NY Rangers – Arizona 4:3 (po pr.) | Philadelphia – Los Angeles 2:3 (kon.) | Tampa – Ottawa 3:4 (0:1 po s.n.)
Boston – Montreal 1:2 (0:1 po s.n.) | Dallas – Winnipeg 2:1 (kon.) | Calgary – San Jose 2:1 (1:0 po s.n.)
po s.n. (1:0)
Calgary Flames
2:1 (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0)
San Jose Sharks
Úterý 25.03.2014, 02:00 • Scotiabank Saddledome, Calgary • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Vítám tu všechny příznivce hokeje. Noční program NHL přináší mimo jiné souboj předposledního týmu tabulky Západní konference s druhým, tedy Calgary FlamesSan Jose Sharks. Zatímco Plameny už sezónu jen dohrávají a testují hokejisty pro příští ročník, Žraloci bojují o co nejlepší výchozí pozici pro play-off. Hosté jsou tak velkým favoritem tohoto zápasu.

Žraloci prožívají velmi povedenou Základní část. Nasbírali už rovných 100 bodů a v tabulce Západní konference jsou druzí se ztrátou tří bodů na vedoucí St. Louis. Sharks se opírají zejména o kvalitní ofenzivu, ve které hrají prim nejlepší nahrávač soutěže Joe Thornton nebo výtečný kanonýr Joe Pavelski. Z posledních desíti zápasů San Jose padlo jen třikrát a před závěrem sezóny tak nabralo solidní formu.

Nejproduktivnější hráč: Joe Thornton – 69 bodů (11+58)
    Nejlepší střelec: Joe Pavelski – 34 gólů

Plameny už dávno ztratily naději na postup do play-off. Aktuálně mají na kontě 65 bodů a v Západní konferenci je horší už jen Edmonton. Zbytek sezóny tak v Calgary využívají především na to, aby ohráli mladé hokejisty pro příští ročník. Nynější forma kanadského celku však není úplně špatná, z posledních deseti Zápasů tak Flames šestkrát zvítězili a čtyřikrát prohráli. Naposledy v bitvě dvou týmů z chvostu tabulky deklasovali Edmonton na jeho ledě 8:1.

Nejproduktivnější hráč: Jiří Hudler – 46 bodů (15+31)
    Nejlepší střelec: Mike Cammalleri – 23 gólů

Vzájemné zápasy
    20. 10. 13: San Jose – Calgary 6:3
    13. 11. 13: Calgary – San Jose 2:3 po prodl.
    21. 01. 14: San Jose – Calgary 3:2
    31. 01. 14: Calgary – San Jose 4:1

Československá stopa
    Jiří Hudler (CGY) – 64 zápasů, 46 bodů (15+31)
    Ladislav Šmíd (CGY) – 70 zápasů, 7 bodů (2+5)
    Martin Havlát (SJS) – 39 zápasů, 15 bodů (8+7)

Calgary Flames: Ramö (MacDonald) – Brodie, Giordano, Wotherspoon, Šmíd, Butler, Russell – Hudler, Stajan, Glencross – Byron, Backlund, Cammalleri – Bouma, Monahan, Agostino – McGrattan, Colborne, Westgarth. Trenér: Bob Hartley

San Jose Sharks: Stalock (Niemi) – Demers, Vlasic, Boyle, Stuart, Braun, Irwin – Burns, Thornton, Pavelski – Nieto, Couture, Marleau – Havlát, Sheppard, Wingels – Burish, Desjardins, Kennedy. Trenér: Todd McLellan

Rozhodčí: Jackson, Lemelin – Cherrey, Henderson.

Ve Scotiabank Saddledomu je již vše připraveno k zahájení utkání mezi Calgary Flames a San Jose Sharks.

00:01

01:09
    Střelu Byrona zachytil Stalock. První zákrok hostujícího gólmana.

01:18
    Domácí se dostali k dalšímu zakončení hned po buly, Stalock opět na místě.

01:26
    Zakázané uvolnění Žraloků.

01:45
    Thornton potvrdil svou pověst nahrávače parádní přihrávkou od brankové čáry, kterou vyzval ke skórování Pavelského. Toho vychytal Ramö.

01:57
    Nyní je ale Joe Thornton vyloučen a domácí si zahrají přesilovku.

02:46
    Od modré pálil Giordano, Stalock vyrazil.

03:02
    Monahan před brankovištěm promáchl kotouč.

03:29
    Zákrok Stalocka po zakončení Colborna.

03:58
    Colborne měl velkou šanci, když obdržel přihrávku na vzdálenější tyčku, ale poloodkrytou branku netrefil! Nyní jsou hosté již v plném počtu.

04:38
    Kotouč opustil hrací plochu, vhazovat se bude před brankou Flames.

05:17
    Sharks začali zápas ospale, živější jsou zatím domácí.

06:01
    Wingels nahodil kotouč na Ramöho a Sheppard se snažil dotlačit puk za čáru i s domácím gólmanem. Ten ale odolal.

06:41
    Skvěle Ramö! Domácí gólman už se zdánlivě ocitl mimo hru, ale ještě se stačil natáhnout do ukázkového provazu a takto zlikvidovat pokusy Boyla i Nieta, které by už jinak mířily do odkryté klece!

07:28
    Hosté přidávají na aktivitě. S Nietovou tečí i střelou Irwina si poradil Ramö.

08:36
    Ranou z pravé strany se prezentoval Glencross, Stalock vyráží.

09:20
    Obránce Russell sám zavezl kotouč do útočného pásma a stačil i vystřelit. Stalock puk drží na hrudi.

09:24
    Po vhazování to zkusil Agostino, Stalock opět zasahuje.

09:54
    Žraloci budou hrát přesilovku. Za faul za brankou soupeře je vyloučen Joe Colborne.

10:31
    Ramö odolává přesilovkovému náporu soupeře. Teď svůj tým uklidnil po střele Boyla od modré, kterou zachytil lapačkou.

10:51
    Domácí vyhodili.

11:11
    Thornton našel před brankou Pavelského, Ramö stačil zareagovat a puk vytěsnil do bezpečí.

11:28
    Flames se osvobozují vyhozením.

11:56
    V závěru domácího oslabení likviduje Ramö jedovatou střelu Nieta.

11:56
    Máme tu komerční přestávku.

12:09
    Icing San Jose.

12:19
    Za nastřeleným kotoučem se vydal Wingels a dostal se i ke střele. Ta však byla poměrně lehkou kořistí pro Ramöho.

12:44
    Westgarth nedokázal vyhodit a v dobré pozici se tak ocitl Kennedy. Branku Calgary ale netrefil.

13:43
    Cammalleri hledal rozjetého Byrona. Ten už však nedokázal předat kotouč před branku Backlundovi.

14:04
    Ofsajd Calgary. Následuje reklamní přestávka.

14:04
    Hráči San Jose vedou na střely už 15:6.

14:30
    Puk sražen mimo hrací plochu. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

15:25
    Po střele Desjardinse bylo před domácím brankovištěm velké horko, ale puk nedopravil za Ramöho Sheppard, ani nikdo jiný.

15:58
    Cammalleri nabídl puk před branku Byronovi, kterému v lepším zakončení zabránil faulem Boyle. Domácí si zahrají přesilovou hru.

17:07
    Ránu Giordana zblokoval Wingels.

17:19
    Další bomba Giordana branku hostí minula.

17:43
    A teď hosté vyhodili.

17:59

18:11
    San Jose právě vstřelilo branku!
    Hosté se hned po skončení oslabení dostali do útoku. Nieto po pravém křídle pronikl až do útočného pásma, kde se uvolnil na střed hřiště a jeho střelu jeden z bránících hráčů přizvedl tak, že kotouč dopadl přímo před hůl JAMESE SHEPPARDA, který ho nadvakrát uklidil za záda Ramöho. Asistence: Matt Nieto a Dan Boyle.

19:01
    Poslední minuta první třetiny.

19:42
    Kennedy z rohu kluziště posílal puk před branku, tam ho však sebral vracející se Stajan.

19:49
    Ofsajd domácích.

20:00

Utkání zahájili aktivněji hráči Calgary, ale Žraloci se postupně zahřáli do provozní teploty a začali soupeře přehrávat. Domácí brankář Ramö tak musel řešit řadu ošemetných situací, ovšem v čase 18:11 už proti Sheppardovi neuspěl ani on. Calgary tak po první třetině prohrává se San Jose 0:1.

Střely na branku v 1. třetině – 8:18

Další třetina začne přibližně ve 3:06.

20:01

20:43
    Kapitán Sharks, Joe Thornton dobře zapracoval v defenzivě a v obranném pásmu odebral hráčům soupeře kotouč.

21:49
    Od modré pálil Irwin, Ramö vyrazil. Další pokus Boyla pak skončil v ochranné síti.

22:27
    Až mezi kruhy se dokázal s kotoučem natlačit Monahan a po jeho střele musel jít Stalock hodně rychle do rozkleku. Hostující brankář to zvládl a udržel tak svému týmu vedení.

23:30
    Žraloci dobře forčekují a domácí tak mají problémy s rozehrávkou ze svého obranného pásma.

24:20
    Sheppard nahrál před branku Havlátovi, který nedokázal zblízka zasunout puk za Ramöho!

25:07
    Byron nahrál na levý kruh Cammallerimu, který hostující branku minul.

25:39
    Domácí druhá formace měla dobré střídání, ale nyní se již Sharks vymanili.

26:48
    Icing hostí, hra se stěhuje před Stalocka.

27:04
    Westgarth s Boumou nedokázali zblízka dotlačit puk za ležícího Stalocka!

27:42
    Z vrcholu pravého kruhu vypálil z voleje Boyle. Ramö předvedl krásný semafor a našel kotouč v lapačce!

27:42

28:14
    Velké šance domácích! Glencross zblízka nadvakrát nepřekonal Stalocka a po něm Wotherspoon od modré jen těsně minul hostující klec!

29:39
    Z úhlu zakončoval bekhendem Backlund, Stalock vyráží.

30:31
    Hra se přelévá ze strany na stranu! Na jedné straně měl obrovskou šanci Russell, který zůstal sám před Stalockem, ale brankáře Sharks nepřekonal. Žraloci se poté okamžitě vydali do protiútoku, který zakončil nepřesnou ranou z levého kruhu Kennedy.

31:12
    Zakázané uvolnění Sharks.

31:20
    Následuje další icing hostí.

31:41
    Cammalleri hledal zpětnou přihrávkou Backlunda, ten se ale k zakončení nedostal.

31:55
    Nyní už ano, ale Stalock byl na místě.

32:12
    Backlund si najížděl za záda hostující obrany, ale Stalock vyjel ze svého brankoviště a u kotouče byl první.

32:33
    Plameny se prezentují sympatickým herním projevem. Ve druhé třetině soupeři pořádně zatápí.

33:25
    Backlund za brankou obral Brauna a byla z toho další zajímavá příležitost pro domácí. Ani teď se ale skóre nemění.

34:09
    Domácí Ladislav Šmíd je vyloučen za nedovolené bránění. Přesilovou hru si vyzkouší Žraloci.

34:27
    Domácí soupeře zahnali až do jeho obranného pásma.

34:40
    Od modré pálil Burns a Pavelski s Marleauem se před brankovištěm snažili dorážet. Ramö však drží kotouč.

35:16
    Byron přebruslil Boyla, ale hostující bek ho alespoň stihl vytlačit za branku, odkud už Sharks nebezpečí nehrozilo.

35:37
    V oslabení vypálil Monahan, Stalock si připisuje úspěšný zákrok.

36:10
    Flames kompletní.

36:44
    Giordano nabil na modrou Byronovi, ale ten zaváhal a ztratil kotouč.

38:00
    Calgary právě vstřelilo branku!
    Domácí se dočkali zaslouženého vyrovnání! Plameny teď doslova rozebraly defenzivu soupeře, když Wotherspoon na modré naznačil střelu, ale místo toho našel křížnou přihrávkou před brankou nepokrytého JOA COLBORNA a ten zamířil do odkryté části klece. Stalock se sice přesouval skluzem, ale domácí forvard kotouč zvedl do horní poloviny branky. Asistence: Tyler Wotherspoon a Curtis Glencross.

39:01
    Poslední minuta druhé třetiny.

39:50
    Domácí soupeře v závěru třetiny zmáčkli. Giordanova rána vypadala nebezpečně, ale trefila jen obránce Vlasice.

40:00

Ve druhé třetině byli lepší Flames, kteří soupeře přestříleli, vytvořili si řadu šancí a dvě minuty před jejím koncem se dočkali i vyrovnání, když se po krásné nahrávce Wotherspoona trefil Colborne. Calgary je tak favorizovaným Žralokům zatím velmi důstojným soupeřem.

Střely na branku ve 2. třetině – 12:4, celkem – 20:22

Další třetina začne přibližně ve 3:59.

40:01

40:10
    Hned je tu první vyloučení třetí třetiny. Thornton zahákoval Hudlera a je tu přesilovka Calgary.

40:43
    Monahanovu skrytou střelu před brankou tečoval Backlund, kotouč ale zamířil vedle tyče.

41:19
    Brodie od modré netrefil branku.

41:44
    Vyhozený kotouč skončil na střídačce Flames. Vhazovat se bude v obranném pásmu Sharks.

41:51
    Cammalleri nastřelil pouze Stuarta.

42:11

42:35
    Boylovu ránu vyrazil Ramö a Sheppard se svým pokusel o dorážku také neuspěl.

43:08
    Domácí hráči se ocitli pod tlakem, už toho mají plné zuby.

43:50
    Vlasic přebral kotouč těsně za modrou čarou, je z toho ofsajd.

44:29
    Hudlerovu střílenou přihrávku tečoval Stajan a Stalock se jen otáčel za sebe, protože vůbec netušil, kde puk je. Gól z toho naštěstí pro něho není.

45:09
    Bouma se u mantinelu střetl s Braunem a sám si u toho ublížil. Z ledu se tak sbíral jen těžce.

46:45
    Před branku si vyjížděl Wingels. Už se chystal k bekhendovému zakončení, ale zezadu ho obral o kotouč Monahan.

47:28
    Máme tu reklamní přestávku.

48:07
    Desjardins poslal puk do ohně před branku, Ramö své brankoviště ustrážil.

48:32
    Po přihrávce Hudlera měl gól na holi Glencross, Stalock ale předvedl bleskový přesun a dokázal domácího útočníka vychytat!

49:01
    Po buly se opřel do puku Havlát a trefil tyč!

49:45
    Ofsajd San Jose.

50:26
    Už začala poslední desetiminutovka.

50:48
    Marleau přenechal kotouč Kennedymu, který však z mezikruží nezacílil přesně.

51:10
    Na druhé straně pálil tvrdě Wotherspoon, leč branku netrefil.

51:46
    Icing Calgary.

51:50
    Po buly pálil Boyle, kotouč byl sražen mimo hrací plochu. Následuje reklamní přestávka.

51:59
    Hostující hráči hned třikrát pálili směrem na domácí branku, ale všechny rány byly zblokovány.

53:03
    Dopředu vyrazili Stajan s Hudlerem. Prvně jmenovaný však zakončoval z téměř minusového úhlu a to gólem skončit nemohlo.

53:45
    Marleau trefil jen protihráče, stále 1:1.

54:33
    Pavelski předal kotouč najíždějícímu Boylovi, který zakončoval z mezikruží. Ramö byl však opět na místě!

54:33
    Poslední reklamní přestávka zápasu.

54:52
    Po střele Pavelského zvonila tyčka domácí branky!

55:55
    Žraloci by rádi rozhodli zápas ještě v normální hrací době.

56:11
    Glencross otestoval Stalocka dalekonosnou střelou, hostující brankář pozorný.

56:42
    Sharks bylo odpískáno postavení mimo hru.

57:04
    Velký závar před domácí brankou, ale kotouč za záda Ramöho nedostal ani dorážející Sheppard.

57:58
    Glencross zablokoval hned dvě dělovky Irwina!

58:08
    Domácí se osvobozují jen za cenu icingu. Bob Hartley si bere time-out, aby dopřál své unavené pětici odpočinek.

58:29
    Stajan vyvezl kotouč do útočného pásma a domácí mohou vystřídat.

59:01
    Poslední minuta třetí třetiny.

59:32
    Vypadá to na prodloužení, domácí vyhodili tak, že to není icing.

60:00

Ve třetí třetině branka nepadla a o vítězi utkání tak musí rozhodnout prodloužení, případně nájezdy. Žraloci ve třetí části nastřelili dvakrát tyč, ale to jim není nic platné.

62:08
    Burnsovu střelu od levého mantinelu vyrazil do ochranné sítě Ramö.

62:27
    Brodieho nahození tečoval Stajan a Stalock měl co dělat, aby kotouč před brankovou čarou zastavil.

63:29
    Rozhodnutí nepřinesla ani akce, kterou táhli Butler s Cammallerim.

64:01
    Poslední minuta prodloužení.

64:12
    Stalock raději přidržel v lapačce nahození Šmída.

64:32
    Brodie se málem dostal do velké šance, mezi kruhy mu však vypíchl kotouč Thornton.

64:46
    Thornton se připomněl také na druhé straně, když nahrál Pavelskému mezi kruhy. Ten ale netrefil branku.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Rozhodující gól nepřineslo ani rušné prodloužení. Rozhodnou nájezdy.

Střely na branku v prodloužení – 2:2, celkem – 27:34

Samostatné nájezdy začínají.

Joe Colborne zkusil kličku do forhendu, ale Stalock zakročil pravým betonem.

Bekhendovou kličku Marleaua vystihl Ramö. Také on měl beton na svém místě.

Bekhendový blafák vytáhl také Jiří Hudler, ale Stalock byl úspěšnější.

Joe Pavelski nic nevymýšlel, vystřelil, ale Ramö vyráží.

Mike Cammalleri...

Cammalleri vypálil nad Stalockovu lapačku a posílá Flames do vedení – 1:0!

Sheppard Ramöho nepřekonal a domácí tedy vítězí!

V samostatných nájezdech zvítězil tým Calgary Flames.
    Autorem branky je MIKE CAMMALLERI.

V samostatných nájezdech už byly úspěšnější Plameny, které zvítězily díky trefě Cammalleriho ze třetí série. Připomeňme si, že skóre zápasu otevřel v 19. minutě hostující Sheppard a ve 38. minutě vyrovnával na 1:1 Colborne.

Martin Havlát (SJS) 0+0, 3 střely, čas na ledě 15:20

S konstatováním, že Calgary porazilo San Jose 2:1 po nájezdech, se s Vámi loučím a někdy v budoucnu se těším u onlajnů z NHL opět na počtenou! (05:04:11)

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 38. Colborne (Wotherspoon, Glencross), rozh. náj. Cammalleri – 19. Sheppard (Nieto, Boyle)

Rozhodčí: Jackson, Lemelin – Cherrey, Henderson

Diváci: 19829