Waregem – Club Brugge 2:1 (kon.) | Gent – Waasland-Beveren 2:1 (kon.) | Oostende – Lierse 2:0 (kon.)
Cercle Brugge – Charleroi 2:4 (kon.) | Kortrijk – Mechelen 4:1 (kon.) | Leuven – Mons 2:0 (kon.)
KV Kortrijk
4:1 (0:0)
YR KV Mechelen
Sobota 12.04.2014, 20:00 • Guldensporen stadion, Kortrijk • Belgická Jupiler Pro League

Utkání je u konce, v jeho úvodu byli aktivnější domácí fotbalisté, branku se jim však vsítit nepodařilo. O výsledku zápasu musela rozhodnout až druhá půle, kde se toho odehrálo podstatně více, než v té první. Domácí se totiž dostali do dvoubrankového vedení, hostům se však následně podařilo snížit na rozdíl jediné branky. Poslední slovo však měli opět domácí fotbalisté, kteří dvěma vstřelenými brankami v rozmezí pěti minut stanovili konečné skóre 4:1.

90+2
    Hráči Mechelenu ještě měli k dispozici standardní situaci, přímý volný kop rozehrál Legear, který zvolil přímou střelu zhruba z pětadcvaceti metrů, míč však Keet za svá záda nepustil.

90
    Hlavní arbitr nastaví tři minuty nad rámec základní hrací doby.

87
    V celku YR KV Mechelen dochází ke střídání: ze hřiště odstupuje autor jediné branky hostů Aleksandar Trajkovski, jeho místo na poslední minuty zaujme Benjamin Mokulu Tembe.

85
    Hosté střídají, obránce Stevena De Pettera vystřídá Glenn Claes.

83
    Vypadá to, že dnešní utkání je už rozhodnuto a v následujících minutách se bude jen dohrávat.

82
    Kortrijk právě vstřelil branku!
    Domácí odskakují Mechelenu na rozdíl tří branek! Střídající BENITO RAMAN je dnes čtvrtým hráčem, kterému se podařilo překonat hostujícího gólmana.

77
    Kortrijk si bere dvoubrankové vedení zpět! Útok domácích začal střelou Ramana, jenž letěla do břevna, následně se míč odrazil k NEBOSJOVI PAVLOVIČOVI, který již neměl problém poslat míč za záda hostujícího brankáře Biebauwa.

75
    Domácí se čtvrt hodiny před koncem dostali ke střele, proti ní však dobře zakročil hostující brankář Biebauw.

72
    Střídají také domácí, Michaela Heylena nahradí Brecht Capon.

70
    Mechelen právě vstřelil branku!
    Hostům se však vzápětí podařilo nepříznivý vývoj snížit! Po Kamavuakově centru z pravé strany hřiště usměrnil míč do sítě ALEKSANDAR TRAJKOVSKI.

68
    Hosté střídají, ze hřiště odchází Maxim Biset, nastupuje Jonathan Legear.

66
    Domácí mužstvo jde do dvoubrankového vedení! Prosadit se dokázal TEDDY CHEVALIER. Francouzský útočník zakroutil míč neomylně k tyči a vytvořil svému týmu dvougólový náskok.

65
    Žlutou kartou byl potrestán Miloš Kosanovič. Hostující obránce se provnil nedovoleným zákrokem vůči soupeři.

63
    Domácí fotbalisté vyslali na bránu Biebauwa další nebezpečný pokus, míč však v síti neskončil.

60
    Ofenzivní výpad podnikli také hosté, Trajkovski si narazil s Junkerem, a poté prvně jmenovaný vypálil směrem na bránu Kortrijku, proti jeho střele však zasáhl domácí brankář Keet.

59
    Kartou žluté barvy je potrestán hostující záložník Maxim Biset.

Lukáš Jasoněk

Branky: 58. Santini (pen.), 66. Chevalier, 77. Pavlovič, 82. Raman – 70. Trajkovski

Karty:   39. Smet (KRT), 49. Mets (KRT) – 39. Cordaro (MEC), 59. Biset (MEC), 65. Kosanovič (MEC)

KV Kortrijk: Keet – Martin, De Mets, Tomaševič, Heylen (72. Capon) – Pavlovič, Oussalah, De Smet (46. Raman) – Chevalier, Coulibaly, Santini
    Náhradníci: Ragolle, Capon, Ulens, Raman, Mervilde

YR KV Mechelen: Biebauw – De Petter (85. Claes), Ghomsi, Bateau, Kosanovič, Kamavuaka – Biset (68. Legear), Cordaro, De Witte – Junker, Trajkovski (87. Mokulu Tembe)
    Náhradníci: Pačovski, Legear, Mokulu Tembe, Claes, Vanlerberghe, Obradovič, Rits

Rozhodčí: N. Laforge – D. Gilon, T. Nijssen