FAT PIPE Florbal Chodov
2:4 (0:2, 1:1, 1:1)
1. SC TEMPISH Vítkovice
Středa 02.04.2014, 18:30 • SH Jižní Město • ČEZ Extraliga žen

To je ode mě z tohoto utkání pro dnešek vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dnešního večera. Těším se na Vás zase u nějakého dalšího (nejen florbalového) Onlajnu, na počtenou! (20:41:24)

Vítkovice vyhráli dnešní duel především pomocí dvou branek, které vstřelily v první třetině. Poté už vždy Chodov mohl jen náskok Vítkovic dohánět. Dvakrát se Chodovu povedlo snížit na rozdíl jediné branky ve 30. a 56. minutě, více toho ale hráčky Chodova nestihli a naopak 35 sekund před koncem třetí třetiny inkasovali střelou do prázdné brány. Hlavní tahounkou Vítkovic byla v dnešním zápase Ratajová, která si připsala 2+1. Vítkovice tak budou mít v Sobotu na Dubině možnost ukončit tuto semifinálovou sérii, neboť po dnešní výhře vedou 2:3.

Vyjádření vedoucího mužstva domácích, Jiřího Murase: "Děkujeme soupeři."

Vyjádření trenéra hostů, Jiřího Veleckého: "Jsou to vyrovnané zápasy. Dnes jsme byli dravější a poctivější."

Hráčkou utkání se za domácí Chodov stala Gabriela Tožičková, za hosty z Vítkovic Hana Sedláčková.

Střely celkem: Chodov 23, Vítkovice 22

Střely ve třetí třetině: Chodov 4, Vítkovice 6

60:00

59:56
    Ferenčíková jen o několik málo centimetrů minula bránu, která zůstává stále prázdná.

59:44
    Po střetu s Tožičkovou se Halfarová drží za obličej.

59:27
    Domácí i nadále pokračují bez brankáře.

59:25
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    ZUZANA HALFAROVÁ ukořistila míček a trefit prázdnou bránu jí nedělalo problém. Asistence: Denisa Ratajová

59:03
    Chodov nastupuje po oddechovém čase bez brankářky, v 6 hráčích.

59:02
    Oddechový čas pro TJ JM Pedro Perez Chodov.

59:00
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny.

58:37
    Chodov se snaží dostat Vítkovice pod tlak.

57:08
    Kuchařová vyslala na Kubíčkovou přátelský pozdrav od půlky.

55:40
    Chodov právě vstřelil branku!
    Na polovině hřiště ztratila hostující hráčka míček, kterého se ujala ZUZANA TUČKOVÁ a střelou z nouze překonala jak obranu, tak brankářku hostů. Bez asistence.

55:16
    Niemcová běžela bok po boku s Bachmaierovou na bránu domácích, ke střele se dostala, ale Provázková je bez problémů pokryla.

54:19
    Sled událostí na hřišti způsobil, že Chodov má obě obránkyně v útoku a oba podhroty v obraně, vzniklá lajna vypadá zajímavě.

53:32
    Střela Beránkové ze standardky skončila na zdi hostů.

52:56
    Léblová šla skoro sama na bránu. Skoro, Tučková ji obrala o balónek.

51:54
    Bojuje se o každý metr místa, hra se ale na chvíli ustálila na polovině hřiště.

50:29
    Vítkovice jsou v plném počtu.

50:24
    Až teď má Chodov klasické přesilovkové rozestavení, ale ne na dlouho.

49:37
    I ve vlastním oslabení se Vítkovice drží v útoku.

48:29
    Vyloučen hráč Lenka Kubíčková družstva 1. SC WOOW Vítkovice na 2 minuty za hru na zemi.

48:29
    Paulovičová volila střelu mezi nohy Kubíčkové. Kubíčková však nechala nohy u sebe a žádnou škvírkou míček nemohl proletět.

48:29
    Paulovičová šla sama na Kubíčkovou, ta se jí vrhla pod nohy a nezasáhla míček, je nařízeno trestné střílení, které pojede Petra Beránková.

47:42
    Po střetu Tožičkové s Enenkelovou skončily obě na zemi kvůli faulu Enenkelové, posledně jmenovaná z toho ale vyšla hůř a musela se o ni postarat zdravotnice.

46:48
    Vítkovice se ne a ne dostat z vlastního pásma.

45:29
    Hofmanová důrazná v brankovišti, Kubíčkové se střet s její hokejkou asi moc nelíbil.

43:48
    Vítkovice v plném počtu.

43:28
    Chodovačkám se v přesilové hře nedaří trefit bránu.

42:02
    Ratajová získala míček a chtěla běžet do útoku, doběhla ji Bachmaierová, která poté byla nepříjemně sražena k zemi.

41:48
    Vyloučen hráč Denisa Ferenčíková družstva 1. SC WOOW Vítkovice na 2 minuty za blokování hokejky.

41:48
    Vojáčková byla v šanci faulována Ferenčíkovou a Chodov si zahraje přesilovku.

41:04
    Bachmaierová vyslala prudkou střelu, ale jen o pověstný kousek minula bránu.

40:01

Další třetina začne přibližně v 19:53.

Hráčky Chodova začali ve druhé třetině hrát úplně jiný florbal, než tomu bylo v třetině první a bylo vidět, že své ovoce to přináší. Najednou jsou domácí hráčky skoro všude a dokáží s míčkem na holi zakombinovat, což se jim v první části moc nevedlo. Ve 30. minutě z toho byla dokonce branka do sítě hostů v podání Paulovičové. Hosté se ale nenechali zahanbit a střelou Ratajové šli znovu do dvoubrankového vedení, které vydrželo až do konce prostřední dvacetiminutovky.

Střely ve druhé třetině: Chodov 7, Vítkovice 7

40:00

39:00
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

38:59
    Po standardce sice musela Kubíčková zasahovat, ale skóre se nezměnilo.

38:58
    Klapitová srazila Steinbachovou k zemi a Chodov čeká standardka z rohu.

38:30
    Dnešní utkání sleduje 134 diváků.

37:34
    Dlouhou dobu se hrálo uprostřed hřiště, nakonec míček ukořistila Steinbachová a vyběhla dopředu. Její přihrávku ale někdo nadzvedl, míček sebrala Kubíčková, vyslala Vítkovice do útoku a z toho DENISA RATAJOVÁ vytěžila maximum – další branku pro Vítkovice. Asistence: Kamila Paloncyová

35:25
    Míček se v rámci fair play vrací na hole Chodova.

35:24
    Paloncyová naběhla do Tučkové a vyrazila si o ní dech.

34:52
    Provázková dlouhým výhozem našla Vojáčkovou, ta ideální prostor pro střelu přeběhla a pak ještě ztratila balon.

33:21
    Na hřišti se množí fauly Vítkovic, Chodov má tak možnost vyzkoušet mnoho nacvičených standardek. Teď například jednu ze středu, asi tři metry za půlkou, po faulu na Paulovičovou.

32:10
    Přihrávka na malé brankoviště, na Vojáčkovou, své uplatnění nenašla.

31:47
    Kolem tyčky se chtěla obtočit Paloncyová, v tom jí zabránila Bachmaierová. Z brankoviště ještě dorážela Ratajová, ale trefila se do nohy Provázkové.

30:29
    Tvrdou střelu Dvořákové z půlky vykryla Pastušková.

29:11
    LUCIE PAULOVIČOVÁ svojí první střelou si nejprve donutila Kubíčkovou lehnout a druhou střelou skoro mimo úhel dostala míček do brány hostů. Asistence: Zuzana Tučková

28:33
    Chodov pod velkým tlakem, ten nakonec uvolnila Dvořáková, když míček odpálila od vlastní brány.

26:50
    Svobodová se se dvěma hráčkami v závěsu rozběhla na Kubíčkovou, o míček ale byla čistě připravena.

24:44
    Oproti první třetině tu máme velkou změnu. Chodovu se už daří udržet na míčku, pokud ho získá.

23:08
    Řepková poslala balónek po zemi směrem ke zmatku na brankovišti hostů, nikdo ale balónek nezasáhl a tak se neškodně odkutálel do rohu.

22:07
    Provázková měla za poslední půl minuty dva zásahy, oba vypadaly zhruba tak, že se na brankovišti kutálel míček a ona ho pouze sebrala.

21:46
    Střela Hofmanové proletěla jen těsně nad břevnem.

21:18
    Místo Lustigové se do útoku posunula dlouholetá obránkyně Hofmanová.

20:24
    Střelu Steinbachová vyráží Kubíčková mimo bránu.

20:01
    Buly ve druhé třetině vyhrála Ferenčíková.

20:01

Další třetina začne přibližně v 19:14.

Obě mužstva vstoupila do zápasu velmi aktivně a toto tempo zatím udržují po celou třetinu. Mírně navrch měli od začátku Vítkovice. To se odrazilo v podobě branky, která padla v 8. minutě zásluhou Ratajové za záda Provázkové. O 2 minuty později lovila ze své branky domácí brankářka míček znovu, po střele Sládečkové. Domácí hráčky poté zatlačily své sokyně několikrát na jejich polovinu, ale v branku žádnou svojí šanci střelu nepřetavily. Uvidíme, zda hráčky Chodova ve druhé třetině smaží nějaký náskok hostů nebo naopak hráčky Vítkovic budou navyšovat své vedení.

Střely v první třetině: Chodov 12, Vítkovice 9

20:00

19:08
    Provázková chtěla jít pro míček letící těsně mimo bránu, ten ale sklepla Bachmaierová tak nešikovně, že před Šponiarovou stála úplně prázdná celá brána, ta se jí ale zřejmě zalekla a míček promáchla.

18:37
    Hra nahoru a dolů bez výraznějších šancí.

17:40
    Hráčky Vítkovic několikrát ohrozily bránu domácích, ale v branku ani jednu střelu přetěžit nedokázaly.

15:42
    Střelu Niemcové vykryla Bachmaierová svojí nohou a vyslala pak spoluhráčky do útoku.

14:34
    Kubíčková pod velkým náporem. Střelu Beránkové, Steinbachové, znovu Beránkové a zalehnutí od vlastní obránkyně přečkala bez obdrženého gólu.

13:55
    Tožičková na brankovišti zabránila dorážet, získala balónek a Chodov mohl v klidu vystřídat.

13:20
    Tučková na mantinelu vybojovala balonek, byla následně faulována a Chodov rozehrával, Tučková ale netrefila bránu.

12:08
    Střela z hole Šponiarové pouze prosvištěla kolem brány Kubíčkové.

10:42
    Střelu Bachmaierové vyrazila Kubíčková, Tučková chtěla dorážet, ale zdaleka přestřelila.

09:27
    Ke střele u půlky natáhla Dvořáková, trefila ale jenom nejblíže stojící Ferenčíkovou.

09:08
    Mezi Tožičkovou a Kuchařovou prošla přihrávka na osamocenou HANU SLÁDEČKOVOU, které nedělalo moc problémů prostřelit Provázkovou. Asistence: Zuzana Halfarová

08:47
    Chodovanky odevzdali míček soupeřkám v rámci fair play.

08:46
    Lustigová upadla a drží se za koleno, doufejme, že bude v pořádku.

08:08
    Halfarová ze standardky poslala míček mezi nohama Sládečkové a Tučkové, než se ale míček vůbec dostal k Provázkové, sebrala ho Bachmaierová.

07:31
    Z rychlého útoku od mantinelu poslala DENISA RATAJOVÁ střelu na bližší tyčku a otevřela skóre dnešního utkání. Asistence: Kamila Paloncyová

07:06
    S třemi dorážkami si musela poradit Provázková, nakonec balónek – za cenu přeseknutých prstů od Mahdalové – sebrala.

06:06
    Nebezpečnou střelu vyslala Halfarová, po křižné přihrávce zpoza brány střílela do prázdného prostoru v bráně. Provázková se ale stihla rychle přesunout a ramenem vyrazit míček.

05:09
    Střelu Klapitové z půlky hřiště zastavila svým tělem Kuchařová.

04:01
    V útoku se drží Vítkovice, Provázková zatím v permanenci moc není.

02:50
    Lustigová doběhla k Niemcové, ta spadla na zem. Odpískána rozehrávka pro Vítkovice. Lustigová při pohledu na postavu soupeřky a představě, že by ji jakkoli dokázala dostat na zem, jen protočila oči v sloup.

02:16
    Vojáčková na půlce faulována, rozehrávka pro Chodov, z té už střela vzešla, ale zamířila mimo bránu.

01:59
    Oba týmy se sice do útoku ženou aktivně, ale neviděli jsme zatím žádnou střelu, která by směřovala do prostoru tří tyčí.

01:01
    Tučková se rozběhla do útoku, chtěla přihrát na Paulovičovou, ale špatně se podívala a přihrála soupeřce. Tu zastavila Bachmaierová a rozehrávají Vítkovice.

00:01
    Úvodní buly vyhrála Sládečková.

00:01

Line-up TJ JM Pedro Perez Chodov: Kristýna Provázková – Petra Beránková, Jana Vojáčková, Nikola Kuchařová, Gabriela Tožičková, Dominika Steinbachová

Line-up 1. SC WOOW Vítkovice: Lenka Kubíčková – Katarína Klapitová, Kamila Paloncyová, Denisa Ratajová, Hana Sládečková, Petra Mandátová

TJ JM Pedro Perez Chodov: Provázková (Klabanová) – Lustigová, Hofmanová, Tučková, Dvořáková, Lacková, Steinbachová, Tožičková, Mrázková, Kuchařová, Řepková, Jiříčková, Vojáčková, Paulovičová, Beránková, Svobodová, Matoušková, Polívková, Bachmaierová
    Trenér: Michaela Marešová
    Trenér: Radim Cepek

1. SC WOOW Vítkovice: Kubíčková (Ranochová) – Šponiarová, Šupáková, Halfarová, Novakovská, Ferenčíková, Niemcová, Klapitová, Mandátová, Pastušková, Sládečková, Enenkelová, Léblová, Kociánová, Ratajová, Vobořilová, Paloncyová, Mahdalová
    Trenér: Jiří Velecký
    Asistent trenéra: Dušan Dudešek

Rozhodčí: Milan Baloun, Lukáš Čížek
    Delegát: Jiří Matyáš.

Jak nakonec páté utkání mezi oběma celky v semifinále dopadne a kdo bude po jeho konci radostnějším týmem, se dozvíme již dnes večer.

Čtvrté utkání

1.SC WOOW Vítkovice – TJ JM Pedro Perez Chodov 5:4

Hráčky Vítkovic si z horké pražské půdy přivezly jednu výhru. Tedy přesně to, co si přály. Jenže zádrhel v jejich plánech přineslo první utkání na Dubině. Chodovanky vyhrály a ujaly se vedení v sérii. Ostravské hráčky tedy musely zvítězit, pokud chtěly reálně pomýšlet na postup do superfinále. A to se po velkém boji podařilo. Do zápasu vstoupily lépe hostující florbalistky. A vstřelily první branku. Její autorkou se stala Nikola Kuchařová. První gól očividně zapůsobil jako červený majáček pro domácí. Hráčky s rytířem na prsou se vzpamatovaly a přidaly na obrátkách. Do konce první třetiny stihly otočit skóre zápasu ve svůj prospěch. Ve druhé třetině, do níž vstoupily Ostravanky podobně chladně jako do té první, padly celkem tři branky. Chodov nejprve srovnal zásluhou Lustigové, následně se dostal do vedení pomocí Tučkové. Vítkovice však dokázaly zareagovat a srovnaly, autorkou třetí branky domácích byla Pastušková. V závěrečné periodě Ostravanky utekly do dvoubrankového vedení, Chodov stihl pouze snížit na 5:4 z pohledu hostů. Když se nepodařilo skórovat ve vyložené šanci pět sekund před koncem Tučkové, Vítkovice vybojovaly důležitou výhru, díky níž je stav série srovnán na 2:2.

Rozhodčími dnešního utkání je dvojice Milan Baloun a Lukáš Čížek. Roli delegáta svazu dnes zaujímá Jiří Matyáš.

Třetí utkání

1. SC WOOW Vítkovice – TJ JM Pedro Perez Chodov 1:4

Zápas začal opatrněji a k vidění bylo pár střel na obou stranách, jenomže nic nebezpečného to nebylo. Skóre se otevíralo až v devatenácté minutě, kdy se po standardní situaci prosadila Martina Řepková, a Chodov byl rázem na koni. V prostřední části se hra vyrovnávala, jenomže znovu inkasovaly domácí hráčky. Při hře 4 na 4 se přesně trefila Nikola Kuchařová a do konce části to bylo z branek vše. Do závěrečné třetiny však chodovské ženy ještě přidaly na aktivitě, a zásluhou jim byly další dvě branky z hokejek Zuzany Tučkové a Dominiky Steinbachové. Vítkovice se už na obrat nezmohly, ale v poslední minutě a půl hry vsítila alespoň čestnou branku Alena Novakovská.

Nejproduktivnější hráči – play-off

TJ JM Pedro Perez Chodov
    1) Jana Vojáčková, 8 zápasů – 14 KB (7+7)
    2) Petra Beránková, 8 zápasů – 13 KB (5+8)
    3) Lucie Paulovičová, 8 zápasů – 10 KB (8+2)
    4) Zuzana Tučková, 8 zápasů – 9 KB (5+4)
    5) Dominika Steinbachová, 8 zápasů – 8 KB (5+3)

1. SC WOOW Vítkovice
    1) Denisa Ferenčíková, 8 zápasů – 12 KB (10+2)
    2) Hana Sládečková, 8 zápasů – 8 KB (5+3)
    3) Michaela Šponiarová, 8 zápasů – 8 KB (3+5)
    4) Anna Niemcová, 8 zápasů – 5 KB (3+2)
    5) Monika Léblová, 8 zápasů – 5 KB (3+2)

Druhé utkání

TJ JM Pedro Perez Chodov – 1.SC WOOW Vítkovice 7:5

Druhé utkání v sérii začalo lépe pro vítkovické hráčky, které dokázaly vsítit první branku. Chodov ale ještě v první třetině třemi brankami dokázal výsledek otočit ve svůj prospěch. Ve druhé třetině padaly branky až v jejím závěru. Nejdříve se vítkovickým podařilo přiblížit na rozdíl jediné branky, ale Chodov přeci jen do třetí třetiny šel s dvoubrankovým náskokem. V polovině třetí části už domácí tým vedl o čtyři branky a zdálo se být rozhodnuto. Vítkovice ale v závěru dostaly možnost přesilové hry, tu využily a v poslední minutě se při hře bez brankáře ještě dotáhly na rozdíl jediné branky. Na víc jim už ale nezbyl čas a tak Chodov vyrovnal semifinálovou sérii.

TJ JM Pedro Perez Chodov – 1.SC WOOW Vítkovice 4:5

Oba týmy vstoupily do utkání opatrně a první branka přišla až v druhé polovině první třetiny, kdy šel do vedení Chodov. Vítkovice ale dokázaly v první části ještě výsledek otočit ve svůj prospěch. Ve druhé třetině si nejdříve domácí vstřelili vlastní branku, ale poté už chodovské hráčky mířily správně a snížily. Vítkovice se ještě do konce druhé třetiny vrátily do dvoubrankového trháku. Ve třetí třetině Chodov své sokyně zatlačil a podařilo se mu vyrovnat. Vítkovice se ale v závěru dokázaly znovu dostat do vedení, které udržely až do závěrečné sirény a ujaly se vedení v sérii.

Dobrý podvečer, vítejte u 5. utkání semifinále play-off extraligy žen, ve kterém se utká celek TJ JM Pedro Perez Chodov proti celku 1. SC WOOW Vítkovice. Zápas se odehraje ve sportovní hale Jižní Město.

Stav série 2:2.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Josef Cestr

Branky a nahrávky: 30. Paulovičová (Tučková), 56. Tučková – 8. Ratajová (Paloncyová), 10. Sládečková (Halfarová), 38. Ratajová (Paloncyová), 60. Halfarová (Ratajová)

FAT PIPE Florbal Chodov: Provázková (Klabanová) – Lustigová, Hofmanová, Tučková, Dvořáková, Lacková, Steinbachová, Tožičková, Mrázková, Kuchařová, Řepková, Jiříčková, Vojáčková, Paulovičová, Beránková, Svobodová, Matoušková, Polívková, Bachmaierová

1. SC TEMPISH Vítkovice: Kubíčková (Ranochová) – Šponiarová, Šupáková, Halfarová, Novakovská, Ferenčíková, Niemcová, Klapitová, Mandátová, Pastušková, Sládečková, Enenkelová, Léblová, Kociánová, Ratajová, Vobořilová, Paloncyová, Mahdalová

Delegát: Jiří Matyáš