nikdo z jeho spoluhráčů ho nezasáhl.

28:07
    Ruutu vyloučen a hosté budou hrát přesilovku.

28:44
    Zubrus za brankou vybojoval kotouč a vyhodil.

29:35
    Ďáblové skórují ve vlastním oslabení! Adam Henrique vybojoval u levého mantinelu puk a nahrál napříč pásmem MARKOVI FAYNEMU, který střelou na vzdálenější tyč překonal Bryzgalova – 2:0. Asistence: Adam Henrique a Patrik Eliáš.

30:14
    Hosté se snaží odpovědět, pokusy Pominvilla a Pariseho ale pochytal Schneider.

32:01
    Ďáblové mají tento důležitý zápas hodně dobře rozehraný. Vedou 2:0 a jsou lepším týmem.

32:47
    Greene vybojoval puk pro Fayna, který pálil od modré nepřesně.

33:18
    Po nahození Volčenkova byl kotouč sražen ven z hrací plochy. Vhazuje se v obranném pásmu Wild.

34:28
    Z druhé vlny podpořil útok hostí Scandella, branku však minul.

35:02
    Před brankovištěm se drali ke kotouči Henrique a Ryder, Divočáci se ubránili.

35:37
    Střelu Sutera zachytil Schneider. Následuje komerční přestávka.

35:41
    Další střela Sutera byla sražena do ochranné sítě. Další vhazování před Schneiderem.

36:20
    Fontaine pálil z ostrého úhlu, Schneider na místě.

37:01
    Eliáš byl v útočném pásmu zastaven hraničním zákrokem Brodina, vylučovat se nebude.

37:35
    Domácí se snaží dohrát druhou třetinu bez obdrženého gólu.

38:17
    Ruutu byl v útočném pásmu o něco rychleji, než do něj vjel s pukem Jágr – postavení mimo hru.

38:36
    Bude se vylučovat. Andy Greene potrestán za nedovolené bránění. Přesilovka pro Wild.

39:10
    Parise nahrál na pravý kruh Pominvillovi, ten minul!

39:30
    Hosté zahráli v přesilovce na icing.

40:00

I ve druhé třetině byli lepším týmem domácí, kteří v ní přidali do sítě Bryzgalova další trefu. Dokonce ve vlastním oslabení se trefil obránce Fayne a stanovil tak prozatimní stav na 2:0 pro Devils. Minnesota bude muset přidat zejména v četnosti střelby, pokud chce s průběhem utkání ještě něco udělat.

Střely na branku ve 2. třetině – 8:6, celkem – 18:12

Třetí třetina začne přibližně v 1:54.

40:01

40:21
    Minnesota právě vstřelila branku!
    Hosté využívají přesilovku a snižují na 2:1! Po 21 vteřinách třetí třetiny tečuje střelu Ryana Sutera ZACH PARISE. Asistence: Ryan Suter a Jared Spurgeon.

41:53
    Spurgeon nedovoleně bránil Giontu a je na dvě minuty vyloučen. Přesilová hra pro Devils.

42:12
    Ofsajd New Jersey.

42:41
    Henrique nabil Ryderovi, ten z voleje netrefil branku.

43:16
    Střelu Židlického z pravé strany vyrazil Bryzgalov.

43:33
    Domácí zvyšují na 3:1! Clowe našel krásnou zadovkou mezi kruhy JAROMÍRA JÁGRA, který se trefil do odkryté části branky. Bryzgalov se nestačil přesunout. Využitá přesilovka Devils. Asistence: Ryan Clowe a Travis Zajac.

44:59
    Mark Fayne vyloučen a přesilovku si zahrají Wild.

46:03
    Domácí se ubránili prvotnímu náporu soupeře a vyhodili.

46:36
    Ďáblové se znovu osvobozují.

47:00
    Domácí sehráli dobré oslabení, už jsou kompletní.

47:35
    Rychlý protiútok New Jersey zastavil Brodin pouze za cenu faulu na Zubruse. Padající útočník Ďáblů skončil v hostující brance i s gólmanem Bryzgalovem. Po reklamní pauze a vrácení klece Minnesoty na své místo začne přesilovka domácích.

47:43
    Dobrou práci odvedl Brodziak a Wild se osvobozují.

48:35
    Scandella vyhazuje.

49:01
    Tato přesilovka domácím moc nevychází, Minnesota se dobře brání.

49:36

50:18
    Suter střílel z velkého úhlu. Schneider se přitiskl ke své tyčce a puk zachytil. Následuje reklamní přestávka.

50:18
    Necelých deset minut před koncem třetí třetiny vedou Ďáblové o dva góly. Dokáží Divočáci závěr zdramatizovat?

50:23
    Ze stejné pozice jako Suter to zkoušel Parise, Schneider vyráží.

50:36
    Opět střela z ostrého úhlu a tentokrát si Schneider vybral slabší chvilku! Puk z hole MIKAELA GRANLUNDA mu proklouzl mezi chrániči a skončil za brankovou čarou! Je sníženo – 3:2. Asistence: Jared Spurgeon.

50:55
    Za držení je vyloučen Zubrus. Přesilovka pro Minnesotu.

51:41
    Schneider tentokrát výborně vyřešil závar před svým brankovištěm a jeho spoluhráči následně vyhodili.

52:07
    Od modré střílel Suter, Schneider puk zachytil.

52:44
    Domácí vyhazují.

52:56
    Devils kompletní.

53:26
    Travis Zajac ve středním pásmu zasáhl hokejkou do obličeje Fontaina! Další oslabení New Jersey.

53:59
    Zubrus domácí osvobozuje.

55:06
    Gionta posílá kotouč až k brance Minnesoty. Domácí se dobře brání.

55:28
    Hosté se prosazují dvě vteřiny po skončení přesilovky! Brodin nahrál na modrou Scandellovi, který propálil vše, co mu stálo v cestě. Kotouč ještě před brankovištěm lehce tečoval MATT COOKE, kterému je branka připsána – 3:3! Asistence: Marco Scandella a Jonas Brodin.

55:43
    Domácí si mohli vzít ztracené vedení bleskově zpět! Zajac nastřelil tyč a krátce poté Jágr neprostřelil Bryzgalova!

56:28
    Ránu Zubruse vyrazil Bryzgalov.

58:00
    Poslední dvě minuty třetí třetiny. Vypadá to na prodloužení.

58:36
    Nahození Salvadora minulo hostující branku.

59:01
    Poslední minuta třetí třetiny. Devils nastěhováni v útočném pásmu.

59:15
    Salvadorovu střelu schoval Bryzgalov do lapačky.

59:30
    Bekhend Brodziaka vyrazil Schneider.

59:38
    Na druhé straně to zkoušel Eliáš, Bryzgalov kotouč přikryl lapačkou.

59:38
    Domácí si berou oddechový čas.

59:49
    Nahození Rydera se snažil tečovat Jágr. Český veterán poté ještě zpoza branky nahazoval kotouč zpět před brankoviště, ale Bryzgalov černou pryž zalehl.

60:00

Ve třetí třetině Divočáci dokázali smazat dvoubrankové manko a vybojovali prodloužení!

Střely na branku ve 3. třetině – 10:10, celkem – 28:22

60:01

60:26
    Icing hostů.

60:56
    Jágr se vytočil až před brankoviště, Bryzgalov zasáhl úspěšně.

62:00
    Je rozhodnuto! Patrik Eliáš vyvezl kotouč z vlastního obranného pásma až před branku soupeře a nahodil ho před brankoviště, kde se po teči Adama Henriqua dostal až k ANDYMU GREENOVI, který neomylně zamířil do poloodkryté hostující klece! Devils tak v prodloužení vítězí. Asistence: Adam Henrique a Patrik Eliáš.

V prodloužení tohoto zápasu už byli šťastnější domácí, kterým přesně po dvou minutách nastavení trefil druhý bod Greene. Ani hráči Minnesoty však nemusí být příliš smutní. Vždyť po dvou třetinách prohrávali už 2:0, poté i 3:1, ale přesto dokázali po šedesáti minutách uhrát remízu 3:3 a získat tak do tabulky alespoň bod. Výrazný podíl na výhře Ďáblů měli i čeští hokejisté. Patrik Eliáš třikrát asistoval, Jaromír Jágr jeden gól vstřelil.

Marek ŽIdlický (NJD) 0+0, 2 střely, čas na ledě 21:03

To už je z mé strany pro dnešek vše. Děkuji za pozornost a u dalších online přenosů z NHL se v blízké budoucnosti těším na počtenou! (02:56:47)

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 17. Ryder (Eliáš, Henrique), 30. Fayne (Henrique, Eliáš), 44. Jágr (Clowe, Zajac), 62. Greene (Henrique, Eliáš) – 41. Parise (Suter, Spurgeon), 51. Granlund (Spurgeon), 56. Cooke (Scandella, Brodin)

Rozhodčí: O'Rourke, St. Pierre – Amel, Pancich

Diváci: 14772