Vlašim – Kladno 2:3 (kon.) | Letohrad – Karviná 5:1 (kon.) | Třinec – Jihlava 4:2 (kon.)
Hr. Králové – Pardubice 1:2 (po s.s.) | Most – Kert Park Praha 4:5 (2:3 po s.s.) | Plzeň – Ústí n/L 2:5 (kon.)
SK Hokejbal Letohrad
5:1 (1:0, 2:1, 2:0)
HbK Karviná
Sobota 22.03.2014, 14:00 • Letohrad • CROSSDOCK Extraliga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.

Dobrý den z prosluněné letohradské hokejbalové arény, kde úderem druhé hodiny odpolední začne utkání 19. kola hokejbalové FORD Credit extraligy hokejbalu mezi týmy Letohradu a Karvinou. Dnešní utkání je pro oba týmy velmi důležité, vítěz se totiž posune v tabulce směrem výš a v případě, že Plzeňští splní papírové předpoklady a porazí Ústí nad Labem, může vítěz dnešního zápasu poskočit i o dvě příčky nahoru.

Domácí Letohrad je aktuálně v tabulce s 11 body poslední. V minulém kole se mu ale podařilo zvítězit v Třinci, a to 1:2 po gólech Pavla Kormundy a Jaromíra Protznera. Aktuální skóre Letohradských je 39:70 a kanadské bodování vede s 15 KB David Halbštát.

Hostující Karviná obývá jedenáctou příčku tabulky, na kontě má 12 bodů. Na minulý zápas by Karvinští jistě rychle rádi zapomněli, od Hradce Králové totiž na domácím hřišti "dostali" 7:1, jediný gól Karviné vstřelil Adam Pilch. Skóre Slezanů je 33:71 a kanadskému bodování vévodí s 9 KB Martin Kurz.

Můžeme tedy očekávat bitvu o každý centimetr hřiště a odpověď na otázku, kdo zůstane na posledním místě tabulky, se dozvíme už dnes v pozdním odpoledni.

Do začátku utkání zbývá zhruba 40 minut, oba týmy mají za sebou rozcvičku a v kabinách se připravují na rozstřelbu.

SK Hokejbal Letohrad: Šimara (Janoušek) – Adamec (C), Košťál, Malík, Bělohlávek, Kvaizar, Krejsa, Štefka, Lux, Grund, Halbrštát, Kormunda, Kovář, Tesař, Vychytil, Forman

HbK Karviná: Vašek (Horvát) – Tomiczek, Pala st., Kurz (C), Pietrasz, Kubica, Hercig, Pilch T., Farský, Kopic, Pala ml., Kasperlík

Do začátku utkání zbývá šest minut, oba týmy jsou ještě v kabinách.

Před začátkem utkání proběhne minuta ticha, kterou hráči uctí památku zesnulého dlouholetého člena předsednictva a předsedy regionu Čechy – Sever Ing. Ladislava Grunta.

Minuta ticha proběhla, týmy se už připravují na úvodní buly, na které se proti sobě skloní Jiří Krejsa a Martin Pala ml.

00:01

0:51
    Letohrad začal aktivně, před brankářem hostí se o prolomení nuly pokoušela dvojice Kovář – Krejsa.

1:14
    První vyloučení – za nedovolení bránění je vyloučen karvinský Tomáš Tomiczek.

1:34
    Kombinace domácích Krejsy a Košťála ve středním pásmu nakonec končí vyhozením míčku mimo hřiště. Po dalším vhazování tvrdě od modré pálí Krejsa.

2:06
    Teď pálil Štefka, odražený míček od mantinelu jen těsně mimo doráží Košťál. Poté znovu od modré tvrdě střílí Krejsa.

3:14

3:39
    Do brejku se dostal karvinský Kubica, míček ale brzdí opora v letohradské bráně Šimara.

5:22
    Letohrad je stále aktivnějším týmem, teď od modré před branku nahrál Halbrštát a Vychytil z první pálil. Brankář Karviné Vašek je ale pozorný.

6:38
    Další kombinace Letohradu – od modré Štefkovi nahrál Halbrštát, ten posunul míček Vychytilovi. Rozhodčí ale akci přerušuje – píská posunutou bránu.

7:07
    Karviná se do pásma dostává jen velmi zřídka a příliš dlouho se tam nikdy nezdrží.

8:39
    Ani famózní střela z mezikruží hrající legendy Kormundy Letohrad do vedení nedostala!

9:34
    Teď velmi nebezpečně poslal míček na letohradskou branku Martin Kurz, Šimara ale lapačkou balonek zastavuje a rozehrává Kvaizarovi.

10:59
    Na červené míček zastavuje domácí Štefka, posílá Tesařovi. Odražený míček ale zasahuje do obličeje hostujícího Tomiczka a rozhodčí přerušuje hru.

11:38
    Hra se přestěhovala do karvinského pásma, ti ho ale opět dlouho neudrželi a Letohrad opět útočí.

12:28
    Před brankou Karviné se pokouší prosadit Krejsa, karvinský brankář Vašek ale míček čape do lapačky.

13:24
    Letohrad právě vstřelil branku!
    Při signalizované výhodě se domácí hráči ujímají vedení, když Vaška z dorážky propálil FILIP ŠTEFKA. Asistence: David Tesař, Jiří Krejsa.

13:24
    Gólem byl potrestán faul Ondřeje Kasperlíka (napadení).

14:30
    Karviná se pokouší skóre srovnat, Letohrad vyhazuje na zakázané uvolnění.

15:00

Po první třetině vedou domácí o gól, o který se postaral Filip Štefka. Střely po první třetině jsou 12:5.

Další třetina začne přibližně v 14:36.

15:01

15:35
    Hra pokračuje ve zběsilém tempu, teď Šimarovu pozornost prověřil Pietrasz.

16:04
    Karviná právě vstřelila branku!

Je srovnáno. Nadvakrát míček do branky dopravil RADIM PIETRASZ – 1:1. Asistence: Ondřej Farský, Martin Kurz.

17:37

Na pravý kruh dostal nahrávku od Luxe kapitán MIROSLAV ADAMEC a střelou po zemi propálil Vaškovy betony – 2:1. Asistence: Jan Lux.

17:37
    Osobní desetiminutový trest za nesportovní chování dostává karvinský Martin Pala ml.

18:44

A je to 3:1. Zpoza branky se vytočil Kovář, nahrál do mezikruží PAVLU KORMUNDOVI a ten zvyšuje na 3:1. Asistence: Michal Kovář, Jiří Krejsa.

19:10
    Za sekání je vyloučen domácí David Tesař.

19:39
    Od červené tvrdě pálí Martin Kurz, Šimara bravurním zákrokem lapačkou míček vytáhl.

19:57
    Další střela od červené, tentokrát střílel Tomáš Tomiczek. Šimara vyráží.

20:29
    Znovu Tomiczek, tentokrát střílel od modré. Šimara jej zastavuje celým tělem.

20:56
    Za karvinskou brankou zůstává ležet Tomáš Tomiczek, zřejmě po střetu s Krejsou. Vylučovat se ale nebude.

21:10

22:19
    Za krosček na karvinského brankáře je vyloučen letohradský Jan Lux. Karviná hraje další přesilovku.

22:35
    Karviná ostřeluje letohradskou branku, Šimara ale drží.

23:50
    Dvě šance krátce za sebou měl letohradský Krejsa.

24:19

24:43
    Lux se z trestné ihned hnal do útoku, jejich snaha ale vyšla naprázdno.

24:58
    Za držení na Luxe je vyloučen karvinský hrající trenér Martin Pala st.

26:06
    Dobře připraven byl před brankou hostí Vychytil, míček mu ale utekl. Po chvíli pálí od modré Krejsa.

26:58

27:53
    Obrovskou šanci promáchl Jan Lux – míček po střele od červené z hokejky Malíka mířil okolo odkryté Vaškovy branky. Lux ale promáchl.

28:11
    Po vyhrané buly střílel Kovář, jeho střela ale přes soupeřovu obranu neprošla.

29:37
    Ve hře je zpět už i Martin Pala ml, kterému skončil osobní trest. Hraje se ve zběsilém tempu, které diktuje domácí tým

30:00

Viděli jsme druhou třetinu, ve které nechybělo napětí ani vstřelené branky. Letohrad hraje ve vysokém nasazení a zdá se, že si kráčí pro výhru. Je ale předčasné dělat závěry, snahu nelze upřít ani soupeřovi, jehož tým dnes z poloviny tvoří starší dorostenci. Jak tedy asi dopadne třetí dějství? Střely za druhou třetinu byly 15:7.

Další třetina začne přibližně v 15:15.

30:01

31:25
    Za podražení na Kvaizara dostává dvě minuty karvinský Tomáš Hercig.

31:47
    Velmi dobře měl k využití přesilovky našlápnuto Krejsa, jehož střelu do červené ale neměl před brankou kdo dorazit.

33:05

34:05
    Za sekání je vyloučen hostující Tomáš Tomiczek.

34:43
    Karvinští vyhazují na zakázané uvolnění, Šimara ale míček zastavuje. Krejsa vrací míček do pásma, vyhazuje jej ale ze hřiště.

35:08

Přesně na hokejku Kovářovi nahrál od zadního mantinelu Halbrštát a MICHAL KOVÁŘ zavěšuje do levého horního rohu – 4:1. Asistence: David Halbrštát, Filip Štefka.

35:57
    Za nedovolené bránění je vyloučen domácí Filip Forman.

36:09
    Snahu Pietrasze dostat se před letohradskou branku přetíná píšťalka rozhodčího – postavení mimo hru.

37:30
    Polovina třetiny je odehrána, probíhá změna stran brankářů.

37:57

37:57
    Šimara musel čelit snad čtyřem dorážkám od Herciga, všechny ale zvládl s bravurou sobě vlastní.

39:22
    Letohrad kombinuje v útočném pásmu, střílel nejprve Vychytil, poté Kovář, nic se ale neujalo.

40:27
    Za nebezpečnou hru vysokou holí dostává dvě minuty domácí David Tesař.

41:08
    Karvinský Kubica střílel z pravého kruhu, Šimara vyráží a míček mizí kdesi v lesíku za hřištěm.

42:27

43:04
    Zbývají poslední dvě minuty zápasu a zdá se, že Letohrad si kráčí pro další výhru.

43:21
    Před brankou se strhla potyčka mezi Kovářem a hostujícím Tomiczkem, kterou řeší rozhodčí domluvou.

43:38

Z mezikruží střílel Kormunda a k dorážce se jako blesk přihnal MICHAL KOVÁŘ a přehodil míček přes položený beton brankáře Vaška – 5:1. Asistence: Pavel Kormunda.

44:30
    Karvinští se ještě snaží korigovat výsledek, je už ale rozhodnuto.

45:00

Zápas 19. kola hokejbalové FORD Credit extraligy hokejbalu je u konce a dnes vítězství zaslouženě bere domácí tým Letohradu. Ten se díky zisku tří bodů posouvá na 11. místo tabulky a bude čekat, jak dopadne Ústí nad Labem v Plzni.

Střely ve třetí třetině byly 10:12, celkově 37:24.

Dnešní utkání sledovalo 80 diváků.

Oba týmy hrají i zítra. Letohrad vyjíždí k derby do Pardubic, kde hraje s Autoskláři od 16:00 hodin, Karviná doma od 15:30 hodin hostí Třinec.

Děkuji Vám za pozornost a přeji příjemný zbytek sobotního dne. (15:52:29)

Iva Janoušková

Branky a nahrávky: 14. Štefka (Tesař, Krejsa), 18. Adamec (Lux), 19. Kormunda (Kovář, Krejsa), 36. Kovář (Halbrštát, Štefka), 44. Kovář (Kormunda) – 17. Pietrasz (Farský, Kurz)

Rozhodčí: Krist Mário, Černý Martin