Cornetová – Koukalová 2:1 (kon.) | Rybáriková – Suárezová-Navarrová 0:2 (kon.)
1
2 6 2
Pátek 11.04.2014, 11:54WTA Katowice (krytý tvrdý povrch)

S konstatováním, že Klára Koukalová ve dvouhře v Katovicích končí ve čtvrtfinále se s Vámi loučím, přeji pohodový slunečný pátek. (13:45:28)

Utkání nahoru dolů a zase nahoru je u konce a první semifinalistkou se stává Francouzka Alize Cornetová. Ta si dnes po třech setech poradila s českou tenistkou Klárou Koukalovou, která může litovat hlavně nepovedeného úvodu rozhodujícího setu, ve kterém se Cornetové rychle dostala do výrazného vedení.

Konec zápasu

6:2
    Jedna hodina a 48 minut k tomu, to je délka dnešního zápasu, který končí po vyhozeném úderu Kláry Koukalové.

A-40
    Na řadu však po chybě Koukalové přichází čtvrtý mečbol Alizé Cornetové!

40-40
    Výborně, máme zde shodu! Pěknému forhendu zatleskala také Cornetová.

40-30
    Už jen jeden mečbol pro Cornetovou, Koukalová zvládla úder z hlubého záklonu, čemu se poté asi divila aji její soupeřka.

40-15
    Jeden z nich je fuč, Koukalová se s míčkem nepárala a tvrdým forhendem ho poslala ven z dvorce.

40-0
    Začíná být jasno, Alizé Cornetová má k dispozici hned trojici mečbolů!

30-0
    Dnes již několikátý povedený return Cornetové, který byl opět nechytatelný. Francouzská hráčka je dva míčky od výhry v zápase.

15-0
    Tentokrát se Koukalové bekhend ze základní čáry nezdařil, 0:15.

5:2
    Konec přestávky, podávat bude Klára Koukalová.

5:2
    Následuje přestávka a výměna stran.

5:2
    Série bekhendových úderů končí vítězným volejem u sítě, Klára Koukalová se nevzdává a snižuje ze svého pohledu na 2:5 ve třetí sadě.

30-40
    První je odvrácen díky přímému bodu z podání, ještě jednu možnost ale Klára má.

15-40
    V tomto zápase není nikdy nic jisté, to platí také po pěkném bekhendu po čáře. Jsou z toho dva brejkboly.

15-30
    Koukalová si jenom pohlídala příliš dlouhý lob její soupeřky, který skončil za základní čárou.

15-15
    Nyní už mohla zatnout svou pěst, 15:15.

0-15
    Gesto zmaru Cornetové asi není úplně na místě, Alizé má k dispozici dostatečný náskok.