Čeljabinsk – Omsk 6:4 (kon.) | Minsk – Čerepovec 3:0 (kon.)
Traktor Čeljabinsk
6:4 (0:1, 3:0, 3:3)
Avangard Omsk
Čtvrtek 27.03.2014, 09:00 • "Traktor" Arena, Čeljabinsk, kap. 7500 diváků • KHL - Pohár naděje

Ode mne je to v tuto chvíli již vše, přeji pěkný den! (11:21:08)

Štefan Růžička (OMS) 0+0, 1 střela, čas na ledě 17:57

Přestřelka ve třetí třetině nabídla celkem šest branek, o které se oba celky rovnoměrně rozdělily, což znamená že domácí nakonec vítězí o dvě branky v poměru 6:4 a snižují stav semifinálové série o "Pohár naděje" na 1:2. Traktor si výhrou v dnešním zápase vynutil čtvrtý duel série, který bude na programu již zítra a hostit jej bude opět Čeljabinsk.

60:00

59:45
    Čeljabinsk právě vstřelil branku!
    Domácí pečetí svoji výhru trefou do odkryté branky, o kterou se postaral střelou zpoza modré čáry DENIS ABDULLIN! Asistence: Michael Garnett, Stanislav Čistov.

59:00
    Hosté to zkusí bez brankáře se šesti hráči v poli!

58:46
    Oddechový čas pro hosty.

58:31
    Avangard právě vstřelil branku!
    Hosté využívají přesilovou hru a snižují stav utkání na rozdíl jediné branky. Autorem čtvrtého gólu hostů je DENIS KULJAŠ, jenž se trefil přesně od modré čáry nad pravý Garnettův beton! Asistence: Sergej Širokov, Miroslav Blaťák.

58:00
    Dvě minuty do konce třetí třetiny..

57:14
    Ještě šance pro Avangard, na dvě minuty je vyloučen Alexej Vasilčenko (CLJ).

56:53
    Traktor se dostal do přečíslení dvou proti jednomu, které perfektně načasovanou přihrávkou vyřešil Glinkin, KONSTANTIN PANOV už měl relativně snadnou práci a poslal puk za záda Šilina! Asistence: Anton Glinkin.

56:30
    Sjomin se dral po pravé straně před domácí branku, jeho snahu ale na poslední chvíli zastavili domácí hráči.

56:00
    Hra se nyní odehrává ve středním pásmu, což více vyhovuje domácímu celku..

55:10
    Hosté jsou přibržděni ofsajdem a musí vyklidit útočné pásmo.

54:39
    Hosté jsou ale opět před domácí brankou, kotouč ale po odrazu od zadního mantinelu přikryl Garnett svou rukavicí, hra je přerušena.

54:00
    Rjabykin zastavil rozvíjející se akci hostí a pošetřil tak pro domácí cenné vteřinky,

53:30
    Šilin opět v akci, tentokrát zastavuje lehké nahození z hole domácích hokejistů od modré čáry. Následuje buly před brankou Omsku.

53:00
    Omsk je na puku a drží pásmo, větší šanci si ale v posledních minutách vypracovat nedokázal.

Daniel Kubelka

Branky a nahrávky: 30. Vasilčenko (Glinkin), 32. Čerkasov (Cybin), 37. Glinkin (Zavaruchin), 41. Glinkin (Bondarev), 57. Panov (Glinkin), 60. Abdullin (Garnett, Čistov) – 19. Ivanov (Nurislamov, Širokov), 43. Kazionov (Kuljaš, Zubkov), 44. Ivanov (Širokov, Kurjanov), 59. Kuljaš (Širokov, Blaťák)

Traktor Čeljabinsk: Garnett (Danilišin) – Rjabykin, Bondarev, Borodkin, Katičev, Vasilčenko, Kondratěv, Klimontov, Chlystov – Glinkin, Zavaruchin, Panov – Gubarev, Sajustov, Abdullin – Čistov, Mokin, Valejev – Cybin, Kordjukov, Čerkasov.
    Avangard Omsk: Karlsson (32. Šilin) – Kuljaš, Pivcakin N., Ljamin, Nurislamov, Baranka, Blaťák, Poleščuk, Kuzmenko – Růžička, Pěrežogin, Sjomin – Kurjanov, Širokov, Ivanov – Žerebcov, Kalinin, Berdnikov – Rasskazov, Zubkov, Kazionov.

Rozhodčí: Gamalej, Bukin – Parfjonov, Otmachov

Diváci: 2.500