Naděžda Orenburg – ZVVZ USK Praha 57:55 (kon.)
Naděžda Orenburg
57:55 (17:18, 29:35, 41:46)
ZVVZ USK Praha
Úterý 08.04.2014, 12:30Euroliga - ženy

Je konec! Hráčky Orenburgu se dokázaly vzpamatovat z pondělního debaklu proti Jekatěrinburgu, zdolaly pražské USK 57:55 a senzačně pokukují po postupu ze skupiny do semifinále závěrečného turnaje. Pražanky doplatily především na tristní střelbu ve druhé půli a pokud chtějí pomýšlet na postup, budou muset předvést zázrak a porazit Jekatěrinburg. Díky za pozornost, mějte se fajn. (14:15:27)

40:00
    Konec zápasu. (57:55)

39:58
    Robinsonová ještě snižuje, ale na zvrat už nebude čas. (57:55) (57:55)

39:48
    Jednu dává, Orenburg vede o čtyři body a o náskok už asi jistě nepřijde. (57:53) (57:53)

39:48
    Elhotová faulovala Babkinovou pozdě. Ta pokud dá alespoň jednu šestku, rozhodne. (56:53) (56:53)

39:37
    Time-out ruského týmu. (56:53) (56:53)

39:31
    Stejskalová neproměnila trojku a míč je v moci Orenburgu! Ten může v následujícím útoku rozhodnout o senzačním vítězství. (56:53) (56:53)

39:16
    A ta dala obě šestky, situace je pro Pražanky krajně kritická. (56:53) (56:53)

39:16
    Robinsonová po rozehrání ihned faulovala. Naneštěstí si ovšem vybrala Cruzovou. (54:53) (54:53)

39:14
    Jenže USK následmý útok do střely nedohrálo! Robinsonová dělá opět svou oblíbenou ztrátu a je tady další time-out lavičky Pražanek. Blamáž je blízko. (54:53) (54:53)

38:54
    Až po nepřesné druhé střele Bonnerové dobře zapracovala Stejskalová. (54:53) (54:53)

38:32
    Také Bonnerová nemusí truchlit nad svou neúspěšnou střelou. Míč má zase Orenburg a šetří čas. (54:53) (54:53)

38:09
    Neúspěšné tříbodové pokusy v podání Babkinové i Dimitrakouové byly doskočeny hráčkami Orenburgu. To jsou kardinální chyby USK. (54:53) (54:53)

37:34
    Naděje USK žije. Obě šestky totiž dala také Stejskalová. (54:53) (54:53)

37:19
    Bonnerová těžký okamžik ustála a dala oba trestné hody, hala v Jekatěrinburgu šílí. (54:51) (54:51)

37:19
    Lavička USK Praha si v téměř zoufalé situaci vyžádala time-out. Bilance pěti zaznamenaných bodů je tragická. (52:51) (52:51)

37:16
    Jenže Vaughnová nedala ani opakovanou střelu a míč doskočila Bonnerová. Navíc přišel faul od Bjelicové a budou následovat dva trestné hody pro Orenburg! (52:51) (52:51)

36:54
    Vaughnová nemířila přesně, svůj pokus si ale doskočila. (52:51) (52:51)

36:35
    Robinsonová faulovala Johnsonovou a ta dala jednu ze dvou šestek. (52:51) (52:51)

36:31
    Robinsonová přichází o míč a Orenburg má další možnost jít do vedení. (51:51) (51:51)

36:18
    Je vyrovnáno! Bonnerová z následného útoku mířila přesně. (51:51) (51:51)

36:01
    V body ovšem přetavila jednu jedinou. (49:51) (49:51)

36:01
    Po faulu Anoikinové bude házet dvě šestky Bjelicová. (49:50) (49:50)

36:00
    Pražanky se neuvěřitelně trápí v útoku, za šest minut čtvrté čtvrtiny daly jen čtyři body, přesto zoufalou obranou ještě drží bodový náskok. (49:50) (49:50)

35:40
    Jenže střela Anoikinové do obroučky nezapadla! Vaughnová doskočila balon. (49:50) (49:50)

35:23
    Robinsonová při přechodu do útoku přišla o míč, Orenburg má šanci na zvrat! (47:50) (47:50)

34:57
    A to trestá Johnsonová, která nyní naprosto po právu hecuje pražskou lavičku. (47:50) (47:50)

34:40
    Trojku Bonnerové doskočila Johnsonová. Takový nedůraz v obraně by se mohl vymstít. (47:50) (47:50)

34:22
    Po ztrátě míče následovala rychlá akce Pražanek, kterou zakončovala Elhotová. Jenže svůj nájezd pod koš minula a Johnsonová míč doskočila. V útoku se skutečně nedaří. (47:50) (47:50)

34:15
    Palauová zastavila Bonnerovou jen za cenu faulu. (47:50) (47:50)

34:00
    Z následného útoku se však hráčky USK neprosadily. Ba co více, ani akci nedokončily střelou. Pokračuje boj o každý míč, o každý koš. (47:50) (47:50)

33:35
    Nakonec vystřelila nepřesně Bonnerová. (47:50) (47:50)

33:25
    Střelu Kuzinové Burgrová pouze zablokovala, míč se zase odrazil k hráčkám ruského týmu. (47:50) (47:50)

33:08
    Šestky ovšem pomohly i na druhé straně. Robinsonová rovněž nabídnutou šancí nepohrdla. (47:50) (47:50)

32:50
    Burgrová při střelbě faulovala Bonnerovou a ta dává obě šestky. (47:48) (47:48)

32:39
    Záhy dopadla stejně i Stejskalová. Není to dnes střelecký koncert Pražanek. Nebyl ovšem ani včera. (45:48) (45:48)

32:09
    Bjelicová neproměnila nadějnou trojku! Už mohlo být veseleji. Drama však i nadále pokračuje. (45:48) (45:48)

31:47
    Záhy neuspěly nejprve Palauová a po ní také střelkyně posledních minut Cruzová. (45:48) (45:48)

31:21
    A Cruzová může pokračovat ve svém galapředstavení. Je dnes už na dvanácti bodech. (45:48) (45:48)

31:08
    Byl to koš s faulem, Stejskalová ovšem následnou šestku nedala. (43:48) (43:48)

30:59
    Stejskalová to vzala na sebe ve správný okamžik. USK zapisuje první body čtvrté čtvrtiny. (43:48) (43:48)

30:34
    Rozstřílela se Cruzová. I díky ní se Orenburg stále ještě drží favoritek. Sníženo opět na rozdíl tří bodů. (43:46) (43:46)

30:16
    Stejskalová pod košem soupeřek faulovala Bonnerovou. Předtím neproměnila otevřenou střelu Elhotová. (41:46) (41:46)

30:01
    Začala čtvrtá čtvrtina. (41:46)

30:00
    Třetí čtvrtina skončila. (41:46)

29:52
    Přece jen se ale do čtvrté čtvrtiny půjde Ruskám lépe. Cruzová se prosadila z podobného místa jako před ní Bjelicová. (41:46) (41:46)

29:33
    Lavička ruského týmu pochopitelně reaguje oddechovým časem. (39:46) (39:46)

29:30
    V době, kdy byl Orenburg nejblíže vyrovnání, se USK vzpamatovalo! Bjelicová proměnila nájezd pod koš a je to o sedm bodů. (39:46) (39:46)

29:18
    Robinsonová mohla náskok hráček USK navýšit, ale svou střelu nevytáhla tam, kam měla. Pak ale přišla o míč Cruzová a zase hraje USK. (39:44) (39:44)

28:29
    Neuvěřitelné! Pražanky bodují ve druhé půli pouze z trojek. Tu nesmírně důležitou nyní proměnila Elhotová. (39:44) (39:44)

28:09
    A tak přichází trest! Anoikinová byla ideálně uvolněna Johnsonovou a ruský tým už ztrácí jen dva body. (39:41) (39:41)

27:50
    Robinsonová na druhé straně až příliš dlouho otálela s přihrávkou a přišla o míč. (37:41) (37:41)

27:28
    Po dlouhé době body pro Orenburg. Trefila je Johnsonová (37:41) (37:41)

27:02
    Burgrová z dobré pozice neproměnila, Vaughnová záhy faulovala Johnsonovou. (35:41) (35:41)

26:48
    Po sérii ztrát na obou stranách je míč opět v moci basketbalistek českého týmu. (35:41) (35:41)

26:09
    Po vynikající obraně ze strany Pražanek nakonec vypršel hráčkám Orenburgu časový limit a ty přišly o míč. (35:41) (35:41)

25:50
    Burgrová faulovala v nájezdu pod koš Johnsonovou. (35:41) (35:41)

25:26
    Pro tuto chvíli jsou Pražanky z nejhoršího venku. Opět trefily cíl úspěšnou trojkou. Tu dala Elhotová. (35:41) (35:41)

25:14
    Dalším faulem Orenburgu se provinila Dimitrakouová. (35:38) (35:38)

25:02
    Bonnerová mohla vyrovnat, jenže její trojka se od desky odrazila pouze k hráčkám USK. (35:38) (35:38)

24:44
    Navíc Bjelicová nedokončila další útok Pražanek. Je tu ztráta. (35:38) (35:38)

24:24
    Hráčky USK jsou ve velké útočné krizi, stále ve druhé půli daly pouze tři body. Zato na druhé straně se prosadila Babkinová. (35:38) (35:38)

23:56
    Se svou trojkou ale neuspěla ani Stejskalová. (33:38) (33:38)

23:37
    Na druhé straně ovšem Rusky prakticky vyčerpaly časový limit a Bonnerová o míč pod tlakem přišla. (33:38) (33:38)

23:15
    Bjelicová ovšem trojku netrefila. (33:38) (33:38)

23:08
    Bonnerová faulovala Bjelicovou, Rusky už mají na kontě tři fauly v této čtvrtině. (33:38) (33:38)

22:44
    Na druhé straně byla při stejné akci o poznání úspěšnější Bonnerová. (33:38) (33:38)

22:30
    Bjelicová po chybě soupeřek v rozehrávce běžela až pod koš, ale tísněna netrefila. (31:38) (31:38)

21:55
    Vzápětí ale trefila trojku Palauová! (31:38) (31:38)

21:32
    Až se střelou z odskoku dokázala prosadit Cruzová. (31:35) (31:35)

21:30
    Stále pokračuje obranný souboj, čekáme na první body. (29:35) (29:35)

21:00
    Pod koš najížděla Dimitrakouová, ale neuspěla. (29:35) (29:35)

20:41
    Útočným faulem se na druhé straně provinila Dimitrakouová. (29:35) (29:35)

20:27
    Trojka Elhotové z těžké pozice do koše nespadla. (29:35) (29:35)

20:01
    Začala třetí čtvrtina. (29:35)

Hráčky USK Praha zvládly druhou čtvrtinu lépe než tu první a vedou o šest bodů. V závěrečných minutách jim sice trochu zvlhnul střelecký prach a jedenáctibodový náskok se ztenčil na šest bodů, i tak ale český zástupce má namířeno za druhou výhrou ve skupině, která by ho poslala do semifinále.

20:00
    Druhá čtvrtina skončila. (29:35)

19:35
    Dimitrakouová ani Kuzinová své dalekonosné pokusy neproměnily. (29:35) (29:35)

18:53
    Bonnerová dala oba dva, rozdíl ve skóre je nyní pouze šestibodový. (29:35) (29:35)

18:53
    Stejskalová faulovala při střelbě Bonnerovou, dva trestné hody. (27:35) (27:35)

18:09
    Lavička USK si vyžádala time-out. (27:35) (27:35)

18:04
    Ihned z brejku ovšem přidává další body Orenburgu Johnsonová. (27:35) (27:35)

17:54
    Jenže Rusky dělají i nadále až příliš mnoho ztráta. Opět ledabyle přišly o míč, čehož sice Bjelicová napoprvé nevyužila, ale napodruhé už ano. (25:35) (25:35)

17:19
    Bjelicová přišla při rozehrávce o míč a rychlý kontr zakončila přesně Johnsonová. Orenburg se zase malinko přiblížil. (25:33) (25:33)

16:17
    Krátce poté se neprosadila ani Bjelicová, Rusky začaly bránit těsněji. (23:33) (23:33)

15:54
    Elhotová tentokrát svou otevřenou střelu minula. (23:33) (23:33)

15:29
    Ale vypadá to, že také Rusky nalezly svou střelkyni. Cruzová další dvojkou koriguje náskok soupeřek. Jenže jen nepatrně. (23:33) (23:33)

15:04
    Elhotová je vyhlášenou střelkyní za tři body a totéž potvrzuje i v dnešním duelu. (21:33) (21:33)

14:42
    Střeleckou křeč Orenburgu ukončila alespoň na chvíli Cruzová. (21:30) (21:30)

13:45
    Hráčkám oběma týmů se nyní pod košem nedařilo, Pražanky i díky tomu stále vedou jedenáctibodovým rozdílem. (19:30) (19:30)

12:53
    To je jízda! Další trojkou se prezentovala Bejlicová a náskok USK už je více než výrazný! (19:30) (19:30)

12:05
    Další chyba Rusek! Tentokrát přišla o míč Kuzinová a Elhotová byla další střelou úspěšná. Pražanky si budují možná klíčový náskok. (19:27) (19:27)

11:41
    Po chybě Babkinové přidala další dva body Robinsonová. (19:25) (19:25)

11:34
    Po faulu na Vaughnovou házely Pražanky dva trestné hody, sama postižená trefila oba dva. (19:23) (19:23)

10:30
    Johnsonová vystřelila přesně za dva body. (19:21) (19:21)

10:19
    Elhotová úspěšnou trojkou navyšuje vedení Pražanek. (17:21) (17:21)

10:01
    Začala druhá čtvrtina. (17:18)

10:00
    První čtvrtina skončila. (17:18)

09:59
    Kuzinová se v závěru trefila za tři body a rozdíl mezi oběma celky je už jen jediný bod! (17:18) (17:18)

07:53
    Vaughnová se trefila potřetí v zápase a je to již o devět bodů. (9:18) (9:18)

07:33
    Palauová se nyní také prosadila a hráčky USK si drží vysoký náskok. (9:16) (9:16)

07:08
    Stejskalová proměnila jeden trestný hod a rozdíl mezi oběma celky je sedmibrankový. (7:14) (7:14)

05:42
    Nejprve se prosadila Elhotová a následně na druhé straně Babkinaová. Češky si nadále drží vysoké vedení. (7:13) (7:13)

03:37
    Druhý koš v zápase zaznamenala nyní také Bjelicaová, stav zápasu je 4:11 pro český celek. (4:11) (4:11)

02:55
    Vaughnová se trefuje podruhé v dnešním zápase a český klub vede o pět bodů. (4:9) (4:9)