Olomouc – Jihlava 4:1 (kon.) | Vítkovice – Chodov 1:4 (kon.)
1. SC TEMPISH Vítkovice
1:4 (0:1, 0:1, 1:2)
FAT PIPE Florbal Chodov
Sobota 29.03.2014, 14:15 • SC Dubina Ostrava • ČEZ Extraliga žen

Já se tímto s Vámi loučím a přeji příjemný zbytek soboty. Již v 17:15 napočtenou! (16:08:51)

Střely ve třetí třetině: 8:12, celkový počet střel 20:36.

Ještě než se s Vámi rozloučím, dovolím si Vás pozvat ke sledování 3. zápasu semifinále AutoCont extraligy mužů mezi 1. SC WOOW Vítkovice a Billy Boy Mladá Boleslav, který vypukne již v 17:15.

Nejlepší hráčky: Martina Řepková (CHD) , Katarína Klapitová (VIT).

Hosté z Prahy vyhrávají po zásluze 4:0, čímž se ujímají vedení v sérii a vedou 2:1 na zápasy.

60:00

59:01
    Domácí v šesti.

58:46
    Po souboji zůstává ležet na zemi jedna z hráček Chodova, jejich stav vypadá vážně. Je přenesena za mantinel a ošetřována, hraje se dál.

58:24
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Alespoň čestný gól si dávají domácí, kdy se po přesné přihrávce před bránu trefuje ALENA NOVAKOVSKÁ. Asistence: Denisa Ferenčíková.

58:17
    Léblová v ráži bortí vše, co se jí dostane na dosah.

57:11
    Lustigová vyzkoušela kvalitu boční síťky!

56:29
    Snaha ostravských žen neutichá, ale nedaří se jim to přenést na góly.

55:02
    Míček na brankové čáře u Provázkové! Rozhodčí ale správně určili, že gól nepadl.

54:07
    Ani oddechový čas není momentálně domácím nápomocný, Chodov má hru Vítkovic přečtenou.

53:36
    Oddechový čas pro domácí.

51:40
    Obránkyně Chodova se oprostily od hrotové hráčky domácích a vyslaly míček na cestu k bráně domácích.

50:53
    Denisa Ratajová (VIT) musí opustit svůj tým pro bránění ve hře, čímž si musí odsedět dvě minuty.

49:57
    Hraje se nahoru dolu, obě brankářky nyní bez práce.

49:01
    Jedenáct minut do konce zápasu vede Chodov na hřišti Vítkovic 4:0.

47:41
    Chodov právě vstřelil branku!
    Přechod z obrany až před Kubíčkovou byl smrtící! DOMINIKA STEINBACHOVÁ si po trefě připisuje gól do své sbírky kanadských bodů v play-off. Asistence: Nikola Kuchařová.

47:15
    Provázková prozatím chytá na nulu! Uvidíme, jestli se jí podaří ji opravdu udržet.

45:55
    Tožičková hrozila před Kubíčkovou, ta byla ale pozorná.

45:21
    Snažení Vítkovic překaženo, domácí musí začít od své brány.

44:29
    Ač domácí hráčky bojují seč jim síly stačí, Chodov i v této třetině dává gól úniku ZUZANY TUČKOVÉ. Asistence: Zuzana Svobodová.

44:19
    Bachmaierová zabránila pokusu o střelu od mantinelu.

43:58
    Po opětovném náporu na Chodov rozhodčí nařídil buly.

43:03
    Chodov se snaží vymanit ze sevření a zakládá útok.

42:55
    Domácí s rozehrávkou u Procházkové!

42:29
    Vítkovice od základu mění svůj herní projev, tolik práce jako teď neměla Procházková za celých čtyřicet minut.

41:53
    Halfarová dostala nabídku na křídle, její první střela byla do výstroje hostující brankářky. druhý pokus pak opustil hrací plochu.

41:23
    Tožičková se snažila vyhodit míček ke Kubíčkové, místo toho jej vyhodila jen za mantinel u své brány.

41:07
    Vítkovice se tlačí k Procházkové, té cloní Pastušková.

40:38
    Domácí odrazily nápor Chodova s chutí na třetí gól a střídají.

40:02
    Vítkovice vyhrály úvodní buly!

40:01

Střely v druhé třetině: 8:12.

V druhé třetině se zdál být souboj o něco vyrovnanější, přesto v něm hosté z Chodova přidaly další gól.

Poslední dvacetiminutovka začne v přibližně 15:33.

Tlak, který si domácí vytvořily překazila až siréna na konci třetiny.

40:00

38:44
    Kubíčková chtěla rychle vyhodit míček, než se jí to ale povedlo, uklouzla.

38:20
    Drobná Enenkelová bojuje seč jí síly stačí, ale ani její výkony nepřispívají ke snížení stavu.

37:28
    Domácí hráčky zjevně zaostávají, nedaří se jim držet tempo s hosty.

36:27
    Novakovská se snažila ještě dorážet, ale střela jí nijak nesedla.

36:00
    Souboji okořeněné utkání začíná nabírat tvrdosti.

Dnešní utkání sleduje 120 diváků.

34:34
    Střelu Niemocové bez problémů Procházková chytá, i hned je založen protiútok.

34:25
    Chodov rozehrává u brány Vítkovic.

33:59
    Steinbachová v brejku sama na bránu, míček se jí připletl pod nohy.

33:13
    Chodov se dere do zakončení, pod vedením Tožičkové má tým impuls.

32:58
    Sládečková obdařila Mahdalovou přespříliš prudkou přihrávkou, ta míček nezpracovala.

31:02
    Steinbachová z rohu hřiště přestřelila bránu!

30:12
    Kubíčková může být ráda, že má brankovou konstrukci, která jí s trochu štěstí chrání před dalšími góly.

29:59

29:24

28:13
    Zmatek u Kubíčkové nastal v okamžiku, kdy jej NIKOLA KUCHAŘOVÁ vystřelila do brány. Asistence: Petra Beránková.

27:59
    Za nadzvedávání hole si musí odsedět Anna Niemcová dvě minuty, čímž se redukuje počet hráček na obou stranách.

27:45
    Chodov rozehraje z rohu u Kubíčkové, domácí se šikují.

27:24
    Řepková si jde opět sednout na dvě minuty za sekání.

26:39
    Mahdalová poslala před Provázkovou míček na druhou stranu, ale dobíhající Enenkelová nestihla včas vystřelit.

25:00
    Léblová znechuceně rozmáchla rukama po dalším zmařeném pokusu vstřelit branku.

24:14
    Sládečková zbytečně něco vymýšlela u Provázkové, připravila tak tým o možnou střelu.

23:48
    Hlava Steinbachové a ruce Kubíčkové zabránily gólu Chodova!

23:00
    Enenkelová z otočky míjí bránu, nařízená hra na Vítkovice.

22:22
    Lustigová vyslal míček z lopaty bekhendovou střelou, míček ale jen pozdravil zadní mantinel.

21:52

21:38
    Tučková v brejku přihrála na Tožičkovou, její střelu tahem zblokovala Sládečková.

20:41
    Neimcové míček nesedl, proto jej bez nějakých problému Provázková chytá.

20:02
    Chodov opět vyhrál úvodní buly, po kterém se dere před Kubíčkovou.

20:01

Střely v první třetině: 4:12.

Domácí hráčky jsou zjevně zaskočení bojovností žen z Chodova. Během prvních dvaceti minut se jim nepodařilo nic zásadního vymyslet, navíc kupily chybu na chybu. Těsně v závěru třetiny se poprvé rozvlnila síťka po střele Řepkové, která stihla ještě osm sekund před koncem při zpracování míčku vyskočit, čímž si vysloužila dvě minuty pobytu na trestné lavici.

Druhá třetina začne v přibližně 14:55.

20:00

19:52
    Osm sekund před koncem si musí jít odsedět Řepková (CHD) dvě minuty za hru rukou.

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

18:05
    Ze standardní situace doplul míček před Kubíčkovou, kde jej do brány usměrnila MARTINA ŘEPKOVÁ! Asistence: Gabriela Tožičková.

17:02
    Jen s trochou smůly nedokázala dorážející Kuchařová doklepnou míček do odkryté klece!

16:24
    Enenkelová dostala nabito, ale jejich střela nepatřila k těm nejpovedenějším.

15:32
    Domácí si svojí bojovností vymohly rozehrávku u Provázkové.

13:59
    Řepková poslaná Paloncyovou přes mantinel, ta si svou zlost vybíjí na Šupákové.

13:16
    Domácí v problémech! Nikdo, kromě Paulovičové nevěděl, kde je míček. Vše vyřešilo až golfové odpálení mimo hřiště.

12:10
    Domácí přečkaly početní nevýhodu a snaží se dostat až k bráně hostů.

11:52

11:20
    Halfarová opět v úniku!

10:47
    Tožičková to s napadáním přehnala, proto dala domácím rozehrávku od jejich brány.

10:10
    Halfarová doběhla nahozený míček, oběhla si s ním bránu Provázkové, ale pod tlakem dvou hráček Chodova směřovala přihrávku za mantinel.

09:52
    Veronika Enenkelová si musí odsedět dvě minuty za sekání.

09:24
    Hosté v šesti, zahrají si nejspíš přesilovou hru.

08:45
    Paulovičová z úniku nastřelila zadní tyč, dorážka byla kvůli vyhození obránkyň nemožná!

07:45
    Dvořáková překazila zatím největší akci domácích, kdy na volnou Pastuškovou chtěla přihrát Sládečková.

07:25
    Lacková coby hrotová útočnice napadá rozehrávku Vítkovic.

06:45
    Mahdalová vyslala míček už téměř z nulového úhlu, ten se neškodně odrazil od výstroje brankářky.

06:04
    Hráčky rytíře Vítka kupí jednu chybu za druhou, nedaří se jim ani pořádně vyhodit míček.

05:17
    Rozhodčí si nerozuměli s hráčkami, Chodov tak sebral Vítkovickým ženám výhodu a hraje na Kubíčkovou.

04:29
    Paulovičová svojí florbalkou vystihla pas Ratajové, domácí pod tlakem.

04:00
    Ženy domácího týmu se v útoku ale neudržely dlouho, Chodov ihned využil zaváhání a podnikl útok.

03:50
    Domácí před Provázkovou.

03:10
    Střelu Bachmaierové z rozehrávky chytila Kubíčková z výskoku.

03:05
    Vítkovice zakládají útok.

02:44
    Jedna z obránkyň domácího týmu si nechtíc málem tečovala míček do své brány.

02:05
    Paulovičová se snaží s míčkem dostat na polovinu Vítkovic.

01:36
    Domácím se nedaří dostat k Provázkové, to Chodov prochází obranou Vítkovic lehce.

01:10
    Střela Lackové zazvonila o břevno!

01:04
    Po chvíli šarvátek oba týmy střídají, domácí mají míček.

00:46
    Dvořáková prověřila střelou po zemi pozornou Kubíčkovou.

00:31
    Hosté mají rozehrávku u brány Kubíčkové.

00:26
    Chodov před Kubíčkovou, ta po chvíli míček chytila.

00:02
    První buly vyhrál Chodov.

00:01

Line-up hostí: Provázková – Hofmanová, Tožičková – Steinbachová, Beránková, Kuchařová.

Line-up domácích: Kubíčková – Halfarová, Niemcová – Ferenčíková, Šponiarová, Pastušková.

TJ JM Pedro Perez Chodov
    To lodivodem za hostující celek je Jana Vojáčková, která taktéž vévodí klubovým statistikám jak pro nejproduktivnější hráčku, tak nejlepší střelkyni s celkovými 14 body za 7+7.

Mezi fanoušky žen z Chodova se skloňují pro brankoviště jména Kristýna Provázková, Kristýna Klabanová. Prvně jmenovaná, jež je zároveň mezi třemi tyčemi v play-off častěji si drží průměr tři góly na zápas. Její jmenovkyně Klabanová pak během osmdesáti minut neinkasovala vůbec.

1. SC WOOW Vítkovice
    Nejlepší střelkyní domácích je se 7 góly Denisa Ferenčíková, která včetně gólové asistence je celkově nejproduktivnější hráčkou svého týmu.

V brankovišti opanují dvě ženy, a sice Lenka Kubíčková, jež drží své statistiky na čísle 4.21 průměrně obdržených branek na zápas. Sekunduje jí Hana Ranochová, jež své statistiky drží na čísle 1.82 průměrně obdržených branek na zápas.

23.3. TJ JM Pedro Perez Chodov – 1. SC WOOW Vítkovice 7:5
    22.3. TJ JM Pedro Perez Chodov – 1. SC WOOW Vítkovice 4:5

Po dvou úvodních zápasech se série přesouvá do Ostravy, kde dojde k rozuzlení celé zápletky – stav série je 1:1, což mluví o vyrovnanosti obou týmů.

Zdravím všechny příznivce florbalu u dalšího z mnoha napínavých střetnutí v play off mezi 1. SC WOOW Vítkovice a TJ JM Pedro Perez Chodov!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:15.

Tomáš Matoušek

Branky a nahrávky: 59. Novakovská (Ferenčíková) – 19. Řepková (Tožičková), 29. Kuchařová (Beránková), 45. Tučková (Svobodová), 48. Steinbachová (Kuchařová)

1. SC TEMPISH Vítkovice: Kubíčková (Ranochová) – Šponiarová, Šupáková, Halfarová, Novakovská, Ferenčíková, Niemcová, Klapitová, Mandátová, Pastušková (C), Quittková, Sládečková, Enenkelová, Léblová, Kociánová, Ratajová, Vobořilová, Paloncyová, Mahdalová
    FAT PIPE Florbal Chodov: Provázková (Klabanová) – Lustigová, Hofmanová, Tučková, Dvořáková (C), Lacková, Steinbachová, Tožičková, Mrázková, Kuchařová, Řepková, Jiříčková, Vojáčková, Paulovičová, Beránková, Svobodová, Matoušková, Polívková, Bachmaierová

Rozhodčí: Tomáš Podlesný, Martin Petřík