Balticflora Teplice – Sparta 4:0 (kon.) | Tango Brno – Helas Brno 7:3 (kon.) | Chrudim – Slavia 7:0 (kon.)
FC Balticflora Teplice
4:0 (2:0)
Sparta Praha
Pátek 04.04.2014, 19:00 • Sportovní hala Teplice • Play-off Futsal ligy

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

V pátek začíná čtvrtfinále play off Chance futsal ligy! FC Balticflora Teplice přivítá v teplické Sportovní hale Spartu!

AC Sparta Praha:
    Sedmý tým po základní části se ziskem jednatřiceti bodů, tedy stejně jako Slavia, ale lepší skóre přisoudilo Spartě právě teplickou Balticfloru. Sparta bude spoléhat na kvalitního brankáře a nejlepšího střelce, kterým je s 12 brankami Michal Holeček.

FC Balticflora Teplice:
    Severočeši skončili v základní části na druhém místě, čtyři body za první Chrudimí a naopak šest bodů před třetím Tangem Brno. Skóre Teplic v základní části bylo 108:49, což značí obrovskou ofenzivní sílu. Teplicím ovšem budou chybět vykartovaní Ferreira a Pinto. Nejlepším střelcem týmu je se 16 brankami právě Paulo Pinto.

Obě utkání v základní části vždy vyhrál domácí tým. Nejprve v devátém kole Sparta v poměru 3:2 a v kole dvacátém brala tři body Balticflora za vítězství 4:3.

Utkání budou řídit rozhodčí Lach, Milner a Nagy a komentovat jej pro Vás bude Jakub Zahradníček.

FC Balticflora Teplice: Tiago – Novotný, Ribeiro, Sláma, Salák, Holý, Emerson, Pierre, Gui – Kalina

AC Sparta Praha: Vozár – Dlouhý, Semerád, Havrda, Holeček, Rott, Srkal, Formánek, Stejskal, Zapletal, Doša, Sop, Mareš

Rozhodčí: Lasch, Milner – Nagy.

-1
    Oba týmy jsou nastoupeny, právě probíhá losování o míč.

1

1
    Domácí se postarali o rozehrávka a ihned se tlačí do útoku.

1
    Sláma se hezky uvolnil po lajně a tvrdou střelou přestřelil Vozárovu branku.

1
    Dalším střílejícím byl Emerson, jehož střela byla nebezpečnější, ale i tak minula o centimetry branku! Velký nástup Teplic!

2
    U míče Sparta a i její hráči prokazují futsalovou kvalitu, nyní hezky zakombinovali, ale Srkalovu střelu zablokoval Emerson.

3
    Teplice držely přes minutu míč a nakonec vypálil Sláma, ale pouze doprostřed branky, kde byl připravený Mario Vozár.

4
    A opět Sláma a jeho střela, kterou Vozár vyrazil obličejem na roh!

4
    Stejskal vyvážel míč, poté přihrál Dlouhému, který ihned vrátil hru na polovinu Sparty.

5
    Tiago poprvé u míče, ale né z důvodu zákroku, pouze jej hráči Balticflory zapojili do kombinace.

5
    Vozár nyní skvěle vychytal Piera, který zkoušel kličku, ale hostující na poslední chvíli vyrazil míč do bezpečí!

6
    Vozár je sparťanem, který je nejčastěji u míče, ale potvrzuje své kvality a zatím drží Spartu skvělými zákroky!

7
    Vozár si řekl o míč z autu a málem litoval, protože mu Piere nedovolil rozehrát a míč končí opět v autu.

7
    Semerád se tlačil do šance, ale Gui využil svých kilogramů a nepustil ho před branku Teplic.

8
    Domácí Gui nejprve z otočky napálil míč do Vozára a z následné dorážky málem přelomil tyč!

8
    Formánek se na druhé straně tlačil do zakončení, ale Gui mu opět nenechal téměř žádný prostor a míč tak končí mimo.

9
    Sláma, poté kapitán Novotný a opět Sláma střílející z voleje, ale míč prosvištěl kolem levé tyče Vozárovy branky.

10
    Havrda poslal příliš razantní přihrávku na Zapletala a Sparta tak nabízí aut na své vlastní polovině.

11
    Balticflora poslala na palubovku "českou" trojici doplněnou o Emersona.

11
    A Teplice drží míč a Spartě ho téměř nepůjčují.

12
    Sláma zaváhal na polovině hřiště, ale Holý ho perfektně zastoupil a Sparta vzápětí o míč přišla.

13
    Hosté v hlubokém bloku před svojí brankou, ale i tak se dostal Novotný ke střele, kterou Holeček vytěsnil na roh.

13
    Holého nevýrazný pokus končí mimo.

14
    Pierre, ač těsněný, dostal se ke střele, ale Vozár reflexivně vytěsnil jeho pokus.

14
    Opět Pierre, tentokrát jeho střelu vyrazil Stejskal na roh!

15
    Gui málem přetlačil Havrdu, ten ovšem skluzem poslal zpětnou přihrávku k Vozárovi a tím vyřešil celou situaci.

16
    Sparta dostala Teplice pod tlak, ale akce končí Havrdovo střelou, která končí vysoko nad.

16
    Oddechový čas Balticflory Teplice.

16
    Hra opět pokračuje, u míče jsou domácí.

16
    Teplice právě vstřelily branku!
    Pierre se ocitl s míčem na útočné polovině, kde nejprve naznačil střelu a skvělým pasem nenašel nikoho jiného než kapitána JIŘÍHO NOVOTNÉHO, který přesnou střelou otevírá skóre dnešního zápasu.

18
    Domácí se očividně uklidnili a nyní se snaží držet míč na polovině hřiště a rozhýbat zalezlou obranu Sparty!

18
    GUILHERME se ocitl na brankové čáře vedle pravé tyče a snažil se poslat prudkou přihrávku před branku Sparty a míč záhadným odrazem končí za Vozárem!

19
    Teplice předvádí ukázkovou kombinaci, při které si někteří hosté musí připadat jako na kolotoči a z ničeho nic dělovka Novotného, kterou Vozár se štěstím vyráží na roh!

19
    Oddechový čas, tentokrát pro Spartu Praha.

20
    Hra opět pokračuje a u míče je Sparta, která má poslední minutu prvního poločasu na zkorigování výsledku.

20
    Deset vteřin do konce a Novotný stojí s míčem na polovině hřiště a nikdo jej již nenapadá.

Balticflora od úvodu tlačila Spartu a ve středu ji jasně přehrávala, ale hosty držel během celého poločasu skvěle chytající brankář Vozár, který ovšem do konce první půle dvakrát inkasoval a domácí tak zaslouženě vedou po prvním poločase.

Sportovní hala během poločasové pauzy řádně prořídla, neboť za dvacet minut začíná utkání Gambrinus ligy mezi Teplicemi a Příbramí.

21

21
    Novotný se opět tlačil do šance, ale podle rozhodčích byl od míče čistě odstaven, i když se to teplickému kapitánovi ani trochu nelíbí.

22
    Holeček zašlápl míč na útočné polovině a vyčkával komu přihrát, míč nakonec končí v autu.

23
    Michal Holý vyslal na Vozára přízemní pokus, ale hostující brankáře nemohla tato střela nikterak překvapit.

23
    Gui si tělem odstavil Havrdu, ale zpětná přihrávka na Emersona skončila v zámezí.

23
    Kapitán Sparty Martin Dlouhý se ocitl na zemi po souboji s Ribeirem, ale ani tentokrát se o faul nejednalo.

23
    Dlouhý zůstává na palubovce a zdá se, že zatím není schopný pokračovat.

24
    Dlouhý je ošetřován na lavičce Sparty. Uvidíme, jestli ještě dnes zasáhne do utkání.

25
    Balticflora kontroluje hru a Spartu téměř nepouští k míči,

25
    Holeček sice rozehrál z autu, ale rozhodčí zastavil hru a přisuzuje míč domácím.

26
    Sledujeme stále stejný obraz hry, Teplice mají míč pod kontrolou a hosté pouze běhají bez míče, což je očividně stojí mnoho sil.

26
    Ribeiro si pohrál s Formánkem, ale na Vozára si kličkou nepřišel a brankář Sparty tak stále drží svůj tým ve hře.

27
    Gui si obhodil Formánka a ten jej hokejovým bodyčkem poslal k zemi a zcela nepochopitelně se diví, že mu rozhodčí odpískal faul.

28
    Formánek už dávno sedí na střídačce, ale svými řečmi na rozhodčího si po zásluze vykoledoval žlutou kartu.

28
    Gui skvěle našel Riberia, kterého ještě lepším zákrokem,dnes po několikáté, vychytal Mario Vozár v brance Sparty!

29
    Doša poslal k zemi Emersona a Sparta má na kontě již tři akumulované fauly.

29
    Sparťanům pochodují nervy. Stejskal zatleskal rozhodčímu poté, co ukázal aut pro Balticfloru a ač se Martin Dlouhý snažil rozhodčího přemluvit a omlouval se, nebylo to nic platné a Stejskal je tak dalším potrestaným hráčem.

30
    Polovina druhého poločasu za námi a Sparta stále prohrává o dvě branky.

31
    Na hřiště se na straně hostí dostal na hřiště mladý Martin Sop, kterému chybělo více štěstí, aby krásnou kličkou obehrál Pierra. Míč končí v zámezí a k míči se dostane domácí Balticflora Teplice.

33
    Zdeněk Sláma vyšachoval svojí parádní kličkou hned trojici protihráčů a přízemní střelou chtěl zvýšit náskok Teplic, ale Vozár byl proti!

33
    Žlutou kartu dostává Martin Sop (AC Sparta Praha).

33
    Ribeiro vrátil ZDEŇKU SLÁMOVI přihrávku, se kterou si teplický útočník věděl rady a zvyšuje na rozdíl tří branek.

34
    Sparta nemá co ztratit a tak se uchýlila ke hře bez brankáře. V rozlišovacím dresu do hry naskočil Formánek.

35
    Sparta drží míč na polovině Balticflory, ale zatím se nedostala ke střele.

35
    Vozár se mezitím vrátil do branky, ale na střelu Novotného byl krátký. Naštěstí pro Spartu skončil pokus teplického kapitána na tyči!

36
    Formánek opět na palubovce a Sparta kombinuje na útočné polovině.

37
    Domácí čtveřice má skvělý pohyb a Spartě tak nevznikají téměř žádná okénka ke střelám.

37
    Rohový kop pro Spartu.

37
    Semerád hledal svého kapitána, ale jeho přihrávka končí v zámezí.

38
    Pierre se pokusil překvapit Vozára, který byl na půli cesty z branky na střídačku, ale pokus teplického hráče skončil nad!

39
    Ribeiro přesprintoval s míčem všechny hostující hráče a poté vystřelil. Jeho střelu zastavila boční síť!

39
    U míče Tiago, Balticflora zvládá závěr utkání velmi zkušeně..

40
    Poslední minuta a Sparta ještě zkouší své štěstí při power play.

40
    Ribeiro získal míč na předložil jej JEANU PIERROVI, který postupoval sám na Formánka a střelou k tyči zvyšuje na 4:0!

Balticflora zcela zaslouženě vítězí v prvním čtvrtfinálovém zápase a potvrzuje roli favorita, neboť její dnešní výkon snese ta nejpřísnější měřítka. Série pokračuje v pondělí v Praze.

Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek pátečního večera. (20:31:45)

Jakub Zahradníček

Branky: 16. Novotný (Pierre), 18. Gui, 33. Sláma (Ribeiro), 40. Pierre (Ribeiro)

Karty:   28. Formánek (SPA), 29. Stejskal (SPA), 33. Sop (SPA)

Rozhodčí: Lasch, Milner – Nagy