New Jersey – Minnesota 4:3 (po pr.) | Philadelphia – Dallas 4:2 (kon.) | Montreal – Columbus 2:3 (kon.)
Ottawa – Tampa 4:5 (kon.) | Detroit – Pittsburgh 5:4 (po pr.) | Edmonton – Buffalo 1:3 (kon.)
Arizona – Florida 2:1 (kon.) | San Jose – Anaheim 3:2 (kon.) | Los Angeles – Washington 2:1 (2:1 po s.n.)
Ottawa Senators
4:5 (2:2, 1:1, 1:2)
Tampa Bay Lightning
Pátek 21.03.2014, 00:30 • Canadian Tire Centre, Ottawa • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:30.

Canadian Tire Centre v Ottawě uvidí od půl jedné středoevropského času zápas Ottawa Senators – Tampa Bay Lightning. Půjde již o čtvrtý z pěti vzájemných duelů v probíhající sezoně NHL. Ve třech předešlých střetnutích se přitom vždy radovali domácí. Dvakrát brala výhru Tampa, jednou ottawští Senátoři.

Oba týmy mají v poslední době odlišné starosti a v mužstvu z hlavního města Kanady právě veselo není. Senátoři čekají na vítězství již dlouhé čtyři zápasy. Naposledy se radovali v utkání s Winnipegem (5:3), poté ale následovaly porážky s Nashvillem, Montrealem, Coloradem a New Yorkem Rangers a postupová osmá příčka ve Východní konferenci se domácím vzdálila již na sedm bodů. Nejproduktivnějším hráčem Ottawy zůstává obránce Erik Karlsson se ziskem 62 bodů (17+45). Švédský stříbrný medailista ze Soči v posledních čtyřech zápasech nasbíral pět bodů. Ještě lépe se daří jeho spoluhráči Jasonu Spezzovi, který má z předchozích pěti zápasů na svém kontě bodů devět. Domácí mají problémy s gólmany, Nathan Lawson, jenž kryje záda Robinu Lehnerovi se zranil, a podle kouče Senators bude dnes druhým gólmanem Andrew Hammond. Dobrou zprávou je, že se již do tréninku zapojila jednička domácích Craig Anderson.

To Tampa už směle může uvažovat o vyřazovacích bojích. Tým z Floridy je na vítězné vlně, která postupně smetla konkurenční Panthers, New Jersey, Vancouver a Toronto. Naposledy "Bolts" ztratili body před deseti dny, kdy na domácím ledě nestačili na Phoenix 3:4 v prodloužení. Momentálně jsou s 83 body na třetím místě Východní konference. Klubovým statistikám vládne po odchodu Martina St. Louise do Rangers Fin Valtteri Filppula, který nasbíral 49 bodů (22+27), z toho 10 v posledních šesti zápasech. Na záda mu ale dýchá český olympionik Ondřej Palát (18+28). Daří se také Stevenu Stamkosovi, který v přecházejícím zápase s Torontem vstřelil hattrick a poslední čtyři zápasy znamenaly v jeho případě sedm bodů. "Bolts" nehlásí před duelem s Ottawou žádné zraněné.

Richard Pánik (TBL) 2+9

Ottawa Senators: Lehner – Methot, Karlsson, Phillips, Ceci, Cowen, Gryba – Michálek, Spezza, Hemský – MacArthur, Turris, Ryan – Hoffman, Zibanejad, Condra – Greening, Smith, Neil

Tampa Bay Lightning: Bishop – Hedman, Salo, Carle, Gudas, Brewer, Kostka – Killorn, Stamkos, Johnson – Palát, Filppula, Callahan – Brown, Pánik, Purcell – Malone, Thompson, Crombeen

Rozhodčí: Kimmerly, McCauley – Nowak, Sericolo.

00:01

00:23
    Tampa právě vstřelila branku!
    Tak to byl parádní vstup Tampy do utkání a ledová sprcha pro domácí. Ti nezachytili u mantinelu únik Hedmana, ten našel na kruzích zcela volného TEDDYHO PURCELLA, který z první nedal Lehnerovi šanci. Asistence: Victor Hedman a Tyler Johnson.

01:00
    Po úvodní bleskové akci tempo utkání trochu opadlo.

01:58
    Ale pořád jsou to hosté kdo je častěji u puku a tlačí se před Lehnera.

03:10
    Osmělují se i domácí, ale Bolts zatím mají na modré čáře vystavěnou neprostupnou hráz z bílých dresů...

03:58
    Filppula dostal přihrávku mezi kruhy, ale byl tísněn a trefil jen bránícího hráče před sebou.

05:20
    Český souboj pro Gudase, který důrazně na modré čáře zastavil průnik Aleše Hemského.

05:34
    Tampa si zahraje přesilovku. Hned po buly se podražení dopustil domácí Condra a dostává dvě minuty.

05:53
    V oslabení pálil kousek za modrou Turris, ale Bishop byl na místě a poradil si i se slabou dorážkou.

06:13
    Na druhé straně pálí Stamkos, ale i Lehner byl na místě.

07:02
    Tampa se nedokáže stabilně usídlit v útočném pásmu a Ottawa se dobře brání.

07:34
    Condra je na ledě, Ottawa v pěti.

07:46
    A Condra se hned zapojil do útočné akce, poté co si vyměnil puk s Ryanem, ale jeho střela z levého křídla končí na betonech Bishopa.

08:35
    Je tu další přesilová hra, tentokrát pro domácí. Carle dostává menší trest za hákování.

08:45
    Po zásahu Ceciho míří puk mimo ledovou plochu a Ottawa bude muset znovu dobývat útočné pásmo.

09:36
    Turris skvělou křížnou přihrávkou našel na pravém křídle Ryana, ten si srovnal puk a švihem vypálil, jenže Bishopova lapačka byla rychlejší!

10:32
    A role se obrátí. Přesilovka pro Tampu, Michálek inkasuje menší trest za držení.

10:35
    Tampa je kompletní.

10:44
    Ottawa právě vstřelila branku!
    Salo ve středním pásmu ztratil puk, sebral mu jej Turris, který vyslal do samostatného úniku CLARKA MACARTHURA a ten střelou mezi betony Bishopa v oslabení vyrovnává! Asistence: Kyle Turris.

12:38
    Hosté si berou své vedení zpět, když byl v nepřehledné situaci před Lehnerem nejdůraznější znovu TEDDY PURCELL a podruhé v zápase skóruje. Asistence: Victor Hedman a Tyler Johnson.

13:04
    Bude se znovu vylučovat, pomalu hrajeme déle v nestandardním počtu hráčů na ledě, než v situaci 5 na 5. Thompson dostává dvě minuty za podražení.

13:07
    Tak to bylo bleskové využití a gólová střelnice v úvodu utkání pokračuje. Po buly přťuknul Hoffman puk na modrou čáru ERIKU KARLSSONOVI a ten tvrdou ranou z voleje div že neprotrhl síťku Bishopovy branky. Asistence: Mike Hoffman a Jason Spezza.

14:28
    Hodně se teď hraje ve středním pásmu, že by se oba týmy začaly také více soustředit na defenzivu?

15:33
    A pro změnu je tu další vyloučení. Ceci při bránění Browna neuhlídal svoji hokejku a zasáhl útočníka Tampy v obličeji. Dostává dvě minuty...Uvidíme další branku?

16:33
    Minuta početní výhody je pryč a Tampa se téměř nedostala do útočného pásma.

17:12
    Ryan vystihl křížnou přihrávku a osvobozuje svůj tým.

17:33
    Tak to se hostům moc nepodařilo, byla to asi jejich nejslabší pasáž v první třetině. Ceci je na ledě.

19:06
    Čistotou dnešní utkání opravdu neoplývá. MacArthur dostává dvě minuty za krosček a to ještě rozhodčí přehlédli jasný zásah vysokou holí v obličeji Turrise. Přesilovka Tampy.

19:35
    Poměr sil na ledě se vyrovná až teď. Callahan nepřiměřeně atakoval v brankovišti Bishopa a dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

20:00

Střely na branku v 1. třetině

Ottawa 10
    Tampa 11

První třetina tohoto duelu nabídla tolik, co mnohdy nabídne celé utkání. Viděli jsme rychlou branku již po 23 vteřinách hry, dvě vyrovnání nepříznivého stavu, sedm vyloučení, gól v oslabení a využitou přesilovou hru už po třech vteřinách. Tento více než zajímavý duel bude pokračovat cca v 1:35.

20:01

20:01
    Hraje se ve čtyřech na obou stranách.

21:06
    Začíná zkrácená přesilovka Ottawy, MacArthur na ledě.

21:35
    Už se hraje v pěti.

22:43
    Teď je hra hodně neurovnaná, obay týmy mají problémy s přesností rozehrávky.

23:48
    Po další sérii nepřesností začínají domácí další útok od vlastní branky.

24:20
    Purcell chtěl zaskočit nenápadným bekhendem od mantinelu Lehnera a zaútočit na hattrick, ale gólman Ottawy byl i přes dotírajícího Johnsona pozorný.

24:57
    Rozhodčí si asi řekli, že už se hrálo příliš dlouho v pěti a posílají domácího Ryana na trestnou lavici za nedovolené bránění. Ten neochotně a s nevěřícím pohledem odjíždí.

25:43
    Hosté jdou znovu do vedení. VALTTERI FILPPULA sám přesnou dorážkou střely Paláta na brankovišti zakončil akci, kterou předtím důrazným průnikem zahájil. Využitá přesilovka. Asistence: Ondřej Palát a Sami Salo.

27:27
    A aktivita už je opět na holích domácích, kteří v útočném pásmu prohání první formaci Bolts.

28:55
    Palát nahazoval přes hráče od mantinelu na Lehnera, ale gólman Ottawy se zaskočit nenechal.

30:04
    Spezza zakombinoval na modré čáře s Hemským a pak se rozhodl vystřelit, ale jeho slabá střela tahem ani netrefila branku.

31:29
    Cowen složil u mantinelu Thompsona a tentokrát to prošlo bez povšimnutí rozhodčích.

32:15
    Ryan se kličkou do hřiště uvolnil mezi kruhy, ale Bishop se zaskočit nenechal a jeho střelu efektně chytá a ještě si jí sám tečoval do lapačky.

33:52
    Vhazuje se v obranném pásmu Tampy.

34:29
    Hemský se z pravého křídla protlačil až před branku, zkoušel bekhendovou kličku, ale Bishop mu v ní holí dokázal zabránit!

35:26
    Hoffman se prosadil přes Sala až do zakončení, ale přece jen nebyl úplně nerušen a jeho pokusu chyběla přesnost.

36:15
    Smith zkusil vystřelit z velkého úhlu, ale bránící hráč jeho pokus tečoval vysoko nad.

36:45
    Tyč Bishopovy branky po střele od modré!

37:32
    Tak to byla paráda s českým podpisem! Michálek ve středním pásmu přenechal puk ALEŠI HEMSKÉMU, ten využil rychlosti kterou měl, prohodil si puk mezi nohama, doslova si pohrál s Gudasem, jenž byl jen v roli komparzisty a přesnou forehandovou kličkou dotáhl své mistrovské dílo. Asistence: Milan Michálek.

38:42
    V závěru třetiny je tu zase poklidnější pasáž, hraje se ve středním pásmu.

39:20
    Lehner kryje puk a bude se vhazoval po jeho pravici.

39:26
    Ještě jedno vyloučení. Dvě minuty za hru vysokou holí pro hostujícího Callahana.

39:43
    Karlssonovu ránu od modré Bishop vyráží.

40:00

Střely na branku v 2. třetině

Ottawa 10
    Tampa 10

Po druhé třetině nám na obou stranách přibyla jedna branka, a stav tak zůstává vyrovnaný. Ubylo nejen branek, ale i vyloučení, když pykali pouze dva hráči. Největší parádu dosavadního průběhu zápasu zatím obstaral skvělou individuální akcí Aleš Hemský, díky kterému se Senators již pořetí dokázali na svého soupeře dotáhnout. Utkání pokračuje ve 2:27.

40:01

40:01
    Domácí dohrávají přesilovou hru.

40:54
    Spezza to dnes zkouší z poměrně obtížných pozic a i tentokrát Bishop jeho ránu švihem z levé strany kryje.

41:26
    Tampa hraje v plném počtu.

42:14
    Johnson se dobře probil přes hráče středem hřiště, ale poslední bránící soupeř jej vytěsnil mimo střeleckou pozici.

43:07
    Tampa vyhazuje na zakázané uvolnění. Těchto situací dnes příliš k vidění nebylo.

43:26
    Další Karlssonova dělovka od modré a levý beton Bishopa úřaduje.

43:48
    Nenápadná akce, ale přesné zakončení bekhendem pod horní tyčku v podání obránce ERICA BREWERA znamená opět vedení Tampy. Asistence: J.T. Brown a Alex Killorn.

45:19
    A jsou to opět domácí, kteří musí dohánět a napadají teď rozehrávku Bolts už v zárodku.

46:57
    Teď vysunuli své napadání i hosté, ale Ottawě se podařilo přejít do útočného pásma.

47:41
    Drobná potyčka mezi Gudasem a MacArthurem znamená vyloučení na obou stranách za hrubost. Hraje se 4 na 4.

49:06
    Stamkos se prosadil až do zakončení, ale byl hodně z úhlu a Lehner mu vykryl střelecký úhel.

49:13
    A Stamkos znovu v akci, když zpoza branky dobře našel Purcella, jeho zakončení z první Lehner kryje a hattrick to tak zatím není.

50:24
    Před dojíždějícími hosty Lehner raději přikryl puk a vhazovat se tak bude v pásmu Senators.

51:04
    Smith teď svému týmu vůbec nepomohl. Oplácel zákrok na svou osobu osekáváním Callahana a dostává dvě minuty. Paradoxem je, že ve skutečnosti ho předtím nezasáhl Callahan, ale byl to Palát.

51:58
    No a právě RYAN CALLAHAN se teď po přihrávce Paláta od mantinelu ranou z první přes hráče prosazuje, a znovu tak trestá nedisciplinovanost soupeře, jenž inkasuje v oslabení podruhé v zápase. Asistence: Ondřej Palát a Sami Salo.

53:00
    Pátá branka hodně otřásla plány domácích na vyrovnání a ti teď mají problémy s přechodem středního pásma.

54:15
    Bolts už se nikam neženou a hrají poctivě z defenzivy. Tvořit musí Ottawa.

55:08
    Hemský se před Bishopem tlačil do zakončení, bránící hráč mu ale v poslední chvíli sáhl holí do jeho střely a značně ji ztlumil.

56:48
    Tampa vytlačila soupeře z útočného pásma a Palát si teď háčkuje pukem ve středním pásmu, jakoby se nechumelilo. Hosté jsou očividně v pohodě.

57:04
    Lehner míří na střídačku a Ottawa bude hrát v šesti.

57:08
    A Ottawa snižuje. Domácí vyhráli buly a MILAN MICHÁLEK tečoval do branky střelu Karlssona. Senators dramatizují závěr zápasu. Asistence: Erik Karlsson a Jason Spezza.

58:15
    Teď závar na brankovišti Tampy a tak tak, že Bishop udržel puk před brankovou čarou!

58:41
    Ottawa si bere oddechový čas a bude pokračovat bez gólmana.

59:04
    Tak pozor, Callahan seknul Karlssona, dostává dvě minuty a Ottawa bude hrát přesilovku. Takže při hře 6 na 4 je tu velká šance na vyrovnání!

59:52
    Puk je sražen mimo ledovou plochu a ještě jedno vhazování před Bishopem.

60:00

Senátoři už to nestihli a i přes velké úsilí v závěru na body ani tentokrát nedosáhnou a připisují si pátou porážku v řadě. Naopak pro Tampu je to pátá výhra v řadě a nutno říci, že asi zasloužená, hosté ani jednou v utkání neprohrávali a ve třetí třetině dvougólovým trhákem rozhodli o svém úspěchu.

Richard Pánik (TBL) 0+0, 0 střel, čas na ledě 12:15

To je pro dnešek z mé strany vše, u dalších online přenosů z NHL se těším na shledanou. (03:20:51)

Robin Mana

Branky a nahrávky: 11. MacArthur (Turris), 14. Karlsson (Hoffman, Spezza), 38. Hemský (Michálek), 58. Michálek (Karlsson, Spezza) – 1. Purcell (Hedman, Johnson), 13. Purcell (Hedman, Johnson), 26. Filppula (Palát, Salo), 44. Brewer (Brown, Killorn), 52. Callahan (Palát, Salo)

Rozhodčí: Kimmerly, McCauley – Nowak, Sericolo

Diváci: 17 136