Waregem – Club Bruggy 2:1 (kon.) | Gent – Waasland-Beveren 2:1 (kon.) | Oostende – Lierse 2:0 (kon.)
Cercle Bruggy – Charleroi 2:4 (kon.) | Kortrijk – Mechelen 4:1 (kon.) | Leuven – Mons 2:0 (kon.)
Oud-Heverlee Leuven
2:0 (1:0)
RAEC Mons
Sobota 12.04.2014, 20:00 • Stade Den Dreef • Belgická Jupiler Pro League

Ode mě je to vše, děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne. (22:00:11)

A ten přichází! Domácí do utkání vstoupili lépe. Zajímavé věci se však začaly dít až ke konci prvního poločasu. Ve 39. minutě byl naprosto zbytečně vyloučen Le Postollec, který během chvíle viděl hned dvě žluté karty. Následně na to šli domácí do vedení, výsledkem 1:0 také skončil první poločas. Ve druhé půli už to měli hosté hodně těžké, branku nevstřelili a tak v 77. minutě výhru Leuvenu z pokutového kopu pojisti Sawaneh, domácí tak vítězí 2:0 a v minitabulce mají už 10 bodů, hosté pouze jeden!

90+2
    Nedorozumění na obou stranách, teď už se jen vyčkává na závěrečný hvizd.

90+1
    Nepřesný pokus z kopačky hostujícího Munungy.

90
    Zápas už se především jen dohrává, o vítězi už je rozhodnuto.

89
    Hosté už působí hodně nervózním dojmem, žlutou kartou potrestán Mununga.

88
    Mons už ani nemá síly na to, aby v dnešním zápase minimálně srovnal.

86
    Rohový kop domácím nevyšel, u míče ale zůstávají i nadále.

85
    Teď se vydali dopředu a hned z toho bylo nebezpečí pro Sausezze! Hostující brankář vyráží střelu Crouxe na roh!

84
    Domácí už nikam nespěchají, kombinují na vlastní polovině.

83
    K míči se postavil klasický exekutor těchto situací Angeli, který o centimetry míjí bránu Baillyho!

82
    Poslední šance Monsu na nějaký zvrat v zápase, přímý kop z hodně nadějné pozice!

80
    Poslední střídání na domácí straně, Van Eena nahrazuje Croux.

78
    Tak teď už to budou mít hosté velmi složité, troufám si říci, že je rozhodnuto.

77
    Leuven právě vstřelilo branku!
    Míč si vzal na starost SAWANEH IBOU a ten se nemýlil, domácí tak vedou o dvě branky!

76
    Cerigioni stažen v pokutovém území za dres. Hlavní sudí po konzultaci s čárovým nařizuje pokutový kop!

76
    Byla nařízena penalta pro domácí celek!

75
    Série drobných faulů ve středu hřiště, u míče fotbalisté Leuvenu.

73
    Útočné snažení Mons zastavuje útočný faul, domácí s rozehrávkou samozřejmě příliš nepospíchají.

72
    Hodně velký závar před domácí bránou, Ruytinx míč odkopává do bezpečí. Leuven si teď zbytečně přidělává problémy.

71
    A nepřinese ji ani další ofenzivní akce, kterou zastavuje odmávaný a následně i odpískaný ofsajd.

70
    Ohrožení pro bránu Baillyho z toho nebylo, běží 70. minuta a na první větší šanci Monsu stále čekáme.

69
    Další zajímavá standartka pro Mons, jak s ní naloží hosté nyní?

67
    Postupem času se nervozita vkrádá především na kopačky domácího celku, hosté už nemají co ztratit.

66
    Podruhé střídá i Leuven, ze hřiště míří Ngolok, opačným směrem pak Ruytinx.

65
    Teď ale žádné šance nepřicházejí, hraje se převážně ve středu hřiště.

64
    Domácí ale jistě chápou, že jednobrankový náskok ještě nemusí být dostatečný, což dobře ví po posledním vzájemném zápase i hráči Monsu.

62
    Druhé střídání na hostující straně, místo Matumony na trávník vbíhá Soumah.

61
    Ta se jim ale vůbec nevydařila a už se zase rychle musí vracet.

60
    Hostující fotbalisté po dlouhé době na útočné polovině. Vybojovali standartní situaci.

59
    Leuven teď má jasně navrch, další dobrý pokus Van Eena zastavuje pozorná obrana Monsu!

58
    Sawaneh to zkusil hodně nebezpečně a rozvlnil síť, bohužel pro domácí jen tu boční!

57
    Hosté poprvé střídají, Matthyse nahrazuje Mununga.

56
    Další střelecký pokus směrem na Sausezze, tentokráte však hostující brankář proti střele Ngoloka zasahovat nemusel.

54
    Mons se téměř k ničemu nedostal v plném počtu, není divu, že se mu to nedaří ani v desíti hráčích.

53
    Fotbalisté Leuvenu po dlouhé době u míče, jenže brzy o něj přišli.

52
    Hosté se ve druhém poločase nedostali téměř k ničemu a jen se brání.

50
    Pro centrovaný míč Thompsona si došel brankář Sausezz.

49
    Třetí rohový kop pro fotbalisty Leuvenu.

48
    Van Eenoo našel Ngoloka, který v obrovské příležitosti odmítl druhou branku!

47
    Domácí vstoupil do druhého poločasu hodně aktivně a doslova se ženou za druhou brankou.

46

Druhý poločas začne přibližně ve 21:02.

První poločas je za námi, fotbalové krásy příliš nenabídl, ale jednu branku jsme viděli. Tu vstřelil ve 40. minutě domácí Patterson. Ještě předtím byl naprosto zbytečně vyloučen Le Postollec. Je potřeba dodat, že Leuven působí aktivněji a zaslouženě vede. Uvidíme, s čím přijdou do druhé půle hlavně hosté.

45+2

45+1
    Nejspíše poslední útočná snaha domácích v první půli končí v zámezí.

45
    Nepřesný pokus z kopačky hostujícího Angeliho.

44
    První poločas se už spíše dohrává a čeká se na hvizd hlavního sudího.

43
    Domácí střídají, Reynauda nahrazuje Raymaekers.

41
    Další žlutou kartou potrestán hostující Dussene.

41
    Uvidíme, jak na tuto branku zareagují hosté.

40
    Domácí jdou do vedení! Centrovaný míč Reynauda si nejlépe našel TOM PATTERSON, který se ocitl sám před Sausezzem a už se nemýlil, 1:0!

39
    Za tento zákrok byl žlutou kartou potrestán Le Postollec. Následně hostující fotbalista míč kopl naštvaně do diváků a vidí během chvíle další žlutou, tedy červenou.

38
    Domácí teď vybojovali další zajímavou standartku, navíc tam byl hodně ostrý zákrok jednoho z hostujících fotbalistů.

36
    Vypadá to, že domácí přidali na obrátkách, momentálně jsou jasně lepším celkem.

35
    Obrana Leuvenu zafungovala na jedničku a získala míč, rozvíjí tak další útočnou akci.

34
    Druhý rohový kop teď vybojovali fotbalisté Monsu.

32
    Následně v další příležitosti Ngolok, tentokráte měl hostující brankář méně starostí.

31
    Cerigioni v obrovské šanci, brankář Sausezz však reflexivně nohou vyráží, doposud největší příležitost zápasu.

30
    Z toho ale nebezpečí pro Sausezze nebylo. Leuven však i nadále zůstává u míče.

29
    Druhý rohový kop nyní vybojovali domácí hráči.

27
    Ti si ale nerozuměli a o míč přišli, následně si pomohli faulem a rozehrávat bude Mons.

26
    Nepřesnosti na obou stranách, u míče fotbalisté Leuvenu.

25
    Na to, že hosté by potřebovali tři body, tak hrají hodně defenzivně.

23
    Konečně první střela směrem na Sausezze, tu vyslal Patterson! Hostující brankář ale chytá!

22
    Rohový kop nyní vybojovali i domácí fotbalisté a v této statistice srovnávají.

21
    Tempo hry je i nadále poměrně nízké a oba celky s rozehrávkami příliš nepospíchají.

20
    Domácí zatím drží míč a kontrolují hru, na první střelecký pokus však stále čekají, to hosté už si dvě střely připsali.

18
    Další nepřesný pokus z kopačky Matumony, Bailly zasahovat nemusel.

17
    Brankář Bailly si pro míč došel a už hledá, komu by rozehrál.

16
    První rohový kop zápasu vybojoval Mons.

15
    Ve výborné pozici se ocitl Ngolok, který se zjevil naprosto sám před brankářem Sausezzem, naštěstí pro hosty se ke střele nedostal a to díky dobrému zákroku hostující obrany!

13
    Nepřijde ani nyní, hosté se dostali až do zámezí.

12
    Fotbalisté Leuvenu mají míč na svých kopačkách častěji, než jejich soupeř. Šance ale zatím nepřichází.

11
    Střelecký pokus Van Eena však zastavuje zeď a následně fotbalisté Monsu odkopávají do bezpečí.

10
    Za svou aktivitu a dobrý pohyb jsou domácí odměněni přímým kopem, to bude nejspíše na střelu!

8
    Jeden z domácích fotbalistů si ovšem ve velkém vápně hostů počínal nedovoleně a je mu odpískán útočný faul.

7
    Zajímavá standartní situace pro domácí Leuven!

6
    Zatím sledujeme hodně opatrný fotbal, ani jeden celek nechce v úvodu zápasu chybovat.

4
    Poprvé zahrozili i hosté, střelecký pokus Arbeitmana však hodně nepřesný.

3
    První útočná akce Leuvenu končí v zámezí, rozehrávat bude Sausezz.

2
    Domácí začali aktivněji a drží míč na svých kopačkách.

1
    O úvodní výkop se postarali domácí fotbalisté.

1

Oud-Heverlee Leuven: Bailly – Bandalovski, Reynaud, Robson, Thompson, Patterson, Karuru, Van Eenoo, Cerigioni, Sawaneh, Ngolok
    Náhradníci: Lenaerts, Raymaekers, Van Goethem, Ruytinx, Croux, Vanaudenaerde, Kostovki

RAEC Mons: Sausezz – Dussene, Monteyne, Timmermans, Spungin, Angeli, Diandy, Le Postollec, Matthys, Arbeitman, Matumona
    Náhradníci: Werner, Mununga, Chatelle, Van Guseghem, De Belder, Nyoni, Soumah

Rozhodčí: Gumienny – Bleyen, De Neve.

VZÁJEMNÉ ZÁPASY

Důležité bude zmínit, že Leuven do minitabulky vstoupil s bonusem tří bodů. A vzhledem k tomu, že v prvním zápase na domácím trávníku dokázal zvítězit 2:0 a druhý zápas skončil 1:1, v tabulce už má 7 bodů, hostující Mons pouze jeden.

Kromě tohoto zápasu na sebe oba celky narazily v této sezoně ještě dvakrát. Na domácím hřišti Leuven se svým soupeřem remizoval 2:2, při domácím zápase Monsu tehdy domácí zvítězili 3:2.

RAEC MONS

Hosté skončili po základní části na posledním místě. Je fakt, že Mons z posledních čtyř zápasů vyhrál hned tři duely, ale to už bylo pozdě. 22 bodů stačilo pouze na 16. místo a už dávno předtím bylo jasné, že domácí budou hrát o udržení. Mons nasbíral vůbec nejvíce proher, 20 prohraných zápasů bylo mnoho a když si vezmeme, že druhý nejhorší tým v této činnosti bylo Lierse se 16 prohrami, tak je jasné, že tahle sezona Monsu opravdu příliš nevyšla.

OUD-HEVERLEE LEUVEN

Domácí celek skončil předposlední se ziskem 27 bodů. Leuven nepůsobil vůbec špatně, ale to jen na domácích trávnících, v této herní činnosti totiž skončil na 8. místě. Na hostujících to bylo příšerné. Leuven na hřištích soupeřů dokázal z 15 zápasů uhrát pouze tři body za tři remízy. Absolutně nejhorší statistiky při pohledu na tabulku venkovních zápasů.

Zdravím všechny fotbalové příznivce, nejvyšší belgická soutěž má na programu už skupinu o titul, skupinu o Evropskou ligu a také skupinu o udržení se v Jupiler League, právě z té poslední skupiny vzešel zápas dvou týmů, které se umístily po základní části na posledních místech. Oud-Heverlee Leuven a RAEC Mons.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.