Rusko U18 – Česko U18 0:1 (kon.) | USA U18 – Kanada U18 1:5 (kon.)
Rusko U18
0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
Česko U18
Neděle 30.03.2014, 15:00 • Jégpalota, Budapešť • Mistrovství světa žen do 18 let

Ode mě je to všechno. Děkuji vám za pozornost a zvu vás na finálové střetnutí, které začne v 18:30. (17:12:07)

Češky přebírají pohár IIHF pro třetí místo na šampionátu!

České hráčky si postupně jedou pro bronzové medaile.

Mezi českými hráčkami panuje pochopitelně velká radost.

Za Rusko jsou oceněné Maria Batalovová, Fanuza Kadirovová a kapitánka Anna Šochinová.

Nejlepšími hráčkami České republiky na turnaji jsou Aneta Lédlová, Vendula Přibylová a Klára Peslarová.

Na ruské straně přebírá tuto cenu Maria Batalovová.

Nejlepší hráčkou českého výběru je vyhlášena kapitánka Aneta Tejralová.

Statistiky utkání

Střely na branku: 20:33
    Vyloučení: 5:4

Je dobojováno! České reprezentantky udržely vedení 1:0 a mohou si vychutnat ceremoniál, při kterém jim na krk pověsí bronzové medaile. Češky to ale neměly v utkání s Ruskem vůbec lehké. Jejich soupeřky se první dvě třetiny zatáhly do obrany a bránily pečlivě českým střelkyním v zakončení. Nicméně v přesilovce neuhlídaly volnou Anetu Tejralovou a česká kapitánka rozhodla celý zápas střelou na bližší tyč. V závěrečné části musely začít útočit také Rusky, ale česká obrana odolala a po zásluze získává bronz!

60:00

59:56
    Tejralová výborně zasáhla před brankou!

59:49
    Peslarová drží puk v lapačce, buly v útočném pásmu Rusek.

59:45
    Tarakanová jde z branky, Rusky hrají v šesti!

59:37
    Češky drží puk daleko od Peslarové.

59:09
    Rusky hrají v plném počtu a vydávají se do útoku.

59:07
    Rusky si vzaly oddechový čas.

59:07
    Tarakanová kryje střelu od modré čáry.

58:32
    Češkám se podařilo dostat puk do útočného pásma.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:39
    Pelikánová promáchla poskakující puk v ruském brankovišti!

57:13
    Vanišová těsně minula nahozený puk.

57:09
    Rusky špatně vystřídaly a budou za to pykat. Trest odsedí Pirogovová.

56:41
    Rusky jen nahodily puk do útočného pásma, tam se k němu dostala Tejralová.

56:07
    Batalovová a Lédlová jsou potrestány za hrubost.

55:36
    Tejralová dobrým obranným zákrokem zastavila ruskou šanci.

55:09
    Vopravilová nahodila puk do útočného pásma, tam jej získaly Rusky.

54:51
    Češky získaly kotouč a vydaly se do útoku, byly však zastaveny ofsajdem.

54:10
    Bolgarevová drží puk za vlastní brankou.

53:15
    Přibylová dostala nahrávku před branku, kde byla zcela volná! Puk se jí však nepodařilo zvednout!

52:53
    Češky vyhodily jen na zakázané uvolnění, ruský tlak sílí.

52:13
    Šochinová v dobré pozici trefila českou brankářku.

51:32
    Vhazování ve středním pásmu.

51:06
    Kolowratová drží puk za českou brankou a hledá některou ze spoluhráček na přihrávku.

50:38
    Šochinová obešla Zedníkovou, s její střelou si už ale poradila brankářka Peslarová.

50:15
    Šochinová se dostala s další Ruskou do přečíslení, které vyřešila střelou nad branku.

49:30
    Kolowratová tvrdě vypálila, její střela však skončila na první Rusce, která stála v cestě.

48:53
    Seredinová dostala puk do jízdy, nedokázala však trefit branku.

48:18
    Rusky vyhodily na zakázané uvolnění.

48:04
    Pelikánová nahodila puk od modré čáry, ten však nedokázala žádná z hráček tečovat.

47:16
    Češky hrají v plném počtu.

47:12
    Tejralová a Štarjovová odchází na dvě minuty za hrubost.

46:57
    Češkám se podařilo vyhodit až za ruskou branku.

46:24
    Češky vyhodily puk do středního pásma, další ruský přechod přes modrou končí ofsajdem.

45:16
    Zíková je vyloučena na dvě minuty za držování hry, Češky se budou muset dál bránit.

45:05
    Češky hrají v plném počtu, Rusky však velmi zatápěly v útočném pásmu.

44:17
    Štarjovová netrefila puk před zcela prázdnou brankou!

43:53
    Rusky opět u puku a přihrávají si v útočném pásmu.

43:20
    Češky dostaly kotouč do středního pásma.

43:05
    Rusky si zahrají první přesilovku, Walicová odchází na dvě minuty za hákování.

42:25
    Forejtové se nepodařilo dobře vystřelit, puk jí sjel z hokejky.

41:43
    Mašková stíhá kotouč v obranném pásmu.

41:05
    Pelikánová bojuje o puk na modré čáře.

40:17
    České hráčky se ihned po buly vydaly do útočné třetiny.

40:01

Statistiky po druhé třetině

Střely na branku: 12:25
    Vyloučení: 2:0

Ve druhé třetině jsme viděli jednu branku, která padla do ruské sítě. Češky zužitkovaly dlouhý tlak v přesilovce, díky čemuž vedou o jednu branku a jsou o kousek blíž k vítězství v dnešním zápase. Stále však není nic rozhodnuto, čeká nás ještě minimálně jedna celá třetina.

Česko U-18 právě vstřelilo branku!
    Češky se ujímají vedení! Juniorky si vytvořily dlouhý tlak v útočném pásmu, k puku se dostala ANETA TEJRALOVÁ, která v ideální pozici zamířila pod lapačku a prostřelila brankářku Tarakanovou. Asistence: Vendula Přibylová, Dominika Lásková.

38:03
    Pirogovová odchází na dvě minuty za hákování.

38:03
    Tarakanová neudržela kotouč, Lásková jej poslala těsně vedle!

37:36
    Češky se snaží o rychlý přechod do pásma.

36:55
    Verchovcevové v ideální šanci přeskočil puk hokejku.

36:27
    Bukolská si počínala důrazně v ruském brankovišti, za což hned přichází odplata.

35:52
    Pelikánové utekl puk do středního pásma.

35:10
    Teď naopak musela být ve střehu Peslarová, díky dobré české obraně však nemusela zasahovat.

34:16
    Přibylová se na chvíli uvolnila v útočném pásmu, její bekhendová střela skončila v náruči brankářky Tarakanové.

33:37
    Puk nebezpečně projel českým brankovištěm, nejrychleji u něj byla Zedníková.

33:10
    Další zakázané uvolnění Rusek.

32:35
    Vopravilová tečovala před brankou puk, ten skončil těsně vedle levé tyče!

32:19
    Rusky vyhodily pouze na zakázané uvolnění.

32:07
    Tejralová drží kotouč před ruskou brankou.

31:20
    Češky se vydaly k ruské brance, Lédlová bojuje o puk u mantinelu.

30:37
    Jedna z čárových rozhodčích má nějaké drobné zranění a nechává si ho ošetřit na české střídačce.

30:37
    Velký závar před brankářkou Peslarovou. Pelikánová přišla o hokejku, čehož se Rusky snažily využít. Česká defenziva si se štěstím poradila.

29:33
    Vanišová se snaží aktivně napadat ruskou rozehrávku.

28:50
    Přibylová si najela mezi kruhy, její nebezpečná střela však minula branku.

28:15
    Češky jsou nastěhované v útočném pásmu.

27:32
    Kadirovová je dnes velmi aktivní, v další dobré šanci těsně přestřelila českou branku.

27:04
    Hráčky v bílých dresech bojují o puk v útočném pásmu.

26:44
    Rusky vyhodily puk na zakázané uvolnění. Hra se přesouvá před Tarakanovou.

26:01
    Mašková si najížděla do brejku, dlouhá česká nahrávka však byla zablokována.

25:15
    Peslarová vyrazila hokejkou střelu Kadirovové.

24:53
    Další vhazování před ruskou brankou.

24:30
    Kolowratová vystřelila od modré čáry, trefila však jen lapačku brankářky Tarakanové.

23:59
    Topolská zachytila puk a posílá ho na svoji spoluhráčku.

23:32
    Rusky teď dělají svým aktivním pohybem české obraně problémy.

22:51
    Zedníková s pukem ve vlastní třetině.

22:10
    U kotouče jsou nyní Rusky a kombinují s ním v útočném pásmu.

21:28
    Rusky na chvíli vyhodily a Češky se dostaly znova do pásma jen za cenu ofsajdu.

21:10
    Lásková drží puk v útočném pásmu.

20:34
    Rusky hrají v plném počtu.

20:13
    Lédlová nahodila puk ze středního pásma. Tarakanová kryje, a tak Češky získaly alespoň buly v útočném pásmu.

20:01

Statistiky po první třetině

Střely na branku: 6:11
    Vyloučení: 1:0

Máme za sebou první třetinu zápasu, branku jsme zatím neviděli. Hra je vyrovnaná a jak Rusky, tak Češky si vytvořily několik zajímavých příležitostí. Obě brankářky jsou však zatím bezchybné. Sledujte proto s námi další pokračování.

Další třetina začne přibližně v 15:43.

20:00

19:47
    Tejralová vystřelila, Tarakanová si poradila a drží puk.

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny, Ruskám se podařilo vyhodit.

18:49
    Tejralová u puku v rohu za ruskou brankou.

18:33
    Česká republika si zahraje přesilovku. Seredinová dostala dvě minuty za zdržování hry.

18:27
    Češky drží puk ve středním pásmu.

18:07
    Peslarová na chvíli přišla o hokejku, čehož však Rusky nedokázaly využít.

17:40
    Ruská brankářka hasí další problémy před svojí brankou. Vhazovat se bude v útočném pásmu Češké republiky.

17:02
    Vanišová to zkusila z úhlu, Tarakanová vyráží.

16:21
    Další útok se českým juniorkám moc nepovedl a končí zakázaným uvolněním.

15:52
    Česká formace nadělala Ruskám problémy v útočném pásmu, Patočková nahazovala puk na branku, její spoluhráčky se snažily tečovat.

15:16
    Tejralová vyzkoušela z větší dálky brankářku Tarakanovou, tak puk skryla do své lapačky.

14:35
    Rusky jsou aktivní a snaží se dostat českou obranu pod tlak.

13:58
    Pelikánová zablokovala vlastní výstrojí ruské nahození od modré čáry.

13:23
    Batalovová je s pukem ve vlastní třetině, Rusky zakládají nový útok.

12:46
    Vhazování před Tarakanovou.

11:57
    Češky se snaží hrát aktivně směrem k ruské brance.

11:09
    Velká ruská šance! Kadirovová prověřila Peslarovou, která jen vyrazila před sebe. Ruská útočnice si sama pro puk dojela, její dorážka skončila těsně nad českou brankou!

10:36
    Ke kotouči se dostaly Rusky, jejich nahození však vystihla Vanišová.

10:05
    Lédlová převzala kotouč v obranné třetině a řítí se do útočného pásma.

09:36
    Tarakanová drží kotouč před dotírající Láskovou. Vhazovat se bude v útočném pásmu českého týmu.

08:58
    Seredinová dostala přihrávku na modrou čáru, její nahození skončilo mimo českou branku.

08:14
    Češky vyřešily tlak, pod který se dostaly, vyhozením přes všechny čáry. Icing.

07:50
    Kadirovová drží puk za českou brankou.

06:59
    Rusky vyhrály buly, vyhodily však jen na zakázané uvolnění.

06:40
    Češky nezvládly přechod přes modrou čáru, rozhodčí píská ofsajd.

06:15
    Na druhé straně zahrozila Šochinová, Peslarová byla pozorná a její střelu vyrazila.

05:56
    Topolská netrefila branku.

05:20
    Walicová se na chvíli dostala k odraženému puku před ruskou brankou, Tarakanová vyrazila levým betonem.

04:32
    Bukolská dostala přihrávku do jízdy, o puk však vzápětí přišla.

02:45
    Pelikánová vystihla ruskou přihrávku a zakládá útok.

02:50
    Také Rusky ukazují, že dnes nebudou chtít jen bránit. Česká obrana si však poradila a vyhodila puk ze své třetiny.

02:09
    Tejralová dobrým obranným zákrokem vzala Ruskám puk.

01:34
    Kadirovová udělala trochu zmatku v české obraně, Peslarová však uklidnila situaci a drží puk.

00:52
    Češky začaly náporem a usadily se v útočném pásmu.

00:21
    Přibylová prošla s pukem do útočného pásma, její střela byla sražena do ochranné sítě.

00:01

Čeští fanoušci mají v hledišti převahu a hlučně teď vítají své favoritky.

A přichází také české hráčky. Zanedlouho nás čeká zahájení a poté začátek utkání.

Rusky nastupují na led.

Obě mužstva mají za sebou rozbruslení. Češky nastoupí dnes v bílých dresech, Rusky obléknou červenou barvu.

Rusko U18: Tarakanová (Morozovová) – Pirogovová, Seredinová, Batalovová, Čistjakovová, Ganejevová, Bodrikovová, Mamacašviliová, Těreškinová – Rachimovová, Šochinová (C), Štarjovová – Kanajevová, Nerjuevová, Korotkichová – Kadirovová, Verchovcevová, Mjullerová – Vodopjanovová, Timofejevová, Bolgarevová.

Česko U18: Peslarová (Zechovská) – Tejralová (C), Kolowratová, Pelikánová, Zíková, Zedníková, Brotánková, Bartošová, Holá – Lédlová, Lásková, Přibylová – Bukolská, Vanišová, Vopravilová – Walicová, Mašková, Forejtová – Patočková, Pátková, Topolská.

Rozhodčí: Guayová – Angererová, McMahonová.

Česká republika
    Také Češky zatím hrají v Maďarsku velmi dobrý turnaj. Do vyřazovacích bojů postoupily stejně jako Rusky ze druhého místa a ve čtvrtfinále přejely Švédky. V semifinálovém duelu dlouho živily naději na úspěch, nakonec však padly 1:3 Američankám. České juniorky sní o bronzové medaili už delší dobu a dnešní zápas bude pro řadu hráček poslední možností, kdy na ni budou moci dosáhnout. Aby se však mohly radovat, musí zdolat ještě ruský tým.

Předchozí výsledky na MS
    Česká republika – Finsko 4:3sn
    Česká republika – Japonsko 3:1
    Kanada – Česká republika 5:0
    Česká republika – Švédsko 3:0 (čtvrtfinále)
    USA – Česká republika 3:1 (semifinále)

Rusko
    Rusky tady v Budapešti hrají jednoznačně nejlepší turnaj ve své historii. Už v základní skupině ukázaly, že mají na šampionátu dobrou formu a v play-off to jen potvrzují. Ve čtvrtfinále poslaly Finky do boje o páté místo a včera dovedly Kanadu takřka k zoufalství, když držely bezbrankový stav až do prodloužení. Bronz by byl pro ruské hráčky vynikajícím zakončením celého mistrovství, v cestě jim však stojí ještě jeden soupeř – Česká republika.

USA – Rusko 6:1
    Švédsko – Rusko 1:5
    Rusko – Maďarsko 3:1
    Rusko – Finsko 3:1 (čtvrtfinále)
    Kanada – Rusko 1:0p (semifinále)

Pro obě mužstva je bronzová medaile velkou motivací. Češky na ni v historii šampionátů dosáhly pouze jednou, Rusky dokonce ani jednou.

Přeji vám příjemné odpoledne odsud z Budapešti. Mistrovství světa žen do 18 let spěje ke svému konci a dnes jsou na programu poslední dva zápasy. Jedním z nich bude také souboj Ruska a České republiky o třetí místo.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.