Barys – Ufa 2:3 (po pr.) | Magnitogorsk – Novosibirsk 3:2 (po pr.) | Petrohrad – Jaroslavl 4:5 (po pr.)
Lev – Doněck 3:4 (po pr.)
Lev Praha
3:4 (2:1, 1:1, 0:1 - 0:0, 0:0, 0:0, 0:1)
HC Donbass Doněck
Pátek 21.03.2014, 19:00 • Tipsport Arena, Praha • Play-off KHL

126:14
    Doněck právě vstřelil branku!
    Je rozhodnuto! Po 126 minutách a 24 vteřinách se v mezikruží objevil JEVGENIJ BĚLUCHIN, který propálil Vehanena. To je velká smůla pro Lev! Asistence: Maim Jakuceňa.

119:01
    Lev Praha a Donbass Doněck jsou majiteli rekordního utkání v historii KHL!

115:54
    Jakuceňa trefuje břevno!

113:30
    Obrovská šance pro Sekáče s Klepišem! Leighton ale všechny střelecké pokusy pochytal, to je neuvěřitelné.

101:20
    Bude se vylučovat! Donbass bude mít velikou příležitost rozhodnout. Podražením se provinil Nathan Oystrick.

98:54
    Sekáč prokličkoval až před bránu, Leightona ale nevymíchal.

92:50
    Vehanen vyrazil puk Běluchinovi přímo do nápřahu, dorážku ale fantasticky vykryl!

80:36
    Teemu Laine se dostal do šance, když jeho vlastní střelu vyrazil Vehanen přímo na jeho hůl. V rychlosti ale nedokázal usměrnit puk mezi betony finského gólmana.

73:09
    Birner odmítl rozhodnutí! Zívala na něj prázdná brána, netrefil puk ale ideálně.

61:37
    Rozjetý Sekáč se nacpal před obránce, který jej v úniku fauloval. Razin je vyloučen za podražení. Trestné střílení se však nekoná.

54:10
    Hostům se daří vyrovnat! Schovanou střelou propálil Vehanena se zakrytým výhledem MAXIM JAKUCEŇA. Asistence: Jevgenij Dadonov, Jevgenij Běluchin.

36:58
    Sekáč číhal u odkryté brány, střílenou přihrávku ale nezpracoval.

34:35
    Lev Praha právě vstřelil branku!
    To byla rychlost, Pražané se znovu dostávají do vedení. Jakub Matai se natlačil před branku a z blízkosti propasíroval puk na LUKÁŠE CINGELA, který jej dostal za Leightona! Asistence: Jakub Matai.

34:14
    Je vyrovnáno! Od modré čáry propálil Vehanena JEVGENIJ BĚLUCHIN! Asistence: Oskars Bartulis.

33:36
    Za držení je vyloučen Jakub Nakládal, přesilovku si zahraje Donbass.

30:43
    Hra se nám začíná přiostřovat, Po další střele na Leightona dostal od Koláře rukavicí do obličeje Jakub Matai. Po Kolářovi se hned vrhl Řepík. Nakonec je ale vyloučen jen český obránce Donbassu.

29:33
    Za vzájemné oplácení a následnou potyčku jsou vyloučeni na 2+2 minuty za hrubost Němec a Jakuceňa. Pokračuje se v plném počtu na obou stranách

28:02
    Teemu Laine ve velké šanci! Dostal puk do mezikruží a střelou zápěstím nevyzrál na připraveného Vehanena.

26:23
    Zackrisson ale vypíchnul hned po buly puk na modré čáře a upaloval s Thörnbergem na jediného obránce. Střela švédského kanonýra po Zackrissonově přihrávce však skončila mimo bránu!

26:13
    Martin Ševc bude vyloučen za držení soupeře. Donbass si zahraje přesilovku.

22:34
    O'Byrne se ale provinil držením jednoho ze soupeřů, a tak je rázem po tlaku lvů a přesilovku si zahrají hosté.

20:15
    Vrána byl blízko hattriku! Další odražený puk ale tentokrát Leighton dokázal vyrazit.

19:28
    Pražanům Fedotěnkovo vyloučení znatelně pomáhá. Po střele Mäenpääho se dostal puk znovu k PETRU VRÁNOVI, který opět dorazil puk za Leightona. Asistence: Mikko Mäenpää.

17:57
    Pražané vyrovnávají! Oystrickovu střelu od modré vyrazil Leighton k PETRU VRÁNOVI, který jednoduše doklepl puk za marně se natahujícího gólmana. Asistence: Nathan Oystrick, Mikko Mäenpää.

16:54
    A ta bude trvat pět minut, Fedotěnko je vyloučen na 5 minut plus do konce utkání! Hosté budou muset dohrávat bez svého kapitána.

16:54
    Síly na ledě se na sedm vteřin srovnají. Za naražení na hrazení je vyloučen Ruslan Fedotěnko. Klepiš se ale již za sedm vteřin vrátí na led a začne přesilovka lvů.

15:01
    Klepiš se při vracení z útočné třetiny dopustil nedovoleného bránění, a tak si přesilovku vyzkouší i Donbass.

07:21
    Lvi se dostali po delší době do útočného pásma a vykoledovali si faul. Za krosček je vyloučen Razin. Uvidíme první přesilovku dnešního zápasu.

06:51
    Fedotěnko si nabruslil k bráně a z nulového úhlu poslal puk na volného Jakuceňu, jeho další pokus z bezprostřední blízkosti zlikvidoval Vehanen.

04:12
    JEVGENIJ DADONOV se obtočil kolem brány a zasunul puk za Vehanenův beton. Asistence: Ruslan Fedotěnko,

Oliver Sálus

Branky a nahrávky: 18. Vrána (Oystrick, Mäenpää), 20. Vrána (Mäenpää), 35. Cingel (Matai) – 5. Dadonov (Fedotěnko, Jakuceňa), 35. Běluchin (Bartulis), 55. Jakuceňa (Dadonov, Běluchin), 127. Běluchin (Jakuceňa)

Lev Praha: Vehanen – Mäenpää, Ševc, Oystrick, Němec, Gragnani, O'Byrne, Nakládal – Klepiš, Novotný, Azevedo – Sekáč, Vrána, Thörnberg – Birner, Zackrisson, Řepík – Kubalík, Cingel, Matai – Pacovský.
    HC Donbass Doněck: Leighton – Koněv, Kolář, Wilson, Podhradský, Bartulis, Razin, Silnicky – Laine, Virtanen, Kiiskinen – Dadonov, Fedotěnko, Jakuceňa – Blagoj, Varlamov, Kašpar – Torjanik, Běluchin, Zacharov.

Rozhodčí: Anisimov, Gofman – Medveděv, Birin